[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest wt paź 15, 2019 7:40

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: wt paź 25, 2011 16:06 
Awatar użytkownika

Mam prośbę do kolegów i koleżanek z forum :poszukuję wersji polskiej Ode to Venus / przynajmniej w części /, może ktoś mi użyczy na moja skrzynkę forum. Dziękuję.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn maja 13, 2013 7:30 
Awatar użytkownika

Grupa Niemen. Wtrącę się do dyskusji, menagerowie niemieccy zdecydowali się na zaproszenie Grupy Niemen na Igrzyska Olimpijskie, światowa impreza. Istnieje zapis wizyjny i foniczny tego występu. Opublikowanie zapisu koncertu Grupy Niemen z Igrzysk Olimpijskich w Niemczech to fantastyczny dokument , jak pokazali się na takiej światowej imprezie. Ten zapis jest kamieniem milowym polskiego rocka. W całości , koncert Grupy Niemen na Igrzyskach Olimpijskich w Niemczech. Po tym , jak słyszałem jak wrzeszczeli angielscy kibice na polskich piłkarzy w Wielkiej Brytanii na stadionie Wembley "Animals, animals", skojarzyłem , a jak to było na Igrzyskach Olimpijskich w Niemczech , podczas koncertu Grupy Niemen. Po tym , co słyszałem w telewizji podczas transmisji meczu piłki nożnej ze stadionu Wembley w roku 1974, zapragnąłem usłyszeć i zobaczyć koncert Grupy Niemen podczas Igrzysk Olimpijskich w Niemczech w 1972 roku. Taki dokument ma swoją wagę historyczną.
Sprawa druga, to co zrobione zostało z kompozycją "Dziwny jest ten świat". Jak to było pomyślane, Czesław Niemen na zachodzie Europy nagrywa swój najsłynniejszy przebój "Dziwny jest ten świat" , w wersji takiej, moje wrażenie , wstępna wersja studialna, po prostu szkic kompozycji. Czesław Niemen mając już nagraną bezbłędną wersję kompozycji "Dziwny jest ten świat" decyduje się na zachodzie Europy pokazać się ze szkicem kompozycyjnym w angielskiej wersji "Dziwny jest ten świat". Tak zadecydował, w taki sposób nagrano. I co się dzieje dalej, dzisiaj wchodzę do polskiego sklepu z płytami, jest płyta "Dziwny jest ten świat" Czesław Niemen i Akwarele, a w Niemczech, w sklepie muzycznym z płytami ; gdzie jest ta płyta "Dziwny jest ten świat" Grupy Niemen .
Sprawa trzecia , Czesław Niemen do nagrania płyt na zachodzie Europy wybrał muzyków SBB. Co takie zdanie oznacza , z całej Polski Czesław Niemen wybrał Józefa Skrzeka, Antymosa Apostolosa , Jerzego Piotrowskiego jako współpracowników do realizacji takiego przedwsięzięcia.
Pozdrawiam
Jurek

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw maja 23, 2013 7:04 
Awatar użytkownika

Mecz na Wembley 17.10.1973.
Pozwolę sobie kontynuować o Grupie Niemen . Moje wrażenie jest takie, dlaczego Czesław Niemen wybrał właśnie tych trzech muzyków do realizacji nagrań na zachodzie Europy, Józefa Skrzeka, Antymosa Apostolosa , Jerzego Piotrowskiego. Z relacji Helmuta Nadolskiego wynika, Czesław Niemen posłuchał rady Helmuta Nadolskiego, aby zdecydować się na współpracę z SBB. I prawda , właśnie muzycy SBB rokowali nadzieje na to , będą dalej grali, z Czesławem Niemenem , czy bez Czesława Niemena. Właściwość wyboru Czesława Niemena polega właśnie na tym, podjął współpracę z muzykami z prawdziwego zdarzenia. Muzycy z prawdziwego zdarzenia to znaczy muzycy w sposób wyrażny zaznaczą swoją obecność na różnych estradach.

Pozdrawiam
Jurek

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw maja 23, 2013 9:22 
Awatar użytkownika

Jurek pisze:
Właściwość wyboru Czesława Niemena polega właśnie na tym, podjął współpracę z muzykami z prawdziwego zdarzenia. Muzycy z prawdziwego zdarzenia to znaczy muzycy w sposób wyrażny zaznaczą swoją obecność na różnych estradach.

O SBB słyszałem, że ich fenomen polegał m. in. na tym, że gdy jeden z nich miał gorszy dzień, ale musiał mimo wszystko musiał grać, to pozostali dwaj wyciągali go z dołka i muzyka szła aż miło. Była między nimi energia i zapewne synergia.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw maja 23, 2013 10:08 
Awatar użytkownika

Pozwolisz, odpowiem. Pisząc o SBB , muzycy z prawdziwego zdarzenia , którzy wyrażnie zaznaczają swoją obecność na różnych estradach poprę faktami obecności SBB na estradach Polski, Czeskiej Republiki, Meksyku, Słowacji, Niemiec, Belgii, Holandii, Danii, Szwecji, Finlandii, Stanów Zjednoczonych, Rosji jako rozpoznawalnej firmy branży muzycznej o nazwie SBB. Muzycy SBB grają już czterdziesty trzeci rok , dlaczego, bo nie zostawiają swojego człowieka samego w potrzebie. Ja się osobiście na tym przekonałem. Tyloletnia współpraca powoduje poczucie odpowiedzialności za kolegów. I poczucie koleżeństwa powoduje wieloletnią współpracę . Wyjaśnia to zasada atraktora Lorenza. Atraktor Lorenza jest to zasada matematyczna wyznaczona w czasie prac prowadzonych nad matematyką chaosu . Podobną zasadą kierowali się żołnierze Armii generała Andersa , pomagając sobie wzajemnie . Koledzy na występach gościnnych , dobrze jest , jak trzymają razem sztamę ze sobą. Tworzy to dobrą zasadę obrony swoich racji , w spotkaniu z racjami różnych ludzi.
Niedawno byłem na koncercie takiego jednego zespołu , muzycy tego zespołu na estradzie podczas koncertu podzielili się energią, prali się, to było prawdziwe przekazanie energii.
SBB , koncerty słucha się świetnie, muzycy potrafią grać, są momenty lepsze i gorsze. Chętnie przybywam na koncert SBB .
Byłem w lipcu 1977 roku na kilku koncertach zespołu SBB, grali tylko Józef Skrzek i Jerzy Piotrowski, widziałem jak byli zestresowani faktem , bo Antymos Apostolos nie był obecny na tych koncertach, był na zwolnieniu lekarskim. Józef Skrzek w czasie koncertu w klubie muzycznym Non Stop w Sopocie w dniu 16.7.1977, gdy nie usłyszał gry pianina Fendera, bo w tym momencie nie było słyszalne, a według Józefa Skrzeka powinno być słyszalne, zdenerwował się , wstał ze stołka , trzepnął palcami po klawiaturze i wyszedł. Dobre pół godziny minęło , zanim wrócił, technicy akustycy kilkakrotnie przepraszali Józefa Skrzeka i zobowiązali się do należytego wywiązywania ze swoich obowiązków , do jakich byli zobowiązani przez Józefa Skrzeka. W tym czasie publiczność zabawiał grą na perkusji Jerzy Piotrowski, przez czas około 10. minut, po czym również sobie poszedł. Po tym , jak muzycy się uspokoili , wrócili, dokończyli koncert z momentu , gdy Józef Skrzek nie usłyszał pianina Fendera.

Napiszę o Grupie Niemen , dlaczego Czesław Niemen wybrał z wielu muzyków właśnie Józefa Skrzeka, Antymosa Apostolosa , Jerzego Piotrowskiego. Czesław Niemen na podbój zachodu Europy zdecydował się na SBB, wnioskuję , Czesław Niemen w różnych krajach występował i jako człowiek obyty z życiem estradowym ocenił możliwości muzyków SBB właściwie. SBB , zespół przed którym kariera się otwiera, dlatego po namowie Helmuta Nadolskiego jako współpracowników wybrał muzyków SBB. Czesław Niemen dobrze dobrał współpracowników do realizacji na zachodzie Europy. Muzycy SBB potwierdzili racje Czesława Niemena, z powodzeniem pokazali się na zachodzie Europy, zdobyli Złotą Jaskółkę , czyli pierwsze miejsce na Festiwalu Programów telewizyjnych Eurowizji w Knooke w Belgii latem 1978 roku, pokonując telewizję brytyjską BBC.
Pozdrawiam
Jurek

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa UTC+1godz.