[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest sob lis 25, 2017 4:52

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Złota płyta!
PostZamieszczono: wt kwie 12, 2005 12:50 
Awatar użytkownika

• Podziel się:
  • Facebook
  • Wykop
  • Twitter
Dziś, czyli 12 kwietnia 2005, o godz. 10 w siedzibie Polskiego Radia przy ul. Malczewskiego w Warszawie, na konferencji prasowej zwołanej z okazji tegorocznej edycji festiwalu "Nowa tradycja", na którym Niemen pełnił w poprzednich edycjach rolę jurora, Polskie Radio przyznało Mu ZŁOTĄ PŁYTĘ za boksy nr 1 i 2. Trofeum odebrała w kameralnym gronie dziennikarzy i kilku gości Małgorzata Niemen. I ja tam być miałem, lecz niestety nie zdołałem...

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt kwie 12, 2005 16:41 
Awatar użytkownika

sam Niemen tez wspomnial w jednym ze swoich artykułow (przy czym zaznaczyl ze robi to pierwszy i ostatni raz) ze plyta "Zlota kolekcja - Czas jak rzeka" tez juz sie sprzedala w wystarczajacej liczbie egzemplarzy. jednak owczesny wydawca pomaton emi jak zaklety - milczy...

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Złota Płyta
PostZamieszczono: wt kwie 12, 2005 18:20 
Awatar użytkownika

To wspaniała wiadomość,że tyle osób kupiło Jego płyty.Mam nadzieję,że zachęci to Polskie Radio do szybkiego wydania kolejnych boksów.Czekam z niecierpliwością. :)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Złota płyta
PostZamieszczono: wt kwie 12, 2005 20:38 
Awatar użytkownika

Z informacji ,które do mnie dotarły wynika ,że Złotą płytą uhonorowano dziś "tylko" pierwszą część boxu "Od początku". Jest to chyba już piąta Złota płyta :N: ,bo za album składankowy przyznano Mu złotko jeszcze, gdy był między nami ,ale wówczas nie przystał na odbiór nagrody w kuluarach branżowego święta piosenki (dajcie znać, jeśli napiszą coś o Zp w gazetach,bo impreza rzeczywiście była kameralna).
Gdyby jednak policzono dokładniej to Pani M. powinna dziś nieść 6 Złotych płyt- za każdy tytuł wznowiony na CD. No, ale wtedy przydałaby się już ciężarówka, a tę żółtą - jak wiadomo- skradły pawianypsiaichmać :evil: .
Oj, chyba niepotrzebnie się unoszę ,bo możemy być dziś dumni : w końcu to my kupiliśmy te płyty (przeciętnie pewnie po pięć, sześć *egz. tego samego tytułu, a co bardziej gorliwi bracia-fani to i więcej :!: :wink:

*liczę tak:longplay na winylu,wznowienie,CeDek dajmy na to Digitonu lub ten z serii "Retrospekcja" ,następnie pierwszy"od początku" i ten w boxie wyd. przez Polskie Radio- razem.. no trochę tego było, a Ewa chce jeszcze...

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr kwie 13, 2005 9:43 
Awatar użytkownika

I Box - Złota Płyta, proszę Państwa, niby ta sama (taki sam materiał dźwiękowy co na LP i wcześniejszych CD) a jednak nie taka sama. Jest bowiem to, co zmienia klimat utworu już doskonale znanego - wycięte przez samego :N: niektóre fragmenty improwizacji (przynajmniej w jednym utworze). Nie chcę podawać w którym, w myśl podtrzymania obiegowej opinii lansowanej przez pewnego forumowicza (Ed wie, ale nie powie), a nie podaję w którym, gdyż wiem, że radość Waszego odkrycia będzie większa. Z autopsji.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr kwie 13, 2005 9:53 
Awatar użytkownika

cały czas nie ma dokładniejszych informacji z Polskiego Radia o kolejnych boxach (a przynajmniej do mnie nie docieraja), a wlasnie Zlota Plyta za pierwszy box, tym bardziej powinna utwierdzic osoby, ktorzy moga sie tym zajac do wydania kolejnych czesci Niemen od poczatku!

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr kwie 13, 2005 10:22 
Awatar użytkownika

Ten skrót- Edzie- to bardzo łatwa zagadka :P -"Enigmatyczne impresje". Zamiast sam się lansować na Tego Co Wie i Nie Powie, rzeknij nam coś ciekawego-np.:czy ten rychtowany box zaginął z panią Giną :?: A co z albumem :?: :!: Śmiało, tu sami zaprzysiężeni fani -nikomu nic nie powiemy :wink:

P.S.edit -W zgodzie głosujmy w plebiscycie 80/80 PR1 mailem lub na str.:
http://www.radio.com.pl/jedynka/muzyczna/plebiscyt8080.asp

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr kwie 13, 2005 13:43 
Awatar użytkownika

Cieszę się Marku-widzu że wniosłeś na to forum trochę ożywienia. Podoba mi się to określenie WIEM ALE NIE POWIEM i zostanę przy nim. Nawet przez długi czas spokojnie siedziałem nie podejmując żadnej dyskusji.
Pytasz o box i album: czy ten rychtowany box zaginął z panią Giną?
obawiam się że tak, że gąszcz niejasności dotyczących tego tematu na obecnym etapie jest nie do przebicia. Poszukiwania w zagranicznych studiach, prawa autorskie, wreszcie układ potencjalnych płyt stawiają cały czas jakieś znaki zapytania, tym bardziej, że wszystko idzie oficjalną drogą. Ale o tym cicho-sza.
A porównanie wersji płytowej i z BOX-u "Enigmatycznych impresji" polecam, ze względu na wrażenia, jakie to porównanie niesie. A dochodzenie samemu do odkrywania właśnie takich niuansów, jest najlepszym sposobem na dogłębniejsze poznawanie muzyki Niemena, czego oczywiście wszystkim z całego serca życzę.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr kwie 13, 2005 19:01 
Awatar użytkownika

Kim jest pani Gina ?

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr kwie 13, 2005 20:36 
Awatar użytkownika

Przemiła Pani z Polskiego Radia, zajmująca się produkcją radiowych płyt. Jej nazwisko padało już na tym forum.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr kwie 13, 2005 20:48 
Awatar użytkownika

Uświadomiłem sobie Bitelsie, że odpowiedź na twoje pytanie jest b.trudna (no nie ED?),bo rola jaką odegrali Gina Komasa (konsultant) oraz redaktor Monika Mandau i Jan Popis przy boxie "Od początku" rośnie do kwadratu przy "Pomieszanym na obce języki ". Krótko mówiąc: pewnie nam przyjdzie o przysłowiowy "kant".. pleców rozbić rozbudzone przez Polskie Radio nadzieje. Aaaaaaaa, co tam cicho być :!: :twisted:
Skoro jednak to rubryka "złota płyta" to, by zachować pozory,że piszę na temat -włożę taki niusik:"Czas jak rzeka" już od przeszło 70 tygodni mieści się w 50-ce najlepiej sprzedawanych płyt i ma obecnie status (uwaga!) Platynowej płyty :P

---------------------------------------

Ostatnio zmieniony czw kwie 28, 2005 22:21 przez Markovitz, łącznie zmieniany 2 razy

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: czw kwie 14, 2005 6:28 
Awatar użytkownika

Ed pisze:
Pytasz o box i album: czy ten rychtowany box zaginął z panią Giną?obawiam się że tak...
cały czas jakieś znaki zapytania, tym bardziej, że wszystko idzie oficjalną drogą. Ale o tym cicho-sza.

Wybacz Edzie, ale znow u Ciebie pewna niekonsekwencja :) Z jednej strony piszesz, ze kolejny box przepadl, a z drugiej, ze wszystko idzie oficjalna droga ? No, albo tak, albo tak ! Chyba jednak cos krecisz :) Kiedy jakis czas temu napisalem, ze dostalem informacje z PR, ze kolejnych boxow nie bedzie...ktos ( nie pisze, ze to Ty, bo nie sprawdzilem ) odpisal, ze jeszcze w tym roku sie pojawia ( ? ) Natomiast naprawde nie rozumiem informacji o trudnosciach w doborze repertuaru na CD z zachodnimi dokonaniami Niemena ! Tak naprawde tu nie ma zadnego problemu, rowniez nie ma w dzisiejszych czasach problemu z kupieniem praw do tych nagran. Jezeli, ktos chce ( przyklad SBB ) to mozna to zrobic blyskawicznie, a i koszty zakupu nagran sprzed 30-lat nie sa takie spore. Problem jest jeden, a mianowicie trzeba chciec to zrobic ! Natomiast sadzac po PR im sie nie chce wysilac. Byc moze napisalem o PR zbyt krzywdzaco ( mam jednak pewne doswiadczenia ), bo w gre moga wchodzic rowniez sprawy spadkowo-rodzinne.
Na koniec dodam - ciesze, ze box C.N. otrzymal status " Zlotej Plyty " i, ze podoba Ci sie moje okreslenie " Wiem, ale nie powiem " :)
Pozdrawiam Cie serdecznie.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: czw kwie 14, 2005 11:28 
Awatar użytkownika

Maciek pisze:
Wybacz Edzie, ale znow u Ciebie pewna niekonsekwencja :) Z jednej strony piszesz, ze kolejny box przepadl, a z drugiej, ze wszystko idzie oficjalna droga ? No, albo tak, albo tak ! Chyba jednak cos krecisz :)

Nie kieruj się Maćku osobistą antypatią do mnie, czytaj uważniej i pomyśl, proszę, zanim napiszesz. Wyrazłem jedynie, obawę, przypuszczenie a jak wiesz nie jest to równoznaczne z twierdzeniem że zagranicznych boxów nie będzie. A oficjalną drogą poszły pisma poszukujące nagrań w zagranicznych rozgłośniach radiowych.

Maciek pisze:
Natomiast naprawde nie rozumiem informacji o trudnosciach w doborze repertuaru na CD z zachodnimi dokonaniami Niemena !

W założeniu na zagranicznych boxach miały być m.in. niemieckie bonusy radiowe lub koncertowe, stąd te pisma.

Maciek pisze:
Problem jest jeden, a mianowicie trzeba chciec to zrobic ! Natomiast sadzac po PR im sie nie chce wysilac. Byc moze napisalem o PR zbyt krzywdzaco ( mam jednak pewne doswiadczenia ), bo w gre moga wchodzic rowniez sprawy spadkowo-rodzinne.

I teraz o wszystkim, w tym o potencjalnym albumie, decyduje Pani Małgorzata. A radio czeka. Ale o tym cicho-sza.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: czw kwie 14, 2005 12:36 
Awatar użytkownika

Ed pisze:
Nie kieruj się Maćku osobistą antypatią do mnie,...

Ed ! moge Cie zapewnic, ze nie ma mowy o antypatii z mojej strony do Ciebie ! Owszem mielismy w przeszlosci pewne nieporozumienie, ale dzis jego powod mnie smieszy. Zwlaszcza, ze tak naprawde chodzi nam o to samo. Zaluje jedynie, ze nie udalo nam sie wtedy dogadac, ale moze kiedys... .

Poniewaz nie jest to nasze prywatne Forum wracam do spraw zwiazanych z C. Niemenem i jego kolejnym boxem. Byloby swietnie, gdyby udalo sie zebrac w nim wszystkie nagrania, ktore Niemen zrobil poza Polska. Mysle jednak, ze gdyby C.N. sam przygotowywal swoje zachodnie dokonania to repertuar LP zostalby bez zmian ( wyjatek CD MR, ktory jak wiesz zostal juz raz przez niego opracowany i wydany ). Zreszta nie wierze, ze Niemen nie mial juz tych plyt w jakims stopniu opracowanych. Natomiast te wszystkie pozostale nagrania moglby wypelnic jeden lub dwa dodatkowe CD do tego boxu.
W kazdym razie ciesze sie, ze jakies poczynania sa podejmowane, by kolejny box ujrzal swiatlo dzienne.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: ndz kwie 24, 2005 15:48 
Awatar użytkownika

ZLOTA PŁYTA
pro forma

http://www.vipnews.pl/!__octopus_front/ ... ticle=1406

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.