[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest pt lis 24, 2017 19:26

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostZamieszczono: ndz kwie 24, 2005 20:38 
Awatar użytkownika

Jest to JEDYNA informacja na ten temat, jaką udało się "namierzyć" w Internecie - to symptomatyczne! Co więcej news oczywiście z błędem w pierwszym zdaniu, czyli... słowie! Gdyż box nr 1 nie był przecież "albumem", a już zwłaszcza nie OSTATNIM za Jego życia, bo jeśli tak liczyć to ostatni był box nr 2. Ot, n-ty przykład "sumienności w obliczu źródeł" naszych kochanych reporterów & dziennikarzy (czyt. "wszechstronnych ignorantów")...

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: ndz maja 01, 2005 19:38 
Awatar użytkownika

Dzis w PR1 G.Komasa zapewnila, ze seria wydawnicza " Niemen od poczatku " nie jest skonczona i ma nadzieje, ze bedzie kontynuowana przez PR.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn maja 02, 2005 9:23 
Awatar użytkownika

Oby ta nadzieja się spełniła....Sam :N: zreszta kiedyś napisał w TR: "Jak od początku to i do końca!".

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn maja 02, 2005 12:21 
Awatar użytkownika

Maciek pisze:
Dzis w PR1 G.Komasa zapewnila, ze seria wydawnicza " Niemen od poczatku " nie jest skonczona i ma nadzieje, ze bedzie kontynuowana przez PR.

To rzeczywiscie bardzo dobra wiadomosc. Czy pani Komasa cos sprecyzowala jaki mialby byc nastepny box?

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn maja 02, 2005 13:17 
Awatar użytkownika

matt pisze:
Czy pani Komasa cos sprecyzowala jaki mialby byc nastepny box?

Nie ! Pani Komasa ma tylko nadzieje :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz lut 01, 2009 2:05 
Awatar użytkownika

Bitels pisze:
Kim jest pani Gina ?

Pani Gina jest przesympatyczną osobą, która lepiej niż inni wie : co, kto i gdzie.8)

O twórczości Cz.Niemena ma takie pojęcie jak .. ja o balecie :wink: Tak zresztą jak kilka innych znanych z radia, tv i prasy osób, które opowiadają w wywiadach, jaki to nasz Czesiulek był miły. Nic ich nie obchodzi, czy Dziemscy byli w Akwarelach, czy jednak trochę później...

Byłem wczoraj/dziś na swetrowej prywatce, gdzie każdy przyniósł winylowe płyty.
Ja też. I jednego cedeka * - na specjalną okazję...

Zabrałem m.in. DYSKOTEKĘ nr 5 z zapowiedziami DJ Bromskiego i z Com uczynił ....
Oczywiście, gdy normalni ludzie to słyszą, to stają jak wryci i zaczynają się protesty...
Miksuję ich okrzyki z drugą częścią "What'd I say" Raya, potem "Nie zawrócę" Polan, "Naście lar" Chochołów, "Białą sowę" KRAMu i Bitli do oporu (2 LP- same szybkie kawałki).

Kiedy już są rozwaleni, mówię, że idę odpocząć, bo z pewnością też mają fajne płyty (gówno mają a nie płyty- same ruskie, licencyjne z lat 80-tych ), a oni : NIE ! Zostań !

- OK - mówię, ale została mi już tylko jedna i to CD - "Czas jak rzeka"*.
- No to dawaj ! No to daję (dopiero wtedy odkręcam pokrętło na maxa) .

Po pięciu numerach siadają kolumny, ale to właściwie mnie już nie obchodzi. Mogą sobie
wzdychać przy Philu Collinsie. Zabieram Osobę towarzyszącą i do domu :)

Nikt z balowiczów nie ma już wątpliwości, że :N: jest the best i prawdziwie Złota to płyta- ta Jego składanka 8)

* CD "Czas jak rzeka" po 99 tygodniach pnie się w górę listy OLIS i jest w tym tygodniu na 37. miejscu.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz lut 01, 2009 17:02 
Awatar użytkownika

Świetnie to Markovitzu opisałeś- czytając cały czas się uśmiechałem :) :) ; a i Czesław tam wywyższony. :wink:
Pisz(my) więcej w takim dowcipnym nastroju (np Tadeusz?).
Po-zdrowie-nia :) .

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt mar 03, 2009 22:43 
Awatar użytkownika

Po obchodach 70-tej rocznicy urodzin Czesława Niemena w górę listy OLIS wspiął się album "Czas jak rzeka". Będąca 101 tygodni w zestawieniu płyta zajmuje obecnie 27 miejsce. Nie studiowałem dokładnie statystyk, ale ten wynik robi wrażenie 8)

I tu trzeba upatrywać źródeł pomysłu Polskich Nagrań, który przybrał kształt plebiscytu, po którym firma wyda nie jedną a dwie płyty z nagraniami, jakie wybiorą słuchacze...

W innym wątku pisaliście o Złotej płycie dla "41 potencjometrów Pana Jana...".

To na pewno sukces jeśli weźmiemy pod uwagę, że muzyka na tym krążku jest znacznie trudniejsza w odbiorze od piosenek, ale też pamiętajmy, że kryteria ZPAV dla płyt jazzowych, jazz-rockowych, bluesowych i z muzyką poważną są niższe niż dla płyt z muzyką pop i rock.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz lip 26, 2009 18:48 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
Po obchodach 70-tej rocznicy urodzin Czesława Niemena OLIS

... nie ma Czesława Niemena :?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz lip 26, 2009 19:34 
Awatar użytkownika

Płyt Niemena już dawno tam nie ma. Ostatnie albumy nie miały adekwatnej promocji do zawartej na nich muzyki. Poza tym: żadnego klipu, nie mówiąc już o dvd...

PS Naliczyłem osiem (!) tytułów Michaela Jacksona w pięćdziesiątce notowania OLIS .

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn lip 27, 2009 18:14 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
PS Naliczyłem osiem (!) tytułów Michaela Jacksona w pięćdziesiątce notowania OLIS .

Pośmiertne wydawnictwa podszyte swoistą "promocją", jaką był choćby spektakl pogrzebowy w iście amerykańskim stylu, zawsze napędzają bieżącą koniunkturę.
I to jest norma w świecie zachodniego biznesu.
Zasada wszystko na sprzedaż zadziałała.
I nasi wielbiciele muzyki Michaela dali się wpuścić w ten kanał i popłynęli z prądem.

Z płytami Niemena wcale nie było tak beznadziejnie, jak to widzi Markovitz.
Było normalnie, a nawet nieco bardziej ekspansywnie niż powszechnie znana polska praktyka.
W naszych realiach trudno jest wskazać przykład na lepszy sposób reklamy wydawnictw retrospektywnych.
A reklamy płytom Niemena nie brakowało - proszę poszperać po czasopismach ( pisałem o tym także na forum), a gdy dodamy do tego reklamę radiową i TV i tę, którą prowadziła osobiści Pani Małgorzata (liczne spotkania z fanami Niemena w sieci EMPiKów), należy raczej stwierdzić, że były to najlepsze kampanie reklamowe ze wszystkich przeprowadzonych, które wiązały się z ukazaniem, pośmiertnie wydanych płyt, jakiegokolwiek innego, polskiego wykonawcy.

(*)

CN w rocznicę swoich 57. urodzin

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt lip 31, 2009 14:21 
Awatar użytkownika

W słupskim empiku sprzedano( podaje przykładowo):
15 kwietnia, SUKCES
4 maja ,IDEE FIXE
13 czerwca, Sukces
16 czerwca, Złota kolekcja
24 czerwca MIŁO WSPOMNIEC
26 czerwca KATORNA...
...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt lip 31, 2009 14:32 
Awatar użytkownika

Nie wiem, co chcesz przez ten wykaz udowodnić, ale to miłe, że jednak ludzie kupują płyty Niemena. Chociaż kilka sztuk sprzedanych w 2 miesiące najlepszej cenzurki Słupszczanom nie wystawia.
Szkoda, że pomijają te, o które zabiegaliśmy np. "41 potencjometrów...", bo to nie zachęca wydawców do podejmowania nowego ryzyka i wydawania płyt np. z muzyką ilustracyjną.

(*)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt lip 31, 2009 14:35 
Awatar użytkownika

ratajczak bogdan pisze:
Nie wiem, co chcesz przez ten wykaz udowodnić, ale to miłe, że jednak ludzie kupują płyty Niemena. Chociaż kilka sztuk sprzedanych w 2 miesiące najlepszej cenzurki Słupszczanom nie wystawia.
Szkoda, że pomijają te, o które zabiegaliśmy np. "41 potencjometrów...", bo to nie zachęca wydawców do podejmowania nowego ryzyka i wydawania płyt np. z muzyką ilustracyjną.

(*)

A w Trzciance co i ile sprzedano, tylko bez tej Twojej fantazji.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt lip 31, 2009 15:02 
Awatar użytkownika

Zmartwię cię, ale...
Nie prowadzę takich skrupulatnych sondaży, nie chodzę też po sklepach, ani nie wypytuję sprzedawców i włascicieli sklepów, jak idzie sprzedaż płyt Niemena, i jakie tytuły cieszą się największym powodzeniem,
bo... to nie mój zawód.

(*)

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.