[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest czw gru 13, 2018 9:14

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostZamieszczono: czw kwie 12, 2007 15:28 
Awatar użytkownika

Wielkie dzięki Piotrze !!!
Zazdroszczę Ci niesamowicie tych przygód Niemenowych.
Będąc jeszcze w szkole średniej poznałem dziewczynę pochodzą z Wasiliszek (repatriacja z 1958 roku). Lgnąłem do niej ogromnie - z powodów nam znanych i zrozumiałych. Ona natomiast głucha była niesamowicie( jak pień!). Moje lgnięcie skończyło się fiaskiem . Dodam, że zamiary miałem tylko muzyczne.
Może właśnie dlatego fiasko , że tylko - muzyczne.. :lol: :lol: :lol:

(moje)

Ostatnio zmieniony czw kwie 12, 2007 16:06 przez Tadeusz, łącznie zmieniany 4 razy

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: czw kwie 12, 2007 15:36 
Awatar użytkownika

Piotr Starzyński napisał:
C.d.n. - może...

Piotrze, nie wyobrażam sobie braku ciągu dalszego. Masz tyle do powiedzenia!

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pt kwie 13, 2007 16:54 
Bożena pisze:
Mężczyżni zakochują się patrząc na kobiety,
kobiety - kiedy słuchają mężczyzn.

Widze juz tlumy kobiet rozkochamych we mnie! A pytaja sie po co tu pisze... Wlasnie dlatego!!!

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pt kwie 13, 2007 17:46 
Awatar użytkownika

W takim razie życzę tłumu wielbicielek, bo wydaje mi się, że do tej pory nie miałeś ich tu za wiele. :wink:

Tylko po co piszesz o tym w temacie o spotkaniu z Niemenem. :o

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt kwie 17, 2007 11:21 
Ewa pisze:
Tylko po co piszesz o tym w temacie o spotkaniu z Niemenem. :o

A dlaczego nie? Mamy przeciez Moderatorow, ktorzy przeniosa niesfornego posta we wlasciwe miejsce. Podobnie z postami obrazajacymi innych uzytkownikow! Posypalo sie gdzies indziej psami, g-nami, smrodem, niekulturalnymi zwrotami i co? I nic!!! Puk, puk, Moderatorzy? Jest tam kto?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr maja 09, 2007 11:40 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
W innym topicu Tadeusz pisze:
Liczę, że przeczytam tysięczny post Mark-a

P>S. Jeśli miałby to być kolejny post bez odpowiedzi, albo np. o polityce - to dziękuję, ale raczej- nie.
Polityki mam po dziurki w nosie na innych forach i portalach, a moich postów było tu i tak za dużo.

Natomiast tutaj z chęcią przeczytałbym jeszcze obiecany post o spotkaniu Gasketa z Niemenem, nowe posty w temacie Powitania , no i jeszcze 181-y Darka .. i setny Romana, kolejne Andrzeja, Maćka i Wireq'a i ciut dłuższe wypowiedzi Ewy, Piotra, Matta i Bitelsa.. Wszystkich nie wymienię.
Niedoceniony pozostaje wkład Szach'raja i słupskie działania Stanisława.
Będę z ciekawością czytał także posty RJW i Tadeusza, ale nie o sytuacji na Węgrzech i na Bliskim Wschodzie :wink:

Dziś właśnie mija 21 lat od dnia, kiedy miałem okazję poznać :N:-a.
Na zawsze zapamiętam woń tytoniu z fajeczki , przy pomocy której Czesław próbował wyciszyć swoje rozdygotane tremą i zmęczeniem po koncercie nerwy.
Pamiętam też smak coli, którą częstował nas przemiły Janek (menażer) i anegdoty, którymi ściągał Nas (z Koleżanką) na ziemię.

Była półgodzinna rozmowa o nowym repertuarze (T.D.), o śpiewaniu poezjiHerberta , o publiczności studenckiej . Mimo tej (wcale nie zdawkowej) wymiany zdań następnego dnia miałem wrażenie, że poznał mnie .. tylko dzięki rudym włosom koleżanki ze studenckiego radia :D.
Koncert w Auli UMK już nie był tak klimatyczny jak poprzednego dnia w kinoteatrze w Inowrocławiu. Pamiętam, że Czesław chciał spotkać się po tym toruńskim koncercie z Grzegorzem Ciechowskim.
Republikanin przyszedł (ale nie sam...) i po występie przekazał przez menażera wyrazy uznania (spodobało Mu się Począwszu od Kaina i Dziwny na bis). Gdzieś bardzo się śpieszyło Jego Pani...
Wtedy jeszcze nie udało Im się porozmawiać, ale trzy lata później Niemen z Żoną oklaskiwał świetny koncert Obywatela GC na festiwalu w Sopocie (1988), by znów po kilku latach spotkać się przy okazji obrad pewnej szacownej kapituły.

Czasem żałuję, że Producentowi G.C. nie było nigdy dane pracować nad płytą Tego :n: aszego Wspaniałego Wokalisty, Kompozytora i Muzyka...
Ale tylko czasem, btw :

.. nie żal nic, i żal tak wiele ..

Niniejsze Pi>S dałem też po to, aby zakończyć domysły z numerologią
:)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: czw cze 07, 2007 21:09 
Awatar użytkownika

Witajcie Drodzy Nieznajomi! Niedawno zarejestrowałam się na tym forum, to jest mój pierwszy wpis.Czytałam z zainteresowaniem wszystkie wypowiedzi, muzyka Niemena towarzyszyła mi niemal od początku Jego drogi artystycznej, tj. od 1963r. Po raz pierwszy byłam na Jego koncercie w lutym 1967r. w mym rodzinnym Kędzierzynie-Koźlu. Odważyłam się pójść w przerwie za kulisy by porozmawiać z ulubionym wykonawcą, udało się, po krótkiej rozmowie dostałam autograf. W sumie byłam kilkanaście razy na Jego koncertach - we Wrocławiu w Teatrze Polskim i Hali Ludowej (lata 70-te). Kilkanaście też razy rozmawiałam z Nim, każda rozmowa i osobiste spotkanie było dla mnie WYDARZENIEM. Ostatni raz byłam na koncercie Niemena w 1992r. w Teatrze im. Kochanowskiego w Opolu (wejściówkę na ten koncert wygrałam w konkursie organizowanym przez Radio Opole, po raz pierwszy siedziałam w pierwszym rzędzie na parterze, obok ludzi z Jego ekipy. Mam bardzo dużo wspomnień, jeżeli kogoś to zainteresuje, napiszę więcej. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów Alicja

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: czw cze 07, 2007 21:22 
Awatar użytkownika

Witamy...
Wszystkich nas interesują takie opowieści... zatem czekamy ;)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Witam
PostZamieszczono: czw cze 07, 2007 22:00 
Awatar użytkownika

Witam Cię, Alu serdecznie i ja.
Jasne, że nas to interesuje!
Ale się tych postów, biedna, naczytałaś, co?
Dodawaj coś od siebie.
Zajrzyj do postów o "Liście pokornych". :wink:
Lista prze-bojów "Listy po-kornych".
Po-ZDROWIE-nia

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: czw cze 07, 2007 22:51 
Awatar użytkownika

Witajcie już znajomi! Dziękuję za tak miłe przyjęcie mnie w Waszym gronie. O spotkaniach z Niemenem więcej napiszę już wkrótce, muszę poszperać w notatkach.W pierwszej połowie lat 70-tych, gdy mieszkałam we Wrocławiu, przed koncertem Niemena napisałam do Niego list, zostawiłam w recepcji hotelu Panorama. Wieczorem koncert, później zadzwoniłam do hotelu, rozmawiałam z artystą. List do Niego dotarł, zapraszał mnie na rozmowę nazajutrz rano do hotelu. Poszłam z koleżanką, sama nigdy nie odważyłabym się na ten krok. Rozmawialiśmy ok. 1 godz. Zapisałam tę ozmowę, gdy odnajdę ten zeszyt, przytoczę to, co wówczas zanotowałam.Pozdrawiam wszystkich, którzy zareagowali na mój pierwszy post serdecznie. Do następnego spotkania na forum Ala

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pt cze 08, 2007 7:42 
Awatar użytkownika

Ja też witam Cię, Alicjo, gorąco w naszym gronie i mam nadzieję, że włączysz się do naszych dyskusji pełną parą. Powiedz nam jeszcze jedno o sobie. Byłaś na zlocie?

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pt cze 08, 2007 9:12 
Awatar użytkownika

Ja również witam Cię, Alicjo i czekam na obiecane wspomnienia. :)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pt cze 08, 2007 10:37 
Awatar użytkownika

Witaj Alicjo.
Ja też chętnie poczytam o Twoich spotkaniach i rozmowach
z Niemenem. Nie każ nam długo czekać.

Pozdrawiam

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pt cze 08, 2007 15:35 
Awatar użytkownika

Witajcie Drodzy Forumowicze! Przeczytałam Wasze posty z zainteresowaniem, czuję się zdopingowana do pisania, a teraz mam tak mało czasu ... Pierwsza historia. W 1965 r. w miesięczniku RADAR znalazłam adres, na który można było pisać do Niemena. Na kartce z zeszytu (byłam wówczas uczennicą LO), napisałam list, przypominam sobie, że pytałam o nowe płyty, czy i kiedy będzie miał koncert w moim mieście, prosiłam z zdjęcie z autografem. List wysłałam i zaczęło się oczekiwanie. Trwało długo, prawie rok. Wiosną 1966 r. otrzymałam niebieską kopertę (stempel z Koszalina), a w niej zdjęcie formatu pocztówkowego, z zakładu fotograficznego, a nie amatorskie. Z jednej strony wizerunku odręczny napis flamastrem -"Dla Alicji", po drugiej -"Czesław Niemen". Mam to zdjęcie do dziś. Gdy rok później, w lutym 1967 byłam pierwszy raz na Koncercie w Kędzierzynie (Dom Kultury "Chemik"), w przerwie poszłam za kulisy. Spotkałam tam m.in. Adę Rusowicz, Helenę Majdaniec, Piotra Jaczerskiego no i oczywiście Niemena. Podzękowałam za koncert i poprosiłam o autograf na odwrocie tego zdjęcia. Uśmiechnął się i podpisał. Mam więc dwa autpgrafy na jednym zdjęciu. To był taki duży koncert, grali Niebiesko-Czarni z Wojtkiem Kordą, Grupa Skifflowa Piotra Jaczerskiego i Niemen z Akwarelami. Program tego koncertu przedstawia Marek Gaszyński w swej książce. Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie i życzliwe przyjęcie mnie w Waszym gronie. Pozdrawiam serdecznie Ala (c.d.n.)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pt cze 08, 2007 15:43 
Awatar użytkownika

Alicja napisała:

Pozdrawiam serdecznie Ala (c.d.n.)

Nie wyobnrażam sobie dalszego ciągu bez Twojego CIĄGU DALSZEGO

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.