[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest ndz gru 05, 2021 5:00

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 239 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: wt sie 01, 2006 16:31 
Awatar użytkownika

Zdjęcie Autora na kamieniu Niemena zamieszczone w "Dyskografii.." może jedynie mówić, że Niemen miał kilka kamieni. Kamień Niemena z książeczki II-go boksu jest zdecydowanie inaczej usytuowany względem kościoła niż kamień na którym siedzi Autor.

NIEMEN MIAŁ KILKA KAMIENI… :wink: :lol:

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt sie 01, 2006 16:35 
Awatar użytkownika

Kamyk

Kamyk jest stworzeniem
doskonałym
równym samemu sobie
pilnujący swych granic

wypełniony dokładnie
kamiennym sensem

o zapachu który niczego nie przypomina
niczego nie płoszy nie budzi pożądania

jego zapał i chłód
są słuszne i pełne godności

czuję ciężki wyrzut
kiedy go trzymam w dłoni
i ciało jego szlachetne
przenika fałszywe ciepło

- Kamyki nie dają się oswoić
do końca będą na nas patrzeć
okiem spokojnym bardzo jasnym

Zbigniew Herbert

" ( ... ) Niemen miał kilka kamieni"
:wink:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt sie 01, 2006 16:55 
Awatar użytkownika

Tadeusz pisze:
Kamień Niemena z książeczki II-go boksu jest zdecydowanie inaczej usytuowany względem kościoła niż kamień na którym siedzi Autor.

Markovitz wyjaśniał niedawno, że kamień przesunięto, choć mnie się wydaje, że ten, na którym siedzi T.Skliński ma trochę inny kształt. :wink:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt sie 01, 2006 17:03 
Awatar użytkownika

Nazbierało się wam już trochę tych kamieni.
D Z I S I A J proponuję je wszystkie w milczeniu przenieść na wirtualny szaniec...
ku pamięci...doskonałych... Kolumbów...
Dokładam swój

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: a propos...
PostZamieszczono: czw sie 03, 2006 10:46 
Awatar użytkownika

Nie o kamień tu idzie,lecz o prawdę przekazu. :!: Moim zdaniem (na podstawie postów)uważam ,że "nas"nie powinno być w tej książce,nie podczepiać się.Ja chcę czytać to co dotyczyło Niemena,nie obchodzi mnie wpis o str.internetowej,zdjęciu Cejrowskiego czy autora na kamieniu.A te nekrologi i tak w/g mnie czuć hipokryzją(50/50).Chcę czytać tylko i wyłącznie o ścisłych faktach dot.Niemena.Nie ma znaczenia czy jest w twardej okładce i czy ma 430 str.,sięgnę po wiedzę a nie dorażne satysfakcje-QSS 1.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: czw sie 03, 2006 12:04 
Awatar użytkownika

Jeżeli nie jest to zlecenie, to autor decyduje o czym pisze. Poza tym , w
pewnym sensie Niemen nie byłby Niemenem, gdyby nie miłośnicy jego artystycznych dokonań.
A książki nie musisz kupować.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: czw sie 03, 2006 13:23 
Awatar użytkownika

...hej, prosiloby sie o chwilke opamietania :!: ...

Przypomnijmy sobie co sie dzialo na tym forum przed 17 stycznia 2004 :oops: ?

Odpowiem, zeby nie przedluzac dyskusji: NIC.

Tak, to nasze piekne dyskutowanie o Czeslawie zaczelo sie po jego odejsciu. Nie domagajmy sie wiec nagle zeby w kazdej publikacji o Niemenie byla informacja o naszym forum. Na to musimy sobie zarobic.

Jako zwariowany wielbiciel Niemena od poczatku jego kariery, pochylam czola przed autorem "dyskografii". Wtedy, kiedy ja (przypuszczam ze tez niektorzy z Was) podrygiwalem sobie na prywatkach, podchmielony jabcokiem, do muzyki Czeslawa, Tadeusz dokumentowal najmniejszy szczegol z jego kariery. Nie zazdroszcze autorowi ksiazki dylematow co mozna lub trzeba zamiescic a z czego zrezygnowac. Chcialbym Wam tylko powiedziec ze gdyby Tadeusz chcial wydac wszystkie zebrane materialy o Czeslawie, bez edytowania, wyszloby z tego z pewnoscia ponad 20 takich ksiazek.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw sie 03, 2006 17:45 
Awatar użytkownika

stan.i.slaw N.AE. pisze:
nie obchodzi mnie wpis o str.internetowej, zdjęciu Cejrowskiego, czy autora na kamieniu (...) sięgnę po wiedzę a nie dorażne satysfakcje - QSS 1.

Jeśli Cię Stan.i.sławie nie obchodzi wzmianka o Stronie internetowej, na której nie tylko zamieszczasz swoje posty, ale też możesz dowiedzieć się z niej wiele o twórczości Niemena i odbiorze Jego sztuki, to chcę zapytać :co jest istotne ?

Jeśli nieistotni są dla Ciebie Fani Artysty- wspierający Go przez lata swoją pasją, kupujący Jego płyty i dokładający starań, aby pamięć o Jego wszystkich dokonaniach nie została zatarta, jeśli nieistotny jest St.Cejrowski- szef Agencji Koncertowej PSJ, która podała pomocną dłoń Muzykowi bez weryfikacji, jeśli nieistotni są wreszcie obecni na książkowych fotkach Muzycy- dzięki którym Niemen mógł przez lata realizować swoje pomysły artystyczne, to kto jest istotny ???

Widzę, że Tej wiedzy - Drogi Stan.i.sławie najwyraźniej Ci brakuje, więc jeśli już będziesz miał książkę , to możemy wrócić do dyskusji i do krytyki ...
QSS II
8)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: a propos...
PostZamieszczono: sob sie 05, 2006 13:15 
Awatar użytkownika

Do M. Jestem ukontentowany Twoją odpowiedzią na mój wcześniejszy post.Odczytuję go jako przejaw Twojej troski o mnie i moją wiedzę a także próba wpływu na mój sposób wypowiedzi i odbioru postów(naszych).Rozumiem Ciebie i Twoje wypowiedzi,szanuję, choć z niektórymi absolutnie się nie zgadzam.Sądzę,że wypowiedzi (Twoje)negatywne wzięły się z moich lakonicznych(jest taka opinia) wypowiedzi.Te zaś powstają ze skrótów ,nie chcę pisać elaboratów.Rzecz dotyczy książki pana TS i wypowiedzi innych osób:"wzmianka o stronie internetowej"-jestem zwolennikiem tej strony,a moja uwaga dot. dyskusji czy podać stronę czy też nie a może zostanie żle napisana itd,ta dyskusja mnie wkurzyła(są ważniejsze napewno informacje w książce) kolejny cyt."Fani Artysty"-ilu fanów tyle podejść do muzyki Niemena(różnorodność),następny cytat"St.Cejrowski-szef Agencji Koncertowej PSJ,mam wystarczające info. o w/w . kolejny cytat"obecni muzycy na ksążkowych fotkach"-zdaję sobie sprawę,że Niemen korzystał z usług innych.następny cyt."że tej wiedzy stanisławie ci brakuje"-to oczywiste na tym polega fenomen fana,że jest głodny wiedzy i jej łaknie.Czekam(jeśli się doczekam ,bo edycja limitowana) na możliwość zakupu wspomnianej książki.A to, że oczekuję,pragnę więcej i więcej wiedzi o NIEMENIE to chyba naturalne.

Ostatnio zmieniony śr sie 09, 2006 18:57 przez stan.i.slaw N.AE., łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn sie 07, 2006 15:02 
Awatar użytkownika

Uff ! Przeczytałem sobie zaległe Forum ( Książkę już dawno ) Wróciłem z lasu nad przepiękną rzeką Drawą gdzie też leży w nurcie potężny Cześka kamień ( Wydrzy Głaz ). Dochodzę do siebie w zaduchu miasta i powoli włączam się do dyskusji. :D :) :o

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: a propos...
PostZamieszczono: pn sie 07, 2006 16:38 
Awatar użytkownika

Stanisławie

Muzycy Niemena zostawili na płytach i w pamięci widzów koncertów kawał serca i swoich największych osiągnięć muzycznych. Poza tym jeśli już cytujesz...
Ja imiona i nicki staram się pisać zawsze Wielką literą.

Czyżby zatem Stan.i.sław zmienił zdanie, które gwoli ścisłości brzmiało tak :

Stan.i.slaw N.AE. pisze:
uważam , że "nas"nie powinno być w tej książce(..) nie obchodzi mnie wpis o str.internetowej, zdjęciu Cejrowskiego czy autora na kamieniu.

Moja gęba może jest tam niekonieczna, ale jak dotąd najwięcej pozytywnych opinii, które do mnie dotarły (o tej książce) dotyczy właśnie tych fotografii z początku książki i z końcowego rozdziału "Po 17 stycznia.."

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn sie 07, 2006 17:16 
Awatar użytkownika

Stan.i.slaw.N.AE. napisał:
Cytuj:
St.Cejrowski-szef Agencji Koncertowej PSJ,mam wystarczające info. o w/w

Kontekst wskazuje niedwuznacznie, że kolega Stan.i.slaw.N.AE. dysponuje jakąś tajemną wiedzą o działaniach Stanisława Cejrowskiego, niekoniecznie zasługujących na pochwałę. Apeluję zatem o nierobienie z Forum propagandowego magla w stylu pewnej partii, obrosłej w ... hm ... piórka, której aktywiści z upodobaniem stosują medialne pomówienia na zasadzie taktycznych niedopowiedzeń.

Stan.i.slaw.N.AE. napisał:
Cytuj:
zdaję sobie sprawę,że Niemen korzystał z usług innych

Czegoś tu nie rozumiem. Do końca lat 70. Czesław Niemen (poza epizodem o nazwie "Russische Lieder") tworzył przy współudziale muzyków. Śmiem twierdzić, że z lepszym skutkiem niż po zamianie muzykalnych ludzi na posłuszne lecz bezduszne automaty. Jeżeli Stan.i.slaw.N.AE. zespołowy akt twórczy rozpatruje pod kątem "świadczenia usług", to może załóżmy nowy temat o profilu ekonomiczno - podatkowym.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr sie 09, 2006 16:06 
Awatar użytkownika

Godzinę temu dotarł do mnie album Tadeusza Sklińskiego " NIEMEN, dyskografia, fakty, twórczość ". Przeglądam go ( na razie dość pobieżnie ), słuchając płyty Czesława Niemena i jestem pełen podziwu dla autora, który zebrał i opracował tak dokładnie dyskografię CN. Domyślam się, że gdyby autor chciał zamieścić wszystkie pamiątki, które posiada to musiałby wydać swoje dzieło w kilku tomach. Album jest piękny i pewnie przez kilka kolejnych dni będę go wertować bardzo dokładnie. Jednego czego mi brakuje na pierwszy rzut oka to: zdjęć rozkładówek LP, plakatów oraz kartek pocztowych i okolicznościowych z CN. To nie jest żaden zarzut, a jedynie uwaga ( pewnie autor musiał dokonać ostrej selekcji swoich materiałów ), która nasunęła mi się po pierwszym oglądnięciu książki. Za to otrzymałem ( i z tego bardzo się cieszę :) ) zdjęcia, na których odnajduję znajomych z Forum ( Eda, Marka, Romana Radoszewskiego, R.J.Wydrzyckiego, Andrzeja Mroża i Tadeusza Romana ).

Pewnie o albumie jeszcze napiszę, ale na razie chciałbym bardzo podziękować Edowi za pomoc w jego nabyciu oraz za dedykację, którą otrzymałem od autora, T. Sklińskiego.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr sie 09, 2006 17:43 
Awatar użytkownika

Zadziwiający zbieg okoliczności! Ja też jestem od dziś szczęśliwym posiadaczem tego albumu. Na głębsze refleksje jest stanowczo za wcześnie, bo ogrom informacji zamieszczonych w tej książce wymaga wielodniowych, szczegółowych studiów.

Czapki z głów przed Tadeuszem Sklińskim!!!! Opracował niezwykły, bezcenny i niepowtarzalny w formie i treści przewodnik po twórczości Czesława Niemena. Od dziś nie wyobrażam sobie możliwości prowadzenia rzeczowych dyskusji o niemenaliach bez sięgania do faktografii zawartej w książce "NIEMEN, dyskografia, fakty, twórczość".

Niektórzy z nas po dokładnym zapoznaniu się z książką znajdą pewne błędy, albo zarzucą dziełu ewentualne "białe plamy". To nieważne, bo w całokształcie potęgi wiedzy zgromadzonej w tym wydawnictwie, takie przypadki są naturalne i nieuniknione. Sam wyznam, że spodziewałem się jeszcze bardziej szczegółowych informacji o składach zespołów Niemena oraz o ważniejszych koncertach Artysty.

Wielki dzięki, Panie Tadeuszu. Nikt w sposób tak doskonały, jak Pan, nie uhonorował dorobku artystycznego i pamięci Czesława Niemena.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr sie 09, 2006 17:52 
Awatar użytkownika

wireq pisze:
Sam wyznam, że spodziewałem się jeszcze bardziej szczegółowych informacji o składach zespołów Niemena oraz o ważniejszych koncertach Artysty.

Mnie również brakuje, Wirqu, tych informacji.
Ale cieszmy się tym, co jest, bo faktycznie nikt wcześniej nie opracował tak rzetelnie i szczegółowo dyskografii i kalendarium artysty i nie zebrał wszystkich pozycji tv, filmowych i teatralnych.
No i nigdzie nie było tylu pięknych zdjęć. :)

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 239 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.