[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest wt sie 20, 2019 10:41

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: ndz lis 23, 2008 21:38 
Awatar użytkownika

No cóż - w postach nowych użytkowników Forum pobrzmiewają wzruszające nutki zaufania do tego, co sami widzieli i słyszeli np. w trakcie Niedzieli w TVP Kultura...

Z własnego doświadczenia wiem, że lubimy wierzyć pięknym paniom, zwłaszcza jeśli mówią, że i owszem nie ustają w wysiłkach i są wdzięczne tym wszystkim fanom :roll:

Po czym- jak pisał Stach- przychodzi okazja, aby samemu .. zaliczyć wiadro na głowie.

To co Stach nazwał kubłem zimnej wody wyczytasz w historiach tego forum.

Na forum można znaleźć spisane wrażenia po Dniu Niemena, jak i po Niedzieli z Niemenem.

Miłej lektury :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn lis 24, 2008 1:48 
Awatar użytkownika

Stachu,

Twoje ostrzejsze słowa nie wynikają z żadnej refleksji.Widzę w tym nagły przypływ emocji wzburzenia.Ale spokojnie: zrozumiałeś mnie źle.Było to jednak spowodowane tym,że nie podałem powodu dlaczego to miało by może i być lepiej,gdyby rozmowy z p.Małgorzatą odbyły się bez udziału jakiegokolwiek przedstawiciela z forum.

Tylko dlaczego nie pytasz mnie o wyjaśnienie,a od razu przechodzisz ze wzburzeniem do ataku?Nie traktujmy siebie od razu, przy najmniejszym nieporozumieniu jako przeciwników.

Dobra już odpowiadam,a właściwie dopowiadam,że chodziło mi o to:

Że może było by lepiej ,gdyby rozmowy z p.Małgorzatą odbywały się bez udziału przedstawicieli z forum tylko i tylko z tego względu,że ona-p.Małgorzata-nikogo z forum nie traktuje jako partnerów traktując ich wręcz jak intruzów.Kolejny kontakt-rozmowa, przy której pojawiłby się ktoś z forum znów mogłaby do niczego nie doprowadzić albo pogłębić jeszcze bardziej i tak niezdrowe relacje.

To tyle mojego.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn lis 24, 2008 7:40 
Awatar użytkownika

Geronimo

Niewiele masz argumentów, aby wykluczyć społeczność Forum ze sprawy, na której nam zależy, jak nikomu innemu. Dziwi mnie, że z taką propozycją wychodzisz po kilku dniach pobytu na Forum.

Gdybyś poczytał tu kilka topików, to dowiedziałbyś się, że do wielu przedsięwzięć nie doszłoby lub miałyby one inny kształt, gdyby nie udział "fanatyków":

-Nie byłoby na płycie dwóch nagrań Niemena z oratorium "Zagrajcie nam wszystkie srebrne dzwony", gdyby nie dostarczone przez kolekcjonerów nagrania domowe.

-Nie byłoby takiego filmu dokumentalnego, jak ten zrealizowany dla TVP Polonia.

-Koncert Niemen Aerolit z Sopotu spoczywałby jeszcze długo w archiwach zapomnienia, bo telewizyjna wyszukiwarka żądała oryginalnego tytułu, którego w TVP nikt nie pamiętał.

-Koncertem fińskim Grupy Niemen również nie zainteresowały TVP Kultury krasnoludki...

-Nie byłoby audycji z unikalnymi nagraniami w RDC, albo byłaby ona mniej ciekawa.

A więc Nowi na Forum nie przychodzą do ludzi, którzy tylko biernie czekali...

Sytuacja wygląda lepiej niż w latach 2005- 2006, kiedy nie było mowy o żadnych płytach.

Dziś wiemy przynajmniej o dwóch planowanych wydawnictwach (2CD w PR i 2 DVD w TVP).

W relacjach fanów z Panią Małgorzatą Niemen zapanował wreszcie SPOKÓJ.

Nie warto go burzyć nieprzemyślanymi krokami.

P.S. Strofujesz Stacha za brak refleksji, a wiesz kto zainicjował festiwal NIEMEN NON STOP ?

Respect
8)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn lis 24, 2008 18:51 
Awatar użytkownika

Markovitz, napisałeś:

Strofujesz Stacha za brak refleksji, a wiesz kto zainicjował festiwal NIEMEN NON STOP ?

Działalność Stacha na pewno jest bardzo cenna,to trzeba mu oddać.Tu nie o to chodzi.Nie widzę zresztą związku mojego zdania skierowanego do Stacha,z jego bogatą i żywą pełnego zaangażowania działalnością.
Nikogo nie strofuję,tylko piszę prawdę,że wypowiedź Stacha,to nie refleksja,tylko emocje.A to dlatego,że refleksja powoduje to,że wypowiedź staje się jak najmniej emocjonalna.W wypowiedzi Stacha widzę emocje a nie refleksję.

Markovitz, dlaczego na moją odpowiedź do Stacha wypowiadasz się Ty a nie on?

A co do mojego sprecyzowania odnośnie spotkania z p.Małgorzatą bez kogoś z forum:

To są tylko moje pomysły na dyplomację pewnego rodzaju.Poza tym raz piszecie po moich postach,że nie znam specyfiki kontaktów forumowiczów z p.Małgorzatą,że do niej nic nie przemawia (takie słowa padały też w mojej prywatnej korespondencji forumowej) żebym w ogóle wybił sobie te pomysły z głowy.
Na to ja podaję inną możliwość,że może wejść w kontakt z p.Małgorzatą pośrednio (przez inną osobę-podałem p.Zbigniewa Hołdysa)bez udziału osób z forum,to zaraz Markovitz wymienia fakty, które nie zaistniałyby bez kontaktów przedstawicieli forum z p.Małgorzatą.

Czemu Markovitz o wszystkich aspektach, faktach dotyczących spotkań ludzi z forum z rodziną Niemena nie napisałeś od razu, tylko wypowiadasz tę część prawdy, która ma wykazać, że w danej wypowiedzi nie mam racji ?

Od tej pory nie przedstawiam już żadnych pomysłów ze swojej strony. Będę czytał o Waszych pomysłach,które mam nadzieję zostaną zrealizowane.Wszak tu są mądrzejsi ode mnie w tym temacie.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn lis 24, 2008 19:44 
Awatar użytkownika

Wybacz Geronimo, że nie otrzymałeś od razu pełnego sprawozdania, co tu robiono przez 5 lat :wink:

Geronimo pisze:
dlaczego na moją odpowiedź do Stacha wypowiadasz się Ty a nie on?
Bo to jest otwarte forum. Jak ktoś chce pisać tylko ze Stachem - to na PW.

Geronimo pisze:
M-tz wymienia fakty, które nie zaistniałyby bez kontaktów przedstawicieli forum z p.Małgorzatą

Wymieniłem akurat te przedsięwzięcia, których zaistnienie nie wymagało takich kontaktów.
W ramach tego, co dozwolone i tak udało się zrobić sporo dobrego.

8)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt lis 25, 2008 0:41 
Awatar użytkownika

Markovitz,

przepraszam za nieuważne czytanie całego Twojego posta.Wymieniasz rzeczywiście rzeczy,które zaistniały dzięki fanom.

Zważ jednak,że to najważniejsze na co oczekujemy raczej w gronie własnym tylko i przez własne tylko inicjatywy nie osiągniemy.

Moje pytania to nie alarmy. Pytałem jasno,ale ze spokojem raczej.
Od tej pory będę w tym wątku czytał tylko.
To tyle.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt lis 25, 2008 15:04 
Awatar użytkownika

Skąd ten pesymizm i to zrezygnowanie? Geronimo, nie milknij, jak niektórzy, bo będzie tu wiało nudą :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt lis 25, 2008 17:41 
Awatar użytkownika

Domin189,

ja podałem swój pomysł.Nie okazał się on dobry.Nic właściwie innego mi nie przychodzi do głowy.

Wreszcie: są na tym forum ludzie,którzy znają osobiście rodzinę pana Czesława,jest też członek rodziny,więc Ci forumowicze mają rzeczywiście pełniejszy obraz tego jak się mają sprawy.Oni ewentualnie mogą coś w jakiś sposób wdrożyć w życie.Wreszcie- jak napisał Markovitz - są tu ludzie z inicjatywą.Organizują zloty,festiwale.I to do nich należy pałeczka,oni mają pełniejszą wizję tego co i jak , na jakich zasadach można wynegocjować.

Domin189, nie martw się.Będę się udzielał w innych tematach :wink:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr lis 26, 2008 23:37 
Awatar użytkownika

Skoro w tym temacie piszemy o naszych oczekiwaniach wobec Spadkobierczyń, to może przytoczę taką wypowiedź Niemena z czatu z 2001r.:
Cytuj:
Jeśli chodzi o archiwalia TV i PR - te pierwsze w większości zapewne już nie istnieją, te drugie najczęściej, a właściwie od połowy lat 70-tych sam dostarczałem do PR. A więc mam je w swoim archiwum. Zamierzam w przyszłości, jak dobrze pójdzie - niedalekiej - również je zebrać w zbiór utworów nieznanych.

Część z tych archiwaliów telewizyjnych ukaże się niedługo na dvd, mam nadzieję, że i te radiowe w końcu doczekają się wydania, tak jak chciał tego :N: .

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt sty 19, 2010 9:21 
Awatar użytkownika

Ewa pisze:
Część z tych archiwaliów telewizyjnych ukaże się niedługo na dvd...,

Czy są jakieś konkrety ?

Na zachodzie każda płyta ( naprawdę z małymi wyjątkami ) wyszła już kilka razy !
A to w takim, a to w innym formacje, solo i z DVD, itd. A u nas wciąż beznadzieja !
Jeżeli już uruchomiono archiwa PR, to płyty wydaje się po najniższych kosztach bez remasteringu ! O dołączeniu DVD już nie wspomnę - bo po co ?! TVP ma w nosie wydawanie na DVD programów muzycznych czy koncertów - bo po co ?! PR nie może dogadać się z Polskimi Nagraniami - bo po co ?! O wielkich wytwórniach nie wspominam bo to jedno wielkie g.... ! Niestety to jest skutek tego, że wszędzie siedzą pociotkowie prezesów czy innych dyrektorów, którzy się nie znają na tym co robią !
Za to znakomicie znają się na tym, jak skręcić kasę dla siebie !
Czesi, Węgrzy, Niemcy wydali już wszystko i to często z dodatkowym krążkiem DVD !
A u nas ciągle manufaktura wydawnicza ! Skaldowie z dorobkiem 45 lat na karku do dziś nie mają wydanych wszystkich swoich płyt - podobno się nie opłaca ! Jednak, gdy pytam o sprzedany nakład - to wtedy pojawia się tajemnicze słowo " tajemnica ".
Gdy proponuję, że wydam sam CD Skaldów i to pod szyldem PR, ale na warunkach identycznych tym, którym się to nie opłaca... to nie ma takiej możliwości ! Ciekawa sprawa :) Przykro to pisać ale nigdy nie doczekamy się na wszystko CN !
Teoria spiskowa opanowała głowę Pani N. i zamiast skorzystać z bezinteresownej pomocy tych, którzy się na tym znają - woli opowiadać bzdety do gazet ! Zresztą to jej wybór a nam nic do tego ! Tylko jakoś smutno :(

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt sty 19, 2010 22:01 
Awatar użytkownika

Maciek pisze:
Czy są jakieś konkrety ?

Teraz po zmianach w TVP Kultura projekt dvd pewnie zostanie odłożony ad acta.
Być może ukaże się jakaś płyta z nagraniami PR, tylko nikt nie wie kiedy.
Co do reszty, to masz Maćku rację, smutne to wszystko...

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: TERAZ ROCK
PostZamieszczono: czw lut 11, 2010 22:17 
Awatar użytkownika

Po zwycięskim boju nasze wojska cofnęły się na z góry upatrzone pozycje...
To tytułem komentarza do sytuacji na rynku wydawniczym. Przez sześć lat ukazały się aż dwie nowe pozycje (nie liczę składanek, audiobooków itp). Przez szacunek powstrzymam się od tego co powinienem napisać w tym miejscu. Jeśli policzyć wydawnictwa SBB i JS to mamy w tym samym czasie blisko setkę płyt. Tymczasem konia z rzędem temu kto kupi Box nr I w normalnej sprzedaży (na Allegro widziałem za niecałe 200 zł). Czy jest coś nagannego w tym, że normalny fan chciałby posłuchać muzyki, którą kocha? Okazuje się, że może najwyżej o niej poczytać i uruchomić wyobraźnię. Niestety, części utworów, o których piszecie nie znam i pewnie już nie poznam, mimo iż szukam wytrwale. Nikt nie jest wieczny. Miną kolejne lata - nie, nie chcę pisac czarnych scenariuszy... Ponoć natura nie lubi prózni. Łatwo mówić, że np. niemieckie wydania pod szyldem Green Tree są pirackie. Przyznaję się - mam je na półce. Chętnie wymienię na legalne... :? Dlaczego tak trudno zrobić w naszym kraju coś normalnie? I z góry zaznaczam, że jeśli ktoś wpałby na pomysł wydania (oczywiście z poszanowaniem wszelkich praw) innych archiwaliów, nawet w ograniczonym nakładzie to jestem pierwszy w kolejce... (zdaje się, że tu się obudziłem :roll: ) Pozdrawiam wszystkich wiecznie czekających. Nadzieja ponoć umiera ostatnia :cry:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw mar 25, 2010 11:05 
Awatar użytkownika

Jakiś czas temu w temacie "Mapa miejsc koncertów Niemena..." cytowałam wypowiedź Daniela Wolaka dotyczącą koncertu Niemena z Kombi:
Cytuj:
W opinii jurorów wszystkich przyćmił jednak Stanisław Dudzik, który w 1982 roku zorganizował w Sztokholmie koncert Czesława Niemena z grupą... Kombi(!) i to wszystko sfilmował. Film na DVD trafił do nas miesiąc temu i szczerze mówiąc zwalił z nóg. Przede wszystkim zestawienie Niemena z Kombi wydaje się egzotyczne, ale wypada bardzo dobrze, a jakość dźwięku i obrazu jest na wysokim bootlegerskim poziomie.Nagrywane kamerą na statywie, dobrze nagłośnione - po prostu rarytas. Na Sali podczas wręczania nagród byli świadkowie tamtych wydarzeń w osobach samego Stanisława Dudzika, Jacka Sylwina, Wojciecha Korzeniewskiego, Sławomira Łosowskiego i Grzegorza Skawińskiego. Oprócz Dudzika nikt z nich nie pamiętał, że to było nagrywane. Co najważniejsze, film stał się pierwszym i jakże cennym eksponatem muzeum, własnością Fundacji Sopockie Korzenie. Nie wiem jednak co dalej się z nim stanie, bo wydanie byłoby logiczne, ale...

Kilka dni temu zapytałam pana Daniela co aktualnie dzieje się z tym koncertem. Dowiedziałam się, że pani Niemen zablokowała wszelkie ruchy związane z tym wydawnictwem. Fundacja, która go posiada, nie może go opublikować ani też odsprzedać. Fani Niemena będą musieli obejść się smakiem. Taka niestety jest smutna prawda.:(

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw mar 25, 2010 12:25 
Awatar użytkownika

Ewa pisze:
Fundacja, która go posiada, nie może go opublikować ani też odsprzedać. Fani Niemena będą musieli obejść się smakiem. Taka niestety jest smutna prawda.:(

Skoro tak to przykre, ale widocznie w ocenie Pani Małgorzaty, ten materiał jest złej jakości i należy go traktować, li tylko, jako ciekawostkę kolekcjonerską, a nie oficjalny dorobek jej męża.
Nie wszystko nadaje się na profesjonalne wydawnictwo, które firmować miałby Niemen.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainteresowani jednak te nagranie poznali - jest przecież wymiana kolekcjonerska.
Tego chyba nikt nie zabrania.
Ileż to różnych nieoficjalnych nagrań DVD i audio jest w naszych zbiorach.

Zatem cierpliwie czekajmy na naturalny obieg w ramach grupy wzajemnego wsparcia. :)

(**)

CN w rocznicę swoich 57. urodzin

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw mar 25, 2010 13:11 
Awatar użytkownika

ratajczak bogdan pisze:
...widocznie w ocenie Pani Małgorzaty, ten materiał jest złej jakości i należy go traktować, li tylko, jako ciekawostkę kolekcjonerską, a nie oficjalny dorobek jej męża.
Nie wszystko nadaje się na profesjonalne wydawnictwo, które firmować miałby Niemen.

Nie wiem, czy pani Niemen w ogóle widziała ten koncert, bo kroki w tej sprawie podjęła już na drugi dzień po otrzymaniu dvd przez fundację. Według słów Daniela Wolaka "jakość dźwięku i obrazu jest na wysokim bootlegerskim poziomie", a on z całą pewnością widział i słyszał ten koncert. Więc to raczej nie sprawy techniczne są tu przeszkodą...

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.