[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest śr gru 13, 2017 23:44

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 229 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: SBB
PostZamieszczono: wt paź 10, 2017 14:03 
Awatar użytkownika

Maciej Radziejewski , grający na gitarze basowej , przez jeden miesiąc zastępował Józefa Skrzeka w początkowych latach zespołu SBB . Jeden ze składów zespołu SBB jest taki :
Maciej Radziejewski - gitara basowa ,
Antymos Apostolis - gitara ,
Jerzy Piotrowski - perkusja ,
Ireneusz Dudek - harmonijka ustna .
lub taki :
Maciej Radziejewski - gitara basowa ,
Jerzy Piotrowski - perkusja .

W Wikipedii jest , ja przeczytałem dzisiaj. Jurek

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt paź 10, 2017 22:35 
Awatar użytkownika

Jurek pisze:
Maciej Radziejewski, grający na gitarze basowej, przez jeden miesiąc zastępował Józefa Skrzeka w początkowych latach zespołu SBB (...)
W Wikipedii jest, ja przeczytałem dzisiaj.
Jurek

Jurku - Twoja wiadomość albo wyprzedza moja wiedzę na ten temat, albo się z nią mija.
Raczej skłaniałbym się do drugiej opcji, bo żadnych źródłowych informacji nie podałeś.

Jedyny punkt zaczepienia, jaki udało mi się znaleźć to informacja o wspólnej trasie zespołów: SBB i Apokalipsa, w której to kapeli istotną rolę odgrywali Maciek Radziejewski i Irek Dudek. Ale to jeszcze za mało, aby pisać, że ktoś zastępował lidera w tak zgranym zespole jak SBB.

O ile granie w zastępstwie któregoś z muzyków mogło się zdarzyć (i zdarzało się) w wielu śląskich zespołach, o tyle zastępowanie w SBB lidera tego zespołu aż przez miesiąc jest mało prawdopodobne.

I choć przeczytałem w Wikipedii hasła: SBB i Maciej Radziejewski, to nie znalazłem niczego, co potwierdzałoby sensacyjnie brzmiącą wiadomość z cytowanego posta.

Natomiast wiemy, że w 1980 Józefa Skrzeka okazjonalnie zastąpił podczas wyjazdu zagranicznego inny muzyk mający za sobą współpracę z Niemenem, a mianowicie Sławomir Piwowar, ale to był epizod.

Pozdrawiam
M-Z

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr paź 11, 2017 0:52 
Awatar użytkownika

Początki SBB (Silesian Blues Bandu) trzeba przefiltrować przez specyfikę lokalnego środowiska. Zdarzały się bardzo różne składy, choć wtedy zazwyczaj nie podpisywano ich nazwami konkretnych zespołów. Bywało jednak, że i w embrionalnym Krzaku grał Apostolis. I Piotr Dziemski na perkusji :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr paź 11, 2017 16:26 
Awatar użytkownika

Aleksander Mrożek grał z Józefem Skrzekiem , Antymosem Apostolisem , Jerzym Piotrowskim , Ireneuszem Dudkiem w czasie początku zespołu SBB . Maciej Radziejewski grając na gitarze basowej jeden miesiąc zastąpił Józefa Skrzeka w SBB w tym czasie . Ja byłem na koncercie SBB , gdzie na estradzie , przez jakiś czas tego koncertu 27.6.2005 w Litomyślu w Czeskiej Republice grali :
Julian Mack - gitara basowa,
Paul Wertico - perkusja .
Zwyczajne rockowe życie .
Jurek

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 229 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16

Strefa czasowa UTC+1godz.