[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest śr lis 22, 2017 6:36

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

KTÓRA WERSJA JEST WG Ciebie CIEKAWSZA
1. Ta z roku 1974 70%  70%  [ 7 ]
2. Ta obecna z roku 2008 30%  30%  [ 3 ]
Liczba głosów : 10
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: śr kwie 01, 2015 11:41 
Awatar użytkownika

Nie wiem czemu, ale Rodowicz do Niemena mi w ogóle nie pasuje... Niemen to zupełnie coś innego. Dla mnie Niemen to sztuka. A Rodowicz już tak średnio...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt wrz 15, 2017 22:30 
Awatar użytkownika

Czy się to Wam spodoba, czy nie- Rodowicz wywindowała polską sztukę estradową na nieosiągalny wcześniej poziom. Potwierdził to jej jubileuszowy występ na festiwalu w Opolu. I choć lata lecą i czasem da się usłyszeć, że czas modeluje również struny głosowe naszej piosenkarki, to jednak efekt finalny w postaci estradowego show z choreografią, kreacjami i perfekcjonizmem wykonawczym- tak Maryli, jak i towarzyszących jej muzyków- nie pozostawia wątpliwości, że to aktualnie największa gwiazda polskiej estrady.

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob wrz 16, 2017 6:54 
Awatar użytkownika

Cytuj:
nie pozostawia wątpliwości, że to aktualnie największa gwiazda polskiej estrady.

Wolałbym, aby gwiazdą był zupełnie ktoś inny. Dla mnie ona średnio wypada - raczej ociera się o kicz w tych swoich "piórach"
Na jej koncert nie poszedłym nawet za darmo.

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob wrz 16, 2017 8:14 
Awatar użytkownika

Rodowicz świadomie flirtuje z estetyką kiczu. Ona wie, że większa część publiczności to wzrokowcy i nazajutrz po festiwalu ludzie będą sobie opowiadać, w co ubrana była piosenkarka i co wyczyniała na scenie, a nie czy w codzie piosenki wyciągnęła wysokie "c". Warto jednak zwrócić uwagę, że w opozycji do tego niby-kiczu stoi precyzja wykonawcza, znakomite zestrojenie chórku z wokalistką, no i Jej zespół, który brzmi raz popowo, raz jak kapela country, a czasami Jej gitarzyści pokazują także rockowy pazur.
Tadeusz pisze:
Na jej koncert nie poszedłbym nawet za darmo.

Pamiętam, że z podobnym nastawieniem szedł na koncert MR śp. Romuald, a później rzekł mi:
- Ona to jest Ona. Były spokojniejsze piosenki, ale zazwyczaj dawała czadu. Baba jest nie do zdarcia!

A oto co RJW napisał wtedy na forum:

Romuald Juliusz Wydrzycki pisze:
Gdzieś wcześniej wspomniałem, że w pierwszych dniach maja bylem na koncercie Maryli w szczecińskim Amfiteatrze (...) Maryla jak automat śpiewała co chciała i co kto chcial.
Trudno odmówić jej profesjonalności i perfekcji wykonania. Robiła to znakomicie z super kapelą.
Widownia znała i śpiewała razem znane utwory. Muszę przyznać że nie nudziłem się. A że nie czułem się za wysoko (siedzialem nisko) to już inna sprawa .
Przed laty ostatni koncert Niemena z Marylą i the Animals w Szczecinie był w tym samym miejscu .
Smutne przypomnienie z refleksją na dzisiaj. Czesław mówił (z rulonem swoich grafik w ręku) pamiętam, czy ta Maryla musi tak często i wszędzie śpiewać..?
No i śpiewa do dzisiaj. Niech śpiewa często i wszędzie z niezmordowaną pasją dla radości ludzi. Tego jej życzę :D

Czesław dzielił się nie tylko z Kuzynem wątpliwościami, czy tej Maryli nie za dużo czasem, ale trzeba tu uzupełnić relację RJW, że tenże Czesław wystąpił w 1997 z zespołem Maryli Rodowicz (podobnie zresztą- inni rozbitkowie naonczas bez własnych zespołów- jako to Marek Grechuta i Seweryn Krajewski).

PS Koncert z okazji 50-lecia kariery w Opolu obył się bez wspominania współpracy z Czesławem, tak więc- nawiązując do tytułu topiku utworzonego kiedyś przez Bogdana- nie zawsze taka znów wierna :wink: No, ale trudno nie zauważyć, że wspominany ze sceny Seweryn Krajewski, czy obecna na widowni Katarzyna Gaertner byli bardziej związani zawodowo z Marylą Rodowicz niż Niemen.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob wrz 16, 2017 11:03 
Awatar użytkownika

Wszystko, co napisałeś, jest prawdą, ale mi jej image zupełnie nie leży. Nie ujmuje mnie też jej perfekcja. Był taki czas, że w TV pełno jej było. Występowali rózni artyści, każdy spiewał po kawałku, a jak zapowiedziano MR to końca nie było widać. Po prostu przesyt, a jej "pióra" mogą zachwycić co najwyżej jeden raz.
Nie oznacza to jednak, że odmawiam innym zachwytu MR.

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob wrz 16, 2017 21:07 
Awatar użytkownika

Kilka lat temu ( ;-) ), również w Opolu, Maryla zaśpiewała z wydanej w 1971r. płyty "Na szkle malowane" utwór "Jak Harnaś umierał" - to wykonanie cały czas robi na mnie piorunujące wrażenie :shock:

https://www.youtube.com/watch?v=m7pPQoZ38SY

Mam podobne odczucia, co Tadeusz, w kwestii scenicznego image MR... ale ja poszedłbym na jej koncert, nawet byłbym skłonny zapłacić 8)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz wrz 17, 2017 19:58 
Awatar użytkownika

Pióra, pióra, pióra...

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz wrz 17, 2017 23:17 
Awatar użytkownika

Dziwi mnie, że niektórzy oceniają Marylę głównie przez pryzmat jej scenicznego wizerunku. Dla mnie najważniejszy jest jej głos, talent i osobowość, a barwne stroje jedynie uzupełniają jej image. Nie ma na polskiej scenie drugiej piosenkarki, która ma na swoim koncie tyle przebojów, co Maryla. To prawdziwa gwiazda polskiej sceny - to dla niej pisali i komponowali najlepsi. Współczesne, sezonowe gwiazdki nie mogą się z nią równać. Za kilka lat pewnie nikt nie będzie o nich pamiętał. Mając tak wielki dorobek, Maryla mogłaby spocząć na laurach i odcinać kupony od swoich przebojów, ale ona jest prawdziwą artystką, która ma potrzebę tworzenia nowych rzeczy i jest otwarta na nowe brzmienia. Co prawda, jej ostatnia płyta "Ach, świecie..." jest powrotem do tradycyjnych brzmień, znanych z początków jej twórczości, ale myślę, że współpraca z Witkiem Łukaszewskim wyszła jej na dobre.

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... 7DlCDmkZEA

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn wrz 18, 2017 7:16 
Awatar użytkownika

Cytuj:
Dziwi mnie, że niektórzy oceniają Marylę głównie przez pryzmat jej scenicznego wizerunku.

Nie lubię jej i tyle. Tych współczenych też nie lubię. Za to uwielbiam Mirę Kubasińską.

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn wrz 18, 2017 13:58 
Awatar użytkownika

Jubileuszowy koncert Maryli Rodowicz był jedynym jaki oglądałem podczas tegorocznego festiwalu opolskiego.Przez sentyment do wielu jej piosenek,które towarzyszyły mojemu dzieciństwu i dorastaniu.
Ja najbardziej lubię jej wczesną twórczość,tak gdzieś do połowy lat 70-tych,choć oczywiście ona potrafiła się ze swoim repertuarem znaleźć w każdym stylu i w każdej epoce.To zresztą można poczytać jej zarówno za zaletę jak i też za wadę,bo jej chęć bycia uwielbianą przez publiczność,skądinąd zrozumiała,zdaje się nie mieć żadnych granic.
Akurat teraz przypomniało mi się jej wcielenie "biesiadne",bo wtedy na topie były piosenki tego rodzaju.W podobnym duchu było zresztą jej słynne wykonanie "Kolorowych jarmarków".To też była taka próba" zagospodarowania" trochę innej publiczności.Ja już nie mówię o całej otoczce,jaka towarzyszyła temu całem wydarzeniu.
Tak sobie pomyślałem,że gdyby teraz w Polsce nagle zapanowała moda na jodłowanie,to pewnie pani Maryla zaczęłaby jodłować.
To oczywiście żart,bo trzeba jej przyznać,że wszystko,czego się tknęła ,to robiła conajmniej przyzwoicie.Pisali dla niej i piszą dobrzy tekściarze,dobrzy kompozytorzy.To wszystko brzmi ,łącznie oczywiście z jej śpiewem ,bardzo dobrze.
A co do samego koncertu i tych przysłowiowych piór?Cóż,skłonność pani Maryli do różnych ,czasem ekstrawaganckich strójów jest znana i w zasadzie ja bym nad tym przeszedł do porządku dziennego.To w istocie jest rzecz drugorzędna,bo jej twórczość ,tak czy owak się broni.Gorzej byłoby gdyby/a tak często bywa w przypadku innych wykonawców/poza owymi,przysłowiowymi piórami nie było nic.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa UTC+1godz.