[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest wt wrz 21, 2021 17:21

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 239 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn sie 14, 2006 15:43 
Awatar użytkownika

Nawiązując dalej do kamieni. W Szczecinie 2 lata temu odsłonięto w miejscu Festiwalu Młodych Talentów Kamień poświęcony C.N. /miało być C.J.N.W. ale nic z tego/ i uczestnikom FMT. Na uroczystości mówiłem pierwsze strofy znanego wiersza Z. Herberta. Z około 100 zdjęć udostępnionych przeze mnie, na wystawie pokazano 1 zdjęcie / słownie:jedno/ i jedną grafikę oraz parę plakatów. Dopiszcie sobie sami komu to zawdzięczamy ! :o Co do zdjęć ze Zlotu w Książce to niech Marek nie narzeka, sam je podobno dostarczał też , w tym mnie z "foliową aktówką". No i dobrze. ! :)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt sie 15, 2006 12:37 
Awatar użytkownika

Obiecałem coś napisać o albumie Tadeusza Sklińskiego, więc to robię. Nie będę wychwalać książki bo wszyscy wiedzą ( przynajmniej Ci, którzy ją nabyli ), że to piękna pozycja. Dyskografia CN opracowana wzorcowo, choć zdarzyły się autorowi malutkie błędy, które są nieuniknione ( np. na str. 252 pomylił Andrzeja z Jackiem Zielińskim ). Natomiast z zachwytem i zazdrością przyglądam się płytom, które są własnością autora. Widać w tej książce pasję ( i to nie kilku ostatnich lat ), szacunek i miłość w podejściu do dorobku artystycznego Czesława Niemana. Za taką pracę i do niej podejście mogę wystawić T. Sklińskiemu tylko ocenę najwyższą ! Jedyne co mnie rozczarowało to rozdział " Nagrania radiowe, studyjne i koncertowe CN ". Okazało się bowiem, że właściwie CN nie zostawił żadnych nieznanych nam nagrań. Owszem są nagrania telewizyjne, teatralne i filmowe mniej znane, ale nie ma konkretnego zbioru utworów, z których powstałaby samodzielna normalna płyta ! Ktoś powie, że są przecież " 41 Potencjometry... ", których właśnie sobie słucham. Jest " Księga Krzysztofa Kolumba ", są nagrania koncertowe z kilkoma perełkami, ale przecież to nic w porównaniu z odstępami czasowymi między ostatnimi płytami. A przecież sam CN mówił, że ma sporo nowego i niewydanego materiału, i że może prawie od ręki wydać trzy CD ! Jak to więc jest ? Czy w książce znalazły się wszystkie dokonania Mistrza ?

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr sie 16, 2006 14:06 
Awatar użytkownika

Maciek pisze:
Okazało się bowiem, że właściwie CN nie zostawił żadnych nieznanych nam nagrań.
Owszem są nagrania telewizyjne, teatralne i filmowe mniej znane, ale nie ma konkretnego zbioru utworów, z których powstałaby samodzielna normalna płyta ! Ktoś powie, że są przecież " 41 Potencjometry... ", których właśnie sobie słucham. Jest " Księga Krzysztofa Kolumba ", są nagrania koncertowe z kilkoma perełkami, ale przecież to nic w porównaniu z odstępami czasowymi między ostatnimi płytami. A przecież sam CN mówił, że ma sporo nowego i niewydanego materiału, i że może prawie od ręki wydać trzy CD ! Jak to więc jest ? Czy w książce znalazły się wszystkie dokonania Mistrza ?

Na to pytanie odpowiedź jest tylko jedna: z pewnością nie wszystkie nagrania studyjne i koncertowe znalazły się w dyskografii a to z tej przyczyny, że jednak autor jednak nie miał dostępu do tzw "szuflady", nie mógł w niej buszować choć ją widział, podziwiał, cmokał, wyobrażając sobie jej czysto brzmiącą zawartość ...
Co może być w tej szufladzie??? Sam zachodzę w głowę, choć podejrzewam ze niewiele z tego co tam jest, muzycznie mogłoby nas zaskoczyć (nas, czyli wszystkich niemenologów).
A czy wyszłyby z tego trzy płyty i to w dodatku z materiałem który godny byłby nazwiska Mistrza? - nie wiem.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr sie 16, 2006 15:02 
Awatar użytkownika

Ed pisze:
... z pewnością nie wszystkie nagrania studyjne i koncertowe znalazły się w dyskografii a to z tej przyczyny, że jednak autor jednak nie miał dostępu do tzw "szuflady", nie mógł w niej buszować choć ją widział, podziwiał, cmokał, wyobrażając sobie jej czysto brzmiącą zawartość ...
Co może być w tej szufladzie??? Sam zachodzę w głowę, choć podejrzewam ze niewiele z tego co tam jest, muzycznie mogłoby nas zaskoczyć (nas, czyli wszystkich niemenologów).
A czy wyszłyby z tego trzy płyty i to w dodatku z materiałem który godny byłby nazwiska Mistrza? - nie wiem.

To jest to, co tygrysy lubią najbardziej, czyli szuflady :) Sam znam taką jedną, w której chętnie bym pobuszował :) Te trzy płyty wziąłem z wywiadu, którego CN udzielił po ostatnim ( i chyba jednym z ostatnich w ogóle ) koncercie w Krakowie. Miejmy nadzieję, choć ja po odpowiedzi Pani Małgorzaty Niemen straciłem wszelkie złudzenia, że kiedyś coś z szuflady ujrzy światło dzienne.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr sie 16, 2006 15:31 
Maciek pisze:
straciłem wszelkie złudzenia, że kiedyś coś z szuflady ujrzy światło dzienne.
No ja bym tak tego czarno nie widzial. Zdarzaja sie takie przypadki w showbusinessie. Popularny niegdys muzyk, F. Zappa, ktory przyzwyczail nas, ze wydawal srednio 3 plyty rocznie, nie liczac niezliczonych bootlegow i nagran demo, etc; otoz FZ zmarl gdzies w 1993. Glownym wlascicielem pozostalych nagran zostala zona Gail Zappa. W pare miesiecy po smierci ukazal sie piekny 2 plytowy album z muzyka elektroniczna FZ. Potem kilka plyt "the best of fz", jakies dziwne skladanki i tyle... Wszystkich oczekujacych na nagrania z SBB, moze z aerolitem albo z jakas elektronika pragne przypomniec, ze CN byl takze popularnym piosenkarzem i jezeli czegos mozemy sie spodziewac, to plyt ktore znajda nabywcow, typu "the best of" albo "CN Pod papugami", "CN Wspomnienie".

A propos szuflady - w jednym z wywiadow ( http://www.guardian.co.uk/print/0,3858, ... 28,00.html ) pani GZ mowi, ze ma materialu na conajmniej 100 plyt, czesc juz zmixowana przez samego FZ. Oprocz tego nie dopuszcza nikogo do materialu muzycznego i wlasciwie nie zezwala na wykonywanie jego muzyki. Sa plany wydania wszystkiego za pomoca wlasnej firmy... Jak widac z tytulu (treasure=skarb) i tresci - jest strazniczka skarbu. FZ umarl prawie 14 lat temu. Od tego czasu ukazaly sie moze 2 wartosciowe wydawnictwa CD...

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr sie 16, 2006 15:56 
Awatar użytkownika

gasket pisze:
... jezeli czegos mozemy sie spodziewac, to plyt ktore znajda nabywcow, typu "the best of" albo "CN Pod papugami", "CN Wspomnienie".

Mnie osobiście wydawnictwa " the best of... "nie interesują !!!!! Choć faktycznie w naszym kraju one mają największe wzięcie, sądząc po wszelkich rankingach. Jednak i te rankingi mało mnie interesują bo są preparowane przez największe wytwórnie płytowe, które sobie wzajemnie przyznają szaletową nagrodę Fryderyka :)

Niestety, ale po odpowiedzi Pani Małgorzaty Niemen ( tak na marginesie zastanawiam się... dlaczego po Jej liście większość zamilkła ? Czyżby wszyscy poczuli się usatysfakcjonowani Jej odpowiedzią ? A może odwagi nie starczyło, by się wypowiedzieć ? ) widzę jedynie mrok :)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr sie 16, 2006 16:22 
Maciek pisze:
Mnie osobiście wydawnictwa " the best of... "nie interesują !!!!!
Mnie tez nie... Ale faktem jest, ze po smierci Zappy pare takich sie ukazalo i nie widze powodu, czemu tu mialoby byc inaczej. Zawsze lepiej sie sprzeda to co ludzie juz znaja...

Wiekszosc zamilkla, bo sa urlopy. Skrzek tez cos tam kiedys napisal na swoim forum i zrobilo sie cicho przez pare tygodni...

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn sie 28, 2006 17:30 
Awatar użytkownika

Pisząc o F.Z. rozumiem że chcecie wyjaśnić to co dzieje się z C.N. Być może jest to jedyny sposób zaistnienia ich prawnych ostatnich partnerek, a może jednak ich zemsta za... Jakie to wielkoduszne , wg mnie małoduszne !!! :o :( :)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: czw wrz 07, 2006 22:58 
Awatar użytkownika

Recenzja Księgi-Dzieło życia str 73 Jazz Forum Nr 9/2006. Polecam!!! :) :D :)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pt wrz 22, 2006 14:41 
Awatar użytkownika

Włodzimierz Kleszcz, w nocy z wtorku na środę - początek o północy - zaprezentuje książkę "NIEMEN dyskografia, fakty, twórczość" jak i jej autora słuchaczom radiowego programu I ... z pewnością jakieś rarytasy zostaną odkurzone... ;)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt paź 03, 2006 18:57 
Awatar użytkownika

Oto wyniki zdrowego rozsądku kobiet { wg Marko...za } spa........... pod hasłem "jeszcze poczekajmy, jeszcze się nie spieszmy " Miesiąc wrzesień tego roku. Szczecin. Korty tenisowe / miejsce I FMT z 1962 roku / tygodniowy turniej PKO Open w tenisie. Wieczorem codzienne koncerty muzyczne. Alejka "Pod Papugami" . Obok Kamienia im. CN częściej kosz do śmieci aniżeli stawiane z uporem przeze mnie donice z dekoracjami roślinnymi których wszędzie tutaj pełno. Nie sprzedano ani jednej książki o CN mimo ekspozycji. Poznań. Uroczystości rocznicowe dziennikarza i organizatora koncertów /również CN / Krzysztofa Wodniczaka. Znakomity Koncert między innymi K.Prońko, H. Frąckowiak i rewelacyjnej Sary. Otrzymałem tam brązową statuetkę na marmurze sygnowaną CN za aktywność i wiarygodność...Nie sprzedano ani jednej książki o CN mimo ekspozycji. Efekty jak widać. Ludzie o CN zapominają bo nie ma jego nagrań i nie tylko.. Czego więcej trzeba !? No chyba zdowego rozsądku.!!! :o :( :)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr paź 04, 2006 15:11 
Awatar użytkownika

Album Tadeusza Sklińskiego,będzie prezentowany dnia 2 listopada 2006r. o godz. 19:00 w Białej Podlaskiej w (Verona cafe) ul. Janowska 4/8 .A okazją są: XX Zaduszki Jazzowe pamięci CZESŁAWA NIEMENA. Wystąpią:Artur Dutkiewicz,Daniel Biel,Sebastian Frankiewicz oraz autor albumu Tadeusz Skliński.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pt paź 13, 2006 9:12 
Awatar użytkownika

HAAALO WROCŁAW!!!! 20.10.2006 godz. 19.00 serdecznie zapraszam na wrocławską promocję ksiażki Tadka Sklińskiego "Niemen-dyskografia fakty, twórczość".... Nasza Alina zorganizowała ją w restauracjii "Pani Dulska" ul. Kiełbaśnicza 13,14,15 (boczna od Rynku na północ)... ;)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt lis 21, 2006 12:20 
Awatar użytkownika

W Płocku, 24.11.2006 (piątek) o godz 19 w Kawiarni Artystycznej "Czarny Kot" na Staromiejskim Rynku odbędzie spotkanie z Tadeuszem Sklińskim, popularyzującym swoją książkę oraz muzykę Czesława Niemena. Jak zwykle nie zabraknie muzycznych rarytasów i nagrań nigdzie nie publikowanych - w programie być może znajdzie się materiał, który Niemen miał wydać na płycie wiele lat temu ;)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr lis 29, 2006 16:48 
Awatar użytkownika

Bylo juz wspomniane na forum o kilku bialych plamach w dyskografii. A czy dzial z vhs i dvd nie jest tez troche okrojony? Myslalem ze jest wiecej muzyki (i nie tylko) umieszczonej na tych nosnikach. :?

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 239 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.