[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest czw gru 13, 2018 10:28

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: pt sty 13, 2017 8:29 
Awatar użytkownika

Kompilacja CD "Czas jak rzeka" Cz. Niemena po 16 latach od wydania uplasowała się na 27. miejscu wśród wszystkich płyt sprzedanych w Polsce w 2016 roku i na 18. miejscu w klasyfikacji polskich płyt.

Najlepiej sprzedawaną płytą ubiegłego roku był album OSTR "Życie po śmierci" (nagrana po poważnej operacji ratującej życie). Wbrew obiegowym opiniom okazało się, że fani hip-hop kupują oryginalne płyty. Adam Ostrowski (OSTR) działający od wielu lat na scenie muzycznej wciąż daje dowody pamięci o Cz. Niemenie, z którym kiedyś wystąpił w świątecznym programie MTV Classic (na YT można jeszcze go obejrzeć). W tekście jednego z ostatnich utworów OSTR nawiązał do fascynacji płytą "Niemen Enigmatic".

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw wrz 20, 2018 23:08 
Awatar użytkownika

Dopiero teraz (tj. w sobotę 22 IX 2018) podczas koncertu w w Studiu Muzycznym im. Władysława Szpilmana zostanie wręczona Złota Płyta za wydany w 2011 roku album 2CD Niemen- Pamiętam ten dzień (empik) z najstarszymi nagraniami Czesława Niemena-Wydrzyckiego. Niedawno- jak powiadomił nas Piotr- wznowiono ten wspominkowy album Polskiego Radia, stąd pomysł promocyjnego koncertu.

Transmisję zaplanowano na 22 września 2018 o godz.21.05 w PR 1. Więcej informacji na stronie = > Polskiego Radia.

Status Złotej Płyty album ten osiągnął niedługo po premierze, a rok później (w kwietniu 2012) krążki z archiwalnymi nagraniami radiowymi zostały sprzedane w ilości gwarantującej status Platynowej Płyty.

Oto wykaz tzw. Platynowych płyt na stronie -> ZPAV.

Ciekaw jestem, kto zdecydował, że koncert z okazji wręczenia nagrody za album "Pamiętam ten dzień" nosi tytuł "Czy mnie jeszcze pamiętasz"- jakby właśnie promowano album pod takim tytułem...

Tak na marginesie: w kwietniu 2005r. Złotą Płytą uhonorowano cały pierwszy box Niemen od początku (6 CD), w którym znajdziemy także płytę "Czy mnie jeszcze pamiętasz". Tego premierowo wydanego w 1969r. longplaya, ani jego kompaktowych reedycji nie nagrodzono oddzielną Złotą Płytą, co jest o tyle dziwne, że kompilacje wydawane na dziko w latach 90. składały się głównie z nagrań zawartych na tym krążku. A przecież tzw. piraci dobrze wiedzieli, jakie nagrania cieszą się zainteresowaniem nabywców...

Ostatnio zmieniony śr wrz 26, 2018 22:25 przez Markovitz, łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr wrz 26, 2018 20:57 
Awatar użytkownika

"Płonie stodoła, alarm trwa, jesteśmy na dnie!" - fragment koncertu w PR1 ;-)

Setlista:

01. Płonąca stodoła
02. Spiżowy krzyk
03. Pod Papugami
04. Obok nas
05. Daj mi wstążkę błękitną
06. Wiem, że nie wrócisz
07. Jeszcze sen
08. Sukces
09. Przyjdź w taką noc
10. Jednego serca
11. Dziwny jest ten świat

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa UTC+1godz.