[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest śr lis 22, 2017 6:36

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr kwie 12, 2006 9:06 
Awatar użytkownika

migaweczka pisze:
hmmm... Edzie, czy to jakaś zupełnie niewinna aluzyjka do "słabiej wychwytujących" ? (czyli se mła :P) ;)

Nie, nie... ;) z tego co wiem, Twoja znajomość twórczości niemenowskiej jest już bardzo duża... :P To raczej do tych, którzy chcą dopiero poznawać twórczość Niemena...

szach' raj pisze:
Tyle lat zbierania wiedzy na temat Niemena, żeby się teraz nią nie podzielić z potrzebującymi ?

Wszystko będzie wyłożone "na tacy" w książce i nie dziw się że nikt nie zagląda do czyjejś szuflady bo ci, co mają do niej dostęp zapewne nie chcą aby ktokolwiek tam zaglądał ;)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr kwie 12, 2006 9:14 
Awatar użytkownika

Ed pisze:
Nie, nie... ;) z tego co wiem, Twoja znajomość twórczości niemenowskiej jest już bardzo duża... :P To raczej do tych, którzy chcą dopiero poznawać twórczość Niemena...

aaaaa, już rozumiem :)
a co do mojej znajomości...no cóż, wystarczy tu trochę poprzebywać, poczytać, a wiedza sama napływa do szarych komórek ;)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr kwie 12, 2006 9:25 
Awatar użytkownika

Drogi Edzie, to , że ktoś napisze o jakimś mniej znanym utworze, nie jest jednoznaczne z tym ,że go sam posiada. Ale nawet gdyby, to przecież nie chodzi tu o to żeby się nim od razu dzielić. Domin nam przypomniał, że na temat ew, wymian jest już od dawna odpowiednia strona - tam odsyłam tych, którzy poszukują przede wszystkim nagrań, a nie wiedzy na ich temat. Powtórzę : chodzi o spis utworów, które Niemen napisał lecz nie wydał ( a kiedy wyjdzie książka - ciągle pewnie nie wiadomo. Bez względu na wiedzę jaką każdy z nas posiada i tak przecież ją zakupimy).
Bardzo bym prosił w kolejnych postach skupić się wyłącznie na tym - np tak jak w mojej poprzedniej wiadomości. Pozdrawiam - Tomek

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr kwie 12, 2006 12:31 
Awatar użytkownika

Szach'raju, w podanym przez Domina linku padają tytuły ważniejszych niepublikowanych nagrań:"Sen końca i początku","Na zawsze", "Zjawa i poeta","Jakże człowiek jest piękny","Co się stało matko z moim snem".O trzech innych sam wspomniałeś:"Hymn do Matki Ziemi","Pieśń od ziemi naszej"i "W imieniu Niepodległej"(to również jeden z moich ulubionych utworów Niemena :) ).
Skoro resztę znajdziemy w książce, to chyba warto na nią jeszcze troszkę poczekać. :wink:

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr kwie 12, 2006 18:40 
Awatar użytkownika

I wzajemnie ! Tobie, i wszystkim innym !

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Nadzieja
PostZamieszczono: czw kwie 20, 2006 9:12 
Awatar użytkownika

Liczę , że temat nieznanych szerzej dotąd nagrań Niemena zostanie poruszony dzisiejszego Wieczoru w Rozmowach w tvp Kulturze (patrz Cztery ściany świata).

Nie powinniśmy dopuścić, by przed młodymi Fanami znów przez lata skrywano dziesiątki rzeczy, które od lat powinny wzbogacać życie duchowe pokoleń polskich (i nie tylko polskich) melomanów i admiratorów Jego twórczości. Szkoda, że Czesław nie dożył pierwszego Wieczoru poświęconego jego twórczości w Telewizji Polskiej... Ale mam nadzieję, że przed młodymi fanami jeszcze wiele takich wieczorów...

PS Mam nadzieję, że choć we fragmencie zostanie dziś zaprezentowana scena z niemieckiego filmu fabularnego "Klucze" ,w której :N: wykonuje ze swą Grupą (z Helmutem Nadolskim i Jo.Skrzekiem w składzie) "Strange is this World" .

Ostatnio zmieniony czw kwie 20, 2006 9:20 przez Markovitz, łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nadzieja
PostZamieszczono: czw kwie 20, 2006 9:19 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
Szkoda, że Czesław nie dożył pierwszego Wieczoru poświęconego jego twórczości w Telewizji Polskiej... Ale mam nadzieję, że przed młodymi fanami jeszcze wiele takich wieczorów...

znów popiszę się koncertową niewiedzą ;) ale co tam, wybaczycie migaweczce, co :?: :)

Markovitzu, nie oglądałam jeszcze takiego programu w TVP... ale czy te Wieczory z twórczością Niemena nie powstały właśnie dlatego, że Jego już nie ma ?

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Dlatego
PostZamieszczono: czw kwie 20, 2006 9:30 
Awatar użytkownika

migaweczka pisze:
ale czy te Wieczory o twórczości Niemena nie powstały właśnie dlatego, że Jego już nie ma ?

Jakie Wieczory, Migaweczko ? :o

To pierwsze takie wydarzenie poświęcone twórczości Niemena (dwa filmy fabularne z jego muzyką, trzy koncerty , film z klipami Niemen Enigmatic i dyskusja ) . Cały blok programów i tylko program "Wspomnienie" ma właśnie "pośmiertny" charakter.

I nie dlatego wypaliła ta inicjatywa, że Niemen umarł , bo np. Grechuta doczeka takiego wieczoru już w maju.

Dzień Niemena będzie dlatego, bo Forumowicze w licznych postach i mailach upominali się o te programy...
A że spotkałem Ludzi, dla których - tak jak dla nas - te programy to skarbnica kultury a nie dzieła szarpidrutów, to pomysł został obleczony w taki a nie inny kształt. Dlatego i tylko dlatego.

Ostatnio zmieniony czw kwie 20, 2006 10:59 przez Markovitz, łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Dlatego
PostZamieszczono: czw kwie 20, 2006 9:36 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:

Jakie Wieczory , Migaweczko ?

No wybacz, mówiłam, że ja znów nie w temacie :oops:

Markovitz pisze:
Dzień Niemena będzie dlatego, bo Forumowicze w licznych postach i mailach upominali się o te programy...
A że spotkałem Ludzi, dla których - tak jak dla nas - te programy to skarbnica kultury a nie dzieła szarpidrutów, to pomysł został obleczony w taki a nie inny kształt.
Dlatego i tylko dlatego.

i barrrdzo dobrze, że się upominali, bo skoro jestem do tyłu, to się trochę podciągnę z wiedzy ogólnej o :N:-ie :)

no to sobie darujmy

Ostatnio zmieniony czw kwie 20, 2006 16:21 przez migaweczka, łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Szaleju ;)
PostZamieszczono: czw kwie 20, 2006 10:36 
Awatar użytkownika

Może darujmy dziś sobie strony Pupilek Telewizji Polskiej :wink:

Dziś panowie biorący udział w programie i paru widzów po programie na pewno odwiedzi Te Forum, więc nie muszą oglądać pobocznych wątków; lepiej jak się czegoś od nas ciekawego dowiedzą o Twórczości :N:-a , zwłaszcza tej najnowszej i ..najmniej znanej ogółowi .

Proponuję dać też wyraz swoim uczuciom na stronie TVP Kultura:

http://forum.tvp.pl/forum/viewtopic.php?p=15647#15647

A w ogóle : co tu tak cicho o zmierzchu ? :D
Może zaśpiewam coś dla dodania animuszu :

"Jaaaagodyyy ,jaaagodyyy ,jagody ,ja ,
szaleeeju , szaeeeju , szaleju , oj szaleju" *
:P

P.S. * Na wydanie czeka także koncert w Trójce ...

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Szaleju ;)
PostZamieszczono: czw kwie 20, 2006 12:27 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
Może darujmy dziś sobie strony Pupilek Telewizji Polskiej :wink: (...) więc nie muszą oglądać pobocznych wątków; lepiej jak się czegoś od nas ciekawego dowiedzą o Twórczości :N:-a , zwłaszcza tej najnowszej i ..najmniej znanej ogółowi

... nawet nie przypuszczałem Markovitzu Młody:
1. że tak potraktujesz dobre chęci dziewczyny, która wyszukała unikalne zdjęcie Niemena...
2. skoro nie zainteresowałeś się tym zdjęciem, to znaczy że albo go nie zauważyłeś, albo nie wiesz nic na jego temat i dlatego chowasz głowę w piasek... ;)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Bez urazy
PostZamieszczono: czw kwie 20, 2006 12:43 
Awatar użytkownika

Ed, Migaweczki nie musisz bronić, a już na pewno nie przede mną , bo mam wiele sympatii dla wszystkich Pań na tym forum .

Ed pisze:
skoro nie zainteresowałeś się tym zdjęciem, to znaczy że albo go nie zauważyłeś, albo nie wiesz nic na jego temat i dlatego chowasz głowę w piasek... ;)

Nie muszę dziś nic wiedzieć o tym zdjęciu i odsyłać ludzi na strony znanej piosenkarki.
Pani Maryla wieczory w tv (na innych kanałach) miała przez ostatnie 10 i 20 lat non-stop .
Niemen ma to po raz pierwszy i martwię się, żeby nie był to raz ostatni...

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Bez urazy
PostZamieszczono: czw kwie 20, 2006 13:36 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
(...) martwię się, żeby nie był to raz ostatni.

Nie martw się, od zmartwień siwych włosów przybywa :D

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: czw kwie 20, 2006 14:15 
Awatar użytkownika

Zdjęcie ze strony Maryli Rodowicz związane jest z niewydaną muzyką do "Księgi Krzysztofa Kolumba" z 1992 roku - spektaklu plenerowego wystawionego na Darze Pomorza.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: czw kwie 20, 2006 15:35 
Awatar użytkownika

Oj, Markovitzu... Ed mnie bronić nie musi, od jakiegoś czasu radzę sobie świetnie sama.

A to, że lubię muzykę nie tylko Niemena, ale i różnych "pupilek telewizji", jak to nazwałeś, cóż, taka już moja uroda... Chciałam się choć znalezionym zdjęciem włączyć do dyskusji, podzielić drobiazgiem... nic więcej. Może niewłaściwe forum wybrałam, trudno znoszące innych twórców (nie pierwsza to odpowiedź w takim tonie na innego artystę wymienionego na forum o Niemenie) Zajmujecie się tematem dla Was wszystkich najistotniejszym, nie rozdrabniając się na grosze...rozumiem...chyba.

Pozostaje czekać na Wielki Wieczór Niemena i już. Nie mam nic więcej do dodania.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.