[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest pt lis 24, 2017 19:28

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: czw lip 09, 2009 20:48 
Awatar użytkownika

14-16. 04. 1971 rok - PRAHA- Sala "Lucerny"
Collegium Musicum oraz słowacki zespół grający progresywnego rocka (z elementami muzyki klasycznej) Gattch
GATTCH:
Znalazłem jedno ich nagranie (współczesne) na You Tube:
http://www.youtube.com/watch?v=Tk-h-08lN6o

(*)

CN w rocznicę swoich 57. urodzin

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob sty 23, 2010 15:54 
Awatar użytkownika

ratajczak bogdan pisze:

17-20 sierpnia 1972 - MAHAVISHNU ORCHESTRA (John McLaughlin-g; Jerry Goodman-viol; Bill Cobham -dr; Jan Hammer-p; Rick Laird-gb) - CHARLES MINGUS DYNASTY - GINGER BEKER
- Grupa Niemen w Monachium w ramach Rock & Jazz Now

Amatorski zapis (torrent) koncertu Mahavishnu Orchestra z 17.08.1972 (czyli z tego samego dnia kiedy grała grupa Niemen) opisany jako" John McLaughlin solo" znalazłem ostatnio na http://www.dimeadozen.org . Jeśli ktoś jest zainteresowany - może sobie posłuchać .

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob sty 23, 2010 16:41 
Awatar użytkownika

Ciekawy błąd. Tym bardziej, że w ramach tego samego festiwalu dwa dni później McLaughlin GRAŁ solo :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz lip 10, 2016 12:55 
Awatar użytkownika

Czesław Niemen koncertował z Karelem Gottem , piosenkarzem z Czeskiej Republiki. Niemen i Gott urodzili się w 1939 roku. Karel Gott , występuje w Polsce z orkiestrą jazzową, uczy się gry na gitarze i gitarze basowej , uczy się śpiewania, maluje obrazy . Koncert Karela Gotta jest popisem śpiewania . Koncert Czesława Niemena , na którym byłem w maju lub czerwcu 1979 roku, a więc Czesław Niemen w swoich najlepszych latach, to tylko jedna pieśń "Pielgrzym" , i całość koncertu Czesława Niemena to popisywanie się grą na jakimś syntezatorze.
Skojarzenie Karela Gotta z Czesławem Niemenem pasuje , urodzeni w 1939 roku, śpiewają, grają, malują, w swoich krajach są kimś. Wybrałem się na koncert Czesława Niemena we Wrocławiu w maju lub czerwcu 1979 roku, posłucham Czesława Niemena. Mało posłuchałem, bo podczas koncertu Czesław Niemen popisywał się grą na jakimś syntezatorze, mówił o tym wielkim pudle, zakupił w Stanach Zjednoczonych , widać dumny z udanego zakupu. Patrzę , słucham, słucham , chcę słuchać śpiewającego Czesława Niemena, a Czesław Niemen oszczędnie, jedna tylko pieśń "Pielgrzym". Trochę odczucie ; Czesław Niemen wystąpił jako ktoś z firmy produkującej instrumenty , zachwalał instrument , swój głos traktując jako prezentacja nowinki firmy produkującej instrumenty. Mało śpiewu Czesława Niemena , niedosyt takiego mojego zapotrzebowania . I w roku 1979 , w najlepszych latach Czesława Niemena.
Karel Gott , koncert Karela Gotta, można słuchać głosu piosenkarza . Nowinki techniczne nie przeszkadzają w słuchaniu głosu Karela Gotta.
Czesław Niemen piosenkarz, Czesław Niemen twórca muzyki syntezatorowej , czy Czesław Niemen czuł się dobrze mało śpiewając , więcej grając , w maju lub czerwcu 1979 roku we Wrocławiu w Teatrze Polskim na ulicy Zapolskiej . Widziałem , czuł się dumny , nowinka techniczna w rękach Czesława Niemena, zabawiał się grą na instrumencie, obserwował publiczność , i w jednej kompozycji wydał z siebie głos . Kompozycja "Pielgrzym". Kompozycja "Pielgrzym" trwała i trwała, Czesław Niemen , po wyśpiewaniu tekstu darł się tak długo i głośno , aż publiczność odczuła nadmiar głosu Czesława Niemena. Było słychać Czesława Niemena, głośno, Czesław Niemen uznał ; wystarczająco. Potem dalej popisy gry na syntezatorze. Repertuar tego koncertu Czesława Niemena ; wydawnictwo " Idee fixe" i pieśń "Pielgrzym". Czesławowi Niemenowi towarzyszył zespół instrumentalistów przedstawionych przez Czesława Niemena z imienia i nazwiska i na jakich instrumentach grają.
Karel Gott wypracował swoją pracą czterdzieści tytułów " Czeski słowik" , to znaczy czterdzieści lat corocznego konkursu na najlepszy głos w Czeskiej Republice tytuł dzierży Karel Gott.
Czesław Niemen , mniej uhonorowań za swoją pracę.
Jurek

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr lip 13, 2016 18:00 
Awatar użytkownika

Collegium Musicum , zespół ze Słowacji. Czesław Niemen koncertował z Collegium Musicum w 1971 roku. Na stronie www.youtube.com/watch?v=ySnLibVrXAg jest do obejrzenia i wysłuchania koncert zespołu Collegium Musicum w roku 2010, organista zespołu Marian Varga gra na organach Hammonda, a obok Mariana Vargi są zapalone świece . Czesław Niemen grał w swoim "Bema pamięci Rapsod żałobny" w otoczeniu wielu palących się świec. Zespół Collegium Musicum na koncercie w 2010 roku grają , kilka świec się pali. Czy Czesław Niemen na koncercie pozwolił sobie na granie kompozycji "Bema pamięci Rapsod żałobny" z zapalonymi świecami. Zespół ze Słowacji Collegium Musicum pozwolili sobie na granie z zapalonymi świecami w czasie koncertu. Byłem na koncercie zespołu Collegium Musicum w listopadzie 2014 roku w Praze, stolicy Czeskiej Republiki w wielkiej sali Lucerna , ale świetny koncert .
Jurek

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.