[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest ndz gru 05, 2021 5:49

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 239 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostZamieszczono: sob lip 29, 2006 0:19 
Awatar użytkownika

Oj, Markowitzu drogi,

Sob Lip 22, 2006 17:31 w temacie Listu Otwartego Markovitz pisze:
Panowie -proszę Was o trochę bardziej wstrzemięźliwe wysnuwanie wniosków. ... Po odpowiedzi doszedł jeszcze jeden aspekt , którego być może nie braliśmy w dostatecznym stopniu pod uwagę : aspekt czysto ludzki...

Sob Lip 22, 2006 17:56 angur pisze:
post wycofany ze wzgledu na aspekt czysto ludzki...

Sprytnie przycisniety przez Ciebie kolanem do sciany, z uwagi na "aspekt czysto ludzki" wycofalem swoj (uwazam ze wcale niezly :wink: ) post dotyczacy odpowiedzi Pani Niemen na nasz list otwarty, w ktorym wspomnialem m.in. o sprawie zdjecia rodzicow w ksiazce.

A tu co widze, temat zdjecia wrocil i kto jest autorem?

A temat Listu Otwartego zdechl, widac uzytkownicy obawiaja sie pisac co naprawde o odpowiedzi na list mysla, bo przeciez ten "aspekt czysto ludzki"...

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: sob lip 29, 2006 16:45 
Awatar użytkownika

Dyskografia do kupienia na Allegro -50 sztuk.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: sob lip 29, 2006 17:20 
Awatar użytkownika

Ależ Angurze : chyba nikt Ci nie kazał usuwać postu ?
Moja prośba, którą wyrwaną z kontekstu tu przytoczyłeś dotyczyła przecież głównego tematu listu otwartego, czyli sprawy płyt, na które czekamy .
Po uzyskaniu odpowiedzi - dajmy czas na zakończenie projektu, o którym nas dość enigmatycznie, ale jednak oficjalnie powiadomiono.

Natomiast nie widzę istotnego powodu, aby tamować dyskusje o wydanej ostatnio książce i na inne tematy związane z twórczością :N:-a.
No chyba, że obawiasz się, że jak wiele innych dyskusji i ta zejdzie w końcu na główny temat poruszony w naszym liście ... :?
Cóż, wobec tego starajmy się trzymać tematu :idea:

W związku z Tą książką trapi mnie jeszcze jedna kwestia : dlaczego nie pojawia się w niej chociażby skromna informacja o działaniu tego forum ..? A może coś przeoczyłem ?

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: sob lip 29, 2006 18:08 
Awatar użytkownika

Markovitz napisał:
Cytuj:
W związku z Tą książką trapi mnie jeszcze jedna kwestia : dlaczego nie pojawia się w niej chociażby skromna informacja o działaniu tego forum ..?

Interesująca informacja. Najlepiej spytać autora: panie Tadeuszu, dlaczego nie zamieścił Pan ani zdania o istnieniu tego forum? Czyżby jego poziom merytoryczny był aż tak skandaliczny, czy też chciał Pan ocalić nas przed skutkami czyjegoś złego humoru?

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: sob lip 29, 2006 18:20 
Awatar użytkownika

Autor tu nie pisuje, więc pewnie Ci nie odpowie...
Swoją drogą szkoda, że nie wspomniał o istnieniu tej strony. :(

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob lip 29, 2006 18:25 
Awatar użytkownika

Drodzy Forumowicze!
Piszemy o dyskografii, o nowych wydaniach starych utworów, o wydaniach dzieł nieznanych. Nie zdajemy jednak sobie sprawy, że wróżymy z fusów; nie zdajemy sobie też sprawy ,że kawa z której mają pochodzić owe fusy jest kawą rozpuszczalną. Kawę tę zaparzył nam ktoś, kto, jak pisze Wireq, może mieć zły humor. Szkoda zatem klawiatury na utyskiwanie! Niech sprawy biegną własną drogą, może nie ugrzęzną w oparach niezrozumienia lub złej woli.

Ostatnio zmieniony sob lip 29, 2006 18:45 przez Tadeusz, łącznie zmieniany 2 razy

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: sob lip 29, 2006 18:27 
Awatar użytkownika

W tym momencie muszę bronić autora. Otóż na stronie 402 napisane jest :" Uaktywniła się nieoficjalna strona internetowa Artysty ( ... )"
Kto ma książkę, prosze sobie i kontekst doczytać - jest tam trochę o nas, czyli fanach Niemena.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob lip 29, 2006 18:29 
Awatar użytkownika

Tadeuszu -odnoszę wrażenie, że dla Niektórych temat jest obojętny :wink:

Rozmawiamy tu -o książce ... A wszelkie dyskusje na jej temat na pewno jej nie zaszkodzą .

szach' raj pisze:
na str. 402 napisane jest :" Uaktywniła się nieoficjalna strona internetowa Artysty .

No proszę - jednak coś jest :idea: .. co prawda niewiele, ale coś zawsze :wink:

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: sob lip 29, 2006 18:34 
Awatar użytkownika

szach' raj pisze:
W tym momencie muszę bronić autora. Otóż na stronie 402 napisane jest :" Uaktywniła się nieoficjalna strona internetowa Artysty ( ... )"

Masz rację Szach'raju, przeoczyłam to.
Roman Radoszewski też wspominał w swojej książce o tej stronie, ale obaj autorzy nie podali jej adresu.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: sob lip 29, 2006 18:37 
Awatar użytkownika

Tadeusz napisał:
Cytuj:
Kawę tę zaparzył nam ktoś, kto, jak pisze Wireq, może mieć zły humor

Nieśmiało wspomnę, że proponowaliśmy dostarczenie nowego ekspresu do parzenia tejże kawy (tzn. naszej bezinteresownej pomocy). Tadeusz ma wiele racji w tym, co napisał w ostatnim poscie. Mnie akurat nie dziwi ta forumowa "znieczulica".

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: sob lip 29, 2006 18:37 
Awatar użytkownika

Swoją "opinie wydam" :wink: ,gdy nabędę książkę a to że ją posiądę jest pewne .Jestem przekonany ,że na forum nie ma obojętnych(to najgorsza forma zajęcia stanowiska ) ja osobiście jestem głodny tej wiedzy ,która jest zawarta w książce .Choć istnieje firma ,która deklaruje się przesłać ksiązkę ale po wpłacie gotówki-tu jestem sceptykiem i nie wyślę pieniędzy.

Ostatnio zmieniony sob lip 29, 2006 18:46 przez stan.i.slaw N.AE., łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: sob lip 29, 2006 18:38 
Awatar użytkownika

Myślę, że adres strony nie jest taki istotny (ba, przepisując go w komputerze łatwo byłoby o "byka"). A tak każdy może sobie tą stronę "wygooglać" i znaleźć się tu , z nami.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob lip 29, 2006 19:06 
Awatar użytkownika

wireq pisze:
Tadeusz napisał:
Cytuj:
Kawę tę zaparzył nam ktoś, kto, jak pisze Wireq, może mieć zły humor

Nieśmiało wspomnę, że proponowaliśmy dostarczenie nowego ekspresu do parzenia tejże kawy...

To miłe, że oszczędziliście mnie przy składce na ów grant - ja i tak się wykosztowałem ... :?

Powiedzcie , czy spodziewaliście się aż tylu fotografii w Tej książce ?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob lip 29, 2006 19:14 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
Powiedzcie , czy spodziewaliście się aż tylu fotografii w Tej książce ?

Faktycznie jest ogromna liczba tych zdjęć, bo to chyba z założenia miał być album.
Choć osobiście wolałabym, żeby było mniej zdjęć, a więcej treści.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob lip 29, 2006 22:42 
Awatar użytkownika

Ewa pisze:
Markovitz pisze:
Powiedzcie, czy spodziewaliście się aż tylu fotografii w Tej książce ?

Faktycznie jest ogromna liczba tych zdjęć, bo to chyba z założenia miał być album.
Choć osobiście wolałabym, żeby było mniej zdjęć, a więcej treści.

A ja wolałbym, żeby przy tej liczbie fotografii treści (opisu płyt) było ciut więcej (za rozsądną cenę :wink:)
Np. brak jest informacji : w których utworach z suity Szalony koń grał Niemen, a wiem że Autor badał ten problem.

Zauważyłem, że całość jest zbudowana przejrzyście- na zasadzie pewnej klamry: na początku książki są fotografie z lat dzieciństwa i młodości , zdjęcie rodzinnego domu, chyba ostatnie zdjęcie szkoły, fotografia szkolna i inne związane z początkami kariery (podobnie jak w wydanej w tym samym formacie książce Janusza Popławskiego).
Później są oczywiście zdjęcia z kolejnych etapów drogi artystycznej, ale na plan pierwszy wychodzą (zgodnie z przytoczonym mottem książki): płyty, płyty, płyty...
Na końcu fotografie dokumentujące to, co się działo po 17 I 2004r... Relacje prasy post mortem, znaczek Poczty polskiej, Złota płyta, koncert Marka Bałaty, zloty fanów, spotkania ...
Taki układ sugeruje, że dyskografia to za wąskie pojęcie w stosunku do tej książki.
Oprócz kompendium wiedzy o płytach, koncertach i nagraniach dostajemy tu prolog i epilog historii życia Artysty.
Może rozwinięciu historii Tego twórczego życia przysłuży się wydanie dzienników :N:-a ?
Póki co na to źródło trudno liczyć, więc po przełknięciu Dyskografii będziemy znów czekać na książki innych autorów i na film...
A może -jak pisze Stan.i.sław - ktoś porwie się na napisanie biografii ?

stan.i.slaw N.AE. pisze:
Ewa napisała..."co prawda nie jest to biografia" zatem, czy ktoś kiedykolwiek napisze biografię NIEMENA ? Wątpię skoro Michalski, Gaszyński, Radoszewski i teraz Skliński nie dokonali tego, zatem pozostała tylko jedna jedyna możliwość ... napiszą ją ... ! ?

.. Wszyscy wyżej wymienieni - jako pracę zbiorową ? :twisted:

Ej , chyba nie .. chyba nie sugerujesz nam, że zrobią to ... ?

Wspomnienia to i owszem, ale zaraz biografię ?!
Oj, chyba wystawiłeś naszą wyobraźnię na ciężką próbę, Stan.i.sławie...

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 239 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.