[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest ndz lip 21, 2019 22:27

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: wt gru 02, 2008 15:21 
Awatar użytkownika

Stach pisze:
"Towarzystwo" przyszło "rozerwac się" przebojami, potupac lub pokazac sie bo tak wypada.
Trudno mieć im za złe, że przyszli posłuchać piosenek przystających do tego, co TU i TERAZ. Właśnie podczas Sopotu'72 Kazik wyśpiewał Wałęsa oddaj moje sto milionów...

Oczywiście możemy powiedzieć, że tematyka poruszona w utworach na płytę "Świat nie-odkryty" niosła o wiele bardziej uniwersalne przesłanie niż popularne wtedy piosenki, ale -jak się okazuje - albo muzyk nie trafił na wyrobioną publiczność, albo bez scenerii "Daru Pomorza" to przesłanie do ludzi nie mogło dotrzeć..

Inna sprawa, że historia Kolumba powinna w rocznicowym roku 1992 zaciekawić także szeroką publiczność.

Mało kto wie, że z Grodzieńszczyzny pochodziło dwóch odważnych braci- żeglarzy, współczesnych Niemenowi Kolumbów. Nazywali się Piotr i Mieczysław Ejsmontowie. Wspomniałem kiedyś o nich Czesławowi Niemenowi.

Do wielkiej żeglugi przygotowywali się wiele lat, aż w końcu uciekli drogą morską do Danii, skąd popłynęli do Stanów Zjednoczonych. Tam pomogła im ciotka (na fotografii) oraz polonijni sponsorzy. Razem ze studentem geologii Wojciechem Dąbrowskim- kontynuowali swój wielki rejs jachtem "Polonia".
Niestety w dniu 18 grudnia 1969r. zaginęli w pobliżu przylądka Horn.

Latem 1993r. Czesław poprosił mnie o kopię artykułu na ich temat (i zabrał ze sobą). Właściwie nie wiem, czy bardziej zainteresowała go wyprawa braci, czy wynikający z artykułu szczegół, o tym że ciotka żeglarzy, pani Emilia, pochodziła z Markiewiczów...

Jeszcze nie całkiem został odkryty świat muzyki i słowa NAE...

Pozdrawiam Wszystkich i już teraz życzę miłego spotkania z Mikołajem..

.. oraz nadziei na Lepsze emanującej ze Świąt Bożego Narodzenia
:D

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw sty 14, 2010 11:20 
Awatar użytkownika

Pod koniec ub.roku doszły mnie wieści, że TVP Polonia w 2010 r. wyemituje zapis spektaklu z "Daru Pomorza". Emisja tego widowiska ponoć przekraczała możliwości TVP Kultura, choć oglądając niektóre pozycje w tym kanale wcale nie miałem takiego wrażenia...

Warto by ktoś pochylił się nad tym, bo nie tylko wizje kuchenne warte są realizacji :idea:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt cze 17, 2011 8:39 
Awatar użytkownika

Gdyby jednak wydano "Świat nieodkryty", na rynku muzycznym i niemenowskim stałoby się coś ciekawego. Ja mam prawie wszystkie (nie liczę singli z powtórkami i niewydanych projektów, a nie mam amer. wersji "Mouner's Rhapsody") płyty Niemena. Przez długi czas nie słuchałem jego muzyki. Powróciłem niedawno. Lecz wydanie tego projektu byłoby ciekawe. -Muszę kończyć...

padam"

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re:
PostZamieszczono: wt wrz 20, 2011 17:53 
Awatar użytkownika

Hana pisze:
Witam wszystkich serdecznie :)

Wieczór

Chwila wypełniona ciszą

Siedzisz ciepłą smugą swiatła owinięta

Wokół sączy się pomarańczowa słodycz

Pod firankami rzęs dwa nieba zasłonięte

Czekasz...a mi żal te chwilę burzyć...milcze

O pracowitym dniu nie wspomnę - to bitwa nieskończona

I zamiast słów Twój wizerunek badam w ciszy...

Choć tęsknie, zwlekam z zamknięciem Cię w ramionach...

Zostań jeszcze tak i nie podnoś powiek

Nim chwila melancholii się rozpłynie w końcu

Pomilcze jeszcze sobie jak niewyłuskany orzech

Wartownik ciszy i dozgonny Twój obrońca

Wiem to, że i Ty ochronisz mnie najmilsza

I z błędnych myśli wyprowadzisz lasu

I że obdarzysz moje zapatrzenie

Błękitem i bezmiarem stojącego czasu...

Czesław Niemen

Na jakiejs stronie z poezja znalazlam powyzszy tekst. Jest mi zupelnie nieznany.
Mam prosbe do znawcow tworczosci Niemena. Czy to jest wiersz, czy tekst piosenki, moze ?
A moze to w ogole tekst innego tworcy. Bardzo prosze o podpowiedz.

Cieplo i serdecznie pozdrawiam Hana

Wybaczcie tą nieuprzejmość z mej strony, ale przeczytawszy powyższy tekst mało nie spadłem z krzesła (choć każdy ma prawo do niewiedzy).

padam"

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.