[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest wt lis 21, 2017 14:54

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wiki
PostZamieszczono: ndz sty 13, 2008 21:15 
Site Admin
Awatar użytkownika

• Podziel się:
  • Facebook
  • Wykop
  • Twitter
Idąc za ciosem postanowiłem wymienić także resztę strony i nadać jej formę wiki, używając oprogramowania napisanego dla Wikipedii.

Stronę edytować może każdy. Jeśli chcecie włączyć się w tworzenie "encyklopedii" wiedzy o Niemenie - serdecznie zapraszam. Ja zacząłem od dyskografii, żeby pokazać jak ten dział sobie wyobrażam. Zachęcam do dodawania pozostałych albumów wzorem dodanego "Dziwnego świata", a także do poszerzania informacji już wpisanych.

http://niemen.aerolit.pl/wiki/

DS

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wiki
PostZamieszczono: pn sty 14, 2008 9:25 
Awatar użytkownika

Bardzo dobry pomysł. Trzeba teraz namawiać Markovitza i Bogdana do systematycznego redagowania encyklopedii, bo to Oni posiadają największą wiedzę faktograficzną i muzyczną na temat Niemena.

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn sty 14, 2008 14:57 
Site Admin
Awatar użytkownika

Namawiam Marka, Bogdana i wszystkich innych. Każdy z nas ma choć trochę wiedzy na temat Niemena i (jeśli znajdzie chwilę czasu) może stworzyć choćby zaczątek nowego artukułu, notki biograficznej itd. A następni przyjdą, poprawią, dopiszą nowe informacje i ani się obejrzymy zbierzemy całą naszą wiedzę w jednym, łatwo dostępnym i wygodnym miejscu (mam dziś optymistyczny nastrój ;) ).

Niech was nie odstrasza konieczność nauczenia się edycji artykułów w wikipedii. To nie jest aż tak trudne, szczególnie, że nie trzeba od razu używać zaawansowanych technik - można po prostu wpisać parę paragrafów tekstu i liczyć, że ktoś inny zajmie się dalszym ich sformatowaniem ;)

Niech was nie odstrasza obawa, że coś popsujecie. Cofnięcie zmian w razie takiej "wpadki" to dwa-trzy kliknięcia myszką.

Niech was nie odstrasza obawa, że wasza wiedza jest niepełna bądź błędna. Przyjdą inni i poprawią. Łatwiej im będzie zmienić jedną błędną datę, czy nazwisko niż pisać wszystko od początku.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn sty 14, 2008 15:06 
Awatar użytkownika

Można by też umożliwić dodawanie fotografii. Mam kilka ze Starych Wasiliszek. Mółbym je zamieścić z odpowiednim komentarzem. Żywa fotorelacja nie profesjonalisty byłaby- mam nadzieję-ciekawym dodatkiem do WIKI

(moje)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn sty 14, 2008 15:29 
Awatar użytkownika

Zebranie tych wszystkich wiadomości w jednym miejscu na pewno jest potrzebne, a zdjęcia mogą dodatkowo uatrakcyjnić stronę. :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn sty 14, 2008 15:31 
Site Admin
Awatar użytkownika

Można dodawać zdjęcia. Po lewej stronie w linkach są "narzędzia" - "Prześlij plik". Następnie tak przesłany plik umieszcza się w tekscie za pomocą: [[Grafika:nazwa-pliku.jpg|300px]] (gdzie pierwsza część to nazwa pliku podana podczas przesyłania, a druga to porządany rozmiar pliku w dokumencie).

Wejdź tu: http://niemen.aerolit.pl/wiki/index.php ... Wasiliszki kliknij na link "Fotorelacja" który przed chwilą umieściłem w tekście i edytuj :)

DS

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr sty 16, 2008 23:03 
Site Admin
Awatar użytkownika

Dwie osoby włączyły się do redagowania Wiki :)
Tadeusz, Domin - dziękuję!

DS

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn sty 28, 2008 19:30 
Awatar użytkownika

Ja się tam włączyłem z recenzją 41 potencjometrów..., ale przeszedłem po tym haśle jak słoń po składzie porcelany...

Darek pisze:
Niech was nie odstrasza obawa, że coś popsujecie. Cofnięcie zmian w razie takiej "wpadki" to dwa-trzy kliknięcia myszką.

Trzeba wiedzieć jeszcze : gdzie kliknąć, żeby wymazać np. nIePotrzebne (nie zalogowałem się od razu ).
To raczej zajęcie dla młodych - jak Domin :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn sty 28, 2008 20:30 
Site Admin
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
Darek pisze:

Trzeba wiedzieć jeszcze : gdzie kliknąć, żeby wymazać np. nIePotrzebne (nie zalogowałem się od razu ).
To raczej zajęcie dla młodych - jak Domin :)

To może sprawę rozwiązałoby otworzenie tutaj "roboczego" podforum w którym moglibyście pisać notatki/artykuły z przeznaczeniem do umieszczenia w wiki?

Ze składnia i możliwościami forum wszyscy są mniej-więcej zaznajomieni, więc odpadłyby problemy techniczne. A przenoszeniem gotowych artykułów do samego wiki zająłbym się ja lub Domin...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn sty 28, 2008 21:56 
Awatar użytkownika

Jak widać, bardzo chętnie rzucam się w wir pracy nad wiki i robię to w każdej wolnej chwili - dlatego ja czekam tylko na rozporządzenia, a potem... pracuję dalej, zgodnie ze wskazówkami ;)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn sty 28, 2008 21:57 
Awatar użytkownika

Darek pisze:
To może sprawę rozwiązałoby otworzenie tutaj "roboczego" podforum w którym moglibyście pisać notatki /artykuły z przeznaczeniem do umieszczenia w wiki ?

Ze składnia i możliwościami forum wszyscy są mniej-więcej zaznajomieni, więc odpadłyby problemy techniczne. A przenoszeniem gotowych artykułów do samego wiki zająłbym się ja lub Domin...

Uważam, że to propozycja wychodząca naprzeciw oczekiwaniom Tych, co chcieliby redagować i mają sporą wiedzę na temat twórczości Niemena, a jednak obawiają się rozmaitych aspektów edycji, albo też własne uzupełnienia chcieliby najpierw przedyskutować na forum.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn sty 28, 2008 22:03 
Awatar użytkownika

Darek Sieradzki pisze:
To może sprawę rozwiązałoby otworzenie tutaj "roboczego" podforum w którym moglibyście pisać notatki/artykuły z przeznaczeniem do umieszczenia w wiki?

Tak chyba byłoby najlepiej, może wtedy więcej osób by się w to włączyło.
Chciałabym tylko przypomnieć, Darku i Dominie, że na forum jest już trochę gotowych materiałów do wykorzystania, chociażby teksty piosenek, dokładne datowanie wydanych albumów, informacje o koncertach, czy też o ludziach związanych z Niemenem.

A propos datowania, to dostałam wczoraj na PW taką uwagę:
Cytuj:
Jesli się bierze pod uwagę daty nagrania, to trzeba to zaznaczyć (tak jest wszędzie, nawet na wikipedii, jeśli się nic nie pisze, oznacza, że są to daty wydania). Jak już daje się daty dokonania nagrań (większość może sądzić, że to daty wydania) to powinno się być konsekwentnym i przy Potencjometrach winna byc data 1974. Albo albo. Albo nie będzie miało to sensu.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt sty 29, 2008 20:02 
Site Admin
Awatar użytkownika

Ewo, twoje uwagi są słuszne, forum to skarbnica wiedzy, tylko nie da się jej tak od razu przenieść do wiki... To potrwa, będzie dużo pomyłek, nieścisłości, błędów które (mam nadzieję) będziecie wytykać lub nawet samodzielnie poprawiać.

Cieszę się, że zgadzacie się z pomysłem dedykowanego podforum które posłuży jako "przygrywka" do wiki. Pozostaje jeszcze tylko ustalić jego nazwę, która tradycyjnie powinna być zarazem tytułem piosenki. Przygrywka?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt sty 29, 2008 20:29 
Awatar użytkownika

Darek Sieradzki pisze:
Cieszę się, że zgadzacie się z pomysłem dedykowanego podforum które posłuży jako "przygrywka" do wiki. Pozostaje jeszcze tylko ustalić jego nazwę, która tradycyjnie powinna być zarazem tytułem piosenki. Przygrywka?

Mnie ten tytuł bardzo się podoba. :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt sty 29, 2008 20:47 
Site Admin
Awatar użytkownika

Ewa pisze:
Darek Sieradzki pisze:

Mnie ten tytuł bardzo się podoba. :)

No to już jest :)

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.