[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest ndz lip 21, 2019 22:23

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostZamieszczono: czw mar 10, 2005 11:49 
Awatar użytkownika

Miesiąc temu dostałem informację że w kwestii wydań powinna być cisza żeby nie zapeszyć - zobaczymy :cry:

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr mar 16, 2005 13:08 
Awatar użytkownika

Ed pisze:
Miesiąc temu dostałem informację że w kwestii wydań powinna być cisza żeby nie zapeszyć - zobaczymy :cry:

Prawde mowiac to nie bardzo rozumiem ! Albo sa jakies konkrety, albo ich nie ma !

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt mar 22, 2005 12:36 
Awatar użytkownika

W odroznieniu od Eda, ktory wszystko wie, ale nic nie powie :) i nie tylko ja to juz zuwazylem - wszystkich zainteresowanych informuje, ze wlasnie nakladem Klubu Plytowego " Yesterday " ( wydawca sa Polskie Nagrania ) ukazal sie CD ( w sumie maja byc 3 plyty ) zawierajacy nagrania z pierwszych SPs i EPs Niebiesko-Czarnych. A wsrod tych nagran oczywiscie piosenki ( niestety, ale nie znam jeszcze dokladnego repertuaru tej plyty, ale jak tylko otrzymam krazek to natychmiast podam na Forum ) C. Niemena.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Co dalej... ?
PostZamieszczono: śr mar 23, 2005 15:08 
Awatar użytkownika

Ed pisze:
powinna być cisza żeby nie zapeszyć ..

Zapanowała cisza w sprawie albumu kolekcjonerskiego, który Edek zapowiadał (post z 10 XI ub.r.) na "przełom stycznia i lutego 2005".
Czyżby krótka informacja - to za wiele???!

Cieszy, że nie wszyscy mówią "pas".

Maciek pisze:
Albo są jakieś konkrety, albo ich nie ma !

-Wierzcie jednak nie śpią .. niosące złote krążki Panie :n: .

edit':P.S. Jeśli komuś przysporzyłem złej krwi -sorry, niechcący.. :roll:

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: sob kwie 02, 2005 7:19 
Awatar użytkownika

Zgodnie z wczesniejsza obietnica podaje pelny zestaw utworow, ktory znalazl sie na 1CD Niebiesko-Czarnych z serii " Kolekcja SPs i EPs ":
The Peppermint Twist / Ciamcialamcia Twist/ Lekcja Twista/ Tramp Twist/ Adieu Tristesse z fimu Czarny Orfeusz/El Soldato De Levita /Red River Rock/ The Twist / Głęboka studzienka/ Kawaliry / Wiem,jo wiem/ Gdybyś to tak miała / Mamo nasza mamo/ Stary niedźwiedź/ Madisona czas zacząć / Pa Di Bi Di Madison/ Gdy odlatują bociany/ Pejzaż z wiatrakami/ Poganiacze bydła / Dominika / Locomotion / Czy mnie jeszcze pamiętasz /Wiem,że nie wrócisz/ Wieczór na redzie / Bilet w jedną stronę / Monica / Wezmę w drogę złoty księżyc / Oczy czarne / Tylko nie mów mi o tym

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw cze 02, 2005 7:43 
Awatar użytkownika

to by byla naprawde super sprawa. jednak czy mialyby to byc clipy do piosenek :N: z jego ostatniej plyty tzn. "Spodchmurykapelusza"?

Markovitz pisze:
-wierzcie- jednak nie śpią... Niosące Złote Krążki Panie :n: .

mam nadzieje ze mozna to takze odniesc do kolejnych boxow z muzyka :N: , ktore przeciez maja sie pojawic (jak narazie w blizej nieokreslonej przyszlosci...)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: ndz wrz 18, 2005 21:49 
Awatar użytkownika

Tak sobie czytam te posty pełne domniemań, przypuszczeń i nadziei, i tak sobie myślę, co mi jako odbiorcy sprawiłoby największą radość, gdybym na półce sklepowej ujrzał nowy kolejny box z muzyką Niemena.
Nie sposób jednak jednoznacznie się zadeklarować.

A czego ja najczęściej słucham?

Wyjdzie na to, że jednak nagrań koncertowych.
Mimo ich słabszej jakości technicznej (nie przeszkadza mi to ) porywa mnie spontaniczność Niemena i (w przypadku starszych nagrań ) Jego muzyków.
W przypadku muzyków wielkiego formatu, jest to normalne, że odbiorca ich twórczości sięga po wersje koncertowe znanych nagrań płytowych. Niemen jako perfekcjonista niechętny był tym nagraniom ze względu na ich słabszą jakość (choćby wypowiedź w książce Dariusza Michalskiego na str. 190), ale moim zdaniem jakość techniczną to odbiera umysł, a muzykę, jej spontaniczność odbiera serce, powiem więcej odbiera to dusza i słyszy tylko muzykę nie jej jakość techniczną., o ile ta jakość jest jako taka.
Co Wy siostry i bracia forumowicze sądzicie o tym?

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn wrz 19, 2005 15:53 
tak - ja tez chetnie posluchalbym nagran kocertowych -

przez lata nasluchalem sie juz plyt oficjalnych - i znam ja na pamiec - chcialoby sie troche odmiany
dlatego ze starej muzyki slucham obecnie glownie bootlegow
techniczna jakosc rzeczywiscie nie gra wiekszej roli - chociaz im lepsza - tym lepiej!

ale nagrania koncertowe nigdy koncertu nie zastapia i jezeli bylem na koncercie - to generalnie nie chcialbym go jeszcze raz - tylko - sluchac -
oczywiscie sa wyjatki - gasket

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn wrz 19, 2005 19:06 
Awatar użytkownika

Andrzej Mróz pisze:
moim zdaniem jakość techniczną to odbiera umysł, a muzykę, jej spontaniczność odbiera serce, powiem więcej odbiera to dusza i słyszy tylko muzykę nie jej jakość techniczną.

Zgadzam się z Andrzejem w całej rozciągłości, bardzo pięknie to powiedział. Mnie równiez nie przeszkadza trochę gorsza jakość tych nagrań, nie zakłóca mi odboru piękna tej muzyki. Poza tym każdy koncert jest trochę inny, każdy niepowtarzalny.Wspaniałe są wersje koncertowe niektórych utworów, zwłaszcza tych z lat
70- tych, kiedy towarzyszyli mu inni świetni muzycy. Wielka szkoda,że :N: nie chciał wydawać płyt koncertowych.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Nie chciał ?
PostZamieszczono: pn wrz 19, 2005 21:17 
Awatar użytkownika

Ewa pisze:
Wspaniałe są wersje koncertowe niektórych utworów, zwłaszcza tych z lat 70- tych, kiedy towarzyszyli mu inni świetni muzycy. Wielka szkoda, że :N: nie chciał wydawać płyt koncertowych.

Wspaniałe to są dopiero te solowe koncerty z lat 80-tych i 90-tych :twisted:
Dlaczego myślicie, że nie chciał ???
W żadnej wypowiedzi definitywnie nie przekreślił możliwości opublikowania np. koncertu w Trójce.
Adam kiedyś pisze:
:N:- perfekcjonista zapytany w jednym z wywiadów o to dlaczego nie wydaje swoich nagrań koncertowych odpowiedział, że jest sceptycznie nastawiony do ich jakości (...)
Znam ten wywiad 8) .
W audycji Radia BIS 17 XII 2000r., gdzie w odpowiedzi na moją sugestię, iż wiele nagrań czy to koncertowych, czy radiowych, czy Jego własnych nadawałoby się, żeby wydać to na płycie - tak odpowiedział :

:N: : "Być może. Ja w sumie nie bardzo lubię koncertowe płyty- przede wszystkim ze względów techchnicznych (..) Koncertowe płyty nie bardzo mi się "widzą...""
Chciał po prostu mieć więcej materiału, aby dokonać wyboru najlepszej wersji i wcale nie wykluczał wydawania w przyszłości płyt live , mimo że już wtedy bardziej podobał Mu się pomysł wydawania płyt audiowizualnych (czyli dvd) .

Sądzę , że powstrzymywał się z publikacją koncertowych nagrań licząc , iż uda mu się zarejestrować to lepiej... Jednak nie będzie już nowych, lepszych technicznie nagrań koncertowych i dlatego solidaryzuję się z Adamem -te rzeczy powinny być sukcesywnie wydawane.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt wrz 20, 2005 6:50 
Awatar użytkownika

:twisted:Hallo
Wydaje mi sie ze najlepsza droge obral R.Fripp ze swoim Discipline Club.
On wydaje nagrania z röznych okresöw i röznej jakosci.
Ale jest to dokladnie opisane na stronie internetowej.
Tak ze fan ma mozliwosc wyboru co kupuje.I tak mamy do wyboru
koncerty od 1969 do teraz.Wydano juz prawie 30 sztuk.
Podobnie robi Marillion.
Wydaje mi sie ze to dobra droga.
Pdobnie mialo byc z koncertymi SBB ale tam jakos cos sie zacielo.
Tiger88

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt wrz 20, 2005 15:51 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
Wspaniałe to są dopiero te solowe koncerty z lat 80-tych i 90-tych :twisted:

Dlaczego myślicie , że nie chciał ???

W żadnej wypowiedzi definitywnie nie przekreślił możliwości opublikowania np. koncertu w Trójce.

Oczywiście,że koncerty z lat 80-tych i 90-tych są również wspaniałe, jednak uważam, że nawet najlepszy sprzęt nie zastapi na scenie żywych muzyków.

Myślę, że nie chciał wydawać płyt koncertowych, ponieważ sam wielokrotnie powtarzał w wywiadach, że przeszkadza mu gorsza jakość techniczna tych nagrań.

Co do koncertu w Trójce, to (...) stwierdził, że nie widzi możliwości wydania go kiedykolwiek. ("Niemen o sobie", str.190).

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt wrz 20, 2005 16:55 
- czyli co? - nagran koncertowych nie wydawac?
Ewa pisze:
uważam, że nawet najlepszy sprzęt nie zastapi na scenie żywych muzyków.
a slyszalas kiedys niezywych muzykow?
mam nadzieje ze to nie jakas aluzja - gasket

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt wrz 20, 2005 17:13 
Site Admin
Awatar użytkownika

Ewa pisze:
Co do koncertu w Trójce, to najpierw zapowiadał, że będzie nagrany, lecz z powodu kiepskiej jakości nagrania stwierdził,że nie widzi możliwości wydania go kiedykolwiek. ("Niemen o sobie", str.190)

I tu akurat miał rację - nagłaśniał go sobie sam i niestety zrobił to fatalnie.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt wrz 20, 2005 17:19 
Site Admin
Awatar użytkownika

gasket pisze:
- czyli co? - nagran koncertowych nie wydawac?
Ewa pisze:
uważam, że nawet najlepszy sprzęt nie zastapi na scenie żywych muzyków.
a slyszalas kiedys niezywych muzykow?

Proszę bardzo - muzyka generowana z pewnych matematycznych formuł:
http://tones.wolfram.com/generate/

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.