[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest wt mar 02, 2021 20:53

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: śr wrz 01, 2010 10:46 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
Wśród wymówek, jakie powtarza nam Stach, ta jest chyba z gatunku "fantasy" albo "political fiction".
Już widzę, jak decydenci w TVP okładają się argumentami przeciwko Niemenowi z obawy, ....

Takich zdań jak Stacha i tych wypowiedzianych w programach z Panią M. w TV4 i TVN 24 nie sposób traktować poważnie.

Markovitz w swoim zacietrzewieniu bije na oślep ? Nie! To szczwany lis. Jestem święcie przekonany o tym, że posiada wiedzę o przyczynach nie wydawania dzieł Niemena. Znalazł sobie jeden punkt ataku, gdzie próbuje wylac swoje frustracje z powodu m.in. braku nowych wydań Niemena. Doskonale zna realia rynkowe. Dlaczego udaje ? Nie wiem może sam przed sobą odpowie, ja nie chcę usłyszec odpowiedzi !
Podział polityczny mediów jest tak oczywisty, że aż boli, wzrok i słuch! Korporacje nie wydają bo zwyczajnie nie zarobią wielkiej kasy, wolą np. jednosezonowych „artystów”, naśladowców, plastikowe utworki … Dlaczego np. Pomaton usunął płyty Niemena ze swojej kolekcji. Dlaczego TVP przeznaczyła znaczny budżet na kampanię-wybory prezydenckie. Kultura, Niemen … poczekają na …zatracenie! W tym roku niestety Niemena nie będzie. Niestety nie mogę ujawnic moich interlokutorów, którzy doskonale znają realia TVP.
Markovitz możesz moje posty traktowac (nie) poważnie, Twoja wola .
Wyrzuty/ zarzuty odnośnie korzysta z „pól golfowych’ są śmieszne :lol: .

Nie jestem pełnomocnikiem Pani MN, ani jej obrońca są to tylko i wyłącznie moje opinie. Spadkobierczynie dokładają wiele starań . Przeczytajcie chocby artykuł w ŻW-wy z dn. 19.03.09 a dowiecie się jaki jest stosunek urzędników do sprawy Niemena.

Ewa napisała:”
Tylko tę pamięć trzeba podtrzymywać i to jest przede wszystkim zadanie spadkobierczyń, bo od nich najwięcej zależy. Niestety, panie jak na razie pracują cała wstecz. Zamiast współpracować z fanami, wolą z nimi walczyć. Zamiast same pomóc w ratowaniu domu w Wasiliszkach, wolą procesować się z ludźmi, którym zależy na stworzeniu muzeum Niemena. Zamiast płyt i książek mamy tylko jakieś mgliste obietnice. Redaktorzy nadający w radio nieznane nagrania Niemena zostali upomniani i skutecznie zniechęceni. Faridzie nie pozwala się śpiewać "Musica Magica"... Czy to wszystko ma służyć podtrzymaniu pamięci???”

Dlaczego tylko stawiasz zadanie Pani Małgorzacie w kwestii podtrzymania PAMIĘCI NIEMENA ...? A Ty , ja, Maciek, Markovitz i inni to co?
"Czekamy aż nam ktos cos da"! Nie wiem w jakich kategoriach odbierac wypowiedz Ewy: nieporozumienie, nie zrozumienie praw spadkobierczyń. To co jest zarzutem Ewy wobec Pani MN zasadzie uznaję jako dążenia do przestrzeganie prawa i elementarnych zasad kultury, interesu utrzymania właściwego wizerunku Niemena przez Panią MN.
Ewa w jednym z postów napisała, że „ślady Niemena zaczną się powoli zacierac” Jest to zdanie wyrwane z kontekstu, które było odpowiedzią na konkretne pytanie i skierowane do konkretnych osób, jest to przekłamanie, które wprowadza niepotrzebnie chaos.

Maciek napisał:”
Nie oszukujmy się, że można dziś odbudować popularność nagrań N ! Jest to niemożliwe bo starzy fani odchodzą, a na nowych przy takiej polityce TVP i PR … nie ma szans !!! Możemy się poklepywać po plecach ( w 10 osób na tym forum ) i udawać…”

Trudno się nie zgodzic.

Ostatnio zmieniony śr wrz 01, 2010 11:10 przez Stach, łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr wrz 01, 2010 13:51 
Awatar użytkownika

Stach pisze:
To co jest zarzutem Ewy wobec Pani MN zasadzie uznaję jako dążenia do przestrzeganie prawa i elementarnych zasad kultury, interesu utrzymania właściwego wizerunku Niemena przez Panią MN.

Czy elementarne zasady kultury pozwalają też na oczernianie ludzi w mediach? Jeśli tak, to chyba inaczej rozumiemy słowo „kultura”.
A który z wymienionych przeze mnie zarzutów wobec pani MN burzy właściwy wizerunek Niemena? Wykonanie przez Faridę „Musica Magica”, chęć ratowania domu Niemena czy może prezentowanie w radio nieoficjalnych nagrań?
Dziwnym trafem „zabronione” dotąd nagrania trafiły w tym roku na listę preferowanych utworów na Festiwalu Niemen Non Stop. Możesz mi wyjaśnić przy okazji, skąd młodzi wykonawcy mają znać takie utwory, jak „Sen końca i początku”, „Zjawa i poeta” czy „Pieśń od ziemi naszej”??? W radiu były zabronione, na płytach ich nie ma… Nie widzisz w tym przypadkiem jakiejś niekonsekwencji?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr wrz 01, 2010 16:06 
Awatar użytkownika

Maciek napisał:
Cytuj:
Jestem pewny, że za kilka lat pani N. będzie płakać w gazetach, że zupełnie zapomniano jej genialnego męża ...

Jeżeli ktokolwiek zechce jej lamenty drukować...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw wrz 02, 2010 6:13 
Awatar użytkownika

Ewa pisze:
Czy elementarne zasady kultury pozwalają też na oczernianie ludzi w mediach? Jeśli tak, to chyba inaczej rozumiemy słowo „kultura”.
A który z wymienionych przeze mnie zarzutów wobec pani MN burzy właściwy wizerunek Niemena? Wykonanie przez Faridę „Musica Magica”, chęć ratowania domu Niemena czy może prezentowanie w radio nieoficjalnych nagrań?
Dziwnym trafem „zabronione” dotąd nagrania trafiły w tym roku na listę preferowanych utworów na Festiwalu Niemen Non Stop. Możesz mi wyjaśnić przy okazji, skąd młodzi wykonawcy mają znać takie utwory, jak „Sen końca i początku”, „Zjawa i poeta” czy „Pieśń od ziemi naszej”??? W radiu były zabronione, na płytach ich nie ma… Nie widzisz w tym przypadkiem jakiejś niekonsekwencji?

Ewo, "zarzuty", które stawiasz Pani MN dotyczą kwestii prawnej i etyczno-moralnej, które na zwykłej drodze normalnych relacji międzyludzkich pragnie wyegzekwowac. Jestem przeświadczony o pozytywnym nastawieniu Pani MN np. do fanów, choc byc może czasami ostry język jest ..reperkusją zachowań fanów, mediów... W tym miejscu urywam dalszą wypowiedz na temat stosunku Pani MN do fanów, wydań itp. ... To sprawa spadkobierców!

Co zaś Ewo do listy preferowanych utworów na festiwal NIEMEN Non Stop pragnę zwrócic uwagę, że :

-ja odciąłem sie od festiwalu viewtopic.php?f=7&t=1694&start=45
- listę spreparował Roman Radoszewski i to do niego należy miec zastrzeżenia prawne, moralne, etyczne ...
http://www.niemennonstop.pl/index.php/p ... is_utworow

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw wrz 02, 2010 9:02 
Awatar użytkownika

Non-stop nadskakiwanie spowodowało, że utożsamiasz się Stachu już nie z sympatykami twórczości Niemena, ale z embargiem na informację, ze sławetną DIETĄ NEWSOWĄ (=> You Tube) i to w sytuacji, gdy zainteresowani muzyką NAE mają trudności, aby dotrzeć do utworów, które dawno miały premierowe nadania.

Być może za sprawą listy Romana młodzi ludzie startujący w słupskim konkursie dowiedzą się, że twórczość Niemena znacznie wykracza poza piosenki znane szerokiej publiczności...
Stach pisze:
listę spreparował Roman Radoszewski i to do niego należy mieć zastrzeżenia prawne, moralne, etyczne

To nie do Romana, który zaproponował te utwory, można mieć tego typu zastrzeżenia... Nie ten adres Stachu.
Jego można pytać o klucz estetyczny, bo znalazłyby się utwory bardziej odpowiednie do konkursu niż te z listy.

Tak się składa, że można kupić boxy z rarytasami Republiki i Grzegorza Ciechowskiego (solo) oraz płyty DVD z programami TV Marka Grechuty. Kiedy była wielka szansa na wydanie płyt DVD z Niemenem, to zaproszona do programu TVP Kultura (który miał zaanonsować widzom ten projekt) pani Małgorzata wraz z córką wolała roztrząsać na wizji swoje pretensje do fanów i znawców. Sytuacja się zmieniła i sprawa się rypła (patrz => Niemen na DVD).

Pani M. próbuje zgłębić tajniki twórczości męża i robi to niejako z życiowej konieczności. Nie jest to łatwe.

Od lat toczymy TU dyskusje na temat muzyki Niemena, jego poglądów na życie i sztukę, wyborów artystycznych (z zespołem, czy bez), projektów płytowych i kiedy nie możemy poradzić sobie z jakimś tematem, to dyskusja szybko schodzi na MANOWCE.

Analogicznie ma się rzecz z artystyczną schedą po Artyście- zamiast próbować pozostawione ślady złożyć w całość zbieżną z zamysłem utrwalonym w wypowiedziach Niemena - łatwo przychodzi skręcić na MANOWCE: a to fani przeszkadzają, a to znawcy nie zachowali się jak należy, a to czegoś nie można odnaleźć itd.itp.

edit 03, 2010 11:35

Ostatnio zmieniony pt wrz 03, 2010 10:35 przez Markovitz, łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw wrz 02, 2010 9:52 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
Non-stop nadskakiwanie spowodowało, że utożsamiasz się Stachu już nie z sympatykami twórczości Niemena, ale z embargiem na informację, ze sławetną DIETĄ NEWSOWĄ (=> You Tube) ...
To nie do Romana, który zaproponował te utwory, można mieć ...zastrzeżenia... Nie ten adres Stachu...

Do w/w cytatów Markovitza mogę jedynie napisac, to co mam poparte swego rodzaju dowodami.
Nie będę udowadnial, że opinia " non-stop nadskakiwanie", którą M.usiłuje wtłoczyc innym, jest pozbawiona racji bytu. Utożsamiam sie przede wszystkim z MUZYKĄ i SŁOWEM Czesława NIEMENA :!:

To nieprawda, że nie utożsamiam się z sympatykami Twórczosci Czesława Niemena. To ja sam decyduję, kogo akceptuję a kogo odstawiam i to nie na podstawie "widzimisie", lecz po ... przykrych doświadczeniach.
Wolę miec kilku ale zacnych sympatyków, których szanuję a nie bogatą liczebnie grupę, która "kąsa i kopie".
Lista Romana Radoszewskiego jest intrygująca ale inaczej. Tu mam swoją opinię dotyczącą nie tylko listy ale i wielu innych spraw, gdzie Radoszewski występuje.
Adres jest prawidłowy Markovitzu :idea:

Nie można kupic płyty DVD z nagraniem Niemena, gdyż ... przyczyna nie leży po stronie spadkobierczyń!

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw wrz 02, 2010 12:26 
Awatar użytkownika

Empik'owe "Walcie drzwiami i oknami...BŁAGAM..." pani Małgorzaty, mimo daru zgrabnej urody jak dla mnie zabrzmiało poniżająco, nie dlatego, żebym nie była czuła na prośby i potrzeby, ale ze względu na brak klasy w tego rodzaju przedsięwzięciach dotyczących nie jakiegoś Jurka z podwórka, ale jej męża na wysokim poziomie. Poza tym zabrzmiało to tak, jakby się obudziła po nocy, w której jej mąż cały czas ciężko pracował i Ona nie miałaby pojęcia ...nad czym i po co. . I tu popieram stanowisko Markovitz'a.

Cóż z uśmiechów, jeśli po relacjach zostają kawałki rozbitego szkła i ostre drzazgi smolne... :roll:

Teraz jedynie przychodzi na myśl, jakie będzie następne wołanie... :shock:

Czas na Dialog

Pokój zwycięży wojnę, gdy wszyscy staniemy do dzieła !

:mrgreen:

skryłeś w Czesławie Niemenie...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw wrz 09, 2010 19:07 
Awatar użytkownika

Kazdy spiewac moze , choc jak logika mowi nie kazdy .
Ale Krzysztof Wodniczak , ostatni impresario NIEMENa otrzymal sadowy zakaz zajmowania sie muzyka magiczna . Troche wbrew logice i dowodom ale i troche na wlasne zyczenie , choc pewnie o tym nie snil .
Takiego zakazu FARIDA osobiscie jeszcze nie ma . :!: :?:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw wrz 09, 2010 20:07 
Awatar użytkownika

RJW napisał:
Cytuj:
...ostatni impresario NIEMENa otrzymal sadowy zakaz zajmowania sie muzka magiczna . Troche wbrew logice i dowodom ...

Pewnie jest uzasadnienie orzeczenia sądu. Warto by je poznać.
Warto by też opisać tę sprawę i jej okoliczności w periodykach muzycznych i kulturalnych, - a może i w zwykłej prasie ?

- Za złudzenia płaci się rzeczywistością

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt wrz 10, 2010 12:19 
Awatar użytkownika

Tak już jest, że obie strony sporu mają swoje racje i zdarza się, że lepsza argumentacja zwycięża.

Przystępnie napisane streszczenie sprawy dostępne jest w poznańskim serwisie prawnym :arrow: poprawny.pl.

Powstrzymam się od komentowania na forum sprawy od strony prawnej, ale...

Cytuj:
Krzysztof Wodniczak spóźnił się o jeden dzień z zaskarżeniem...

Rozumiem, że można spóźnić się na koncert, na pociąg, nawet na ślub, ale z apelacją ??? :roll:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt wrz 10, 2010 13:46 
Awatar użytkownika

Żeby jeszcze naprawdę było o co kruszyć kopię. :?
Jest tyle wybitniejszych kompozycji Niemena, które pani Niemen mogłaby wydać, nie rozumiem czemu uparła się właśnie na tę piosenkę.
Dla Faridy z pewnością ten utwór ma duże znaczenie, zwłaszcza sentymentalne, więc trzeba naprawdę nie mieć serca, żeby zabraniać jej to śpiewać. No, chyba, że tu chodzi o zwykłą kobiecą zazdrość..

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt wrz 10, 2010 13:54 
Awatar użytkownika

Ja natomiast powstrzymam się od komentowania postawy pani...

Cytat z artykułu:
Cytuj:
W posiadaniu K. Wodniczaka jest pisemne pozwolenie Faridy na wykorzystanie utworu „Musica Magica” przed koncertem i potwierdzenie zgłoszenia tego utworu we włoskim ZAIKS, czyli SIAE

Można zatem dochodzić prawa publikowania utworu...

Cytat z artykułu:

Cytuj:
Zakaz wykonywania utworu „Musica Magica” na koncertach organizowanych przez Stowarzyszenie Muzyczne Brzmienia jeszcze o niczym nie przesądza. O tym do kogo należą prawa autorskie zadecyduje proces o ochronę dóbr osobistych i ustalenie kto ma prawa autorskie do utworu „Musica Magica”.

Tu się obawiam o werdykt, bo nie prawda decyduje o orzeczeniu sądu lecz sprawność adwokata.
-Sąd: grupa ludzi orzekająca, która strona miała lepszego adwokata.

Ewa napisała:
Cytuj:
Jest tyle wybitniejszych kompozycji Niemena, które pani Niemen mogłaby wydać, nie rozumiem czemu uparła się właśnie na tę piosenkę.
Dla Faridy z pewnością ten utwór ma duże znaczenie, zwłaszcza sentymentalne, więc trzeba naprawdę nie mieć serca, żeby zabraniać jej to śpiewać. No, chyba, że tu chodzi o zwykłą kobiecą zazdrość..

Myślę, że raz na jakiś czas ktoś trafia w sam środek tarczy. Tym razem zrobiła to Ewa !!!

PS Do słów Ewy dodałbym:.."małostkową" zazdrość

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt wrz 10, 2010 14:31 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
Przystępnie napisane streszczenie sprawy dostępne jest w poznańskim serwisie prawnym :arrow: poprawny.pl :

Niby poprawny.pl a pisze :"Adwokat Agnieszka Woźniak z Warszawy, reprezentująca Małgorzatę Niemen-Wydrzyńskąą, we wniosku o udzielenie zabezpieczenia, tak pisze"... no właśnie jak pisze p. Kazimierz Brzezicki autor owej publikacji?!

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt wrz 10, 2010 14:47 
Awatar użytkownika

Stach napisał:
Cytuj:
reprezentująca Małgorzatę Niemen-Wydrzyńskąą,

No!!!- nazwisko "spadkobiercyni" po mężu z błędem? Zabić za to chochlika drukarskiego...!!!

- Nie szkoda róż gdy płoną lasy

PS. Stachu - odróżniaj powódź od kałuży.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt paź 19, 2010 9:29 
Awatar użytkownika

http://poprawny.pl/index.php?itemid=1000&catid=13

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.