[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest czw wrz 19, 2019 8:13

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: wt wrz 20, 2005 17:23 
Awatar użytkownika

Ewa pisze:
Co do koncertu w Trójce, to (...) stwierdził, że nie widzi możliwości wydania go kiedykolwiek. ("Niemen o sobie", str.190)

Po sprawdzeniu zapisu rozmowy z audycji Radia Bis, przytoczonej następnie w książce "Niemen o sobie" okazuje się, że Czesław nie użył słowa "kiedykolwiek" :!:

:N: : planuję jednak zrobić może jeszcze ze dwa koncerty i nagrać; zobaczę co się z tego da "sklecić".
Jest mała różnica między słabym nagłośnieniem sali (wokal słychać było świetnie :P ) a dokonanym nagraniem (:N: wspominał po koncercie , że basy ma zamiar dograć później).
Zatem kolejna przeszkoda już usunięta :) ... Chcemy "Trójki" !

Ostatnio zmieniony czw paź 11, 2007 9:16 przez Markovitz, łącznie zmieniany 6 razy

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt wrz 20, 2005 19:44 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
Po sprawdzeniu zapisu rozmowy z audycji Radia Bis, przytoczonej następnie w książce "Niemen o sobie" okazuje się, że Czesław nie użył słowa "kiedykolwiek" :!:

W takim razie, Markovitzu, potwierdzaja się moje wcześniejsze obserwacje dotyczące tej książki, a mianowicie niedokładne cytowanie słów Niemena w wielu wywiadach dla Interradia. Pisałam kiedyś o tym w rubryce Cztery ściany świata.Nawet takie wydawałoby się drobne zmiany mogą zmienić sens całej wypowiedzi.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt wrz 20, 2005 22:14 
Site Admin
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
Jest mała różnica między słabym nagłośnieniem sali (wokal słychać było świetnie :P ) a dokonanym nagraniem (:N: wspominał po koncercie , że basy ma zamiar dograć później).
Zatem kolejna przeszkoda już usunięta :) ... Chcemy "Trójki"!

Tylko co to wtedy za koncertowe nagranie, jeśli zaczyna się dogrywać i poprawiać?

To powinien być dokument pewnego zdarzenia i wszelkie zabiegi edycyjne wykraczające poza: a) wycinanie dłużyzn (np. nadmiernych owacji, które się nie dłużą na koncercie, ale na płycie live już zazwyczaj tak); b) przybliżenie brzmienia sali na płycie CD - są dla mnie niedopuszczalne.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt wrz 20, 2005 22:50 
Awatar użytkownika

Darku, nam oczywiscie nie wolno poprawiac niczego w nagraniach Niemena; koncertowych, radiowych, probnych, dogrywac basow itp. Natomiast artyscie, tutaj Czeslawowi, wolno wszystko. Nie istnieja zadne wymogi by nagrania koncertowe byly odzwierciedleniem tego co bylo na koncercie. Znajac skrupulatnosc Niemena w opisie plyty byloby napisane skad jakie nagranie pochodzi i jak zostalo obrobione by dac sluchaczowi towar - wg artysty - najlepszej jakosci. I nie byloby tu zadnego falszerstwa.

Niestety Czeslaw juz tego nie zrobi, a nikomu teraz nie wolno w stan pozostawionych nagran ingerowac. Mozemy je wydac takimi jakie sa lub nie wydawac wcale (no chyba ze Czeslaw pozostawil jakis testament artystyczny rodzinie, o czym nie wiemy?).

Ze strony ftp, gdy jeszcze dzialala, mozna bylo sciagnac pare nagran koncertowych czyszczonych i poprawianych przez ich posiadaczy z zalosnym efektem.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt wrz 20, 2005 23:53 
Awatar użytkownika

:twisted: Hallo
Zgadzam sie z Darkiem.To bez sensu poprawiac koncerty.
Wiem ze artysta ma do teo prawo ale to w sumie zwykle oszustwo.
Pamietam jak sie wscieklem jak kupile koncertöwke Lady Punk a w TR
przeczytalem ze Borysiewicz dogral prawie cale gitary w studio.
Albo TSA zgralo kocertöwke z 2 koncertöw.nawet klöcilem sie o to z Piekarczykiem-internetowo.
Albo R.Waters koncert z Berlina na DVD i CD zgral z trzech koncertöw.
To smieszne.Nikt nie wymaga na kocercie idealnego studyjnego brzmienia.Muzycy nie Bogowie moga sie pomylic etz.
Od tego jest plyta studyjna by byla perfekcyjna.
Dlatego lubie bootlegi bo wiem ze tam nie ma poprawek.
Rush na Live in RIO nie robil zadnych poprawek bo doszli do wniosku ze
zniszczy to brzmienie koncertowe.I fajnie sie tego slucha.
Tiger88

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr wrz 21, 2005 11:06 
gasket pisze:
- czyli co? - nagran koncertowych nie wydawac?
Ewa pisze:
uważam, że nawet najlepszy sprzęt nie zastapi na scenie żywych muzyków.
a slyszalas kiedys niezywych muzykow?

tak tyko napisalem
wiem ze chodzilo o niemenowe aranzacje piosenek w latach 80/90

i zgadzam sie ze nawet najlepsza gitara nie zastapi na scenie zywego gitarzysty - itd
a jak gitarzysta slaby - to i najlepsza gitara nie pomoze

tak samo z programowaniem sequencerow!!!
koszmary nam zapodawal wtenczas czeslaw

sto razy bym wolal zeby koncertowal czy nagrywal z przecietnie grajacym zespolem - niz karmil nas tymi swoimi kanciastymi i bezdusznymi skwantowanymi opracowaniami - dretwe to bylo strasznie
rozumiem ze syntezatory mu sie nie upijaly i nie wyklocaly o pieniadze...

takich nagran koncertowych nie chcialbym sluchac -
tylko lata 70 - gasket
a na komputerze gram od lat - a jakze - sa tysiace programow - polecam zwlaszcza crusherX
http://www.crusher-x.de/

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: I tak i nie
PostZamieszczono: śr wrz 21, 2005 11:09 
Awatar użytkownika

angur pisze:
... nam oczywiscie nie wolno poprawiac niczego w nagraniach Niemena; (..) artyście, tutaj Czesławowi, wolno wszystko. Nie istnieją żadne wymogi by nagrania koncertowe byly odzwierciedleniem tego co było na koncercie. Znając skrupulatność Niemena w opisie płyty byłoby napisane skąd jakie nagranie pochodzi i jak zostało obrobione (...) I nie byłoby tu żadnego falszerstwa.
Lepiej niż zrobił to Angur ująć tej kwestii nie można. Bo jakaś korekta musi być ! Szczerze mówiąc nie zachwyca mnie kiks spowodowany "odlatującym" mikrofonem na samym wejściu Wokalu .
Tych wszystkich "pyknięć ", szumów , nierównego poziomu dźwięku itp. ozdobników dokumentalnych można mi na płycie koncertowej oszczędzić 8) . Ale jeśli nawet pomylił się ździebko w tekście ,to Legenda na tym nie ucierpi ,jeśli posłuchamy tego z płyty. To był w końcu Wspaniały Artysta, ale też Człowiek . Zatem chcę ingerencji realizatora i remasteringu, lecz.. w granicach przyzwoitości. Np. jeśli oklaski byłyby z innego koncertu -to już przegięcie ! Podobnie, jeśli po wykonanych na żywo "trójkowych Papugach" wycięliby pierwszy okrzyk "Auuu!"- to nawet bardzo źle, bo to ja się wtedy wydarłem :P .

P.S. Gasket - szkoda, że nie można Cię przenieść w lata 70-te -wtedy nie było netu :twisted:

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr wrz 21, 2005 11:34 
moim skromnym zdaniem artysta nagrania koncertowe moze poprawiac i dogrywac - i moze tez nie poprawiac i nic nie robic - dla mnie jest to bez roznicy

roznica to jest miedzy sluchaniem plyty w domu a wybraniem sie osobiscie na koncert
a sluchanie plyty koncertowej = sluchanie w domu

jest mi obojetne czy ktos nagral sobie powiedzmy bebny i bas na koncercie i dogral gitary w studio - czy wszystko zrobil w studio
a nawet lepiej jak na koncercie - bo moze byc bardziej ogniscie!
ja tego i tak bede sluchal w domu

to ze nae chcial dograc czy poprawic basy to akurat dla mnie jest ok

a czy wolno poprawiac po smierci - chcialbym zeby ktos to zrobil i mam nadzieje ze w koncu zrobi
i nie tylko jakosc poprawi - ale wywali te okropne bebny i dogra cos sensownego - albo przynajmniej wyedytuje oryginalne
zremixuje! - gasket

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr wrz 21, 2005 12:00 
Awatar użytkownika

gasket pisze:
a czy wolno poprawiac po smierci - chcialbym zeby ktos to zrobil i mam nadzieje ze w końcu zrobi (..) albo przynajmniej oryginalnie (..) zremixuje!

No, wreszcie coś sensownego ... drogi Kolego 8)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: I tak i nie
PostZamieszczono: śr wrz 21, 2005 12:37 
Site Admin
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
Tych wszystkich "pyknięć ", szumów , nierównego poziomu dźwięku itp. ozdobników dokumentalnych można mi na płycie koncertowej oszczędzić 8)

Jasne. Ale co innego kosmetyka, co innego dogrywanie całych partii instrumentu, czy wokali (vide np. koncertowa plyta Johna Wettona z Bydgoszczy, na której Wetton zaśpiewał wszystko jeszcze raz w studio).

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: I tak i nie
PostZamieszczono: śr wrz 21, 2005 12:43 
Darek Sieradzki pisze:
koncertowa plyta Johna Wettona z Bydgoszczy, na której Wetton zaśpiewał wszystko jeszcze raz w studio).
no to chyba dobrze - nie?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr wrz 21, 2005 12:55 
Awatar użytkownika

Co niby w tym dobrego ? W jednym, w dwóch utworach - jeszcze rozumiem - trafiły się "na żywo" mielizny, ale podkładać we wszystkich ?! Czyli potrzebne były tylko oklaski...

To już mógł nagrać całą płytę "na żywo, ale w studio" jak nie przymierzając ostatni album gościowej formacji ... 8)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr wrz 21, 2005 13:24 
Markovitz pisze:
To już mógł nagrać całą płytę "na żywo, ale w studio" jak nie przymierzając ostatni album gościowej formacji ... 8)
no mogl - ale po co skoro podklady juz byly nagrane w bydgoszczy?

artysta to sie moze mylic na koncertach ile wlezie - byle bylo to COS - ja sie bede cieszyl i klaskal

ale zeby mi chrypial i falszowal w domu - to tego nie lubie - chocby jakosc byla najwspanialsza

przykladami sypiecie - posypie i ja - zappa:
- sheik - plyta live z mnostwem dogrywek
- joes garage - studyjna - z wyj gitary - sola sa z koncertow - tyklo gitara! hej!
- best band... - 100% live no overdubs

jak widac mozna robic co sie chce - mnie to nie przeszkadza
ale wole produkt dopracowany
gas

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Co dalej ..?
PostZamieszczono: pn paź 03, 2005 11:36 
Awatar użytkownika

Pora wrócić do tematu... Firma Pomaton EMI zdecydowała się wypełnić pustkę jaką odczuwają Fani oczekujący na niepublikowane dotąd nagrania i rzuciła do sklepów płytę-składankę :o -"Czas jak rzeka-Reissue " z powracającej serii Złota kolekcja.

Edit : Zamieszczone tam piosenki zostały ponoć na nowo zremasterowane (24 bit). Zdjęcie na okładce te, co w pierwszym wydaniu , a że "nowość" poznacie po niebieskim odcieniu.
Tu można ją obejrzeć (Rock serwis).

Ostatnio zmieniony pn paź 03, 2005 16:39 przez Markovitz, łącznie zmieniany 3 razy

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn paź 03, 2005 14:25 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
Pora wrócić do tematu...

Wracaj jak najczęściej :)
Jesteś jedyną naszą nadzieją na wieści w tym temacie !

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.