[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest sob lip 20, 2019 17:01

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: śr sty 25, 2012 13:23 
Awatar użytkownika

Zsumowałem dotychczasowe głosy przyznając za pierwsze miejsce 5 pkt i punkt mniej za każdą kolejną pozycję. Wychodzi na to, że naszym faworytem z CD nr 1 jest piosenka "Pod papugami" (z Bossa Nova Combo), która uzyskała dotąd 11 punktów.
Na drugiej płycie równych sobie nie ma "Pielgrzym"- już 19 punktów! Głosujemy do 14 lutego br.(włącznie).

Proponuję też, aby radiowe nagranie "Pielgrzyma" każdy z nas zgłosił jako propozycję do Listy Przebojów Trójki. Adres e-mail: lp3@polskieradio.pl

Gdyby "Pielgrzym" zagościł na LP3, bylby to fajny prezent na rocznicę urodzin... 8)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr sty 25, 2012 21:25 
Awatar użytkownika

Cd 1 - Nie praszczaj
Cd 2 - PIELGRZYM - (wspaniałe wykonanie) - słyszałem w radiowej audycji w 80 -tych latach. I po tylu latach mogę słuchać do woli... Zagłosujmy na Pielgrzyma , jestem za...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr maja 23, 2012 5:26 
Awatar użytkownika

Moje dwa ulubione:

1) Sukces
2) Com uczynił

Dlaczego? Bo piękne. Pierwsze - wyznanie miłości, szczere, całkowite zaprzeczenie mody "że liczy się tylko pieniądz". Drugie - świetna kompozycja, napięcie, dynamika, generalnie nektar i ambrozja!

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw lip 19, 2012 8:17 
Awatar użytkownika

Słucham cd "Czy mnie jeszcze pamietasz" i cd "Dziwny jest ten świat". 26. piosenek, świetne.
Pozdrawiam
Jurek

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw lip 19, 2012 8:21 
Awatar użytkownika

"Obok nas". Słucham, słucham i słucham.... Piękne!

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw sie 09, 2012 8:26 
Awatar użytkownika

Zawsze jak maluję, to muszę przynajmniej jeden raz wysłuchać "Chłodnej ironii przemijających pejzaży". Utwór ten daje niezwykłe natchnienie i pobudza wyobraźnię, moją przynajmniej.

padam"

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw sie 09, 2012 8:33 
Awatar użytkownika

Świetne! Po prostu miód w gębie! :)

Czeslaw Niemen - Smutny ktos i biedny nikt

http://www.youtube.com/watch?v=JOfL58fbZEM

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt sie 10, 2012 8:52 
Awatar użytkownika

Zażartuję - miód w uszach. Kangie ! Ja w 1975r. też byłem zaszokowany i dalej jestem kiedy słucham tego utworu. W latach 80 -tych moje córki słuchały :N: razem ze mną. Zaszczepiłem im tą muzykę ... Potrzeba nam takich osób jak TY...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt sie 10, 2012 12:13 
Awatar użytkownika

Miro, chętnie będę tu zaglądął, ale widzę, że ruch mały. No, ale to taka kolej rzeczy. Może coś się odmieni ;)
Ja np. zbyt późno dojrzałem do muzyki CN. W sumie to późno Go odkryłem. Nie miałem pojęcia jak dużo utworów skomponował i zaśpiewał. "Mieliśmy" kogoś naprawdę Wielkiego w naszym kraju.
Z relacji mojego taty, gdy Niemen zjawił się na koncercie we Włocławku bodajże w 1974 roku, to było ponoć wiekie wydarzenie. Może nie tak duże jak pielgrzymka papieża Jana Pawła II w latach 90-tych we Włocławku, ale wg taty to było coś. Przyjechał ktoś ważny, z innej ligi.

Proszę. Ciarki przechodzą od pierwszych sekund. Genialne, smutne, cudne, ponadczasowe, wartościowe. To jest prawdziwa muzyka przez "duże M".

http://www.youtube.com/watch?v=Z_yA02FY7KU

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt sty 14, 2014 1:51 
Awatar użytkownika

@ Kangie- ja byłem na późniejszym-solowym koncercie Niemena we Włocławku w 1987 (w hali sportowej) 8)

Zachęcony artykułem Wiktora Raczkowskiego w PRZEGLĄDZIE postanowiłem nieco odświeżyć ten już zakurzony, a jednak miły sercu TEMAT - Moja ulubiona piosenka... Ileż już było tych ulubionych pieśni..? Nie policzę.

Gdy zakładałem ten wątek w maju 2005 roku, byliśmy jeszcze młodzi i bawiliśmy się w zagadki.
Później utworzyliśmy Zagadkowy temat, a tu oddaliśmy się wspomnieniom z Niemenem w tle.

Właśnie jedno z takich wspomnień mnie "naszło" :)

Lat temu -dzieści (albo i więcej) dowiedziałem się z gazety, że w czwartek po godz. 21. w Dwójce pokażą ileś tam "znakomitych gwiazd", a po nich: Niemena, Akwarele i Ali-babki. O wyznaczonej porze "zarezerwowałem" czas antenowy (opowiadając domownikom bajkę o nie dającej się usunąć usterce w odbiorze Jedynki), po czym przełączyłem pokrętło na miejsce, gdzie powinien być program drugi i .. zobaczyłem, że obraz śnieży :evil:

Kanały przełączało się majstrując przy odbiorniku a nie pilotem. Odpowiednie ustawienie zużytego pokrętła w połówce między podziałkami wymagało wyczucia i precyzji, których narastające emocje nie były sprzymierzeńcem. Nareszcie kolejny obrót zatrzymał je w punkcie zapewniającym widok na jakąś "primadonnę". Ileż człowiek musiał się nasłuchać faworyzowanych przez Radiokomitet pań, aby znaleźć niemenową "perełkę - wyjątek". Był to program sklecony z piosenek od Sasa do lasa. W końcu- JEST!

Obraz czarno-biały nie oddawał barw liści i strojnych jak papużki Ali-babek. Wiatr z dmuchawy rozwiewał długie włosy Wokalisty. Pozytywne emocje, które emanowały z klipu wyjętego z filmu Rzeszewskiego "CZESŁAW NIEMEN śpiewa wiersze" do dziś odżywają, ilekroć słucham nagrań z albumu "Niemen Enigmatic".

:arrow: Kwiaty ojczyste (TVP Kultura via ponczusioman) 8)

- Maaalwy białostockie, dziewanny złote (niegdyś Gasket przekręcił je na "wanny zlote" :wink:) pod Zamościem. Chłonąłem wszystkie te śpiewne kwiaty oraz sola saksofonów Sztyca i Namysłowskiego wijące się jak bluszcz oplatający ogród muzyki Niemena.

Liderowi towarzyszył zespół Enigmatic (w napisach- Akwarele). Następnego dnia zapragnąłem podzielić się z kimś wrażeniami, ale okazało się, że nikt z kolegów tego programu nie oglądał, bo na Jedynce leciał wtedy jakiś film. Nie wiedziałem jeszcze, że wspomnieniem tych chwil za lat dzieści będę mógł się podzielić tak obszernie z Tymi, na których równie wielkie wrażenie zrobił kiedyś Rapsod, Kwiaty, albo "Jednego serca". Byli tacy jak ja- w Warszawie, w Gdyni, w Szczecinie, w Poznaniu, we Wrocławiu... I w dziesiątkach innych, znacznie mniejszych miejscowości.

Zapraszam więc dawno niewidzianych ZNAJOMYCH, jak i NOWYCH do podzielenia się swoimi wspomnieniami.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt sty 14, 2014 20:17 
Awatar użytkownika

Ja "Enigmatic" dostałem na Pierwszą Komunię. Zawsze przyjemnie mi się słucha tej muzyki - przypomina mi czasy przed przeprowadzką oraz osobę, od której płytę ową dostałem, a która osoba już na tamtym świecie...
Nawet jakbym bardzo nie chciał, to podczas słuchania "Kwiatów ojczystych" rzewnie się rozpłakuję. Podobnie oddziałują na mnie pozostałe utwory, acz ten najmocniej.
I chociem nie widział wyżej wymienionego programu telewizyjnego o tamtej właśnie porze, to wiążę z "Enigmaticiem" wielkie emocje.

padam"

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt sty 14, 2014 20:36 
Awatar użytkownika

Och! ta płyta NIEMEN ENIGMATIC. Byłem właścicielem jednej z pięciu sztuk które pierwsze trafiły do mojego miasta jako zapowiedź. Kosztowało mnie to dwa bukiety kwiatów dla sprzedawczyni stoiska muzycznego. Przed i po kupnie. Ale ta adrenalina. Warto było. Pamiętam, że obnosiłem się z tą płytą po moim liceum. Niestety większość moich ziomali pukała się czoło. Nie mówiąc o polonistkach które z wielką nienawiścią szydziły z artysty. Teraz jak widzę niejaką poseł Pawłowicz, to widzę nienawistne i urągające twarze tych kobiet. Straszne.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Strefa czasowa UTC+1godz.