[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest pn paź 14, 2019 12:11

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: pt sty 27, 2006 0:18 
Awatar użytkownika

własnie słuchałem utworku "Cała w trawie" w wykonaniu Cześka i zastanaiam sie jak doszło do współpracy pomiedzy Cześkiem a Ryśkiem. A wiem ze Ryśko szanował Czeska... :roll:

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pt sty 27, 2006 11:34 
Awatar użytkownika

współpracy chyba zadnej nie bylo. utwor o ktorym wspominasz jest natomiast z koncertu poswieconego pamieci Ryszarda Riedla w ktorym wystapil rowniez :N:

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: sob sty 28, 2006 14:07 
Awatar użytkownika

Piosenka "Cała w trawie" w wykonaniu Niemena jest naprawdę arcydziełem :o Niedawno pewien użytkownik forum ogłaszał, że jest gotów wymienić się materiałami o Niemenie, wspominał, że ma ten utwór na video. Niestety mój kontakt z nim się urwał :(

...no bo szukałem tam Ciebie...

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Z Dżemem
PostZamieszczono: śr sie 09, 2006 12:35 
Awatar użytkownika

Zastanawia mnie, ile wersji tych dwóch utworów jest nam znanych ?
Już od dawna wiemy, że wersje z płyt "List do R." nagrane zostały podczas koncertu w Spodku i podlegały następnie poprawkom łącznie z dograniem nowej partii wokalnej oraz postprodukcyjnym zabiegom (remastering przy wznowieniu płyt). Mówił o tym otwarcie sam :N:.

Jednak wersja telewizyjna koncertu prawdopodobnie została zapisana jeszcze innego dnia w studio w Łęgu.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr sie 09, 2006 15:26 
Awatar użytkownika

Drodzy forumowicze,

ostatnimi czasy zainteresowałem się zarówno postacią Ryśka Riedla, jak i zespołu Dżem. Interesuje mnie, jak wyglądały stosunki Niemen-Dżem, a dokładniej Niemen-Riedel. Ciekawi mnie też, na jakich zasadach artyści wybierali (no właśnie - może mieli z góry narzucone) utwory, które chcą wykonać podczas koncertu pożegnalnego (...które później znalazły się na płytach "List do R."). No i pojawia się z mojej strony kolejne pytanie - czy płyty "List do R." zawierają zapis koncertu na żywo, czy utwory te są nagrane w studiu? Ja posiadam - niestety - tylko jedną wersję "Całej w trawie" (na żywo), nie było mi dane także ujrzeć zapisu wideo z koncertu...

Uff... Czas na mój apel ;]

Drodzy forumowicze!

Jeśli posiadacie różne wersje tej piosenki (o ile istnieją) lub zapis wideo koncertu, na którym została wykonana - proszę o kontakt.

Z poważaniem,
Domin189 :P

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr sie 09, 2006 15:41 
Domin189 pisze:
Jeśli posiadacie różne wersje tej piosenki (o ile istnieją) lub zapis wideo koncertu, na którym została wykonana - proszę o kontakt.
Caly koncert powinien byc jeszcze na emulu...

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pt sie 11, 2006 11:22 
Awatar użytkownika

Do bardzo ciekawej wymiany poglądów na linii Dżem/Niemen doszło na forum dyskusyjnym strony internetowej grupy Riverside :
http://riverside.art.pl/forum/viewtopic.php?t=225

Pozdrowienia dla tarkusa :D !

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pt sie 11, 2006 12:09 
Ha, ha, ale sie usmialem... Fanstwo Niemena bardzo wrazliwe i awanturnicze jest wszedzie... Oj, rozbudza nasz artysta ulubiony emocje, rozbudza.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pt sie 11, 2006 12:15 
Awatar użytkownika

Drogi gaskecie, o SBB też tam było, bardzo pozytywnie. I nikt się nie śmieje.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pt sie 11, 2006 12:26 
Smieje sie z tych niezdrowych emocji... Nie wiem jakich fanow maja inni ale w przypadku Niemena jestesmy swiadkami jakichs dziwacznych walk tych ktorzy mowia, ze byl zwyczajnym muzykiem, ktory sie moze troche podobac a troche nie, z tymi, ktorzy na sile wciskaja mu wieniec laurowy i korone super-geniusza na glowe i nie uznaja takiej mozliwosci, ze ktos moze myslec inaczej...

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pt sie 11, 2006 12:34 
Awatar użytkownika

Masz rację, mój drogi ! Niemena, jak sam to znakomicie zobrazowałeś, traktuje się wyjątkowo. Poza tym : zapytaj socjologów lub psychologów o czym świadczą tak zróżnicowane, a jednoczesnie zaangażowane opinie na temat danej jednostki....

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pt sie 11, 2006 13:07 
szach' raj pisze:
Masz rację, mój drogi ! Niemena, jak sam to znakomicie zobrazowałeś, traktuje się wyjątkowo.
No, nie "traktuje sie wyjatkowo"... Grupka fanow traktuje go wyjatkowo. A cala reszta, wlaczajac w to takze pozostala czesc fanow, raczej normalnie, tak - po prostu...

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pt sie 11, 2006 13:21 
Awatar użytkownika

Zastanawiające, Najdroższy, dlaczego osoby chcące mu nadać status "zwyczajnego muzyka", jak to określiłeś, robią to z taką pasją...To chyba wyjątkowe zachowanie, co ?
Nie wiem jaka jest prawda w tym temacie, ale własnie takie wnioski nasuwają mi się po Twych ostatnich postach, Najmilszy. :lol:
I dzięki Ci za to !

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pt sie 11, 2006 15:06 
szach' raj pisze:
dlaczego osoby chcące mu nadać status "zwyczajnego muzyka",robią to z taką pasją...
Wszystko zalezy od punktu widzenia - bo mnie sie zdaje, ze to wlasnie ta czesc starajaca sie nadac mu miano "nienormalnego (czyli supergenialnego) muzyka" robi to z pasja. Obojetne.

Generalnie - spieramy sie o nasz indywidualny i wewnetrzny obraz (czy wyobrazenie) estetyczne, ktore w jakims tam przyblizeniu dostarcza nam, szeroko rozumiany, produkt danego artysty. Czesto takze dla dodania sobie samemu wartosci podczepiamy sie pod autorytety. A z samym artysta nie ma to wiekszego zwiazku.

Chcemy zrobic z danego artysty, ktory spelnia nasze estetyczne oczekiwania, geniusza, bo i sami chcemy tacy byc i, co najwazniejsze, przez to, ze ma takie same zalozenia artystyczne, rozumiemy go i jest dla nas oczywistym geniuszem (i takze autorytetem, pod ktory chcemy sie podczepic).

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pt sie 11, 2006 15:53 
Awatar użytkownika

Najdroższy Gaskecie !
Może zauważyłeś, że moje pozytywne uczucia w stosunku do Ciebie szybko wzrastają ! Związane jest to z Twoimi odkrywczymi postami, dzięki którym dowiaduję się o sobie coraz więcej.
Za sprawą Twych błyskotliwych spostrzeżeń wiem od dziś, że przy wyborze ulubionych wykonawców powinienem kierować się założeniami artystycznymi kandydata na idola, a nie np emocjami, wywołanymi obcowaniem z jego dorobkiem artystycznym. Czy proponowana przez Ciebie postawa "miłości z rozsądku" przekłada się też na życie rodzinne ? Bo widzisz, moje bezinteresowne uczucia do Ciebie nie przekreślają jak do tej pory faktu, że posiadam żonę, którą także darzę uczuciem, ale bezinteresownym...
Ujęła mnie w Twym ostatnim poście też oryginalna, rewolucyjna opinia na temat jednostek genialnych : "Chcemy zrobic z danego artysty, ktory spelnia nasze estetyczne oczekiwania, geniusza, bo i sami chcemy tacy byc (..)" . Twoje stwierdzenie napełniło mnie wielkim optymizmem i energią - dałeś mi nadzieję, że aby być geniuszem, wystarczy pragnienie, wystarczy odpowiednio chcieć...
Jakże lekko się czuję, mój drogi !
Napisałbym więcej, ale łatwa możliwość przejścia do historii, którą tak wspaniale nakreśliłeś, nie pozwala skupić mi się na czymkolwiek innym...
Jesteś genialny, dzieki !

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.