[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest sob lis 25, 2017 8:45

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostZamieszczono: czw paź 07, 2004 12:37 
Awatar użytkownika

Jeszcze raz serdecznie gratuluję i mam nadzieję, że już 20 października uda mi się kupić książkę w Krakowie ! A poniżej dla zainteresowanych okładka i krótka informacja o tej pozycji ( trzeba wejść Nowości i Zapowiedzi, a później w same Zapowiedzi ):
http://www.iskry.com.pl/index2.html

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pt paź 08, 2004 19:16 
Awatar użytkownika

Gratulacje Roman!
Ciesze sie, nie moge sie doczekac. Chociaz przypuszczam, ze bedzie to dla mnie troche smutna lektura....

kris

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: ndz paź 10, 2004 18:16 
Awatar użytkownika

Mam nadzieję, że znajdzie się w monografii troche reprodukcji niemenowych obrazów, co by mnie szczególnie interesowało, gdyż malarstwo i grafika to moja wielka pasja.
Tak, czy inaczej, już szykuję pieniążki!

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt paź 19, 2004 8:34 
Awatar użytkownika

Jak to jest ! niby tylu fanów Niemena, a jak ukazuje się książka o Mistrzu to nikt nie pisze o swoich wrażeniach ! Czyżby nikt jeszcze nie kupił tej książki ?

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: czw paź 21, 2004 13:33 
Awatar użytkownika

Tak więc rzecz ujrzała światło dzienne, a po oficjalnej premierze w dniu wczorajszej mam prawo do szczypty satysfakcji i tym większe uczucie wdzięczności dla tych, którzy mi przy pracy pomogli. Co oczywiste - nie udało się uniknąć błędów. Niektóre zauważyłem już gdy książka była w druku, inne pewnie ujawnią się dopiero z czasem. Ponieważ już dziś wiadomo mi, że będzie dodruk - postaram się w nim usunąć przynajmniej najważniejsze z nich, dostrzeżone w międzyczasie. Mimo to mam nadzieję, że nie tylko "forumowiczom" pozycja ta będzie nieobojętna... Liczę na inspirującą dyskusję. Pozdrawiam "w imię pamięci"
Roman Radoszewski

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: czw paź 21, 2004 18:24 
Awatar użytkownika

Wszystko co ważne mnie ominęło. Dziękuję jednak Panu za napisanie książki, którą na pewno w najbliższych dniach nabędę i z ogromną cielawością przeczytam. Jak miałam 11 lat Niemen zaczął swoją twórczością wpływać na moje życie - uważam Go z najważniejszego artysstę, który żył obok mnie i dosłownie i w przenośni.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: czw paź 21, 2004 23:45 
Awatar użytkownika

Dziękuję za miłe słowa. Na pewne jeszce wiele ważnych rzeczy Pani nie ominie! Szykują się bowiem następne ciekawe przedsięwzięcia o których niebawem!!!

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: sob paź 23, 2004 23:20 
Awatar użytkownika

Właśnie mam przed sobą monografię. Już po pierwszych wertowaniach mogę być pewien, że książka jest godna swojego tematu. Inaczej mówiąc, mam przeświadczenie, że nasz Muzyk byłby nią usatysfakcjonowany.
Książka robi wrażenie bardzo rzetelnej i wyczerpującej. Cóż można więcej, po pierwszym z nią kontakcie, powiedzieć? Pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika twórczości Niemena.
Odgaduję, nie wiem czy trafnie, że ciemnoczarny wystrój książki (obwoluta i wyklejka) jest wyrazem żałoby. Mamy wszak wciąż rok 2004.

Wielkie podziękowania dla Romana.

Zachęcam też wszystkich do reklamowania książki na tych wszystkich forach internetowych, na których bywacie.
Pozdrawiam
Jurek

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt paź 26, 2004 11:27 
Awatar użytkownika

Dołączam się do podziękowań dla Romana Radoszewskiego za książkę.
Monografia wydana jest bardzo ładnie.

Wyrazy wielkiego uznania za wykonaną pracę - przystępuję do lektury.

Książka od wczoraj jest dostępna także w katowickim EMPiKu.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr paź 27, 2004 19:54 
Awatar użytkownika

Romanie przyjmij podziękowania i gratulacje.

Dziś dostałem książkę i jestem pochłonięty lekturą. To pasjonująca i potrzebna książka. Mam nadzieję, że przyczyni się także do szybszego wydania zamierzonych, lecz do dziś niewydanych płyt. Myślę sobie: "kiedy się [wreszcie!] dziwić przestanę?"

Pozdrawiam serdecznie

Adam

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt paź 29, 2004 18:27 
Awatar użytkownika

Witam wszystkich fanów Niemena.Jestem miłośniczką Jego twórczości od 30 lat.Bardzo dziękuję Panu Romanowi za książkę,w której tak dogłębnie i szczegółowo przedstawił dokonania artystyczne Mistrza.Czytałam ją ze wzruszeniem,przypominając sobie jak ważne były dla mnie poszczególne utwory,jak z wypiekami na twarzy słuchałam każdej Jego nowej płyty,każdego zdobytego za pośrednictwem Trójki nagrania czy wywiadu.Był moim przewodnikiem po świecie muzyki i poezji,uwrażliwił mnie na jej piękno.Cieszę się że powstała o Nim tak rzetelnie i pięknie napisana książka,myślę że On sam też byłby z niej zadowolony.Pozdrawiam.Ewa

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt paź 29, 2004 21:02 
Awatar użytkownika

"Jak nie dziękować
PANU
gdy ta praca
w rękach naszych się pojawi
a nowe jasne światło-
-myśl powraca
nam
już wkrótce
się objawi"

Romanowi R.- w podzięce za pasję (=cierpienie) i trud
Piotr S.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt lis 02, 2004 23:03 
Awatar użytkownika

Przeczytałem książkę " Kiedy się dziwić przestanę " i muszę napisać, że o dziwo bardziej mi się podobają rozdziały napisane bez udziału Czesława Niemena. Bałem się, że jak większość redaktorów i R. Radoszewski nie będzie miał siły, aby spróbować krytycznie ustosunkować się do twórczości Mistrza. I nie chodzi mi tu o krytykę tego rodzaju z jaką spotkała się jego ostatnia płyta " Spodchmurykapelusza " ! Dla mnie to też jest słabsza płyta C. Niemena, ale tak jak napisał autor " to co słabsze dla Niemena, to nieosiągalne dla innych " ( mało dokładny i wolny cytat ). Ale o krytykę konstruktywną i taką w tej książce znajdujemy i trudno się z nią nie zgodzić np. w przypadku płyty " Idee Fixe " znając nagrania koncertowe z tego okresu. Podobnie można żałować, że nie powstała druga część " Terry Defloraty " ( dla mnie to świetna płyta ! ), a w zamian otrzymaliśmy właściwie utwory przykrojone do potrzeb radia, które i tak ich nigdy nie puściło ! Autor ma również rację piszać, że CD " Spodchmurykapelusza " nie miał być pożegnalną płytą Artysty, choć niektórzy tak sądzą ! Pamiętam jak po koncercie w Krakowie, w wywiadzie dla Dziennika Polskiego Niemen zapowiadał dwie kolejne pozycje. Książka jest b.dobra, a jedynym jej minusem ( jak dla mnie ) to może dobór zbyt mało oryginalnych zdjęć i skany okładek ( np. w przypadku LP " Niemen " otrzymaliśmy ostatnią, a nie pierwszą stronę okładki ). To jednak są drobiazgi ! Wiem od autora, że zdjęć było znacznie więcej, ale wyboru dokonało samo Wyd. Iskry. Na koniec jeszcze raz napiszę, choć pisałem już to kilka razy, że gratuluję autorowi naprawdę mądrej i potrzebnej książki !

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pt lis 05, 2004 13:36 
Awatar użytkownika

Nie czytalem jeszcze ksiazki wiec trudno do konca mi pisac o tym co jest w niej napisane. Jednak uwazam ze ostatnia plyta Niemena jest jedna z Jego lepszych plyt. Głebokie teksty - poezje, niezła muzyka i wszystko wyspiewane tym niesamowitym głosem. Plyta pozwala sie zadumac, zatrzymac na chwile (bo ciagle gdzies nam spieszno) i pomyslec o otaczajacym nas swiecie, spojrzec nieco z boku. Po prostu pobudza do myslenia i daje mozliwosc uswiadomienia sobie pewnych waznych rzeczy. O ktorych Niemen zreszta takze wczesniej, bardzo czesto przypominal.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob gru 04, 2004 15:19 
Awatar użytkownika

Przeczytałem książkę pana Romana Radoszewskiego. Uważam ją za bardzo cenną pamiątkę po wielkim artyście jakim był :N: tym bardziej, że jest ona jakgdyby autoryzowana przez samego Niemena.
Pragnę jeszcze raz bardzo serdecznie i z wielkim uznaniem podziękować za nią. Oczywiście nie sposób na kilkuset stronach umieścić dokładny opis życia i działalności człowieka, który tworzył przez dziesiątki lat. Dlatego myślę, że dobrym uzupełnieniem mogą być kolejne literackie pozycje poświęcane Niemenowi. Lektura Marka Gaszyńskiego, którą właśnie czytam jest tego przykładem. Wbrew opiniom, które pojawiły się już na forum nie umniejsza ona jednak zupełnie książce R. Radoszewskiego. Pozycję "Kiedy się dziwić przestanę" osobiście odbieram jako niedokończoną opowieść Niemena o sobie samym, głównie za sprawą obszernych cytatów, które autor bardzo zręcznie wkomponował w całość.
Wsztkim fanom polecam tę książkę.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.