[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest pn paź 25, 2021 10:27

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 239 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostZamieszczono: ndz lip 16, 2006 19:01 
Awatar użytkownika

Cytuj:
Angur napisał
Gdzies w moim zabalaganionym archiwum mam maile z Niemiec informujace mnie ze Niemen wykupil prawa do nagran dokonanych dla CBS - tego jestem pewny.

W książce D.Michalskiego-"Niemen o sobie" na str.186 Niemen mówi:

"To,co nagrałem dla CBS,przynależy już do mnie-wykupiłem wszystkie
prawa
.Poza tym...no minął dość długi czas od tamtej pory,więc w zasadzie
to tak naprawdę nie wiadomo,kto jest właścicielem moich nagrań fracuskich.
Ja myślę,że chyba jednak ja i mam nadzieję,że tak jest."

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: ndz lip 16, 2006 19:49 
Awatar użytkownika

Piotr Starzyński napisał:
Cytuj:
CZESŁAW NIEMEN CHCIAł BYŚMY DOTARLI DO CAłEJ JEGO TWÓRCZOŚCI,BYŚMY JĄ POZNAWALI, CIESZYLI SIĘ NIĄ I NA NIEJ DOJRZEWALI

Nie tylko chciał,ale usilnie nad tym pracował.
Znów posłużę się cytatem z tej samej książki -"Niemen o sobie":

"Ja nie tylko myślę o tym,ale do tego dążę - żeby wszystko
skompletować,ułożyć i wydać."
Dalej mówi nie tylko o 12 płytach,ale też o okresie franuskim,
włoskim,angielskim,o muzyce teatralnej i filmowej.
Jeszcze dalej mówi tak:
" no bo ,kto,poza mną,może to opracować?Właściwie nikt."

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: ndz lip 16, 2006 20:03 
Awatar użytkownika

Zatem mamy odpowiedz ,jasną i prostą !

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: ndz lip 16, 2006 22:22 
Awatar użytkownika

Książka Tadeusza Sklińskiego „ Dyskografia, Fakty, Twórczość – Niemen” to ważna i potrzebna pozycja. Mimo, że powstała w stosunkowo krótkim czasie po trzech innych dziełach traktujących o Niemnie nie tylko, że wypełnia wiele luk i uzupełnia poprzednie, ale jako pierwsza kompleksowo , w dużym zakresie i precyzyjnie przybliża nam artystyczne dokonania Niemena.
W kilkunastu rozdziałach „zaglądamy’ w twórczość Niemena przez różne „okna” :lol: .
Oprócz logicznie ułożonych części dotyczących dyskografii mamy tu rozdziały poświęcone programom telewizyjnym z udziałem Artysty, nagrodom i wyróżnieniom, a nawet wybór ciekawszych interpretacji innych wykonawców muzyki Niemena.
Dla mnie wyjątkowo wartościowym jest rozdział poświęcony wszelakim składom formacji muzycznych w których udzielał się Niemen. Autor wymienia tu nawet duety (!) Wszystko podane jest precyzyjnie, łącznie z określeniem roli każdego muzyka jak i okresu, w którym dany zespół istniał. W końcu mam konkretną wiedzę na ten temat….
Również rozdziału dotyczącego nagrań na żywo przecenić nie można. Chyba po raz pierwszy opublikowano wybór i opis prywatnych nagrań koncertowych.
Całości dopełnić powinien rozdział dotyczący plastycznej działalności Niemena. Niestety, Pani Małgorzata Niemen nie zgodziła się na jego druk….
T.Skliński znakomicie wychwycił wszelkie przełomowe momenty w karierze Artysty. Trzeba przyznać, że mimo wieloletniej fascynacji Dziełem Niemena stać Go na obiektywizm. Posiłkuje się wieloma cytatami - są tu argumenty za, są i przeciw – czytelnik niech sam wyrobi sobie zdanie…
:) Wyjątkowo mocną stroną tej pozycji są niezliczone zdjęcia, ilustracje, fotokopie…to już widać na pierwszy rzut oka.
Gdybym miał ponarzekać ,to jedynie na brak rocznych dat ukazania się na rynku poszczególnych longów.
Myślę, że nie tylko angur zakupi drugi egzemplarz tej ksiązki, która będzie musiała być stale pod ręką każdego fana.
Panie Tadeuszu, wielkie dzięki !

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Po festiwalu
PostZamieszczono: ndz lip 16, 2006 23:35 
Awatar użytkownika

Rad jestem z festiwalowej wizyty Szach'raja i Kilkorga Znajomych ale już spoza forum.

Żałuję, że w założeniu było to spotkanie wyłącznie dla prasy i gości festiwalu - zamknięte dla Wielu, których chcielibyśmy tu zobaczyć :?
No cóż -jak śpiewa na nowej płycie Myslo -" Jeden jest Bóg- miliony barier ..."
Nie zawsze udaje się tak- jakbyśmy sobie tego życzyli .
Mam żal, że atmosferę radości z samego faktu pojawienia się książki ciągle mącą niezrozumiałe dla mnie dąsy z różnych stron i to najmniej spodziewanych...
W końcu ta książka będzie bardzo pomocna nie tylko dla Fanów ...
Nawet kilku muzyków było przedwczoraj bardzo zaskoczonych , że Grupa Niemen także grała mocnego rocka i muzycy z Polski odnosili niegdyś duże sukcesy za granicą .
Liczba wydanych przed laty płyt także budziła podziw.
Inne, lecz równie duże wrażenie zrobiła wiadomość, że po 17 I 2004 żaden premierowy album jeszcze się nie ukazał... Oczywiście na konferencyjnym stoliku nie mogło zabraknąć płyt z serii "Od początku" (Polskie Radio było patronem medialnym festiwalu).
I tu ciekawostka : dla niektórych dziennikarzy ta druga część antologii była kompletnie nieznana.
Po prostu poza pismami TERAZ ROCK i JAZZ FORUM po śmierci Czesława nawet Nikt nie usiłował wypromować tego wydawnictwa. W rozgłośniach radiowych tylko panowie : Kaczkowski, Kleszcz, Jakubowski i nasz Piotr poświęcili trochę więcej miejsca tym płytom.
Żeby nie kończyć tak smutno -powiem, że szczególnie jestem zadowolony ze spontanicznej reakcji młodych Fanów zespołu Myslovitz, których delegacja przemknęła się cichcem na tę konferencję
Byli super ! Ich ulubiony Zespół na nocnym koncercie również pokazał klasę. Naprawdę można się od Tych Chłopaków uczyć podejścia do Fanów i do Muzyki. Żadnego zadęcia.
Trzymając książkę pod pachą spytałem Wokalistę Zespołu z Mysłowic :
-W Waszej kapeli chyba nikt tak specjalnie nie słucha :N:-a ..?
A On na to ::
- Jak to nikt ?! Ja słucham !
I buch książkę pod pazuchę :P , podziękował i pobiegł wertować ją w poszukiwaniu skanu biletu z imprezy sprzed 10 lat ...
Z IRĄ było to samo . Dali świetny koncert i długo, długo z Nami rozmawiali o sytuacji w Polskim Rocku i o samym Festiwalu.
Ci Muzycy byli szczęśliwi , bo ... My byliśmy szczęśliwi :idea:.

Chcę już pozdrowić Wszystkich Was i życzyć udanego Zlotu :D

P.S. O liście nie zapomniałem ...

Ostatnio zmieniony wt lip 18, 2006 21:48 przez Markovitz, łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn lip 17, 2006 11:21 
Awatar użytkownika

Romuald Juliusz Wydrzycki pisze:
...małgamaranatanora oddajcie nam Czesława, ON jest dobrem ogólnonarodowym , a nie waszym prywatnym !!!... :(
,,,,,CZESŁAW NIEMEN to nie karta przetargowa,to nie ...giełda.Do p.Małgorzaty należy wyjść z sercem a nie z nomen omen prywatą.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn lip 17, 2006 11:49 
Awatar użytkownika

Stanisławie, czemu na ten temat odnosisz się w wątku poświęconym książce ? Moją odpowiedź znajdziesz w temacie : " Konkretne czyny .."
http://www.venco.com.pl/~dsier/Niemen/f ... 9&start=15

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn lip 17, 2006 23:06 
Awatar użytkownika

Dziś mija 2,5 roku od odejścia Czesława ! W 2 tygodnie po odejściu Jana Pawła II były dziesiątki wydawnictw o Nim. W 8 tygodni po odejściu Jacka Kaczmarskiego wydano cały zestaw jego nagrań. W 130 tygodni po odejściu Czesława NIE MA NIC :( :( :( z wyjątkiem pisanych przez autorów z determinacją książek. I nie szukajcie winnych tam gdzie ich nie ma. W końcu wiem więcej niż piszę, a kłamać nie potrafię! :!:

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt lip 18, 2006 8:20 
Awatar użytkownika

Romuald Juliusz Wydrzycki pisze:
Dziś mija 2,5 roku od odejścia Czesława ! W 2 tygodnie po odejściu Jana Pawła II były dziesiątki wydawnictw o Nim. W 8 tygodni po odejściu Jacka Kaczmarskiego wydano cały zestaw jego nagrań. W 130 tygodni po odejściu Czesława NIE MA NIC :( :( :( z wyjątkiem pisanych przez autorów z determinacją książek. I nie szukajcie winnych tam gdzie ich nie ma. W końcu wiem więcej niż piszę, a kłamać nie potrafię! :!:
,,,,sądziłem,że wypowie się pan na temat, t.j. o książce T.Sklińskiego "NIEMEN dyskografia,faktyi twórczość" !?

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt lip 18, 2006 11:45 
Awatar użytkownika

Dasza pisze:
Znów posłużę się cytatem z tej samej książki -"Niemen o sobie":

"Ja nie tylko myślę o tym,ale do tego dążę - żeby wszystko
skompletować,ułożyć i wydać."
Dalej mówi nie tylko o 12 płytach,ale też o okresie franuskim,
włoskim,angielskim,o muzyce teatralnej i filmowej.
Jeszcze dalej mówi tak:
" no bo ,kto,poza mną,może to opracować?Właściwie nikt."

a może właśnie dlatego nie ma tych nowych, tak bardzo oczekiwanych, wydawnictw... Bo nie ma już Czesława Niemena, który sam stwierdził, że NIKT INNY nie może tego wszystkiego ogarnąć i opracować tak, jak on by tego chciał ?

stan.i.slaw N.AE. pisze:
,,,,sądziłem,że wypowie się pan na temat, t.j. o książce T.Sklińskiego "NIEMEN dyskografia,faktyi twórczość" !?

Sam też nie zawsze trzymasz się danego tematu w konkretnym wątku, Stanisławie ;)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt lip 18, 2006 14:55 
Awatar użytkownika

22.07.2006, w sobotę w TVP Kultura o 20 00 wyemituje wywiad z autorem książki, nagrany dzisiaj czyli 18.07.2006 o blaskach i cieniach powstawania najobszerniejszej pracy ukazującej twórczość Niemena...

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt lip 18, 2006 15:55 
Awatar użytkownika

Znam te metody. Żyję dość długo.Jak tu się pisze to nie o tym co trzeba, jak tam to nie na temat. Każda metoda jest dobra.Wątpliwym obrońcom wyłazi niezdarnie prawda. To dobrze że nic więcej nie ma CJNW. Wreszcie jest spokój, mogą się produkować różne Wu-Wu, fu-fu etc. Opinię o książce wyraziłem w pierwszym poście. Przeczytałem ją całą, a uwagi merytoryczne ma autor. :?

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: czw lip 20, 2006 10:16 
Awatar użytkownika

Jak już wspominałem, o 13-tej w RdC rozpocznie się blok muzyczny na żywo, w którym Marek Gaszyński będzie promować niemenowską Dyskografię Tadeusza Sklińskiego.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: czw lip 20, 2006 10:17 
Awatar użytkownika

A jakieś namiary tej radiostacji ?

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: czw lip 20, 2006 10:19 
Awatar użytkownika

http://www.rdc.pl/

częstotliwości nadawania.
Ja odbieram z TV SAT... i nagrywam ;)

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 239 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 16  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.