[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest wt paź 15, 2019 7:58

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: pt kwie 12, 2013 14:10 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
A pani Maryla..? Zapewne srogie strażniczki będą zawiedzione, ale pani Maryla nie zganiła kolekcjonera, nie udzieliła mu reprymendy z powodu "wchodzenia w cudze kapcie", lecz z własnej inicjatywy spotkała się z młodym p. Marcinem, zaznajomiła z jego propozycją- i po nieodzownych korektach- po prostu się z nim zgodziła... 8)

Po dwóch pierwszych CD przestałem kupować płyty Maryli Rodowicz. Zawsze bierze mnie cholera jeżeli jest szansa i środki ( wszak za tym wydawnictwem stoi wielka wytwórnia ) na porządne wydanie starych płyt, a wychodzi kicha ! I tak jest właśnie z tymi płytami :( Sam optymizm niestety nie wystarczy, by coś dobrze wydać... trzeba się na tym znać, a młody fan się raczej kiepsko zna. Zastanawia mnie jednak fakt, że korekta wytwórni i samej M. Rodowisz jest żadna ?! Może wpływ na to ma fakt, że postanowiono zarobić i się nie narobić :( Szata graficzna wznowień słaba, notki do płyt również, błędy mertytoryczne przy opisie nagrań oraz braki w opisie muzyków biorących udział w nagraniu poszczególnych LP, Oczywiście moje spostrzeżenia dotyczą tylko kilku pierwszych CD... może z czasem się to poprawiło, ale mnie to już nie interesuje.

P.S. Podobnie ( a raczej znacznie gorzej ! ) MTJ spieprzyło " Antologię " Czerwonych Gitar.
Wielu moich znajomych przestało również po dwóch pierwszych CD kupować serię MR - to o czymś świadczy!
Brawa dla młodego fana za pomysł i tylko za tyle!

P.S. Nie zawsze oddanie sprawy w ręce młodych fanów wychodzi na dobre... na pewno nie tym razem :(

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr gru 18, 2013 12:11 
Awatar użytkownika

Cóż - jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził.

Dziś tj.18 XII 2013 - jak dowiedziałem się z newsa menagmentu MR - odbędzie się uroczyste przekazanie archiwum Maryli Rodowicz Bibliotece Narodowej w Warszawie. Przekazanie nastąpi w obecności Ministra Kultury i mediów. W tym archiwum znajdują się m.in.: wycinki prasowe, listy, nuty, teksty, płyty, a nawet zeszyty szkolne i praca magisterska oraz telegramy i zdjęcia z domowego archiwum.

Dla potomnych to coś więcej niż łabędzi "Śpiew ocalenia", albo powtarzanie jak mantry "mamy plany", "cierpliwości" itp.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr gru 18, 2013 12:34 
Awatar użytkownika

Markovitz napisał:

Cytuj:
Dziś tj.18 XII 2013 - jak dowiedziałem się z newsa menagmentu MR - odbędzie się uroczyste przekazanie archiwum Maryli Rodowicz Bibliotece Narodowej w Warszawie.

Nigdy nie przepadałem z MR, ale z pewnością jest to doniosła chwila :twisted:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr gru 18, 2013 17:09 
Awatar użytkownika

Najbardziej znana, a dla wielu także najlepsza polska piosenkarka przekazując domowe archiwum Bibliotece Narodowej postanowiła ułatwić fanom i badaczom zgłębianie swego dorobku artystycznego. Okazuje się, że można przejść do historii z uśmiechem na ustach i w przyjaźni ze swymi wielbicielami (patrz => forum MR).

Pani Maryla niedawno gościła z zespołem w Wilnie, skąd pochodzi jej rodzina, a w Sylwestra - zgodnie z grafikiem- zaplanowano koncert w Gdyni. Jeszcze zdanie o Jej forum. Forumowicze byli przed wydaniem każdej części antologii powiadamiani o jej zawartości, a po wydaniu kolejnej płyty wszelkie opinie (także krytyczne) przyjmowane były bez uszczerbku dla majestatu.
Nikt inny w tej branży nie zasłużył na monarszy tytuł tak jak Maryla Rodowicz. Na detronizację na razie się nie zanosi.
Z pomocą zaufanych współpracowników już teraz zrobiła wiele, aby pieśni i historię kariery ocalić od zapomnienia...

PS. Tadeuszu - buźka, którą zakończyłeś posta oznacza złość albo sarkazm- przyjmuję tę drugą opcję :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr gru 18, 2013 22:34 
Awatar użytkownika

Markovitz napisał:
Cytuj:
...przyjmuję tę drugą opcję :)

Jasne, tylko druga opcja, bo do złości nie mam zupełnie powodu.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.