[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest sob lis 25, 2017 6:38

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: pt cze 12, 2009 12:34 
Awatar użytkownika

Program ze wspomnieniowego spektaklu - "Niemen" - wystawionego 21 stycznia 2006 roku w teatrze RAMPA w Warszawie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

(*)

CN w rocznicę swoich 57. urodzin

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt cze 19, 2009 19:46 
Awatar użytkownika

Zaproszenie na wystawę grafik komputerowych (wydruków komputerowych) Czesława Niemena w galerii mil'ART w Poznaniu w dniach 16-31.10.1996 roku.

..............Obrazek

Zaproszenie pochodzi ze zbiorów Romana.

(*)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw lip 09, 2009 11:56 
Awatar użytkownika

Program z I Feastiwalu w Opolu w 1963 roku.
Niemen (wówczas jeszcze jako Czesław Wydrzycki) wystąpił z Niebiesko-Czarnymi.

Obrazek

Program (w wydaniu papierowym :) ) otrzymałem dzięki uprzejmości Pani Barbary Nawratowicz, która wówczas występowała z Piwnicą Pod Baranami i tam poznała Czesława.
Ten cenny dokument zachował się, bo, na szczęście, nie mam skłonności piromańskich. :wink:

(*)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt lip 10, 2009 13:15 
Awatar użytkownika

Folder PSJ i PAGART-u z roku 1971, reklamujący zespół Niemen Enigmatic - z tekstem menedżera grupy - Jerzego Bogdanowicza.

Obrazek

Otrzymałem go (i przechowuję starannie) w postaci papierowej od miłej fanki Niemena. :)

(*)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt lip 10, 2009 14:32 
Awatar użytkownika

Program I KFPP w Opolu - 19-23 czerwca 1963 roku z udziałem Czesława Wydrzyckiego.

Obrazek

Za program dziękuję Pani Basi Nawratowicz (też uczestniczce tego festiwalu) z Australii. :D

(*)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn lip 13, 2009 12:08 
Awatar użytkownika

Program festiwalu "Jazz nad Odrą" w 1974 roku, być może z udziałem nowo tworzącego się zespołu Niemena w imprezie towrzyszącej.
Za kilka dni Niemen był już na tournee po Finlandii.

Obrazek

Program uzyskałem w drodze wymiany od wielokrotnego zlotowicza.
Jest o tyle ciekawy, że to własnie tutaj Wacław Panek umieścił swój ponad pięćdziesiącestronicowy szkic "Niemen (kształty mitu)".

(*)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn lip 13, 2009 13:24 
Awatar użytkownika

Zaproszwnie na wystawę "Czesław Niemen" jaka miała miejsce w Trzciance, w Muzeum Ziemi Nadnoteckiej im. Wiktora Stachowiaka w dniach 13.03 - 29.03. 2009 roku.

:arrow: viewtopic.php?f=7&t=1839

Obrazek

Obrazek

(*)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz sie 02, 2009 0:51 
Awatar użytkownika

Program "Wystawy obrazów" (grafiki komputerowej) Czesława Niemena w Gliwicach (15.10.1999 rok) w galerii Esta przy ulicy Jasna 31.

Obrazek

(**)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz sie 16, 2009 12:53 
Awatar użytkownika

Program spektaklu "Cyd", wystawianego w Państwowym Teatrze im. stefana Jaracza w Olsztynie w 1978r.

Załącznik:
Cyd program 1.jpg
Cyd program 1.jpg [ 22.95 KiB | Przeglądany 3628 razy ]

Załącznik:
Cyd program 2.jpg
Cyd program 2.jpg [ 55.47 KiB | Przeglądany 3634 razy ]

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt wrz 04, 2009 15:18 
Awatar użytkownika

ratajczak bogdan pisze:
III Festiwal Młodych Talentów "NIEMEN NON STOP" - Słupsk 17-19.07.2008 rok.

Obrazek

Obrazek

(*)

W tym wydawnictwie, jesli ktos je posiada, musi do w/w programu nabrac dystansu,gdyż "redaktor"- G.Sz. wprowadza w błąd czytelników. Wsponę np. o podpisie prac A.Mozola jako prace "młodzieży z Gimnazjum Nr 2", " Kino Polonia /dzisiaj Miami Nice" jako miejsce koncertu Czesława Niemena, to oczywista bzdura ów koncert z lat 80. miał miejsce w Kinie Milenium !

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt paź 09, 2009 23:51 
Awatar użytkownika

Stach pisze:
W tym wydawnictwie, jesli ktos je posiada, musi do w/w programu nabrac dystansu,gdyż "redaktor"- G.Sz. wprowadza w błąd czytelników. Wsponę np. o podpisie prac A.Mozola jako prace "młodzieży z Gimnazjum Nr 2", " Kino Polonia /dzisiaj Miami Nice" jako miejsce koncertu Czesława Niemena, to oczywista bzdura ów koncert z lat 80. miał miejsce w Kinie Milenium !

Wyraźnie widać tendencyjne, powiem wprost zgryźliwe i nacechowane prywatnymi amnimozjami, analizowanie tekstu i niechęć do jednago (kolejnego po Pani Dyrektor - ciekawe kto będzie następny) z pracowników MCK w Słupsku.
Dlaczego przy ocenie "Programu festiwalu" (i to dokładnie w rok po jego publikacji - do tej pory koledze Stachowi to dziwnym trafem nie przeszkadzało) kierownika artystycznego festiwalu, Pana Grzegorza Szczepłockiego, Stach nazywa ironicznym mianem "redaktor"?
Pan Szczepłocki robi wspaniałą robotę, po pierwsze pisze po polsku, co mnie zawsze dobrze nastraja podczas lektury - vide "Słowo wstępne" str. 3 (w przeciwieństwie do niezwracającego uwagi na podstawowe zasady składni i interpunkcji Stacha), bardzo rozsądnie i na temat.
Świetnie zredagował program festiwalu - przejrzyście i czytelnie - a o to w takim wydawnictwie głównie chodzi.
Jeżeli jest jakiś błąd merytoryczny - należy go sprostować, a nie nazywać bzdurą.
Błędy to rzecz ludzka i należy odróżniać je od stwierdzeń typu: wprowadzanie w błąd czytelników.
Albowiem tak można byłoby twierdzić jedynie wówczas, gdyby były wynikiem świadomej manipulacji lub celowego działania, mającego na celu ukrycie prawdy.
Skoro jest inaczej niż napisał Pan Szczepłocki, zadaniem konstruktywnego krytyka jest udowodnić, że piszący się pomylił.
Proszę więc o jednoznaczny dowód, że Niemen nigdy nie wystąpił w słupskim kinie "Polonia" (obecnie "Miami Nice"), a w kinie "Milenium".

Obrazek

Słupsk. Plac Stary Rynek 3 - kino "Milenium"

I kiedy to dokładnie miało miejsce - to interesuje zapewne wielu, a zwłaszcza młodych mieszkańców Słupska.
To jest chyba wykonalne skoro upłynęło od tego czasu niespełna 30. lat.
Podpis pod pastelami jest niefortunny (pamiętać należy, że "Program festiwalu" był pisany i drukowany przed, a nie po festiwalu), ale czy nieprawdziwy była informacja o ekspozycji prac młodzieży z Gimnazjum nr 2 im. Czesława Niemena w Strzelcach Opolskich?
Bardziej należy się chyba czerwienić za wykorzystanie pracy Tomka Kiewro przez "redaktora" Stacha.
Omawialiśmy ten przypadek plagiatu i nie warto do tego wracać.

(**)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz gru 13, 2009 23:09 
Awatar użytkownika

Fragmenty programu do spektaklu "Burza" wystawianego w Tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego. Premiera spektaklu: 07.11.1976r.

Załącznik:
burza__teatr_im_solskiego_tarnow_1976-00001.jpg
burza__teatr_im_solskiego_tarnow_1976-00001.jpg [ 14.71 KiB | Przeglądany 3278 razy ]

Załącznik:
burza__teatr_im_solskiego_tarnow_1976-00010.jpg
burza__teatr_im_solskiego_tarnow_1976-00010.jpg [ 27.63 KiB | Przeglądany 3279 razy ]

Załącznik:
burza__teatr_im_solskiego_tarnow_1976-00017.jpg
burza__teatr_im_solskiego_tarnow_1976-00017.jpg [ 31.92 KiB | Przeglądany 3274 razy ]

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt gru 15, 2009 21:33 
Awatar użytkownika

Dzięki Ewie poznaliśmy kolejny program sprzed lat.
Teraz program bieżący, a w moim sercu wręcz gorący (toć minął zaledwie miesiąc od tej pięknej imprezy), jeden z piękniejszych poświęconych Czesławowi Niemenowi w jakim brałem udział i do którego przyłożyłem swoją rękę.
PROGRAM SPOTKANIA I WYSTAWY "NIEMEN - INSPIRACJE" - MCK w Czarnkowie (6 listopada 2009).
Wszelkie pozostałe informacje można wyczytać z programu imprezy.

Obrazek

Obrazek

(**)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn gru 28, 2009 17:22 
Awatar użytkownika

Rok 2009 dobiega końca - ważny rok.
W całej Polsce dbyło się szereg pięknych imprez artystycznych i okolicznościowych, poświęconych pamięci Czesławowa Niemena.
Kilka z moim skromnym udziałem, a ten program, zapowiadający wieczór "Czesław Niemen - jazzowe impresje...", jest chyba jednym z ostatnich.
Miejski Dom Kultury w Trzciance - 4 grudnia 2009 - godz. 19:00

......................................Obrazek

Obrazek

Bydgoski pianista Rafał Tworek wypełnił drugą część wieczoru, przypominając przybyłym widzom kilka standardów "z teki" Niemena:

Obrazek

Kilkunastostronicowy program przygotował inicjator Trzcianeckich Spotkań Kulturalnych - pianista Grzegorz Rychlik - w których pierwszym gościem był młody, niewidomy pianista Patryk Matwiejczuk.
Zawiera skróconą biografię Czesława Niemena (na bazie "Encyklopedii muzyki" PWN 1995), podstawową dyskografię Niemena, historię piosenki "Dziwny jest ten świat" (w oparciu o wypowiedzi Czesława zawarte w książce "Niemen o sobie" D. Michalskiego oraz kilka wypowiedzi "Niemen o sobie" z cytatami pochodzącymi z książki Romana Radoszewskiego "Czesław Niemen. Kiedy się dziwić przestanę..."

Poproszony o udział i przygotowanie multimedialnej prezentacji na temat "Niemen w kontekście nurtu muzyki jazzowej" nie mogłem odmówić...
Przypadła mi miła rola prelegenta na temat związków Niemena z muzyką jazzową i środowiskiem jazzowym.

(**)

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.