[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest czw gru 13, 2018 10:40

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Który z festiwalowych występów Cz.Niemena w Opolu cenisz najbardziej ?
Opole '64 (m.in.Czy mnie jeszcze..Pamiętam ten dzień) 0%  0%  [ 0 ]
Opole '65 (Wspomnienie, Baw się w ciuciubabkę) 0%  0%  [ 0 ]
Opole '67 (Dziwny jest ten świat ..Sen o Warszawie) 44%  44%  [ 7 ]
Opole '71 (Bema pamięci, Nie jesteś moja) 13%  13%  [ 2 ]
Opole '72 (Piosenka dla zmarłej) 19%  19%  [ 3 ]
Opole '74 (Kamyk) 6%  6%  [ 1 ]
Opole '75 (Co się stało Matko z moim snem..? Śpiew Ocalenia)) 6%  6%  [ 1 ]
Opole '79 (Dziwny..Pieśń Wojów) 6%  6%  [ 1 ]
Opole '89 (Dziwny..Hymn o Miłości) 6%  6%  [ 1 ]
Liczba głosów : 16
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: pn cze 17, 2013 7:26 
Awatar użytkownika

Muszę napisać, że z wielką przyjemnością wysłuchałem na żywo p. Małgorzaty Niemen oraz piosenki " Dziwny jest ten świat " w wykonaniu p. Natalii Niemen, która zaśpiewała świetnie... choć końcówka była niepotrzebna, ale to moje subiektywne zdanie. Naprawdę udział obu Pań we wczorajszym koncercie będę wspominał bardzo miło.

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn cze 17, 2013 9:50 
Awatar użytkownika

Maciek pisze:
Muszę napisać, że z wielką przyjemnością wysłuchałem na żywo (...) piosenki " Dziwny jest ten świat " w wykonaniu p. Natalii Niemen, która zaśpiewała świetnie... choć końcówka była niepotrzebna, ale to moje subiektywne zdanie.

Ja też słuchałam z przyjemnością na początku...Uważam, że byłoby lepiej, gdyby Natalia darowała sobie to "udziwnienie" Dziwnego.
Ten tekst sam w sobie ma głęboką wymowę i nie potrzeba tu nic dodawać. W ogóle majstrowanie przy tekstach takich hymnów pokoleniowych to dla mnie jest trochę jak szarganie świętości.
Może zamiast "podczepiać się" pod sztandarowy utwór Czesława, lepiej napisać jakiś własny protest song...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn cze 17, 2013 10:27 
Awatar użytkownika

Już naprawdę nie wiem o co chodzi tym paniom ale chyba chodzi o wykreowanie się i o pieniądze. Gdyby to było kilka lat temu może bym to przyjął jako dobrą monetę ale dziś. Z wystąpień pań zapamiętałem tylko tyle, ze pani M skończyła coś tam bardzo ważnego z fotografii a córka zepsuła utwór dodając jakieś niejasne w treści algorytmy emocjonalne. Początek utworu zapowiadał się dobrze, nawet się wzruszyłem bo nasz idol dawno nie występował na tak dużym forum jako nazwisko i trochę jako dźwięk, i trochę wideo. Cieszy jedynie fakt, że tak często padało miłe nam nazwisko, lecz szkoda tylko, że tak mało kontekście CN. Ale mimo wszystko to jednak coś.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn cze 17, 2013 17:22 
Awatar użytkownika

Oglądałem występ Natalii Niemen dopiero dziś. Dwukrotnie. Zgadzam się całkowicie z Ewą. Początek dobry, duet mnie autentycznie wzruszył (nie spodziewałem się - widać można coś zrobić z tym fatalnej jakości zapisem archiwalnym...) lecz końcówka była zdecydowanie nie na miejscu. Wręcz uważam, że położyła się cieniem na całym wykonaniu. Nie chodzi mi nawet o co najmniej dwuznaczne aluzje. Po prostu nie wypada dłubać przy takim tekście, wszystko co ponadto - osłabia jego przesłanie. Ale samo wykonanie (pomijając pewne drobiazgi) naprawdę robiło wrażenie.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn cze 17, 2013 18:32 
Awatar użytkownika

Odnośnie autorskiego wtrętu Natalii chciałbym rzec krótko, że miała do tego pełne prawo - wszak to był "jej dziwny świat", czyli coś więcej niż cover. Mnie to nie przekonało, lecz szanuję jej inwencję.

Gdyby kiedykolwiek Natalia Niemen-Otręba zerknęła do tego tematu, to chciałbym, by miała świadomość, że zgromadzeni tutaj użytkownicy (w większości) są jej przychylni i z wielką chęcią poprowadzą dialog, którego brakuje na linii spadkobierczynie-miłośnicy... Zazdroszczę fanom Skaldów czy SBB, że mają tak serdeczne stosunki z artystami. Z relacji starszych (stażem) wynika, że i Niemen (o ile był w humorze :D) nie stronił od miłych pogaduszek po koncertach.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn cze 17, 2013 19:00 
Awatar użytkownika

Pozwolę sobie jednak pozostać przy swojej opinii, natomiast co do drugiej części wypowiedzi Domina - całkowicie się z Nim zgadzam. Może kiedyś doczekamy, ja chciałbym bardzo, choć czasu coraz mniej...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn cze 17, 2013 19:48 
Awatar użytkownika

To może jeszcze kilka moich fotek.

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt cze 18, 2013 5:56 
Awatar użytkownika

A mnie ta końcówka się spodobała. Przynajmniej nikt nie powie, że utwór odśpiewany i po raz kolejny porówna z oryginałem, którego nic już chyba nie przebije. Nie poczułem się zdegustowany słuchając końcówki utworu. Natalia jest bardzo podobna do swojego ojca. Głównie z oczu. Jak dla mnie miły akcent tegorocznego festiwalu. Nie ukrywam, że czekałem na ten utwór.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt cze 18, 2013 9:30 
Awatar użytkownika

kangie pisze:
Nie poczułem się zdegustowany słuchając końcówki utworu.

Może byłoby inaczej, gdybyś wiedział, do kogo odnoszą się te słowa. Niektórzy odebrali je ogólnie albo z myślą o naszych politykach, tymczasem były one skierowane do konkretnych osób z grona fanów Niemena. Zresztą mówi o tym sama Natalia:
http://opole.gazeta.pl/opole/1,35114,14 ... IDEO_.html
Gdyby darowała sobie ten osobisty manifest, to po wysłuchaniu utworu czułabym tylko radość i wzruszenie - mnie też wzruszył ten niezwykły duet i uderzające podobieństwo Natalii do ojca.
Niestety końcówka utworu wzbudziła we mnie silny dysonans i na koniec pozostał już tylko niesmak...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt cze 18, 2013 10:39 
Awatar użytkownika

Byłem na kilku ZLOTACH NIEMENOWSKICH ale nie zauważyłem żadnych "piewców nienawiści". O wdowie i o córkach nie mówiło się wcale. Ktoś kiedyś delikatnie żartował i typował szpiega wdowy który nagrywa nasze rozmowy ale to był tylko żart /te spotkania były pełne humoru a nie nienawiści /. Panie zbudowały sobie jakąś diaboliczną ideologię i trzymają się jej kurczowo i zajadle. Zacytowana wypowiedź córki Natalii, nie wróży nic dobrego na przyszłość. Jak pisze Ewa faktycznie możemy tylko pozazdrościć fanom SBB i Skaldów.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt cze 18, 2013 11:10 
Awatar użytkownika

kangie rzeczywiście może nie wiedzieć o co chodziło w tej wstawce, wobec tego zacytuję, widniejący na poprzedniej stronie, mój wpis w tej sprawie.

Cytuj:
a na koniec zepsuła klimat całkowicie, wstawiając acapella obcy temu utworowi i w dodatku pretensjonalny teks, który w moim odczuciu zawierał nieudolną aluzję odnoszącą się do wszystkich, którzy nie są w jednym szeregu ze spadkobierczyniami.

To chyba wyjaśnia całą sprawę ?

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt cze 18, 2013 19:37 
Awatar użytkownika

Jeszcze jeden wywiad z Natalią Niemen:
http://muzyka.onet.pl/publikacje/jestem ... omosc.html

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt cze 18, 2013 21:05 
Awatar użytkownika

W wywiadzie, do którego link podała Ewa, Natalia Niemen potwierdza to, co pisałem w swoich komentarzach do wykonania z próby i koncertu, że na próbie było dobrze, a na koncercie niezbyt.

Cytaty z wywiadu:

Cytuj:
Niestety, jakiś chochlik sprawił, że owe ustawienia z próby poszły z dymem.

Cytuj:
Cóż, jestem perfekcjonistką i wiem, że mogło to wyjść lepiej. Na próbach wyszło.

PS. Natalia Niemen w wywiadach zupełnie niepotrzebnie usiłuje zdyskredytować grupę fanów, którzy nie podzielają stanowiska spadkobierczyń, tworząc sobie w ten sposób grono niechętnych jej osób.
Wprawdzie nie rozumiem motywów działania spadkobierczyń, ale w czasie występu Natalii Niemen trzymałem za nią kciuki i szczerze życzyłem jej powodzenia.

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr cze 19, 2013 10:45 
Awatar użytkownika

Chyba panie Niemen czytają nasze forum bez zrozumienia. Generalnie właściwie wszyscy trzymaliśmy kciuki za występ Natalii Niemen i życzyliśmy jej jak najlepiej - dlatego ja też nie rozumiem niechęci córki do fanów. Dwukrotnie byłem na koncercie Natalii w moim kościele i gorąco ją oklaskiwałem. Była świetna i miła. Jedno cieszy, że panie czytają nasze forum.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw cze 20, 2013 6:19 
Awatar użytkownika

Przyznam szczerze, że nie wiedziałem o tym zamierzeniu. Myślałem, że jest to przesłanie takie samo jak w 1967 roku miał Czesław Niemen, czyli czyste, szlachetne i ludzkie. Może i dobrze, że nie wiedziałem o co chodzi, bo straciłbym tylko humor. No, ale teraz już wiem o co chodzi.

Jeśli czytają te słynne Panie nasze forum i ten wątek, to z miejsca pozdrawiam :) Jestem fanem Czesława Niemena. Za kilka miesięcy urodzi się mój syn. Chcę dać mu na imię Czesław. Powinny być Panie dumne, że jest tylu fanów Niemena, że słuchają jego muzyki. Do nikogo z Waszej rodziny nie sieję nienawiści. Skupiam się na muzyce. Jest mi przykro, że tak się Panie odnosicie również do mnie - jednego z fanów Niemena, udzielającego się tutaj na Forum. Przyznaję, że wziąłem to do siebie. Mam prawo. Czuję teraz wielki niesmak. O wielkości człowieka nie świadczy ilość zarobionych w życiu pieniędzy. Ale m.in. to, co ma do powiedzenia, a już na pewno do zrobienia i czy to dobrze zrobił. A Niemen naprawdę był KIMŚ!

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.