[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest czw lis 14, 2019 14:19

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 194 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt lut 17, 2004 19:07 
Awatar użytkownika

Posiadam w swoich zbiorach Moją piosnkę, Moją ojczyznę, Wołgę, Utios,
i jeszcze trochę innych mało znanych nagrań, ostatnio sporo pracowałem nad ich lepszym brzmieniem i z chwilą gdy zostanie zorganizowana jakaś forma współpracy na rzecz wymiany nagrań chętnie się nimi podzielę.
Sam marzę o tym, aby mieć nowo brzmiącego Pielgrzyma. Mam jego może nienajlepszą angielskojęzyczną wersję z koncertu jaki się odbył w gdańskim Żaku bodajże w 73r. Marzę też o posiadaniu wersji Pielgrzyma nagranej dla radia, bo jest cudowna, a moja magnetofonowa przez te wszystkie lata mocno się wytarła i choć brzmi nadal niźle po obróbce cyrowej to w pełnej swojej krasie zabrzmiałaby znacznie lepiej.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pt lut 27, 2004 19:15 
Awatar użytkownika

jeszcze odnośnie wydawania kolejnych boxów. wpadłem dzisiaj na artykuł w onecie (wiem, ze w odnośnikach jest zaznaczone Onet: szukaj, ale moze nie kazdy sprawdza na biezaco pojawiajace sie tam artykuly), ktory zawiera wypowiedz osoby współpracującej z Niemenem przy wydawaniu poprzednich boxów:

"Wydawca płyt Gina Komasa zapowiedziała prace nad kolejnymi albumami. "Ogromnym zaszczytem była dla mnie praca z Niemenem. Był trudny, bo jemu do końca nigdy się nic nie podobało. Poza tym wszystko zawsze robił sam" - powiedziała Komasa. Kolejne płyty z muzyką Niemena mają zawierać m.in. jego twórczość obcojęzyczną oraz muzykę teatralną i filmową."

cały artykuł znajdziecie pod adresem: http://muzyka.onet.pl/jz,876684,wiadomosci.html

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: sob mar 13, 2004 9:04 
Awatar użytkownika

Cześć,

wydaje się, że wszystko idzie w kierunku wydania zapowiadanych przez Niemena kolejnych boxów :D . Pojawia się zatem pytanie co i w jakiej formie :?: Idzie oczywiście o "Niemen na pomieszane języki" oraz "Muzyka programowa". Pani Gina Komasa zajmowała się konsultacją przy wydaniu wcześniejszych boxów "Od początku".
Obecnie w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki trwają spotkania przyjaciół i fanów Niemena, w których uczestniczy pani Komasa. Zapewne jednym z tematów jest "Co dalej...?" Nie mogę niestety być na tych spotkaniach, ale może ktoś z naszego forum mógłby być i podzielić się z nami wrażeniami?
Kto wie czy pani Komasa nie zainteresowałaby się naszą internetową dyskusją? Myślę, że możnaby w ten sposób chociaż minimalnie stymulować wydawcę oraz wpływać na kształt nowych wydawnictw (mam na myśli ambitne, rzetelne, nie poskracane i nie przygotowywane "pod publiczkę" utwory oraz bonusy) oraz np. (czemu nie?) wspaniałe płyty koncertowe oraz materiał niepublikowany np. "Księga Krzysztofa Kolumba" i in.

Pozdrawiam wszystkich
Adam

Podaję namiary:

zob.: http://www.aktivist.pl/index.php?ID=1001571&OID=10411358
oraz http://www.aktivist.pl/index.php?ID=1001577&OID=1021984
cyt.:
"Spod chmury kapelusza - Spotkanie przyjaciół i fanów Czesława Niemena Kiedy: 2004-02-25 - 2004-03-25
Start: 18.00
Wstęp: wolny
MCKiS - Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki
ul. Elektoralna 12
(0-22) 620 48 36

Swój udział w spotkaniu zapowiedzieli: Jerzy Bogdanowicz - były manager, kierownik zespołu Niemena; Marek Gaszyński - autor piosenek, dziennikarz; Paweł Brodowski - były gitarzysta basowy zespołu "Akwarele"; Gina Komasa - wydawca nowo opracowanych przez Czesława Niemena boxów CD w Polskim Radio; Wiesław Królikowski - dziennikarz; Andrzej Marzec - były pracownik Pagart-u współpracujący przy wyjazdach zagranicznych Czesława Niemena."

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn mar 15, 2004 17:11 
Awatar użytkownika

pomysł wydaje mi sie trafiony. Nie znam pani Komasy, ale istnieje teoretyczne przynajmniej prawdopodobienstwo, ze moga wystapic jakies niedociagniecia (np. skrócone utwory). Niemen postawil poprzeczke wysoko jeśłi chodzi o wydawanie Jego nagran, dlatego też dobrze by bylo zeby byly one w dalszym ciagu wydawane na wysokim poziomie. Dobrze by było zeby ktos majacy takie mozliwosci mogl blizej przyjrzec sie pracy nad kolejnymi wydaniami plyt (chociazby przez takie spotkania) i ewentualnie wplynal (z poparciem innych fanów artysty) na decyzje lub choc przynajmniej zabral głos w sprawie rzetelnego wydawania dorobku artysty.
Oczywiscie latwo jest pisac o tym "kims", ale rozumiem ze nie kazdy ma odpowiednie mozliwosci by jechac do Warszawy na spotkanie. Ostatecznie proponuje wyslanie listu badz e-maila do wydawcow z prosba o wziecie pod uwage naszych spostrzezen. Moze nawet udalo by sie podsunac pomysl na wydawnictwa ktore chyba nie sa w planie tj. wspominal Adam - plyty koncertowe.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: ndz cze 06, 2004 13:17 
Awatar użytkownika

Cóż za upiorna cisza. Green Tree wydaje kolejne wątpliwej jakości wznowienia wydawnictw zagranicznych. Np. Ostatnie Russische Lieder z bonusami, które pasują do tego wydawnictwa jak przysłowiowa "pięść do nosa" (mam na myśli Strange Is This World oraz We've Got The Sun), a u nas jak zwykle nic.
Czy są jakieś przecieki na temat Niemen na pomieszane języki oraz Niemen muzyka programowa? Czy został już pogrzebany razem ze swoją muzyką?

A może to tylko cisza przed burzą?
Jeśli coś wiecie - to po prostu napiszcie.

pozdrawiam Adam

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: sob cze 12, 2004 15:30 
Awatar użytkownika

Piotr Starzyński na forum Cztery strony świata - tribute to Niemen 11.06.04 pisze:
Rozmawiałem telefonicznie z Giną Komasa, która wspomniała, że planuje zimą wydać kolejny 6-ciopak z utworami Czesława.Jeśli ktoś z Was ma jakieś propozycje dotyczące sugestii odnośnie repertuaru takiego wydania to niech do mnie napisze.

Przepraszam za przeniesienie dyskusji na to forum, ale zainteresowała i natchnęła nadzieją informacja o zamiarach Pani Giny Komasy, a to przecież częściowa odpowiedź na pytanie "co dalej...?".
Dziękuję za ten post. Mam nadzieję, że wreszcie doczekamy się kontynuacji dzieła Czesława Niemena. Nie wiadomo jednak czy będzie to muzyka programowa, czy zagraniczna (podobno miało to być tylko 5 płyt). Może Piotr Starzyński mógłby coś na ten temat powiedzieć?
Ja się trochę rozmarzyłem i pomyślałem sobie, że skoro Niemen od Początku Vol. 1 i Niemen od Początku Vol. 2 zostało już wydane, a Niemen Muzyka Programowa (na co czekam z wielką niecierpliwością) i Niemen na Pomieszane Języki było w najbliższych planach na przyszłość, to może i pójść dalej i wydać Niemen Muzyka Koncertowa, i jak powiedział brat Niemena "jak od początku - to i do końca" wydać Niemen Do Końca z najnowszą publikowaną i niepublikowaną muzyką studyjną.
Oczywiście marząc tak dalej, chciałbym żeby niniejsze wydawnictwa były ze smakiem i rozsądkiem zestawione, zawierały dużo również "uzasadnionych" bonusów etc. Żeby nie były to wydania komercyjne, ze skróconymi utworami lub pomijające ważne ale długie utwory. Jeśli chodzi o formę, wydaje mi się, że powinna być również kontynuacją poprzednich z grafiką autora itd. I ciekawymi, w miarę możliwości, wykorzystującymi felietony i wypowiedzi samego Niemena.
Ze zdjęciami etc.
Jakie tam powinny być utwory, niestety nie jestem znawcą, a jedynie miłośnikiem twórczości Niemena i trudno mi się na ten temat wypowiadać.
Nieźle się rozmarzyłem.
Proponuję dyskusję w gronie fanów i znawców na ten właśnie temat i myślę, że to forum jest najlepszym do tego miejscem. A cel tej dyskusji byłby właśnie taki, żeby po wydaniu nowych digipacków, fani nie narzekali, że coś nie jest po ich myśli.

Pozdrawiam Adam

P.S. Mam nadzieję, że Pani Gina Komasa (jestem pełen szacunku i wdzięczności za wszystkie świetne wydania polskiej muzyki) przegląda nasze forum. Tym bardziej miałoby to sens.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: czw cze 17, 2004 9:48 
Awatar użytkownika

Poprzednie dwa 6-ciopaki, byly wydane naprawde świetnie. Zarówno jeśli chodzi o ich wyglad jak również i treść którą zawierają. Oprócz wspaniałej muzyki, także zawierają unikatowe wspomnienia samego mistrza. Niestety, teraz nieważne jak mocno ktoś by się starał takie wydania już nie powstaną (biorąc również pod uwagę to, że Niemen chciał zawsze sam zrobić jak najwięcej). Dlatego ja przynajmniej opowiadałbym sie za tym żeby wydać jak najwiecej. Z róznymi bonusami nawet jeśli nie do końca by to pasowało do całości. Oczywiście wydawcy nie ominęłaby wtedy pewna krytyka (spodziewam się również pewej krytyki tego pomyslu). Jednak to co nam pozostało to wspaniała muzyka. Jeszcze zapewne duża jej część nie usłyszana przeze mnie. A ja właśnie chcę usłyszeć jak najwięcej i móc słuchać, słuchać i słuchać...

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: czw cze 17, 2004 21:07 
Awatar użytkownika

Myślę, że z kolejnym boxem Niemena tak naprawdę nie ma takiego kłopotu ! Ponieważ jakisz problem jest wydać ( patrz niemiecka GTR ) na CDs cztery jego zachodnie LPs ( w tym jeden " Mourner's Rhapsody " już kiedyś przygotowany i uzupełniony o dodatkowe nagrania przez samego Niemena ), na piątym zebrać nagrania z małych płytek włoskich, francuskich i angielskich, a na szóstym różnego rodzaju dema, o których tak często mówił sam Niemen - myślę, że żaden !!!! Natomiast książeczkę do tego boxu wystarczy złożyć z wypowiedzi prasowych Artysty o tych nagraniach oraz uzupełnić ją o zdjęcia z tego okresu. Problem może być natomiast z kolejnym boxem " Muzyka programowa ", ale myślę, że i to jest do pokonania. Należy jedynie żałować, że nie zrobi już tego sam Czesław Niemen.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn sie 30, 2004 16:20 
Awatar użytkownika

Niestety, ale dostałem dziś wiadomość z PR, że prawdopodobnie nie będzie już kolejnych box-ów z nagraniami C.Niemena. Może ktoś ma lepszy kontakt i potwierdzi lub zaprzeczy ( oby ! ) mojej informacji.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn sie 30, 2004 19:55 
Awatar użytkownika

koniec komercyjnej passy na Niemena?

...jak nie radio, to sami wydamy.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn sie 30, 2004 20:15 
Awatar użytkownika

Maciek pisze:
Niestety, ale dostałem dziś wiadomość z PR, że prawdopodobnie nie będzie już kolejnych box-ów z nagraniami C.Niemena.

Pozwolę sobie jeszcze raz, przytoczyć informację, którą zamieścił wcześniej Matt (Wysłany: Pią Lut 27, 2004 19:15):

"PAP, NN, 26 lutego 2004 07:59

Ku czci Niemena

"Spod chmury kapelusza" - pod takim tytułem odbyło się w środę wieczorem w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki spotkanie fanów i przyjaciół Czesława Niemena. Obecna była też córka Niemena - Nora oraz autor wielu piosenek Niemena - Marek Gaszyński.
Wspominano artystę i przypominano jego nagrania, w tym m.in. "Spod chmury kapelusza", utwory z obcojęzycznych albumów Niemena - rosyjskie i amerykańskie. Odbyła się także projekcja dwóch filmów krótkometrażowych: przypominającego sylwetkę artysty, jego twórczość i muzykę oraz o Laurensie Hammondzie, twórcy organów Hammonda, na których zwykł grać Niemen.
"Żyłem w nieświadomości. Byłem jednym z tych nielicznych ludzi, którzy nie wiedzieli nic o chorobie Czesława. Po jego śmierci poczułem potrzebę działania - tak powstał mój utwór" - powiedział Tomasz Jaśkiewicz, autor nowej piosenki ?Płomień", odtworzonej podczas wieczoru poświęconego Niemenowi. Chórki w "Płomieniu" zaśpiewały Alibabki, a na saksofonie zagrał Zbigniew Namysłowski. W nagraniu utworu udział wziął także Daniel Olbrychski, który recytuje fragment jednej z piosenek Niemena.
Swoją interpretację piosenki Niemena "Stoję w oknie" zaprezentowali także muzycy z zespołu rockowego J.O.H.N.Y.
Podczas spotkania można było kupić płyty z muzyką artysty - osobiście przez niego przygotowane (remastering i nowe opracowanie graficzne).
Wydawca płyt Gina Komasa zapowiedziała prace nad kolejnymi albumami. "Ogromnym zaszczytem była dla mnie praca z Niemenem. Był trudny, bo jemu do końca nigdy się nic nie podobało. Poza tym wszystko zawsze robił sam" - powiedziała Komasa. Kolejne płyty z muzyką Niemena mają zawierać m.in. jego twórczość obcojęzyczną oraz muzykę teatralną i filmową.

Wieczór zakończył występ wokalisty zespołu Perfect Grzegorza Markowskiego, który przy akompaniamencie gitarzysty Dariusza Kozakiewicza zaśpiewał utwór pt. "Niepokonani".

Oraz:

Piotr Starzyński na forum Cztery strony świata - tribute to Niemen 11.06.04 pisze:

Rozmawiałem telefonicznie z Giną Komasa, która wspomniała, że planuje zimą wydać kolejny 6-ciopak z utworami Czesława. Jeśli ktoś z Was ma jakieś propozycje dotyczące sugestii odnośnie repertuaru takiego wydania to niech do mnie napisze.

Myślę, że warto zapytać Panią Ginę Komasę, jak się sprawy mają.
Piotrku jeśli masz z nią kontakt, zapytaj proszę.

Pozdrawiam Adam

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Co dalej...?
PostZamieszczono: śr wrz 01, 2004 20:03 
Awatar użytkownika

--------------------------------------------------------------------------------

Mam wiadomość ( czytaj obietnicę ) od Giny Komasy, że reedycja dzieł :N: będzie, ale repertuar i kolejność zależą od spadkobierców i sprawdzania wszelkich praw po Niemenie, zwłaszcza producenckich.
A więc bądźmy ufni i "śpieszmy się powoli".
Po-zdrowie-nia dla wszystkich ( i zatroskanych) -cierpliwie czekający Piotr S.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr wrz 01, 2004 21:08 
Awatar użytkownika

Piotr Starzyński pisze:
Mam wiadomość ( czytaj obietnicę ) od Giny Komasy, że reedycja dzieł :N: będzie, ale repertuar i kolejność zależą od spadkobierców i sprawdzania wszelkich praw po Niemenie, zwłaszcza producenckich.
A więc bądźmy ufni i "śpieszmy się powoli".

Piotrku, dziękuję za budującą wiadomość.

Pozdrawiam Adam

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr wrz 01, 2004 21:39 
Awatar użytkownika

Niestety, ale dla mnie taka odpowiedź świadczy, że kolejne boxy będą nieprędko ! ( a podobno miały być w grudniu ?! ) Jeżeli w ogóle będą ! I prawdę mówiąc potwierdza moją wiadomość, którą otrzymałem od współpracownika p. G. Komasy. Jednak chciałbym się mylić !!!

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr mar 09, 2005 18:19 
Awatar użytkownika

Maciek pisze:
Niestety, ale dla mnie taka odpowiedź świadczy, że kolejne boxy będą nieprędko ! ( a podobno miały być w grudniu ?! ) Jeżeli w ogóle będą ! I prawdę mówiąc potwierdza moją wiadomość, którą otrzymałem od współpracownika p. G. Komasy. Jednak chciałbym się mylić !!!

Czy są jakieś newsy, przecieki. Czy coś się dzieje na tym polu?
Jeśli macie jakieś informacje, to napiszcie proszę.

Ed wspominał o jakiś ewentualnych wydaniach kolekcjonerskich (?!)

Pozdrawiam

Adam

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 194 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.