[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest sob gru 07, 2019 7:27

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: sob sty 14, 2006 15:58 
Awatar użytkownika

Trudne pytanie... W zasadzie powinienem wymienić całą płytę Enigmatic. To jedna z tych płyt, o której jakbym pieknie nie starał sie powiedziec i tak nie obrazowałoby to wielkości albumu. Ale czy Człowiek Jam Niewdzięczny aż tak bardzo mu ustępuje? Italiam Itliam, Aerumnarum Plenus... Poza tym Larwa oraz Moja Piosnka, nie mówiąc Spojrzeniu Za Siebie, czy Śnie O Warszawie.
Mitstrz tworzył zbyt wspaniałe dzieła, by wydzierać z nich pojedynczy utwór i wyróżniać na tle innych.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob sty 14, 2006 16:14 
Awatar użytkownika

Yeaatan pisze:
Trudne pytanie... W zasadzie powinienem wymienić całą płytę Enigmatic. To jedna z tych płyt, o której jakbym pieknie nie starał sie powiedziec i tak nie obrazowałoby to wielkości albumu. Ale czy Człowiek Jam Niewdzięczny aż tak bardzo mu ustępuje? Italiam Itliam, Aerumnarum Plenus... Poza tym Larwa oraz Moja Piosnka, nie mówiąc Spojrzeniu Za Siebie, czy Śnie O Warszawie.
Mitstrz tworzył zbyt wspaniałe dzieła, by wydzierać z nich pojedynczy utwór i wyróżniać na tle innych.

Zazdroszczę Ci - bo ja nie miałem póki co okazji usłyszeć tych utworów (oprócz Moja Piosenka i Sen o Warszawie)...

Czemu cieniu odjeżdżasz...?
Jednego serca :D
już mnie w myślach prześladuje...
...tak mało, tak mało... :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob sty 14, 2006 17:15 
Awatar użytkownika

Domin189 pisze:
Moja Piosenka

Kapitalny jest sam początek - te smyczki... Czuć od nich zapach Tatr wiosną :twisted:. A potem wyciszenie, (sugerujące, że tamten fragment był tylko iluzją, snem stęsknionego za ojczyzną człowieka), wejście fortepianu i głos Niemena... mrrr

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt sty 20, 2006 17:25 
Yeaatan pisze:
Kapitalny jest sam początek - te smyczki... Czuć od nich zapach Tatr wiosną :twisted:. A potem wyciszenie, (sugerujące, że tamten fragment był tylko iluzją, snem stęsknionego za ojczyzną człowieka), wejście fortepianu i głos Niemena... mrrr
bardzo piekna interpretacja -
a wejscie fortepiany to przeciez - fortepian szopena! - emigrant norwid przeplata sie z innym paryskim emigrantem

moze to niepieknie w tym kontekscie zabrzmi - ale chcialbym wyemigrowac na dobre do paryza - moze na emeryture mi sie uda -

wracajac do polskosci i nae - bardzo mi sie zawsze podobal poczatek bialych gor - dopiero z bootlega dowiedzialem sie ze to muzyka goralska zaplodnione - nawet na stare lata czlowiek moze sie czegos ciekawego dowiedziec - hej!

widzialem na internecie recenzje z koncertu nae w paryzu - przesmieszna!

pozdrawiam wiec serdecznie
gasket

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pt sty 20, 2006 23:19 
Awatar użytkownika

Oczywiscie wszystko - albo prawie wszystko z tych wydanych i niewydanych. Mnie ostatnio wzięlo na "Twarzą do słońca". Mam kilka wersji oprócz tej studyjnej z "IDEE FIXE". Ale w-ja z Leningradu z 1976r to absolutny wulkan, potęga energii. Uwielbiam włączać ją na budzenie na full. Dzięki temu mam zapewniony dobry start na cały dzień. Ten soczysty dżwięk mellotronu i środkowe solo na mini-moog'u - z resztą - sami posłuchajcie.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn sty 30, 2006 16:43 
-
na innym temacie wspominalismy grupe niemen
zawsze zbieralem plyty i szczesliwie udawalo mi sie miec te ktore chcialem - np strange is this world
-
kiedys mielismy party i ja zapuszczalem plyty - poznego hendrixa headhunters - cos mnie podkusilo zeby puscic why did you stop loving me i - udalo sie - plyta zagrala dobrze - byla calkiem na miejscu w takim kontexcie i nie wywolala zadnych zgrzytow - nie mam tu na mysli helmuta

bo jest roznica miedzy sluchaniem samemu a sluchaniem w wiekszym gronie
tu bylo OK - piosenka sie sprawdzila
- napewno byla jedna z ulubionych!

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn sty 30, 2006 19:14 
Awatar użytkownika

VICTOR pisze:
Mnie ostatnio wzięlo na "Twarzą do słońca"

Ale Twarzą do Słońca - VICTORZE- nie jest piosenką :wink: .

Może trzeba założyć wątek : Ulubiony utwór instrumentalny ?

Gasket pisze:
cos mnie podkusilo zeby puscic why did you stop loving me i - udalo sie - plyta zagrala dobrze

Okazuje się, że kiedyś -Gaskecie- kusiło Cię w dobrą stronę !

Why you did stop loving me to także mój ulubiony utwór z tej płyty (SitW).
Utwór był w repertuarze :N:-a jeszcze przed tym nim całe Trio zasiliło Grupę :n: :) .

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn sty 30, 2006 22:33 
Awatar użytkownika

Może w takim razie przestaniemy pisac o piosenakch tylko o utworach ewentualnie pieśniach, bo jesli tak bedziemy rozumowac to ani "Sieroctwo" ani "Rapsod" ani "Aerumnarum Plenus" oraz wiele innych nie są piosenkami mimo ze Niemen tam (i to genialnie) spiewa. :roll:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn sty 30, 2006 23:27 
Awatar użytkownika

Ależ śmiało -nowe tematy przed Wami ... Chcę tylko zauważyć, że do tego wątku zaglądano - jak dotąd- ok. 4 900 razy, więc był to chyba sensowny pomysł :) .
Jeśli dla kogoś ulubioną piosenką jest Moja piosnka - nie oponuję , choć poprzeczka idzie w górę ...
Natomiast w przypadku utworów instrumentalnych , hmm.. niech no pomyślę..
No chyba , że wokal sami nałożymy - przy goleniu :P :idea:

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn sty 30, 2006 23:39 
Awatar użytkownika

Niekoniecznie przy goleniu... ale lubie i znam jeszcze pare osob które też lubiały podśpiewywać wokalizy do syntezatorowych popisów MISTRZA. :wink:

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: "Gołębi song"
PostZamieszczono: wt sty 31, 2006 11:30 
Awatar użytkownika

W muzyce odnajdujemy także nasz azyl przed okrucieństwem katastrof, przed cierpieniem.
Tak jak teraz ,gdy strony gazet i serwisy informacyjne dosłownie ociekają krwią .. i trudno sobie z tym poradzić .
Tego songu już dobrze nie pamiętam z festiwalowej interpretacji Niemena i Maryli Rodowicz , ale przypomnieć go we fragmencie wydało mi się rzeczą słuszną .

Gołębie wszystkich placów wzywam was
Z pomników Mickiewicza wszystkich miast
Z Sukiennic, placu Zgody i Time Square
Z Kleparza i Concorde zerwijcie się

Na ziemi chcą zamienić oddech w dym
Pomniki im do szczęścia, lecz nie my
Dorosły dzieci-kwiaty, dawno mają własny dom
Kto pójdzie śpiewać dziś, kto wzniesie dłoń (..)

Niech skrzydeł waszych szum wypłoszy lęk
Przegoni chmury obaw z naszych serc
I znów jak dzieci-kwiaty, choć już starszy Bóg nad światem
Chodźmy śpiewać i wznieśmy dłoń

Muzyka : Seweryn Krajewski; słowa : Jacek Cygan

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt sty 31, 2006 16:03 
Awatar użytkownika

Gołębie chyba już zawsze kojarzyć mi się będą z tą tragedią, w której obok ludzi stały się ofiarami, zdezorientowane, nie mogące odlecieć, czekające na znak swego właściciela.
Bardzo to piękny song, dobrze, Markovitzu, że go nam przypomniałeś. Pamiętam wykonanie Maryli, ale nie wiedziałam, że śpiewała to również w duecie z :N: -em, czy możesz powiedzieć w którym to było roku?
Chciałabym jeszcze zacytować zakończenie songu, żeby trochę powiało optymizmem:
"Niech skrzydeł waszych szum wypłoszy lęk
Przegoni góry obaw z naszych serc".

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt sty 31, 2006 18:14 
-
jak na razie to golomby rozsiewaja jakas smiertelna grype po swiecie i w europie
-
dziwie sie ze taka impreza sie w ogole odbyla - skandal cholewa - rzeczywiscie nie doroslismy i niczego poza swoim nochalem zakichanym nie widzimy!

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt sty 31, 2006 20:24 
Awatar użytkownika

Skoro niczego poza własnym nochalem nie widzimy, to kontynujmy chociaż ten Gołębi song.

Niech skrzydeł waszych szum wypłoszy lęk
Przegoni chmury obaw z naszych serc
I znów jak dzieci-kwiaty, choć już starszy Bóg nad światem
Chodźmy śpiewać i wznieśmy dłoń
A tu świat jak zdrowy sad
Tyle róż, orzechów, gwiazd
Czy przed burzą zawsze jest
Tak pięknie, tak pogodnie..?

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: ULUBIONE ALBUMY
PostZamieszczono: wt wrz 05, 2006 11:12 
Awatar użytkownika

Żadną miarą nie byłbym w stanie wybrać jednego lub nawet kilku ulubionych utworów z tak różnorodnej , bogatej i poruszającej twórczości, jaką zostawił po sobie Czesław Niemen.
Natomiast płyty, tak :
Najlepsza : STRANGE IS THIS WORLD
Najpiękniejsza : MOURNER’S RHAPSODY
Jestem ciekaw Waszych typów…

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.