[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest sob lis 25, 2017 12:07

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Który z programów Niedzieli z Niemenem podobał Ci się najbardziej :
Koncert piosenek z Orkiestrą Zb.Górnego 0%  0%  [ 0 ]
Bankiet - widowisko Olsztyńskiej Pantomimy Głuchych 15%  15%  [ 3 ]
A miłość największym jest darem 20%  20%  [ 4 ]
Koncert Grupy Niemen z Helsinek 55%  55%  [ 11 ]
Niemen Enigmatic (3 utwory) 0%  0%  [ 0 ]
.. trudno powiedzieć :) 10%  10%  [ 2 ]
Liczba głosów : 20
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: wt lut 19, 2008 17:03 
Awatar użytkownika

Art pisze:
Ten (koncert) z Helsinek nie jest wykluczone, że był w jakimś klubie większym.

W klubie "Tavastia" .. ? ( tak chyba powiedział Józef w programie )

Na marginesie- kiedy kierowano zapytanie do tv fińskiej - chodziło jeszcze o inny koncert (-y)

A jak Wam się podobały rozmowy: z Jo. Skrzekiem i ze Zb.Namysłowskim :?:

Dowiedzieliście się czegoś ciekawego ?

M.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt lut 22, 2008 17:42 
Awatar użytkownika

Jak zwykle robiac porzadek robimy jeszcze wiekszy balagan, bo potem nie wiadomo co i gdzie leży.
Tak wlaśnie bywa z porządkami Marka - jak zmieniasz miejsce to powiadom o tym na poprzednim !
Nie każdy szufluje Forum od rana do wieczora . Nie ma tego zlego, co by na dobre nie wyszlo.
Zlość trochę minęla i zamiast komu trzeba więcej to dostalo się komu trzeba mniej .
Kilka moich uwag wygląda tak .
Wcale ten Holdys nie byl taki zly , On jest On .
Ale czasem prowadzenie przejmowala Ono , a to już bylo cienko .
Zabieranie glosu na temat , ktorego sie nie zna to już zasada .
A tak Czeslaw uczyl skromności . Nic z tego .
Na plus Paniom należy zapisać, że nie znaly dobrze muzyki naszego CJNW , do czego sie zreszta przyznały.
Ani fankami, ani melomankami nie byly . Pisalem o tym już dawno .
Ot i mamy problem który sie nic nie przejaśnil . W koncu Czesiek sam sobie budowal czesto klopoty .
No tu i je ma , ale czemu jeszcze my . Za co ta kara ?
Zanim Panie nauczą sie Cześka tak jak my , choć nie wszyscy tak samo, to nas już nie będzie .
Jozuś nie wszystko powiedzial co wiedzial , a to nie za dobrze .
Nie tylko o hotele chodzilo. Czesiek byl zrozpaczony rozpadem grupy , a chlopcy zadowoleni .
Więc - jak to bylo !?
Mnie najbardziej zachwycil Bankiet, no i Suomi (Helsinki) oczywiście .
Calość tego programu byla dobrze pomyślana i naprawdę warta zobaczenia .

I na koniec : pryszcze są nie tylko na twarzy, ale i też gdzieś tam jeszcze .
Faceci pija piwo pod plotem, ale i też gdzieś w innym miejscu . CHOLERA !!! :? :o :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob lut 23, 2008 10:35 
Awatar użytkownika

A miłość największym jest darem... - takiego :N: lubię najbardziej!

Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do emisji programu.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz lut 24, 2008 12:53 
Awatar użytkownika

Panu Witoldowi G. (TVP - Kultura) SERDECZNE PODZIĘKOWANIA za Niedzielę z CZESŁAWEM NIEMENEM

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz lut 24, 2008 12:59 
Awatar użytkownika

Podziękowałem Gasketowi :wink: Satysfakcja byłaby większa, gdyby - zgodnie z zapowiedzią NIEDZIELI z..Niemenem - skonkretyzowano projekt wydania płyt DVD.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz lut 24, 2008 16:18 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:

A jak Wam się podobały rozmowy: z Jo. Skrzekiem i ze Zb.Namysłowskim :?:

Dowiedzieliście się czegoś ciekawego ?

Obie rozmowy były interesujące i z obu można było się dowiedzieć ciekawych rzeczy.
Dla mnie bardzo ciekawą informacją była ta o wykorzystaniu przez Grupę Niemen clavinetu, dotąd nigdzie o tym nie czytałam. Zresztą już kiedyś Szach'raj dociekał, skąd brało się to niezwykłe brzmienie basowe GN, rozpytywał o to wszystkich, ale nikt ze znamienitych niemenologów nie pomógł mu tego rozwikłać. Teraz ta zagadka poniekąd się wyjaśniła: niskie tony Hammonda+clavinet.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz lut 24, 2008 16:35 
Awatar użytkownika

Niedziela z ... Czesławem Niemenem i ...Jego goścmi, była przede wszystkim ...potrzebna Nam kochającym :N: . Starałem się bardzo uważnie przysłuchiwac i przypatrywac gościom - żadne mgnienie oka ,mimika, gesty, nie uszły mojej uwadze- co też mają mi- widzowi i słuchaczowi- do powiedzenia . Jak mnie ,odbiorcę traktują? Co sobą reprezentują ? Czy jest jakaś :idea: ?... Czy mówią prawdę ,czy też wciskają kit ? Nie używam nazwisk gości,celowo,gdyż interesuje mnie ..." co autor miał na myśli", autor programu, co chciał mi podac a czym zmusic do myślenia.
Mam swoje zdanie ,lecz nie nadaje się ono na forum.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz lut 24, 2008 16:50 
Awatar użytkownika

Ów tajemnicze "ono" zaczyna mnie przerażać :D

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz lut 24, 2008 17:09 
Awatar użytkownika

Stach napisał:

Cytuj:
Mam swoje zdanie ,lecz nie nadaje się ono na forum.

Dzieści lat temu tak dzieciaki mawiały w piaskownicy: "ja coś wiem, ale nie powiem"
Może w niej będziesz, Stachu sympatyczny, wzbudzał ciekawość swoim zdaniem...
Ja bynajmniej nie mam ochoty czytać i analizować strzępów twoich wynurzeń.
Albo całościowo przedstawiasz problem, albo wogóle !

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz lut 24, 2008 17:13 
Awatar użytkownika

Stach pisze:
Starałem się bardzo uważnie przysłuchiwac i przypatrywac gościom - żadne mgnienie oka ,mimika, gesty, nie uszły mojej uwadze...

Bardzo uważny z Ciebie obserwator. :)
Chyba Skrzek najwięcej mrugał i miał najbogatszą mimikę, ciekawe co też mogłeś z niej wyczytać... :wink:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz lut 24, 2008 17:20 
Awatar użytkownika

Dobrze, że Panie Niemen w końcu przyszły do telewizji ... Jednak mam niedosyt.
Stach pisze:
Nie używam nazwisk gości, celowo, gdyż interesuje mnie ..." co autor miał na myśli", autor programu, co chciał mi podać a czym zmusić do myślenia.

Nie jest trudno domyślić się, że Stach nie pała sympatią do SBB... Ale też znów od Jo. Skrzeka usłyszeliśmy, że wszystkiemu winni są menażerowie...

Myślę, że gdyby Zbigniew Hołdys spróbował wydobyć coś z zakamarków pamięci Józefa, a nie kierował rozmowę na boczny tor (problemy Jo. z paszportem) moglibyśmy dowiedzieć się trochę więcej. Widać było, że Józef ma ochotę coś z siebie wyrzucić...

Roman chyba trafił w sedno pisząc, że :

Roman pisze:
Czy taka jest cena kompromisu, że jeśli Niemen w TVP Kultura to z Hołdysem w roli (..) "przewodnika"

Prawie nic nowego nie dowiedzieliśmy się o programach muzycznych prezentowanych tego dnia. Całe szczęście, że doszła do skutku emisja koncertu z Helsinek.

Marka Bałatę dobrze byłoby usłyszeć z orkiestrą... Najciekawiej o współpracy z Niemenem opowiedział prof. Bohdan Głuszczak - szkoda, że tylko przez telefon ...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt mar 04, 2008 17:59 
Awatar użytkownika

Refleksje Postscriptum chodza wciaz po glowie mimo uplywu dni .
Tyle ten Czesiek naspiewal sie , napisal i nakomponowal na temat tego najwiekszego daru wg jego mniemania .
A damska czesc programu w podziece pewnie , zdolala wydusic z siebie tylko , na poczatku "czlowiek" a na koncu "facet" , nic wiecej .
Czym byl i czym jest teraz coraz bardziej zaczyna byc zrozumiale . :?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob maja 24, 2008 19:44 
Awatar użytkownika

Dowiedzieliśmy się wreszcie, co tak pochłaniało Panie Niemen w ostatnim czasie ...
Chęć przybliżenia słuchaczom twórczości przybrała kształt składanki "Spiżowy krzyk" .
Czy to jest ten projekt, o którym Pani M. pisała w odpowiedzi na list otwarty z 2006r. :?:

Bo przecież - nie box "Niemen na pomieszane języki", który pozostanie niezrealizowany !

Tak czy siak - widać, że ani przy tym pierwszym, ani przy drugim projekcie intencje Czesława Niemena wyrażone w wywiadach nie są w brane pod uwagę. :(

Na spadkobierczyniach Czesława Niemena nie robi wrażenia, że nie cenił on specjalnie takich nagrań jak "Allilah". Album "Spiżowy krzyk" świadczy, że Panie nie zadały sobie trudu zajrzenia do wywiadów i książek.

Od początku wspieram działania stacji TVP Kultura propagującej twórczość NAE i jak chyba wszyscy na tym forum wiążę duże nadzieje z projektem wydania płyt DVD.

Temu wydarzeniu miał być poświęcony program telewizyjny w dniu 25 kwietnia br.. Oczekiwałem, że Panie Małgorzata i Eleonora Niemen szerzej opowiedzą o swych zamiarach... Zawiodłem się srodze.

Ku zdumieniu telewidzów pani Eleonora uznała za stosowne użycie mocnego słowa na określenie tych wszystkich, którzy naciskają na wydanie niepublikowanych nagrań...

Wypowiedziom Pań towarzyszyła poza pokrzywdzonych obrończyń etyki i prawa autorskiego. Potępiły fanów bezinteresownie dzielących się z innymi swoją muzyczną pasją w sytuacji, gdy same przez cztery lata doprowadziły do wydania zaledwie jednego tylko niepublikowanego nagrania...
A przecież Muzyk, o którym mowa pozostawił setki nagrań o trudnej do przecenienia wartości artystycznej !
Jest więc co robić, ale do tej pory nie wydano ani jednej płyty DVD, ba.. nawet jednego klipu tego artysty. Dlatego dziwi lekceważenie wkładu znawców i miłośników twórczości Niemena w powstanie książek, audycji, strony w necie, filmu i reportaży...

Przykre jest to, że Panie nie chcą się zdobyć na rewizję swoich poglądów na Forum.

Kiedy już wreszcie prowadzącemu udało się poruszyć temat niewydanych płyt, to można było usłyszeć, że.. to wszystko trwa od dłuższego czasu... :?

edit

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn lis 16, 2009 9:41 
Awatar użytkownika

Andrzej Mróz pisze:
Helsinki' 73. Cóż znaczy upublicznienie dla sztuki.
Martwa, złożona w grobie zapomnienia, dzięki mediom, dzięki dobrym i dalekowzrocznym ludziom znów wróciła do życia.
Raz ożywiona dzięki nowoczesnej technice, która jest już w każdym niemalże domu rozpoczęła odtąd prawdziwe swoje artystyczne życie. Artysta tchnął w sztukę swoją duszę i chciał aby tę jej część, którą pozostawił w swojej sztuce poniosła ona (sztuka) do innych ludzi, aby i oni mogli dotknąć tych niedostępnych obszarów, których dotykał artysta. Odtąd muzyka ta będzie żyła swoim życiem, wydarta zapomnieniu, będzie żyła razem z nami i w nas. Będzie żyła tak długo póki żyć będą wrażliwi ludzie, póki świat będzie istniał w swojej naturalnej formie. Póki nikt nie powstrzyma naturalnego przekazu międzypokoleniowego.

Realizacja słów Andrzeja jest i bardzo prosta i jednocześnie skomplikowana. Dziś mogę napisac, że ów koncert z Helsinek mogli "dotknąc" inni. :) Markovitz w tym temacie poruszył sprawę "rewizji poglądów" co prawda w innym konteście, ale moja rewizja polega na tym, że wykonywanie utworów NIEMENA, t.zw. covery, w moim odczuciu to tylko ...namistka popularyzowania dorobku artystycznego Czesława NIEMENA. Należy przede wszystkim iśc "do innych ludzi, aby i oni mogli dotknąć tych niedostępnych obszarów, których dotykał artysta". I tyle.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.