[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest czw paź 17, 2019 1:28

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: sob wrz 20, 2014 12:48 
Awatar użytkownika

A oto i c.d. :wink:

http://www.empik.com/enigmatic-niemen-c ... 1,muzyka-p

oraz longplay:
http://www.empik.com/enigmatic-niemen-c ... 0,muzyka-p

Po-zdrowie-nia. :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt wrz 26, 2014 8:07 
Awatar użytkownika

Czy jest sens biec dziś do eMPiKu? W konkurencyjnych sieciach płyty pojawiały się z ok. dwutygodniowym opóźnieniem. O ile w przypadku poprzednich albumów mogłem poczekać, to najnowszej reedycji "Enigmatic" chciałbym posłuchać jak najszybciej :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt wrz 26, 2014 11:14 
Awatar użytkownika

Dominie,
możesz poczekać aż za kilka dni pojawi się tańsza, w którymś z Media Marktów. (29,99.)
Po-zdrowie-nia. :-)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt wrz 26, 2014 22:19 
Awatar użytkownika

Chcę poinformować o...zmianie terminu wydania płyt NIEMEN ENIGMATIC:

http://www.empik.com/enigmatic-niemen-c ... 1,muzyka-p :?:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw paź 16, 2014 14:14 
Awatar użytkownika

Maciek pisze:
pkosela pisze:
"Czwórka" za ~70 złotych? :o

Niestety, ale dziś wytłoczenie EP-ki lub LP kosztuje tyle samo i stąd pewnie ta cena.

Nie chcę się wcinać, ale uwierz mi jest znaczna różnica. Akurat trochę siedzę w wydawaniu. Koszy 12"LP to musisz spokojnie doliczyć jakieś 50-60% ceny 7"EP. Mowie o podstawowym wydaniu.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt paź 17, 2014 20:43 
Awatar użytkownika

Na profilu Fb Polskich Nagrań - spółki z o.o. ukazał się firmowy post z informacją, że ów wydawca pracuje nad kolejnym albumem, który ukaże się "pod koniec listopada". Jest też w tej wiadomości zaskakujący apel "o zaprzestanie budzenia niepokojów i szerzenia nieprawdziwych informacji na forach fanów na ten temat".
Dość zaskakujący to zarzut - zważywszy na uwagę pani koordynatorki projektu z ramienia Polskich Nagrań zamieszczoną z podtytułem "z ostatniej chwili" (w sierpniu 2014) na dole strony Music To the People => http://musictothepeople.pl/reviews/sukc%20...%202014-roku/

Mimo kuriozalnej sugestii ze strony PN o niecnych praktykach na forach zamierzam jednak nabyć to dwupłytowe wydawnictwo. Zrobię wyjątek od powziętego wcześniej postanowienia nie tylko ze względu na sentyment do afirmującego świat i miłość Niemena, czy też do wirtuozerii Jacka Mikuły, ale także po to, aby sprawdzić, czy wreszcie udało się po remasteringu wskrzesić soczyste, rockowe brzmienie muzyki z przełomu 1970 i 1971 r.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt paź 17, 2014 20:44 
Awatar użytkownika

Maciek pisze:
Niestety, ale ostatnią płytą PN z powyższej serii będzie CD "Enigmatic".

- pisał niedawno ku mojej rozpaczy Maciek. Na domiar złego, artykuł cytowany nieco później przez Markovitza brzmiał całkiem wiarygodnie:
Wojciech Pacuła w artykule pt. "„Sukces” oraz „Czy mnie jeszcze pamiętasz?” – recenzje remasterów z 2014 roku" pisze:
Pani Alicja Szymańska poinformowała nas właśnie, że Enigmatic będzie ostatnią płytą Niemena wydaną przez Polskie Nagrania. Firma od dłuższego czasu jest w stanie likwidacji i decyzje o kolejnych remasterach będzie podejmował nowy właściciel.

Tymczasem dziś w godzinach południowych na oficjalnym profilu Polskich Nagrań na facebooku opublikowany został poniższy wpis:
Załącznik:
wpis_pn_niemen.jpg

Niezwykle cieszy mnie fakt, że ktoś zwrócił uwagę na głosy z niniejszego forum. To niezbity dowód na to, że zgromadzeni tu użytkownicy nie są wydawcy obojętni. Myślę, że niemen.aerolit.pl niesłusznie kojarzy się spadkobierczyniom z miejscem, w którym wyłącznie narzeka się na obecną politykę wydawniczą, procesy sądowe i inne działania podejmowane z inicjatywy Małgorzaty Niemen-Wydrzyckiej, Natalii Niemen-Otremby czy Eleonory Atalay. Drogie Panie - nie jesteśmy tacy źli, jak nas malują ;-)

Drodzy pracownicy Polskich Nagrań! Polecam Waszej uwadze tematy poświęcone nowym reedycjom albumów Czesława Niemena. Zapoznajcie się koniecznie z wszystkimi krytycznymi i przychylnymi głosami - liczę, że zmobilizuje Was to do jeszcze większej staranności przy produkcji kolejnych płyt, na które ja osobiście czekam najbardziej.

Serdeczności!

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob paź 18, 2014 9:26 
Awatar użytkownika

W sumie to mnie bardzo dziwiło, że taka firma przestała by wydawać kolejne wydawnictwa artysty którego obecnie dzisiaj uważają za najważniejszego lub jednego z najważniejszych a naszym kraju. Pomijam kwestie upadłości, problemów z płynnością, ale jak można zarobić to się po prostu działa.
Pytanie jaka tam teraz jest atmosfer i jaki panuje klimat. Bo od tego mogą zależeć poszczególne przecieki newsy, informacje.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt lis 14, 2014 11:58 
Awatar użytkownika

Zastanawiam się czy jest jakiś sens wydawania tej płyty na dwóch CD. Ja rozumiem dbałość o szczegóły, wzorowanie itp ... ale bez przesady. Taka możliwość nośnika, że można to wsadzić na jeden CD.
Poza tym według mnie tych re-edycjach kompletnie bez sensu jest dawanie CD w kartonową obwolutę, jak by nie można było dać do tego digipack traya na którym można by w normalny dla tego nośnika sposób mocować CD. Może tylko mnie się nie podoba ten pomysł, nie wiem, ale chyba nie ma co przesadzać.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob lis 15, 2014 19:34 
Awatar użytkownika

"Czerwony" :N: :

http://www.empik.com/niemen-czerwony-al ... 6,muzyka-p

:)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr lis 19, 2014 12:52 
Awatar użytkownika

i...

http://www.empik.com/czerwony-album-nie ... 8,muzyka-p

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw lis 27, 2014 14:00 
Awatar użytkownika

tu taniej

http://www.fan.pl/katalog/p92891031_cze ... album.html

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob lis 29, 2014 16:09 
Awatar użytkownika

Eryku.
Dzięki bardzo za link do tej strony. :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz lis 30, 2014 17:42 
Awatar użytkownika

Nie ma za co, zamawiam tam od lat i jest taniej niż w innych, spory wybór i solidnie.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn gru 01, 2014 15:38 
Awatar użytkownika

Spokojnie czekam na swój egzemplarz, ale trochę mnie zmartwiła informacja, którą dostałem od znajomego
"Niestety po lepszym przesłuchaniu Czerwonego Niemena stwierdzam, że nowy mastering jest słaby.
Brakuje przestrzeni i chyba mocno wycięli szum, bo nie ma zupełnie talerzy i przestrzeni.
Jest oczywiście dużo lepszy od tego co zrobił Niemen, ale do starego Digitonu się nie umywa.
Jedyny plus, że tym razem całość jest w stereo".

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.