[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest czw lis 23, 2017 0:50

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: ndz gru 05, 2004 18:38 
Awatar użytkownika

• Podziel się:
  • Facebook
  • Wykop
  • Twitter
http://www.milestone-mailorder.com/pg/e ... asp?lang=e
Pod tym linkiem jest jakiś sklepik (chyba, czy coś w tym stylu) gdzie zamówić można płytki :N: . Otóż jest tego trochę. Ale...wpiszcie sobie hasło "Niemen" i zobaczcie jakie tam będą tytułu. To, że GreenTree wydał "Strange is this world", "Ode to Venus" i "Mourners Rhapsody" to wiadomo ale resztę też ??? Mam na myśli np. Enigmatic, Sukces, Sen o Warszawie, Dziwny jest ten świat czy Złotą Kolekcję. Atrikel Number mają GTR + numer a w nawiasach jest podane GreenTree. Czy ktoś popełnił błędy przy opisach czy oni faktycznie sobie wydali resztę płytek Niemena ?

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: ndz gru 05, 2004 21:16 
Awatar użytkownika

Wydali wszystkie plyty z pierwszego boxu plus "czas jak rzeka".

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: ndz gru 05, 2004 21:32 
Awatar użytkownika

To nie są kopie z boxu Niemena tylko z jego wcześniej wydanych CD-ków. Analizowałem plytkę SEN O WARSZAWIE - rozkład i dynamika ta sama co Sen o Warszawie wydany w 1995 roku i nawet zniekształcenie dźwięku z pierwszego utworu (ok 1 min 1 sek) którego Niemen nie usunął jest powtórzony - NIE NAPRACOWALI SIĘ ZBYTNIO.
I co najgorsze że nie ma na nich BATA.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn gru 06, 2004 17:31 
Awatar użytkownika

w ogole tego nie rozumiem. poprzednio podobno byl jakis kruczek prawny ze plyty wydane przed 74 rokiem, mozna bylo kopiowac, bo po 25 latach nie byly wlasnoscia (tzn. muzyka i teksty) autora. no ale teraz... przeciez nie mozna skopiowac tak sobie plyt i legalnie ich sprzedawac. czy wydawcy tzn. polskie radio wie o tym i czy oni nie moga wyrazic sprzeciwu...?

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt gru 07, 2004 23:06 
Awatar użytkownika

Podobne przekrety, tyle, ze z nagraniami niepublikowanymi robi Angel Air. Wloska Akarma tez sporo napiracila. A juz szczytem wszystkiego bylo wydawnictwo Akarmy na licencji Angel Air :D

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr gru 08, 2004 10:48 
Awatar użytkownika

art pisze:
Podobne przekrety, tyle, ze z nagraniami niepublikowanymi robi Angel Air. Wloska Akarma tez sporo napiracila. A juz szczytem wszystkiego bylo wydawnictwo Akarmy na licencji Angel Air :D

Takich firm żerujących na z reguły nigdy nie wydanych na CD rzadkich rzeczach jest mnóstwo, ze sławną Repertoire na czele. Sam mam w stosunku do nich mieszane uczucia, bo jednak do mnóstwa nieznanych nagrań w inny sposób bym nigdy nie dotarł np. choćby nagrania Indian Summer, Arcadium, Andromeda, Arzachel, East of Eden, Twenty Sixty Six And Then, T.2., Steel Mill, Out Of Focus, Midnight Sun, Museo Rosenbach, żeby wymienić przykładowo tylko kilka z przychodzących mi akurat do głowy najważniejszych dla mnie pozycji. Jeśli chodzi o Akarmę, to ta firma akurat wydaje płyty z największą starannością i pietyzmem, co oczywiście nie zmienia faktu że z reguły bez zgody lub nawet wbrew zakazowi lub bez wiedzy twórców lub ich spadkobierców.
W przypadku Niemena oburza mnie wydanie np. Złotej Kolekcji w szacie graficznej Pomatonu, to jest jawne przestępstwo. Co do starych płyt Niemena z I boxu, to trzeba byłoby się dowiedzieć ile lat jest chronione nagranie zgodnie z prawem UE. Skandalem byłoby gdyby wydane przez GTR były wersje zremasterowane przez Niemena na potrzeby boxu, bo remaster traktuje się jako modyfikację nagrania, oddzielnie chronioną.

Chciałbym też zwrócić uwagę na fakt, że czasem tego typu firmy wydają stare rzeczy za zgodą i wiedzą twórców, czasem natomiast takie wydanie jest wykorzystywane przez dawno zapomnianie zespoły do wznowienia kariery, choćby koncertowej (choć najczęściej nic z tego nie wychodzi, bo grupy te były bardzo słabo znane nawet w latach swojej świetności). Tu przychodzi mi do głowy np. świetna belgijska grupa Irish Coffee. Nawiasem mówiąc, szczerze zachęcam do zapoznania się z jedyną płytą tej grupy wydaną w 1972r., wznowioną na CD w limitowanym niestety nakładzie kilka lat temu (label mogę sprawdzić w domu, jeśli kogoś to interesuje, ale z pewnością była to jedna z tych "pirackich" firm). WOkalista dysponuje świetnym głosem, przypominającym :N: !!! Dużo hammondów, gitary ala Hendrix, świetna, żywa muzyka. Gdy pierwszy raz usłyszałem utwory takie jak "Masterpiece", było to jak nowo odkryte stare nagrania Mistrza, głównie za sprawą wokalu !

Pzdr

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr gru 08, 2004 15:25 
Awatar użytkownika

Tak, było kiedyś takie prawo z tym, że "wydawca" nie miał prawa do okładki oryginalnej i materiał musiał pochodzić z winyla. Czy jest to słuszne ? Wg mnie 50/50... Z jednej strony fan otrzymuje na CD płytę której nie ma oficjalnie ale narusza prawa swojego idola. Co do np. Andromedy to ona chyba się pobratała z Polskimi Nagraniami i razem podpisują płyty np. Fogga czy Połomskiego reedycje wszystkich albumów wydanych kiedyś na LP (materiał jednak z taśm + bosuny i remastering). Myślę też to u nas w Polsce powinni wydać Ode..., Strange Is this world i resztę w formie boxu po cenie takiej jak reszta płyt :N: . Wtedy z prawem, jakością i ceną będzie OK.
Green Tree jest chyba niemiecki więc tam tak dobrze nieznają :N: aby stwierdzić że te CDki to piraty. Co innego Polacy, którzy tam mieszkają...

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: czw sie 24, 2006 11:50 
Awatar użytkownika

" (..) świetna belgijska grupa Irish Coffee. Nawiasem mówiąc, szczerze zachęcam do zapoznania się z jedyną płytą tej grupy wydaną w 1972r., wznowioną na CD w limitowanym niestety nakładzie kilka lat temu (label mogę sprawdzić w domu, jeśli kogoś to interesuje, ale z pewnością była to jedna z tych "pirackich" firm). WOkalista dysponuje świetnym głosem, przypominającym !!! Dużo hammondów, gitary ala Hendrix, świetna, żywa muzyka. Gdy pierwszy raz usłyszałem utwory takie jak "Masterpiece", było to jak nowo odkryte stare nagrania Mistrza, głównie za sprawą wokalu ! " - napisał dawno temu Meseems i miał rację !
"Zessałem" wczoraj zremasterowaną płytę Irish Coffee o tym samym tytule i również jestem pod wrażeniem, lubię takie klimaty - Hammond, hendrixowski fuzz, hrad-rockowe tło, dynamiczny wokal, odurzająca woń psychodelii...
Do Meseemsowego zestawu mniej zanych wykonawców tego nurtu dorzuciłbym jeszcze : Negative Space, Pluto, Poobah, Purple Image, Reo Speedwagon, Sir Lord Baltimore, Spermull, T2, Toad, Christmas, Fres Blueberry Pancake, Kaleidoscope, Krokus, N.S.U., Rumplestiltskin, Speed Glue And Shinki, Tony Williams Lifetime, Velvet Fogg, Apollo, Pan And Regaliz, ProgresivTM, Qvarteto 1111, Saga, September, Socrates, Synkopy ( :D ), Tentacle, Troyka, Wara (Ameryka Południowa, ale, moim zdaniem, wyraźne wpływy Niemena), Banco Del Mutuo Soccorso, , Cardeilhac, Duncay Mackay, Fire, Icecross, Oko, Bodkin, Bram Stoker, Buffalo, Demon Fuzz,Dschinn, Euclid, Frame, Freedoms Children, Fuzzy Duck, Jerusalem, Gift, Gold, Jeff Liberman, JPT Scare Band, Ladies WC,Maypole i naprawdę wiele innych. (Przeglądając moje zbiory doszedłem, że miałem już wcześniej i omawianą płytę Irish Coffee, jednak u mnie widnieje pod datą 1971). Są to kapele (reprezentujące wysoki poziom wykonawczy) z całego świata.
Prawdopodobnie nigdy bym do tych wszystkich nagrań nie dotarł, gdyby nie "pirackie" wydawnictwa, o których mowa była wyżej...
Za piractwem niby nie jestem, ale, tak jak Meseems... mam mieszane uczucia..

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn maja 28, 2007 15:26 
Awatar użytkownika

Witam :)

To mój pierwszy post tu od chyba 2 lat :) Widzę, że sporo się pozmieniało.

Miło mi, że Irish Coffee tak Ci się spodobało szach' raj. Wokal iście niemenowski, nieprawdaż ? Twój zestaw też całkiem całkiem, większą część znam ale nie wszystko. Z znasz płytę czeskiego zespołu FLAMENGO pt. Kure v chodinkach ? Polecam :) Wymieniony przez Ciebie rumuński ProgresivTM też jest świetny.

Pozdrawiam

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn maja 28, 2007 16:41 
Awatar użytkownika

Witaj,
Szach'raj bezpośrednio Ci nie odpowie, bo nie ma go już z nami na forum, ale przekazałam mu ten post drogą mailową i mogę przekazać Ci to, co napisał:
Cytuj:
Akurat tej czeskiej kapeli nie znam, ale mam parę innych z tego kraju (raczej Czechosłowacji). Akurat tak się składa, że od paru tygodni przypominam sobie płyty z wczesnym hard, heavy, proge, fuzz i krautrockiem. Myślę, że mam tego około setki. Jedne fajne, drugie mniej...

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn maja 28, 2007 17:05 
Awatar użytkownika

Dzięki za tak szybki transfer informacji :)

A czemu nie ma Szach'raja, co się stało ? Napisałem Mu Prywatną Wiadomość tu na forum, ale nie wiem czy przeczyta ?

Pozdrawiam

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn maja 28, 2007 17:07 
Awatar użytkownika

A co do Flamengo to pochodzili z kraju Czechosłowacja ale byli Czechami, dlatego można o nich pisać jako o "czeskiej grupie" tak jak można napisać o SBB, że to "śląska grupa" ;)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz lut 03, 2008 14:39 
Awatar użytkownika

Cytuj:
"Zessałem" wczoraj zremasterowaną płytę Irish Coffee o tym samym tytule i również jestem pod wrażeniem, lubię takie klimaty - Hammond, hendrixowski fuzz, hrad-rockowe tło, dynamiczny wokal, odurzająca woń psychodelii...
Do Meseemsowego zestawu mniej zanych wykonawców tego nurtu dorzuciłbym jeszcze : Negative Space, Pluto, Poobah, Purple Image, Reo Speedwagon, Sir Lord Baltimore, Spermull, T2, Toad, Christmas, Fres Blueberry Pancake, Kaleidoscope, Krokus, N.S.U., Rumplestiltskin, Speed Glue And Shinki, Tony Williams Lifetime, Velvet Fogg, Apollo, Pan And Regaliz, ProgresivTM, Qvarteto 1111, Saga, September, Socrates, Synkopy ( ), Tentacle, Troyka, Wara (Ameryka Południowa, ale, moim zdaniem, wyraźne wpływy Niemena), Banco Del Mutuo Soccorso, , Cardeilhac, Duncay Mackay, Fire, Icecross, Oko, Bodkin, Bram Stoker, Buffalo, Demon Fuzz,Dschinn, Euclid, Frame, Freedoms Children, Fuzzy Duck, Jerusalem, Gift, Gold, Jeff Liberman, JPT Scare Band, Ladies WC,Maypole i naprawdę wiele innych. (Przeglądając moje zbiory doszedłem, że miałem już wcześniej i omawianą płytę Irish Coffee, jednak u mnie widnieje pod datą 1971). Są to kapele (reprezentujące wysoki poziom wykonawczy) z całego świata.
Prawdopodobnie nigdy bym do tych wszystkich nagrań nie dotarł, gdyby nie "pirackie" wydawnictwa, o których mowa była wyżej...
Za piractwem niby nie jestem, ale, tak jak Meseems... mam mieszane uczucia..

Duza czesc z wymienionych tutaj plyt ukazala sie oficjalnie. Poza tym Reo Speedwagon to nie jest zespol nieznany. To jedna z gwiazd amerykanskiego rocka przelomu lat 70-tych i 80-tych. Ich nagrania goscily na amerykanskich listach przebojow. To samo dotyczy Banco Del Mutuo Soccorso - zespol nie tylko znany i popularny w swoim kraju, ale takze wsrod fanow progresywnego rocka na calym swiecie.
Tak sie sklada, ze w swoich zbiorach mam okolo 90% wymienionych tutaj plyt ale jakos nijak nie moge tego polaczyc z tym co robil Mistrz Czeslaw. W wiekszosci to proste, hardrockowe granie. :shock:
Andy

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt wrz 30, 2008 12:27 
Site Admin
Awatar użytkownika

Odgrzewam stary wątek, bo nie ma chyba sensu zakładać nowego.

Najwyraźniej do niemieckiego GTR dołączyli Australijczycy: natknąłem się w sieci na takie wydawnictwo z 2007 r. wytwórni "Fruit Gum" na licencji "Archie-Arc" :shock: :?:
Załącznik:
fruit-gum-katharsis.jpg

Żeby nie było wątpliwości - są to dokładnie te same nagrania i w dokładnie tej samej wersji co na drugim boxie.

DS

ps. Angur w pm podpowiada, że rzekomo australijski adres na okładce nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, więc tą "Australię" trzeba potraktować z przymrużeniem oka. Ot pewnie pierwszy lepszy pomysł piratów ze wschodu na upodobnienie płyty do legalnego wydawnictwa...

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Ostatnio zmieniony śr paź 01, 2008 7:42 przez Darek Sieradzki, łącznie zmieniany 1 raz
wyjaśnienie w sprawie "Australii"

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt wrz 30, 2008 18:13 
Awatar użytkownika

Czyli kolejna sprawa powinna trafić przed oblicze sądu... :?

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.