[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest śr lis 22, 2017 6:36

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostZamieszczono: czw gru 29, 2005 18:37 
Awatar użytkownika

Piotr Metz opisywal swoje najniezwyklejsze muzyczne wspomnienia, a jedno z nich, to występ Niemena w Jarocinie ,kiedy to
organizatorzy obawiali się reakcji punkowego tłumu.
A tłum oczywiście był JEGO i śpiewał Sto lat.Występ ten uważał za legendarny, tak jak tekst :N: do niezdarnego dżwiękowca o..piałeś patałachu??!!"

O tym wspominał Andrzej w swoim poście ( z leksykonu Budki Suflera)
Zastanawiam się czy chodziło o tego samego dżwiękowca... :?: :P

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr sie 23, 2006 9:30 
Awatar użytkownika

Opisując Robotestrę w Kłodzku 1986 roku Niemen m.in. powiedział :
" Ja, jako samotny malarz, poszukuję różnych źródeł dźwięku (...) "
Im dłużej się nad tym zastanawiam, tym częściej dochodzę do wniosku, że jest w tym oryginalnym stwierdzeniu ... "cały" Niemen....
Sam Niemen wyjaśnił to następująco :
"Moje zainteresowanie malarstwem jest dość mocne. Dlatego mając możliwość tworzenia muzycznych obrazów samemu - i jak gdyby zazdroszcząc malarzom, którzy mogą wykonywać swe prace bez ingerencji innych osób - nie jestem w stanie oprzeć się tej pokusie".

Ostatnio zmieniony wt sie 29, 2006 16:05 przez szach' raj, łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn sie 28, 2006 17:56 
Awatar użytkownika

Oj znam ja tych powiedzonek trochę, ale nie wszystkie nadają się do publikacji. Nawiązując do słynnego "nie" z jakiegoś podtematu Czesław niezmordowanie zwracał mi uwagę po moim potwierdzeniu "no nie ". Bardzo częsty zwrot niestety. "NO TO JAK, TAK CZY NIE " :) :) :)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn sie 28, 2006 19:22 
Awatar użytkownika

To podziel się z nami Romualdzie chociaż niektórymi z nich. Przynajmniej będą to powiedzonka cytowane z pierwszej ręki.

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt sie 29, 2006 18:52 
Awatar użytkownika

No dobrze. Odpowiem grzecznie jak inżynier inżynierowi, choć w stoczni i na budowie jak wiemy" mięso " leci często. Kompleks inżyniera chyba prześladował Czesława ! Przy powitaniu lub pożegnaniu często padało " No to cześć...inżynier " Z kolei niejednokrotnie przy pomocy przed lub po koncercie wciąż obecny był "inżynier". "Ty inżynier jak te kable zwijasz " albo "Ty inżynier miały być zbliżenia a nie pejzaże" to na temat robienia zdjęć lub kręcenia kamerą. Oczywiście zwracał się do mnie też po imieniu . To by było na tyle. Tym razem. :) :) :)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr sie 30, 2006 14:43 
Awatar użytkownika

Podczas koncertu w Zielonej Górze też był inżynier:
przepraszam,jeden moment...nie mam tego monitora panie"inżynierze"...
przepraszam teraz bardzo,ściśle techniczne...o jest lepiej,bardzo dziękuję.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt sty 30, 2007 16:20 
Awatar użytkownika

Zachęcony przez Tadeusza przytoczę z pamięci zdanie z rozmowy Cz.N. ze znanym językoznawcą, felietonistą i dziennikarzem- Andrzejem Wróblewskim. Pamiętam, że kiedy usłyszałem te słowa (w programie Polskiego Radia gdzieś w osiemdziesiątym czwartym, czy piątym) tylko uśmiechnąłem się...
W tej rozmowie Czesław starał się przybliżyć tradycjonaliście- Ibisowi ostatnie zdobycze techniki, w tym wykorzystanie w studio nagraniowym komputerów.
I w pewnym momencie snując wizję komputera- przyszłości przywołał taką perspektywę:
"Ba ! Po mojej śmierci moje dzieci będą wydawać płyty z moimi najnowszymi piosenkami! " :P

Na co Ibis :

"Jak to dobrze, że ja tych czasów nie dożyję ! "

I tak mi się to dzisiaj- w rocznicę pożegnania z Czesławem skojarzyło...

Nie ma już wśród nas ani :N:-a , ani Ibisa.
Dzieci -jak dotąd- nie tylko nie tworzą remixów z piosenkami :N:-a (z czego słyną np.dzieci Boba Marleya), ale w ogóle ...

Może jednak słowa Czesława w końcu się sprawdzą i będzie nam wtedy weselej ...

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn lut 05, 2007 16:47 
Awatar użytkownika

Ostatnio usłyszałam jeszcze o jednym powiedzonku Niemena.
Jak się Go pochwaliło, powiedziało coś, co mile połechtało Jego uszy, wtedy zazwyczaj mówił: -"Tak mówisz?"
Kto znał Go dobrze, słysząc te słowa wiedział, że Niemen pochwałę przyjął i był z niej zadowolony.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt lut 16, 2007 14:45 
Awatar użytkownika

W innym topicu napisałem :
Cytuj:
Wieczorem zrobię sobie własny wieczór z :N:-em.

Sąsiadom też dam posłuchać

I tak sobie przypomniałem fragment jakiegoś wywiadu .
Dziennikarz odwiedził Muzyka jeszcze mieszkanku niedaleko Teatru Narodowego.
Zobaczył tam trochę sprzętu i duże kolumny głośnikowe...
W związku z tym widokiem zapytał Czesława : co robią sąsiedzi, gdy u Niego tak głośno gra muzyka ?

-Sluchają razem ze mną -odpowiedział :N:

8)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: sob mar 10, 2007 14:11 
Awatar użytkownika

- Powtarzam za Markovitzem :
:N: do natrętnego gościa na koncercie : Widzę, że pan jest bardzo mądry- to niech się pan już zamknie

- Bardzo trafne i bezpośrednie powiedzonko, no i na pewno aktualne wobec niektórych naszych forumowiczów.

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: czw cze 21, 2007 19:52 
Awatar użytkownika

W innym topicu napisałem:
Niedawno oglądałem na DVD migawki z wizyty Niemena w 1990 r. w nieistniejącej już wrocławskiej prywatnej telewizji ECHO. Zapytany o rap, odpowiedział pytaniem: czy to chodzi o te opowieści ? Z intonacji wyraźnie można było wyczytać, że nie robi na Nim ten gatunek muzyki specjalnego wrażenia.

Można więc powiedzieć, że Niemen nazwał rap "takimi opowieściami"
Choć mogą by tacy, którzy będą za złe mi mieli powielanie tematu, to uważam, że porównanie Niemna było bardzo trafnym powiedzonkiem i należało je odnotować w tym topicu.

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr paź 20, 2010 20:13 
Awatar użytkownika

Niemen wymyślił pewien żart, który zawsze powtarzał, ilekroć wybierał się na koncert do Częstochowy (opowiadał o tym w TV Krzysztof Materna):
" Dlaczego Częstochowa? - bo często wyjmuje !"

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt kwie 01, 2014 7:56 
Awatar użytkownika

Emitowano parę dni temu w TVP 2 koncert z PPA we Wrocławiu pt. tytułem "Total Niemen- o czym trąbodzwonisz..?" , widowisko porzeplatane było wypowiedziami Niemena. Oto jedna z nich, która bardzo mnie ubawiła:

"W życiu zdobyłem duże doświadzenie i uczy mnie ono, aby niczego nie chcieć. Chciałbym aby tak zostało"

Pozwolę sobie zaprezentować swoje powiedzonko, jakie mi przyszło do głowy po usłyszeniu wyżej cytowanego: " Zafilozofował się chłop"

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr kwie 02, 2014 5:10 
Awatar użytkownika

Podoba mi się Tadeuszu,że nie masz do Czesława stosunku nabożnego.Nie ma nic gorszego niż przesadny bezkrytycyzm,a jeśli dotyczy to fana to tym bardziej zasługuje to na szacunek.Ja przed chwilą z uwagą przeczytałem tekst utworu "Trąbodzwonnik",bo tytuł tej piosenki zawsze jakoś mnie odrobinę irytował.To przecież jakiś dziwaczny neologizm,no a tekst ,jak to zwykle u Czesława,to taka kolejna wariacja utworu "Człowiek jam niewdzięczny".I jak zwykle u Niemena,pełna powaga,galaktyki,wszechświat,ziemia i "niewdzięczni ludzie".No i co za tym idzie troska o świat.No i jak zwykle brak tutaj lekkości,zwiewności ,dystansu do świata,siebie.Za to ton jest z gatunku tych podniosło-patetycznych.
"uwiązać się
i zawiązać się
na supeł
cienka struna głosu
nie jest wszak sposobem
ani aktem iście umiejętnym"
Powstrzymam się,przez grzeczność,od komentarzy.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr kwie 02, 2014 8:13 
Awatar użytkownika

dzek pisze:
Cytuj:
Za to ton jest z gatunku tych podniosło-patetycznych.

Zgadzam się z diagnozą dotyczącą tonu, ale z czegoś ten ton wynika. O ile mi wiadomo, Niemen był introwertykiem, a więc z założenia człowiekiem rozmawiającym z samym sobą, co siłą rzeczy narzuca poważne tematy rozmów, bo trudno z samym z sobą rozmawiać o "dupie Maryni".
Dobrze jednak, że z tych rozmów wymykało się coś na zewnątrz, bo przynajmniej mamy dosyć dużo ciekawej muzyki, a i te, często moralizatorskie teksty, nie pozostawały bez echa. Jeżeli dotarły nawet do niewielkiej garstki odbiorców, to już jest sukcesem artysty.
Nie mam do Niemena nabożnego stosunku, zresztą jak do wszystkiego, to jednak szanuję jego twórczość; często do niej wracam.

Marek Niewdźwiecki powiedział po śmierci Niemena takie oto słowa: Nie zgadzam się! To niesprawiedliwe! Tak nie może być.
Może to świadczyć, że jednak ta jego samorodna filozofia nie trafiała w próżnię. A, że się czasami zafilozfował... :) Każdemu to się zdarza. Gorzej, gdyby był kryształowy i idealnie symetryczny...

PS Warto tu zajrzeć:

http://pl.wikiquote.org/wiki/Czes%C5%82aw_Niemen

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.