[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest wt kwie 23, 2019 11:16

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: śr sty 30, 2019 0:16 
Awatar użytkownika

W tym roku Józef Skrzek świętuje swoje siedemdziesięciojednolecie .

Zwyczaje

1.Redaktor Jacek Kurek Miesięcznik Społeczno-Kulturalny Śląsk numer 12 grudzień 2015
Z Mirą Kubasińską Józef Skrzek robił prawo jazdy w Świnoujściu
2.Redaktor Jacek Kurek Miesięcznik Społeczno - Kulturalny Śląsk numer 12 grudzień 2015
Józef Skrzek: W roku 1981 odbył się z inicjatywy Biskupa Herberta Bednorza pierwszy polski Sacrosong w Katowicach . Kierował nim ksiądz Stanisław Puchała . Na Śląski Sacrosong zaprosił mnie ksiądz Stanisław Puchała . Pojechałem prosto z Wiednia . Nie chciałem grać "na efekt" , ale z potrzeby serca , to było jeszcze przed stanem wojennym, a więc zanim polskie kościoły zapełniły się Artystami.
Józef Skrzek : Zagrałem w Kościele świętego Krzyża w Warszawie. To była dla mnie potężna nobilitacja . Tam jest złożone serce Chopina i czuje się ducha muzyki. Pamiętam , jak podszedł do mnie po koncercie Adam Hanuszkiewicz i objąwszy powiedział : " Chłopie , coś Ty zrobił !"
Józef Skrzek: Nie wyjadę na stałe , że będę wracał do domu, że w gruncie rzeczy nigdy go nie opuszczę
3.XIX Mały Festiwal Form Artystycznych w Nowym Sączu 6.10.2011 Nowy Sącz koncert i wieczór autorski Józefa Skrzeka
4.Rozmowa w 2006 roku z zespołem Kwadrat , redaktor Witek Terlecki Metal Hammer
Teodor Danysz: Trzeba też podkreślić ogromną rolę Józefa Skrzeka i SBB . Zawsze byli otwarci na wszelką pomoc. Gdy zwróciłeś się do niego o pomoc , to nie było problemów. Kiedyś dostaliśmy pół godziny przed ich występem . I pomimo, ze publiczność czekała na SBB to przyjęła nas bardzo serdecznie . Józek powiedział " Posłuchajcie ich" . I oni to zrobili. Skrzek pomagał wszystkim kapelom i to była jego wielka zasługa dla naszej kultury śląskiej . Niektórzy o tym już nie pamiętają , ale na pewno kiedyś o tym sobie przypomną
5.Redaktor Kasia Wójcik rozmawia z Piotrem Kalińskim we wrześniu 2016 roku Zwykłe życie
Piotr Kaliński : Koncert z wokalem zagrałem z ... Józefem Skrzekiem
6.Miejski Dom Kultury Koszutka 14.9.2015 Ela i Józef Skrzek , wieczór wspomnień o Janie Kyksie Skrzeku
7.Luty 2015 rok na zakończenie pogrzebu Jana Kyksa Skrzeka jego brat Józef Skrzek odegrał smutnego bluesa na harmonijce ustnej
8.Kino Rialto w Katowicach 8.5.2016 spotkanie z poetą Bogdanem Loeblem z muzycznym udziałem Józefa Skrzeka odwołane , prowadzenie redaktor Maciej Szczawiński
9.Redaktor Waldemar Sulisz 22.11.2007 rok Dziennik Wschodni
Józef Skrzek : Latam szybowcem
10.W Pasłęku w Bibliotece 26.10.2015 spotkanie z Józefem Skrzekiem
11.VIII Mistrzostwa Europy w Akrobatyce Szybowcowej na lotnisku w Rybniku
w 2006 roku, Gazeta Rybnicka
Występ Józefa Skrzeka do słów Mariana Makuli .Józef Skrzek wykonywał utwór na żywo z płyty lotniska , obserwując uważnie figury kreślone na niebie przez Jerzego Makulę latającego na szybowcu . Popis akrobatyki szybowcowej Jerzego Makuli
12.Redaktor Kamil Wicik Radio Gdańsk 5.3.2015
Józef Skrzek: Zawsze to wyszło dla nas honornie ,czyli byliśmy z tymi, którzy nas kochali
Redaktor: Zespół SBB grywał bardzo dużo na Zachodzie . Czy nie było takiej myśli wtedy , żeby zostać , tam tworzyć , przenieść się na Zachód , nie wracać do Polski
Józef Skrzek : I masz ciągle jakieś oferty, one są , a mówisz , a tu mi dobrze, , może tak być, dopóki mam jeszcze jakby chęć do życia i ono istnieje to wokół ojcowizny, tak też jest świetnie
13.Redaktor Krystyna Koziewicz Polonia Viva
Berliński projekt organizowany " Gramy dla ... " ; specjalnie na tą okazję przyjechał Józef Skrzek.Nie jest opisana data tego przyjazdu
14.Sesja popularno- naukowa " Kościół a kultura niezależna w latach 80" odbyła się 21.1.2010 roku na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach . Był zaproszony na tą sesję Józef Skrzek , który powiedział ; wspominał udział w Pielgrzymce Mężczyzn do Piekar Śląskich i odkrył , że jest to dla niego ważniejsze , niż wyjazd na zagraniczne tournee
15.Rozmowa z Józefem Skrzekiem 5.11.2010 Rock Metal
Józef Skrzek: "Leśniczówka " była ewenementem na wielką skalę . To tam montowały się składy , które szły w świat . Większość tych śląskich kapel , które jeżdziły do Jarocina , startowało właśnie z Leśniczówki
16.Maj 2018 rok Pielgrzymka Mężczyzn do Piekar Śląskich , wystąpił Józef Skrzek grał kilkadziesiąt minut koncert-medytacja
17.Gaudium Et Spes 3.8.2016
Anna: I z wielką radością , gdyż liturgię ubogacał grając na organach Józef Skrzek , który ma dziś koncert w niedalekich Kawnicach w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia
Ksiądz Jacek: o , to rzeczywiście musiała być liturgia , przynajmniej pod względem muzycznym na najwyższym poziomie
Ksiądz Jacek Jaśkowski
18.Redaktor Piotr Spyra luty 2009 Rockarea
Józef Skrzek: Podchodzę z wielką tremą do tej trasy z powodu tej mojej lewej ręki, bo miałem mieć nawet zabieg zrobiony , z przykurczem... Zdarzało się już tak , że jeśli z trasą się zwlekało , to w pewnym momencie musiałem grać z gipsem . ( ha, ha ) Ale tu nie zagram z gipsem , bo to jest otwarcie ręki , więc też mówię o tym dość głośno w tej chwili , bo daj Boże że tej ręki ... Bo jak ja ją potnę , to muszę mieć miesiąc przerwy , a tu nie ma jak... Więc repertuar też trzeba tak dopasować , żebym ja wydolił
19.Bytom 13.2.2010 w Bytomskim Centrum Kultury Józef Skrzek i Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" , Akcja świątecznej pomocy dzieciom polskim na kresach , koncert "Śląsk śpiewa kresom"
Pismo Życie Bytomskie 15.2.2010
20.Dni Parafii Szczakowa 2018 , redaktor Jaworzno pisze:
" Pragniemy zaprosić na spotkanie z panem Józefem Skrzekiem, jednym z najwybitniejszych muzyków w historii Polski , który na początku swojej kariery prowadził zespół "Heliosi " w Domu Kultury w Szczakowej "
Koncert "Wspomnienia" 16.11.2018 w Kościele w Szczakowej
godzina 18:00 Msza święta
godzina 19:00 Koncert "Wspomnienia" Józefa Skrzeka
Koncert w Parafii świętej Elżbiety Węgierskiej w Jaworznie Szczakowa
21.Zarząd Główny Związku Podhalan
Związek Podhalan
Oddział Katowice
Komisja rewizyjna
Członek Józef Skrzek
Możliwe , jest to muzyk Józef Skrzek
22.Siemianowice 29.1.2016 koncert charytatywny Siemianowice mają serce, w programie między innymi Józef Skrzek
23.Józef Skrzek wystąpił w Telewizji Polskiej program 1 w programie Pegaz w 1997 roku
Józef Skrzek: SBB rzeczywiście to zespół , wielkie szczęście , cudowne dziecko. Mógłbym powiedzieć , które przez prawie dziewięć lat dowodziło polskiej muzyce rockowej
24.Jesień 1982 Wrocław kościół Marii Magdaleny, po koncercie Józefa Skrzeka rozmowa
Pani : Co pan powie o wyczynach Jeana Michela Jarre'a
Józef Skrzek: Jarre to Jarre , a ja to ja
25.Redaktor Katarzyna Zawadzka w studiu Radia Opole 29.5.2018
Józef Skrzek : Artyści to są chimery, to jest nieuniknione, po prostu zawsze coś wymyślą , albo grają za długo, albo za głośno, albo pod włos, albo nie wiadomo co
26.Józef Skrzek mówi o Prezydencie Katowic Marcinie Krupie 2018 rok
Józef Skrzek: "Ilekroć jestem na wizytach u Prezydenta Marcina Krupy , gramy razem na harmonijkach" w spocie wyborczym Marcina Krupy . Oczekiwane było takie wspólne granie na harmonijkach w czasie koncertu SBB w Katowicach 24.8.2018 . Koncert zapowiadał Prezydent Katowic Marcin Krupa i na estradzie byli razem Prezydent Katowic Marcin Krupa i muzycy zespołu SBB. Oczekiwane jest takie wspólne granie przy okazji następnych występów zespołu SBB w Katowicach
27.W Częstochowie 26.5.2006 roku na Jasnogórskich Błoniach około godziny 12:30 Pielgrzymi mogli posłuchać "Kantaty Maryjnej" wykonanej i skomponowanej przez Józefa Skrzeka , w czasie wizyty Papieża Benedykta XVI w Częstochowie
28.Pierwszy Rajd Rodzinny na Bednoszkę 17.5.2008 Mszę świętą na Bednoszce uświetniły połączone siły muzyków ludowych z Beskidu Śląskiego i Żywieckiego pod przewodnictwem Zbigniewa Wałacha oraz Józef Broda z Koniakowa i Józef Skrzek
29.Wywiad z Józefem Skrzekiem w Radio Toruń w latach dziewięćdziesiątych XX wieku , możliwie w 1995 roku
Józef Skrzek:Ja grałem na werblu kiedyś , głównie w po prosto w takich orkiestrach typu orkiestry
Józef skrzek: Ileś tam zespołów powstawało w wyniku działania SBB , podobno nawet cała Młoda Generacja , która póżniej powstawała , taki nurt, to też był jakiś efekt działania SBB
Redaktor : instrumentów klawiszowych
Józef Skrzek : To są takie instrumenty, na których granie sprawia mi radość , i na których gram , bo lubię
30.Redaktor Kamil Rubik Rock Magazyn pażdziernik 2002 rok
Redaktor: Jakie plany na najbliższą przyszłość
Józef Skrzek: Ogólnie rzecz biorąc chciałbym podążać do przodu i się rozwijać
31.Józef Skrzek rozmawia o muzyce do filmu "Bella Mia" , rozmowa opublikowana w listopadzie 2013 roku
Józef Skrzek: Ja pracuję z reżyserami czasami , bo ja jestem sam reżyserem różnych projektów multimedialnych , czyli robię wiesz action na przykład w górach , na wodzie. Ale tu trzeba być flekszybil i nie możesz być eko . Zrobiłem film , wiesz , my jesteśmy kamaradi, jesteśmy , wiesz , przyjaciółmi, musimy patrzeć sobie w oczy , nie jest tak , że powie fajnie , a tu mówisz łee, prawda . No, i zrobiliśmy to , co jest prawdą , z tym , że ja nagrałem to live do końca , ostatnie dwie doby był Milosz , biedny, w Szczecinie , i padł, bo my graliśmy po 18. godzin na dobę .
Milosz : Dwie noce bez przestani jsme delali muziku, w końcu , we finale
Józef Skrzek: Każda wersja , wiesz , 15 , 30 wersji, może tak, może tak, może tak, to jest live i to jest piękne , uważam , bo to jest moje życie
Producent filmu Bella Mia Milosz Smidmajer
32.Kwartet smyczkowy Atom String Quartet współpracował z Józefem Skrzekiem
33.Zespół Motion Trio współpracował z Józefem Skrzekiem 31.7.2011 przy spektaklu "63. dni gniewu" w Warszawie
34.Redaktor Irmina Rozmus w pażdzierniku 2010 roku Warszawa nasze miasto
Józef Skrzek: Mam bujną wyobrażnię , nie liczę swoich płyt . Zdarzało się , że mieszkałem w studiu , bo pracy było tak dużo. Budowanie dżwięku , aranżacja oraz kompozycja to coś , co fascynuje mnie najbardziej , dlatego też zawsze znajdę czas na muzykę i staram się ciągle być w akcji
35.Lipiec 1983 rok Pierwsza Fama w Świnoujściu od czasu wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, wystąpił Józef Skrzek w Amfiteatrze w Świnoujściu.
Festiwal Fama 1983
36.Pismo Akcent rok 1980 pisze redaktor BKZ
Ekskluzywnego kasyna w Knokke . Występ w tej belgijskiej nadmorskiej miejscowości okazał się wielce udany - program "Follow My Dream" zrealizowany w oparciu o spektakl zatytuowany "Malczewski" zdobył pierwszą nagrodę na Festiwalu Eurowizji. Był to najbardziej spektakularny sukces Teatru Studia Wizji i Ruchu.

Nagroda była jedna , udziałowców zaś przynajmniej trzech : wygraliśmy Festiwal Eurowizji, krzyczały tytuły lubelskiej prasy codziennej, wygraliśmy Festiwal Eurowizji, mówił Józef Skrzek o swej grupie SBB, wygraliśmy Festiwal Eurowizji, miała prawo powiedzieć TVP i Jerzy Gruza. Wszak był to konkurs , do którego stawały telewizje.

Był to Festiwal Telewizyjnych Widowisk Rozrywkowych

Zwycięska konfrontacja z potęgami europejskiego show-businessu udowodniła bowiem w sposób bezdyskusyjny - jesli trzeba to było jeszcze udowadniać - że nie można rozpatrywać działalnosci Studia Wizji i Ruchu w kategoriach pożytecznego , lecz amatorskiego hobby.

Konfrontując bowiem "Follow my dream" ze scenicznym "Malczewskim " nie trudno dostrzec , jak wiele istotnych walorów gubi się w telewizyjnym przekazie, lecz równocześnie , to co pozostaje , robi wrażenie.
37.Redaktor Grzegorz Sroczyński 30.7.2011 Gazeta Wyborcza
Józef Skrzek : Miałem robić wspólny projekt z Angolami, z Tony Banksem z Genesis muzykę do filmu "Krzyk" Skolimowskiego . Nie zdecydowałem się .
Józef Skrzek : Kiedy z SBB jeżdziliśmy na Zachód , nikt na nas nie patrzał jak na białe niedżwiedzie . Muzycy z Polski często budzili wesołość . Rozstawiali wzmacniacze domowej roboty, jakieś poczciwe samodziały . Myśmy spotykali się z Pink Floyd , z Genesis i nie czuliśmy się jak Kopciuszek
Józef Skrzek: Gdy grasz na syntezatorach analogowych , sam budujesz dżwięk , jego długość , brzmienie
38.W Łodzi , w podziemiach parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny koncertował Józef Skrzek, pisze redaktor Anna Gronczewska , Polska Dziennik Łódzki numer 298./21.12 data 28.12.2007 rok
39.Na placu Grunwaldzkim w Katowicach 11.9.2015 odsłonięcie rzeżby Janka Kyksa Skrzeka
Józef Skrzek; Uroczystość brata bardzo ważnym wydarzeniem dla rodziny.
Rodzinny zaszczyt , święto brata
40.Silesion grudzień 2016
Józef Skrzek pomaga rodzinie tragicznie zmarłego Łukasza Urbana
41.Redaktor Tomasz Wojtalik Słupsk 27.11.2015 W wielkim kinie tv
Józef Skrzek : Ten skład nasz był najlepszy , ten skład , ten , w którym graliśmy , jak nasz kwintet , po prostu to było rzeczywiście w tym czasie traktowany jako jeden z najlepszych w Europie składów w ogóle
Redaktor: w ogóle ?
Józef Skrzek : Tak, w ogóle , Niemen, my i Helmut to było absolutnie , najwyższy pułap
42.Agnieszka Chrzanowska aktorka piosenkarka współpracowała z Józefem Skrzekiem
43.Pan Adam Grabolus z Familijnej Telewizji Muzycznej Opoka . tv , współtwórca telewizji Opoka. tv uwielbia SBB i Józefa Skrzeka
44.Kurier Lubelski 14.2.1977 roku pisał o ostatnich próbach przed premierą spektaklu "Malczewski" w Teatrze Wizji i Ruchu w Lublinie z muzyką Józefa Skrzeka
45.Gala XIII Edycji nagród Marszałka województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu na Dworze Artusa , Galę uświetnił występ Józefa Skrzeka
46.Redaktor Waldemar Sulisz Dziennik Wschodni przed 2017 rokiem
Józef Skrzek : Potem zaprzyjażniłem się z Franciszkanami , dawali mi celę , żebym sobie w spokoju komponował , na razie nie skorzystałem
47.Redaktor Krzysztof Fedorowicz Gazeta Lubuska kwiecień 2009
Józef Skrzek: Gdy poznaliśmy Niemena zaczęliśmy często pojawiać się w
Świebodzinie czy Łagowie , bo na zamku mieliśmy próby.

Józef Skrzek : Muzycy Grupy Niemen mieli duży wpływ na to , co grają , były bębny , moje aranże i instrumentacja
48.Józef Skrzek nagrywając Pamiętnik Karoliny w Opolu w roku 1978 zaprosił do nagrania zespół Tralalinki z Opola . Zespół Tralalinki w roku 1969 nagrywali swój repertuar w studiu nagrań Radia Opole
49.Józef Skrzek uczestniczył jako gość w Śniadaniu Mistrzów 23.4.2018 w Szkole Podstawowej numer 13 w Siemianowicach. Józef Skrzek zagrał i zaśpiewał
50.Noworoczny koncert organowy na zabytkowych organach z 1904 roku . Remont instrumentu zakończono w 2015 roku
Józef Skrzek zagrał 10.1.2016 w Górażdżach
51.Poranny 20.11.2010 o zespole SBB
Józef Skrzek : Biedowaliśmy , bo graliśmy nowoczesną muzykę . Ludzie nie rozumieli o ogóle , co gramy, byliśmy wywrotowcami albo dziwakami w stosunku do tego ,co się wokół działo. Gramy swoją muzykę , która z nas wypływa i nas dotyczy, bo tacy w tym momencie właśnie jesteśmy
52.Józef Skrzek i Thijs van Leer spotkali się w roku 2007 w Polsce, trochę pograli wspólnie , Józef Skrzek na organach kościelnych, Thijs van Leer na flecie
53.Fabryka Zespołów 14.7.2014
Józef Skrzek : Stanęliśmy w trójkę w obliczu nowej sytuacji - ja , który chciałem coś nowego zrobić i oni dwaj , którzy wierzyli mocno , że można coś nowego zrobić . I zaczęliśmy wspólnie ćwiczyć , ćwiczyć , ćwiczyć.

Józef Skrzek: Występy z Machavishnu Orchestra dały nam możliwość zrozumienia idei bycia na scenie, pokazały sposoby na znalezienie własnej muzycznej tożsamości , to swego rodzaju stopień , na którym mogliśmy stanąć i budować własną muzyczną osobowość
54.Redaktor Elik Plichta w Radio Darmstadt rozmawia z Antymosem Apostolisem w pażdzierniku 2011 roku
Rozmawiają o Czesławie Niemenie
Redaktor: No właśnie, jaki był jako muzyk, czy był takim typowym liderem, który miał swoją wizję , cała reszta była dokładką , czy był gotowy na współpracę z muzykami, otwarty na Waszą działalność ?
Antymos Apostolis : Był gotowy , ale dużą robotę zrobił Józek , bardzo dużą . Główne aranżacje były Józka i tam były jakieś niedomówienia , że Czesław się podpisywał . Dokładnie nie wiem o co chodziło , ale ja przypisuję Józkowi dużą robotę . Czesław na to przystawał , bo to było dobre, czyli Józek muzycznie go niejako dominował
55.Redaktor Elik Plichta w Radio Darmstadt rozmawia z Antymosem Apostolisem w pażdzierniku 2011 roku
Antymos Apostolis: Niemen miał dwa zespoły . Jeden zestaw był : Helmut Nadolski , Andrzej Przybielski , Piotrowski , Skrzek . Ja dochodziłem do tego zespołu . W drugim zespole był Zieliński na basie , Andrzej Tylec . Taka dość szeroka forma . Myśmy grali bardziej takie awangardowe rzeczy.
Antymos Apostolis : Potem mieliśmy osobny kontrakt . CBS chciało nas zakontraktować jako SBB , bo im się podobało jak gramy i tak dalej . Bez Niemena . Józek potem chciał z Niemenem pracować sam.
56.Redaktor Maciej Nowak Magazyn Perkusista sierpień 2018
Antymos Apostolis : Wyróżnialiśmy się jako zespół z tego wszystkiego co było w Polsce dookoła , ale tak samo Niemen jak i Skrzek zawalili szansę jaką mieliśmy na zachodzie.
57.Józef Skrzek w 2018 roku zasiada w Komitecie Honorowym popierającym Prezydenta Katowic Marcina Krupę
58.Wolontariusze Schroniska dla zwierząt w Bytomiu zaprosili Józefa Skrzeka na sesję fotograficzną w maju 2014 roku
59.Festyn Rodzinny w Sosnowcu 18.5.2013 Gwiazdą Festynu był Józef Skrzek
60.Realizator dżwięku Radia Opole Władysław Gawroński mówi w 2017 roku w Radiu Opole o współpracy z Józefem Skrzekiem
" Bardzo dużo staraliśmy się Józkowi podrzucać jakiś dziwnych instrumentów , sitarę czy jakąś gitarkę , coś co brzmiało akustycznie . W wielu nagraniach jest dużo akustycznych instrumentów."
"Mi się zdaje , że tutaj wszyscyśmy się wzajemnie słuchali , Józek kupował dobre pomysły , po prostu byliśmy pierwszymi słuchaczami , i On nas tak traktował , czy to ci się podoba , potrafił wytłumaczyć , co chce osiągnąć , no i poza tym był niesamowicie pracowity ."
61.Marek Ałłaszewski w rozmowie z redaktorem Dariuszem Dudzińskim w lutym 2015 roku Pismo Dwutygodnik numer wydanie 153.
Plany były , aby Józef Skrzek był członkiem zespołu Klan.
Marek Ałłaszewski poznał Józefa Skrzeka w 1967 , 1968 roku
62.Redaktor Tomasz Hanke rozmawia z Józefem Skrzekiem , publikacja w lipcu 2011 roku
Józef Skrzek: Agenci z Gottingen chcieli zrobić ze mną zespół , który byłby na miarę europejskich , powiedziałbym potrzeb . Miał grać tam Niemiec bardzo znany , na basie Angol , na gitarze Amerykanin i trzy albo dwie dziewczyny czarne miały śpiewać.
63.Redaktor Krzysztof Domaszczyński Magazyn Razem rok 1983
Józef Skrzek : Z ostatniego okresu , kiedy grałem sporo koncertów w szkołach i przedszkolach , dzieci, z którymi się w nich zetknąłem , są obecnie wielkimi przyjaciółmi mojej muzyki. Czuję to. Co pewien czas gram w szkole podstawowej w moim rodzinnym mieście i udało mi się już dobrze poznać młodą publiczność . Wiem , kiedy i co im się naprawdę podoba , a czego nie rozumieją .
Józef Skrzek : Najważniejsze , aby dać ludziom muzykę , która ich zjednoczy.
Józef Skrzek : Gram więc dla ludzi od 3 do 83 lat.
Józef Skrzek : Dostępne na rynku płyty "Józefina" czy "Wojna światów" są podsumowaniem etapu poszukiwań sprzed ponad trzech lat , od tego czasu zdążyłem już kilkakrotnie zmienić kierunek i styl .
Józef Skrzek : W maju zagrałem koncert w Piekarach Śląskich . Reminiscencją tego koncertu było napisanie muzyki dla Papieża
Józef Skrzek : Planuję zagrać ją w łódzkim zamku podczas tegorocznego Festiwalu Filmów Jazzowych
Józef Skrzek: Planuję na przykład koncerty plenerowe w górach oraz występy na Wawelu
Redaktor: Jak sądzisz , czy dojdzie do nagrania wspólnego albumu z Klausem Schulze ?
Józef Skrzek : Nie wiem , to wyłącznie zależy od Schulze'a , od tego , czy nie będzie widział we mnie konkurenta
64.Józef Skrzek był gościem specjalnym piszącym XI Dyktando autorstwa profesora Walerego Pisarka zorganizowanego w Katowicach w Spodku w listopadzie 2003 roku
65.Józef Skrzek zagrał kompozycję "Wyspa umarłych" w listopadzie 2010 roku w katowickiej Katedrze w dniu pogrzebu Michała Banasika
66.Józef Skrzek jest członkiem Fundacji Trans Media Art Centrum
67.Redaktor Tomasz Kunert , we wrześniu 2005 roku wywiad opublikowany Menway
Józef Skrzek : Jeśli człowiek z Porcupine Tree mówi o nas, że jest to muzyka , która zmieniła jego oblicze , jeśli z Los Angeles przylatuje Mack , jeśli Omega i Opeth chcą z nami zagrać koncert , to coś jest w tej naszej muzyce
68.Redaktor Grażyna Lewandowska prowadzi rozmowę w pażdzierniku 2005 roku ; Pismo Stalówka- Wiadomości lokalne- Wywiady; mówi Piotr Jackowski , współorganizator i prowadzący koncerty Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Stalowa Wola - Rozwadów : Józef Skrzek był już kiedyś w Stalowej Woli , włączył się bowiem w akcję charytatywną na rzecz Ochronki.
69.Józef Skrzek koncertował w Bytomiu podczas Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej trwającego od 4.10.1984 do 11.10.1984 , byli obecni ksiądz Jerzy Popiełuszko i Anna Walentynowicz
Gość Niedzielny 1984 numer 45. Artykuł Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Bytomiu

Jurek

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt mar 26, 2019 13:15 
Awatar użytkownika

W tym roku Józef Skrzek świętuje swoje siedemdziesięciojednolecie

Wydawnictwa istniejące , w których widać Józefa Skrzeka

1.Książka serii Dyskretny urok PRL-u , tytuł : Tam królował blues ... próba monografii klubu Puls w Katowicach ,rok 2014, autor: Alicja Badetko. W książce jest opisany Józef Skrzek .1 książka
2.Książka Śląskie studia historyczno - teologiczne część 27 - 28 , strona 415 - 424 , autor ksiądz Bogumił Mazurczyk , opis śląskiego Sacrosongu , w tym występu Józefa Skrzeka
3.Książka Gajdosze , Żywiec 2014 rok , autorzy Maciej i Katarzyna Szymonowiczowie , w tej książce jest opisany Józef Skrzek , 1. książka z 1. płytą cd

Wydawnictwa oczekiwane z Józefem Skrzekiem

1.Występ Olga Szmidt i Józef Skrzek 16.3.2019 Danielówka w Zabrzu Szyb Maciej , oczekiwane jest wydawnictwo cd dokumentujące ten koncert
2.Artykuł w Jazz Forum w 2016 roku , redaktor Marcin Kania pisze o koncercie 20.5.2016 w Krakowie w kościele pod wezwaniem świętej Katarzyny Aleksandryjskiej : Koncert został zarejestrowany cyfrowo i niebawem ukaże się w postaci cd , jako suplement do albumu pofestiwalowego oraz jesiennego wydania kwartalnika "Konspekt" . Planowana jest także edycja na płycie winylowej

Oczekuję na edycję tego wydawnictwa na płycie winylowej
3.Rozmowa w Polskim Radio Jedynka z Józefem Skrzekiem w listopadzie 2016 roku , po wydaniu płyty SBB Za linią horyzontu w 2016 roku
Józef Skrzek : Ta płyta jest jakby podsumowaniem tego, tej części tylko bo, szykują się nowe , wiem na przykład , że niedługo mamy robić z raperami wersję płyty Welcome
Redaktor: Ale to pokłosie pracy z raperami to jest zdaje się , to są te spotkania z Włodim między innymi na scenie
Józef Skrzek :Tak, z nim grałem w Krakowie , ale nie tylko . Znakomicie się to sprawdziło , super się zaprzyjażniliśmy z młodymi w różnych po prostu pomysłach . Oni brzmią znakomicie w ogóle po prostu brzmienia. Dochodzi w tej chwili taka nowa pula niesamowita , i to wiesz , jak takich trzech gra zawodowców, którzy robią jako trio SBB, a tu z przodu jest normalnie około siedmiu do dziesięciu raperów, którzy są tak witalni , tak fruwają, że to w ogóle jakbyś po prostu zrobił coś zupełnie jeszcze nowego. I czekamy może na wiosnę zrobimy takie nowe wcielenie

Oczekiwane jest takie nowe wcielenie SBB z raperami.
Oczekiwane są nowe płyty SBB , o których mówi Józef Skrzek
4.Zapowiedziana była płyta cd i możliwie winylowa z koncertu w Bydgoszczy 20.11.2016 roku zespołu muzyków ; Józef Skrzek , Włodzimierz Kiniorski, Mirosław Muzykant. Koncert jest przełożony na przyszłość. Oczekiwany jest taki koncert i płyta cd , winylowa z kompletnym zapisem koncertu
5.Redaktor Piotr "Strzyż" Strzyżowski rozmawia z Józefem Skrzekiem w listopadzie 2010 roku, Artrock
Redaktor : Mówił Pan o wspólnym koncercie z Marillion na Baja Prog w Meksyku . Z tego , co wiem , ten koncert był rejestrowany . Jest szansa , że ten cenny materiał się ukaże?
Józef Skrzek : No , straciłem trochę kontakt z tym Lopezem , który to organizował , czy jak mu tam było ...tam same Lopezy ( śmiech ) . Muszę dojść do ładu z nim , bo to już cztery lata temu było . Też chętnie bym miał w posiadaniu taką dokumentację . Tym bardziej , że potężna instrumentacja tam była . Miedzy innymi mellotron, taki taśmowy, oryginalny! Oni mieli wszystko ! Hammond , mellotron, moje moogi do tego, w takie trzy potężne skrzydła to poukładali . Perkusista miał kotły symfoniczne , dzwony , dzwonki, takie tam , w cholerę tego mieli tam ( śmiech ). Byliśmy tam traktowani jak gwiazdy ! To jest właściwie sedno sprawy . Byliśmy na tym festiwalu w roli "stars" , już nawet nie " headliners" . Angole japy otwierali , kto to jest ! Oni tak do końca nie wiedzieli kto, a potem rozgrzewaliśmy się , stroiliśmy i szczęki im opadały . Potem pojechaliśmy na takie barbecue do Meksykanów i w kółko tam leciała nasza muzyka , oni ja puszczali i chłonęli tą muzykę ! A tequili ile tam było ! I to takiej świetnej, nie takiej , jak tutaj w sklepach, tutaj to bimbry sprzedają , a tam była świetna tequila. Mam nadzieję , że dojdę , kto ma te taśmy

Oczekuje się , że Józef Skrzek dojdzie , kto ma taśmy z koncertu SBB w Meksyku w 2006 roku i wydawnictwo z zapisem tego koncertu SBB ukaże się w postaci płyt cd
6.Rozmowa z Józefem Skrzekiem w Kultura Onet w lutym 2001 roku
Redaktor Vivid : Znany jest pan z dbałości o oprawę swoich koncertów , wybierania dość niekonwencjonalnych miejsc na występy...
Józef Skrzek: Przygotowuję obecnie dvd "Kamienne zamczysko " - można będzie obejrzeć na nim największą do tej pory solową produkcję Józefa Skrzeka z udziałem 20 gości z Europy . Wszystko zagrane na potężnym sprzęcie nagłaśniającym , a za oprawę widowiska posłużą ogień i światło . Planuję także działania na Górze świętej Anny - odkrycie nowego millenium, które jest dla mnie potężną inspiracją
Redaktor: Plany na przyszłość ?
Józef Skrzek : Dużo gram . Na przełomie marca i kwietnia 2001 roku przygotowuję trasę SBB po Europie oraz Koncert Wielkanocny w katedrze Chrystusa Króla . Pojawię się także na I Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Elektroniczno- Planetarnej ( 23 - 24 czerwca ) oraz na Festiwalu Mazurskim ( lipiec ) . Pracuję ponadto z Lechem Majewskim nad muzyką do filmu "Angelus"

Oczekiwane jest zapowiedziane wydawnictwo dvd Józefa Skrzeka "Kamienne zamczysko"
Oczekiwane jest wydawnictwo z koncertu Józefa Skrzeka na Górze świętej Anny
Oczekiwane było wydawnictwo 2 cd SBB Millenium
Oczekiwane wydawnictwo z koncertem Józefa Skrzeka na I Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Elektroniczno - Planetarnej 23 -24 czerwiec 2001 rok
Oczekiwane wydawnictwo z koncertu Józefa Skrzeka na Festiwalu mazurskim - lipiec 2001 rok
7.Józef Skrzek mówi dla Interia we wrześniu 2005 roku
Józef Skrzek; pisze Interia: Muzyk zdradził nam , ze być może dzięki Wilsonowi kolejna płyta SBB będzie miała premierę również na zachodzie.
Ponoć jego wydawca pertraktuje , by nasza następna płyta mogła być wydana w Londynie , czy gdzieś w tych kręgach , w których on się obraca - powiedział nam lider SBB.
Ponoć istnieje mała szansa , że podczas kolejnych występów Porcupine Tree w naszym kraju , SBB wystąpią u boku zespołu Stevena Wilsona.
Muzyk przyznał, że Reinhold Mack , producent nowej płyty SBB "New Century" chce promować zespół w Japonii , gdzie ma liczne kontakty

Oczekiwany jest wspólny koncert zespołu SBB i zespołu Stevena Wilsona
Oczekiwana jest premiera płyty SBB w Londynie
Oczekiwana jest promocja zespołu SBB w Japonii i taka promocja , czy część promocji jest zrealizowana. W Japonii zostały wydane płyty zespołu SBB ilość sztuk 5. Płyty SHM-CD , firma Belle Antique w 2014 roku
8.Redaktor Andrzej Piskulak Wici info na Świętym Krzyżu przed koncertem "Kazania Świętokrzyskie" we wrześniu 2012 roku
Józef Skrzek: Jestem pełen uznania dla gospodarzy tego obiektu , Misjonarzy Oblatów , którzy otwarli przed nami podwoje Sanktuarium i są bardzo gościnni , otwarci , są to ludzie , z którymi warto współpracować

Oczekiwane są następne produkcje Józefa Skrzeka realizowane u Misjonarzy Oblatów w klasztorze na Świętym Krzyżu
9.Redaktor Mariola Fabiańczyk z Telewizji Katowice 2.7.2018 roku w dwuminutowym programie z okazji siedemdziesiątych urodzin Józefa Skrzeka . jest w tym programie kilka różnych filmów z Józefem Skrzekiem z Archiwum Telewizji Katowice . Oczekiwane są płyty dvd z udziałem Józefa Skrzeka z rejestracji , które zrealizowała Telewizja Katowice
10.Jest oczekiwane spotkanie muzyczne Józefa Skrzeka z Krzysztofem Dudą , urodzonym w 1948 roku, więc pan Krzysztof Duda i Józef Skrzek są równolatkami. Krzysztof Duda jest polskim organistą , kompozytorem , producentem muzycznym , muzykiem estradowym, autorem wielu kompozycji organowych i elektronicznych. Oczekuję na wspólną muzykę Józefa Skrzeka i Krzysztofa Dudy i wydawnictwa płytowe dokumentujące taką współpracę
11.Józef Skrzek rozmawia z redaktor Magdą Jasińską z Radia Pik z Torunia w pażdzierniku 2016 roku
Józef Skrzek : Podróżuję po świecie , ostatnio nagrywałem w Portland też za oceanem i w ogóle mam bardzo dużo zainteresowań , bo ciekawi mnie świat w ogóle brzmień , łączenia tego z naturą , umiejscawianiem też miejsc w sytuacjach , które są bardzo świeże , i czy to są góry , czy jakaś woda , czy coś tam, czy planetarium i tak dalej . I to wszystko po kolei , jak zbierzemy razem , bo trzeba , to tworzy coś takiego , co powstało za linią horyzontu

Oczekiwane jest wydawnictwo z nagraniem Józefa Skrzeka w Portland
12.Oczekiwany jest wspólny występ pani Olgi Szwajgier i Józefa Skrzeka i dokumentacja występu w postaci płyty cd , płyty dvd
13.Redaktor Grzegorz Sroczyński w Gazecie Wyborczej 30.7.2011
Redaktor: Muzyka do reklam?
Józef Skrzek : Dwa razy coś napisałem , ale nie byłem zadowolony. Nie umiem robić takich rzeczy i naprawdę nie wiem dlaczego

Oczekiwana jest publikacja tej muzyki na płycie cd
14.Koncert " Człowiek o jednej duszy" 16.9.2017 Jaworzno Rynek
Ela Skrzek śpiew
Barbara Gruszka - Zych słowo
Józef Skrzek instrumenty elektroniczne
Henryk Botor organy
15.Koncert " Dla życia" Ochodzita Koniaków 16.8.2008 . Oczekiwane jest wydawnictwo dokumentujące ten koncert
16.Koncert Józefa Skrzeka w olsztyńskim planetarium z okazji 540. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika 17,2,2013
Pan Leszek Błaszkiewicz pisze: Oj, działo się . Skrzek przeszedł moje najśmielsze oczekiwania , a nieskromnie dodam , że był zadowolony ze współpracy ze mną ( tworzyłem on-line wizualizacje na ""Kopule Gromu" )
Autor : Wojtek Sedeńko , Wieści 17.2.2013
Ten koncert opisuje redaktor Wacław Br z redakcji Olsztyn 24 w dniu 17.2.2013 o godzinie 21:27
Scena przez cały koncert znajdowała się ciemności . Jedynie od czasu do czasu można było zobaczyć sylwetkę Skrzeka , gdy projektory wysyłały pod kopułę jaśniejsze fragmenty filmu. Na usta aż cisnęło się pytanie , jak w takich ciemnościach Skrzek widzi klawisze trzech ustawionych na scenie syntezatorów ? To chyba jednak trzeba odwołać się do kunsztu muzyka , który - jak widać -równie dobrze radzi sobie w światłach rampy, jak i w zupełnych ciemnościach
Redaktor Wacław Br z redakcji Olsztyn 24 w dniu 14.2.2013 pisze: Chodzi o jedyny , niepowtarzalny występ Józefa Skrzeka

Ja oczekuję na wydawnictwo , płytę cd z zapisem tego koncertu Józefa Skrzeka
17.Wywiad z Manuelem Gottschingiem , muzykiem z Niemiec, PHAEDRA, Redaktor Borys Dejnarowicz , rozmowa 8.9.2012 roku
Redaktor: Czy miał pan styczność z jakąś polską muzyką
Manuel Gottsching: Pamiętam zespół SBB , który grał w Berlinie w 1977 roku. Byłem pod dużym wrażeniem . Znam Józefa Skrzeka - mamy nawet zamiar nagrać coś razem , być może w te wakacje

Oczekuję na wspólne nagrania Józefa Skrzeka i Manuela Gottschinga
18.Rozmowa z Paulem Wertico 18.7.2004 roku w Klubie pokład w Gdyni
Redaktor : Czy SBB ma szansę znowu zaistnieć na świecie ...
Paul Wertico : Wierzę w to , mocno pracuję nad tym , może już we wrześniu tego roku zagramy na dużym , 3 dniowym festiwalu w Chicago . Może już w tym roku, może w przyszłym... Potrzebujemy większej promocji, do tego potrzebujemy aktualnych nagrań , nie tylko tych z lat 70 - tych, ale obecnych

Oczekiwany był koncert SBB we wrześniu 2004 roku w Chicago, lub w roku następnym , czyli w 2005 roku.
Oczekiwane są aktualne nagrania zespołu SBB
19.Rozmowa z Józefem Skrzekiem 17.11.2013 w programie telewizyjnym " Między ziemią a niebem" Redakcji Programów Katolickich nadawanych na antenie Telewizji Polskiej Program 1 i Telewizji Polonia
Pani Redaktor : Panie Józefie , to na ten Jubileusz Stulecia może warto coś skomponować na Święty Krzyż ponownie
Józef Skrzek : Myślę , że ( niezrozumiałe ) żeńską , na razie sami faceci tam są

Oczekiwane jest skomponowanie muzyki na Święty Krzyż z obsadą żeńską przez Józefa Skrzeka na Jubileusz
20.Rozmowa w Narolu w styczniu 2014 roku
Józef Skrzek : Gramy w Teatrze Witkacego w kwartecie ze Stevem Kindlerem na skrzypcach dziewięciostrunowych, Stevem Schroyderem , który grał z Tangerine Dream , a potem będziemy , prawdopodobieństwo duże , nagrywać płytę z nimi w Ameryce , w Stanach Zjednoczonych, w Portland Studio , w Oregonie

Oczekiwane jest wydawnictwo kwartetu muzyków Józef Skrzek , Steve Kindler , Steve Schroyder , Mirosław Muzykant nagrane w Portland Studio w Oregonie
21.Rozmowa w Narolu w styczniu 2014 roku
Pani Redaktor : Jest pan mistrzem od takich dużych projektów , które są w bardzo starannie dobieranych miejscach pokazywane , prawda

Oczekiwane są wydawnictwa dvd dokumentujące koncerty Józefa Skrzeka w różnych miejscach , plenerach , wnętrzach
22.Występ w Bazylice w Piekarach Śląskich w dniu 14.4.2019
Ela Skrzek , Aleksandra Poniszowska , Klaudiusz Jania, Józef Skrzek
Oczekuję na wydawnictwo cd , dvd z zapisem tego koncertu
23.W pażdzierniku 2007 roku Józef Skrzek w rozmowie z redaktorem Lesławem Dłutkowskim w Onet muzyka powiedział : " Wymyśliłem taką baśń "Szecherezada" "
Prezentacje baśni wymyślonej przez Józefa Skrzeka pod tytułem "Szecherezada" odbyły się w Szczecinku 23.7.2007 , wystąpili Kapela Selesz z Beskidu Śląskiego , Roksana Wikaluk , Beata Mańkowska , Michał Giercuszkiewicz, ,Młodzi Aktorzy , Józef Skrzek i w Jeleśnej , występ na XXVI Dni Jeleśnej 22.7.2007 w godzinach 18:50 - 21:00 wystapili kapela Selesz z Beskidu Śląskiego , Beata Mańkowska , Antymos Apostolis , Luiza Skrzek , Elżbieta Skrzek, Józef Skrzek

Oczekiwany jest opis tej baśni w formie zapisu, jaki można przeczytać . Oczekiwany jest opis występów w Szczecinku 23.6.2007 i w Jeleśnej 22.7.2007 . Oczekiwany jest zapis tych występów w formie płyt cd, płyt dvd i wydawnictwa
Wydawnictwo; Józef Skrzek
Baśń Szecherezada
opis słowny w formie książki
zapis na płycie cd
zapis na płycie dvd
nakręcenie filmu "Szecherezada" z baśnią Józefa Skrzeka
24.Oczekiwany jest III Festiwal Elektronicznej Muzyki w Planetarium Śląskim w Chorzowie i płyty cd , dvd z tego festiwalu
25.Redaktor Paweł Palica w Gazecie Goleniowskiej 11.3.2019 pisze : Już po koncercie Józef Skrzek powiedział nam , że być może przedwsięzięcie przerodzi się w poważniejszy projekt z autorskimi kompozycjami

Oczekiwane są koncerty , nowe nagrania , wydawnictwa cd , dvd zespołu Józefa Skrzeka i Iggy Gwadery
26.Redaktor Tomasz Wybranowski , Mixcloud, rozmowa z Józefem Skrzekiem w 2019 roku , wspomnienie Czesława Niemena w 80. rocznicę urodzin - opowiada Józef Skrzek
Józef Skrzek : Ja swoje gram , ja swoje wiem i przygotowuję masę , masę nowych projektów , obiecuję , że będziecie na pewno zaskoczeni

Oczekiwane są nowe projekty Józefa Skrzeka i wydawnictwa dokumentujące te projekty w postaci płyt cd , płyt dvd
27.Redaktor Tomasz Wybranowski , Mixcloud , rozmowa z Józefem Skrzekiem w 2019 roku , wspomnienie Czesława Niemena w 80. rocznicę urodzin - opowiada Józef Skrzek
Józef Skrzek : W Krakowie , z fizykami jądrowymi, i to będzie ( wyrażenie niezrozumiałe ) z mottem Children of the Stars , projekcjami i tak dalej w Audytorium Maksimum . Będzie to duża projekcja i to to tak jakby będzie coś z tych nowych , które mają być zaskakujące , daj Boże, czas pokaże

Oczekiwany jest koncert Józefa Skrzeka w Krakowie w sali Audytorium Maksimum Uniwersytetu Jagiellońskiego i dokumentacja koncertu w postaci płyt cd , płyt dvd
28.Józef Skrzek zapowiedział kilka lat wstecz wspólny koncert z Mieczysławem Szczęśniakiem . Oczekiwany jest wspólny koncert Józefa Skrzeka i Mieczysława Szczęśniaka i wydawnictwo cd , dvd dokumentujące taki koncert
29.Artrock , Józef Skrzek odpowiada na pytania czytelników w marcu 2012 roku
Czytelniczka Anna M. : Czy można spodziewać się wznowienia książki "Wizje" Michała Wilczyńskiego i Andrzeja Hojna ?
Józef Skrzek: Jeśli będzie wznowienie , to pewnie dołączę do autorów...

Oczekiwane jest wznowienie książki "Wizje"
30.Redaktor Regina Gowarzewska - Griessgraber w kwietniu 2006 roku w Dzienniku Zachodnim pisze:
Pani Redaktor: " Chciałbym stworzyć na Śląsku ciekawy festiwal, a jeżeli się nie uda , to może klub albo galerię ? Zapraszałbym Artystów z całego świata - marzy Józef Skrzek . Muzyk nie ustaje w twórczych szukiwaniach, teraz komponuje "Oratorium Górnośląskie" i "Pasję Wielkanocną" , której żródłem jest "Droga Krzyżowa" z rzeżbą Zygmunta Brachmańskiego w Katowickiej Archikatedrze "
Pani Redaktor : Józef Skrzek w dalszym ciągu planuje też swoje solowe występy . Komponuje również muzykę do filmu "Dustclouds" , który powstaje w Chicago

Oczekiwana jest kompozycja "Oratorium Górnośląskie " i wydawnictwo cd , dvd
Oczekiwana jest kompozycja "Pasja Wielkanocna" i wydawnictwo cd , dvd
Oczekiwane jest wydawnictwo z muzyką Józefa Skrzeka do filmu "Dustclouds" w reżyserii Filipa Jana Rymszy , 2007 rok. W opisie tego filmu istnieje zapis , muzyka James Steinmann , Wojciech Kilar. Rzeczywiście autorem muzyki do filmu "Dustclouds" 2007 rok w reżyserii Filipa Jana Rymszy jest kompozytor , możliwie Józef Skrzek
31.Występ Józefa Skrzeka i Gerry Jablonsky Band 3.5.2019 w Radzyniu , oczekiwane jest wydawnictwo dokumentujące ten występ w postaci cd, dvd
32.W dniu 27.4.2019 Józef Skrzek zagra w sobotę w Gorzanowie o godzinie 19:00. W dniu 28.4.2019 Józef Skrzek zagra w niedzielę w Pisarach w kościele o godzinie 12:00. Takie wydawnictwo w postaci dwóch , trzech płyt cd z relacją z tych dwóch koncertów , Józef Skrzek na Dolnym Śląsku w sobotę wieczorem i w niedzielę rano. Jest to spełnienie częściowe zapowiedzi Józefa Skrzeka , którą ja słyszałem w Polskim Radio w roku 1979, Józef Skrzek mówił , chce takie wydawnictwo long play , strona A - koncert rockowe hity zespołu SBB , strona B - Józef Skrzek gra na organach kościelnych
33.Oczekiwany jest występ i dokumentacja występu zespołu SBB
Józef Skrzek fortepian
Antymos Apostolis kontrabas
Jerzy Piotrowski perkusja

Filmy z udziałem Józefa Skrzeka

1.Film teledysk SBB "Los człowieka" , rok 2010

Nagrody

!. Józef Skrzek został uhonorowany Laurem Bytkowa w czasie święta Bytkowa we wrześniu 2015 roku w Siemianowicach Śląskich . Nagroda przyznana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Bytkowa . Józef Skrzek Lauru nie odebrał osobiście , był w tym czasie w Stanach Zjednoczonych. Jest opis w : Siemianowice Gazeta Wszystkich Mieszkańców Siemianowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej Moja Spółdzielnia numer 10. numer 265./ 2015
2.Tytuł Złota Płyta w Polsce przyznano w roku 1981 dla płyty zespołu SBB Pamięć. Płyta SBB Pamięć została wydana 25.6.1976 roku o godzinie 18:15 na skwerze w Opolu , w czasie Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu . O godzinie 18:15 przyjechali na skwer w Opolu muzycy zespołu SBB po to , aby podpisywać swoje płyty i zdjęcia . W godzinach 15:00 - 18:00 muzycy SBB mieli próbę muzyczną w Amfiteatrze w Opolu . W dniu 26.6.1976 o godzinie 0:30 w Amfiteatrze w Opolu był koncert SBB. O tych wydarzeniach około trzy tygodnie wcześniej informowało Radio Wrocław program pierwszy .Te wydarzenia to próba zespołu SBB , możliwość kupna pierwszych egzemplarzy płyty SBB Pamięć , koncert zespołu SBB . Ja byłem wtedy na próbie zespołu SBB , przy podpisywaniu płyt i zdjęć i na koncercie zespołu SBB.

Jest lista Złotych Płyt przyznanych w Polsce w latach 1968- 1988 w książce Dariusza Michalskiego " Za kulisami przeboju" , Wiedza Powszechna 1990

Zwyczaje

1.Redaktor Krzysztof Krakowski , Artrock 11.10.2007 w Warszawie
Józef Skrzek: Jestem w dobrym nastroju, mam jeszcze dużo pomysłów . Czuję się w formie i nie opuszcza mnie zapał do grania
Józef Skrzek:Potrafiłem spędzać miesiące w studio , nawet lata
Józef Skrzek : Zorganizowałem nową fakturę , którą Klaus Schulze określił jako bardzo odkrywczą . Grasz na organach piszczałkowych i dodajesz do tego syntezatory. A wszystko dzieje się we wnętrzach kościołów . Zupełnie nowe brzmienie i nowe doświadczenie dla mnie.
Redaktor: Wydawnictwo "Viator"
Józef Skrzek: Ludzie z Metalu ( Metal Mind Production ) mnie namawiali przez dwa lata , żebym to wydał . Do tego dołączyło się masę fanów z różnych witryn internetowych i w końcu się zgodziłem
Redaktor : Ta kompilacja
Józef Skrzek : To jest wyraz mojej osobistej radości ( zresztą widać to na moim zdjęciu na okładce). Jestem szczęśliwy i chciałem pokazać , że tyle już mogłem zrobić i jednocześnie przypomnieć , że tyle w dalszym ciągu się jeszcze dzieje
2.Muzyk Mieczysław Jurecki w swojej biografii część 3. biografii na swojej stronie internetowej
Mieczysław Jurecki : Na Festiwalu Basistów w Warszawie zagrałem na wspólnym koncercie z moim idolem Józefem Skrzekiem
3.Redaktor Voojazz rozmowa z Antymosem Apostolisem Topguitar kwiecień 2018 publikacja
Antymos Apostolis: Niemen był przy naszych pierwszych nagraniach - podsłuchiwał nas właśnie w Radiu w Warszawie - to były nasze pierwsze nagrania . Pamietam , że był w reżyserce na górze
Antymos Apostolis : Józek mi strasznie pomagał , bo on był otwarty na muzykę . W jeden wieczór graliśmy wieczór bluesowy , w drugi graliśmy wieczór rockowy , potem graliśmy wieczór jazzowy, gdzie on się przebierał w muszkę i jakiś frak, siadał do fortepianu i graliśmy Oscara Petersona i Ramseya Lewisa
4.Redaktor Barbara Jędrzejczyk , Życie Siemianowic 26.8.2009
Józef Skrzek: Kiedy w 1973 roku dostałem propozycję pracy w Studio Music Land w Monachium do Macka akustyka , udziałowca tegoż projektu, nie zdawałem sobie sprawy , jaka to jest poważna propozycja . Bo to było za chwilę największe studio w Europie, gdzie nagrywali najlepsi - od Stonesów do Led Zeppelin . Miałem tam być multiinstrumentalistą i aranżerem , nagrywając również swoją Muzę.
Józef Skrzek : Duża eksploatacja przez Agencję Aries , trasy , nagrania , wywiady, promocja w Europie zachodniej i wschodniej

Oczekiwane są różne wywiady zespołu SBB z dziennikarzami w Zachodniej Europie , na Węgrzech, w Niemieckiej Republice Demokratycznej , w Czechosłowacji przetłumaczone na język polski i opublikowane

Józef Skrzek: Jak ja śpiewałem Anioły i kiedy śpiewałem o nich na Polach Marsowych, to chmury się rozstąpiły a nastał cudowny Zachód Słońca
Józef Skrzek: Gdybyśmy teraz nagrali nową płytę w Stanach z dystrybucją na cały świat , byłoby to całkowite spełnienie ! Korcą mnie różne inne tematy w sztuce, ale nie popuszczę tego co czuję , a wiem , ze potrzebny jestem w tym stylu
Józef Skrzek: Byłem ministrantem
Józef Skrzek: Zacząłem komponować na organach , dołączając syntezatory i jako pierwszy w świecie uzyskałem nowe brzmienie !
Józef Skrzek: Ja grałem z Leśniczówką , czyli miałem składy awangardowe
Józef Skrzek: W łódzkim Teatrze Wielkim , póżniej w moskiewskim Teatrze Wielkim zagrałem na syntezatorach Moog , a wielką formę - przedstawienie z baletem i orkiestrą symfoniczną pod tytułem "Karłowicz - Interpretacje" w reżyserii Adama Hanuszkiewicza z Primabaleriną Ewą Wycichowską
Redaktorka: Wiele pan koncertuje , a nie da się ukryć , że w Siemianowicach niewiele pana słychać . Nie ma pan takiego wrażenia?
Józef Skrzek: Nie mam poparcia . Jeśli pani chce ze mną zrobić spotkanie , to rozmawiamy - to jest chyba mój pierwszy wywiad w Siemianowicach, tak mocno otwarty, natomiast Oni ( władze ) robią swoje i mają mnie za nic w tej kadencji...
Józef Skrzek: Mógłbym tworzyć dalej w rodzinnym mieście , taki zgłosiłem akces obecnym władzom , ale nie otrzymałem żadnych do tego środków , ani zainteresowania... prosić się nie lubię , gram i będę grał na świecie
Redaktorka: W tym roku mija 15 lat od śmierci Ryśka Riedla . Z tego co wiem , miał pan z nim dobry kontakt. Jak wspomina pan tego Artystę
Józef Skrzek: Spędzaliśmy wiele czasu na scenie i poza sceną . Potrafiliśmy spotkać się na Rynku w Katowicach i "godać" przez dwie godziny, traciliśmy poczucie czasu...
Józef Skrzek: Mieliśmy grać razem . On chciał już w pewnym momencie odejść z Dżemu , dlatego, że nie odpowiadała mu nagonka , chciał mieć więcej czasu na kreatywność , dlatego grywał z nami na Małej Scenie Jarocinie...
Józef Skrzek: Grałem na pogrzebie Goli, na organach w kosciele świętego Krzysztofa w Tychach
5.Józef Skrzek wystąpił w Grodnie na Białorusi 24.6.2015 i 25.6.2015
6.Rozmowa Józefa Skrzeka z Dariuszem Michalskim prowadzona w Radio początek grudnia 1980 roku, a ja wcześniej błędnie pisałem w roku 1981, w styczniu , lutym 1981
7."Wielki świat" musical przedstawiony w Gdyni w 1981 roku , do tego musicalu Józef Skrzek zgłosił się , napisze swoją muzykę

Tutaj prehistoria sięgała czasów Baduszkowej, która namawiała Wiesława Górnickiego, by swój tom reportaży z ONZ " przerobił na musical" . Pomysł dość szczególny . Jednak po teatrze błąkało się parę kartek , na których Górnicki naszkicował trzy lub cztery lużne obrazy . Miał z tego powstać balet , a kartki przetrwały chyba dlatego , że trudno było je wyrzucić do kosza. Obrazy były sugestywne , wyobrażnia teatralnego typu, niewiele miały też wspólnego z reporterską dosłownością . Muzyka mogła je wyposażyć w dodatkowy wymiar . Ale jaka ? Kto mógłby ją napisać ? Trwały namysły . Józef Skrzek ?
Zgodził się chętnie . Nawet z własnym udziałem w przedstawieniach . Sprawa nabrała rumieńców . Górnicki obawiał się jednak pisania sztuki, gatunku zbyt egzotycznego dla reportera . Stanęło na zorganizowaniu spółki . Obrazy zaczęły szybko obrastać w akcję . Pojawiły się postacie , pointy, scenariusz. Jonasz Kofta ułożył pierwsze songi . W opolskim studio radiowym Skrzek przegrywał próbne taśmy. Sprawność budziła respekt.
Budziła go nadal, kiedy z jakichś nie dość jasnych powodów Skrzek zrezygnował z komponowania. Podejrzewam , że nie dowierzał sobie w dziedzinie większej formy i do tego podporządkowanej wymaganiom dramaturgii ; chyba komplikuje intuicyjnie i chyba wie o tym.
Rolę przejął Jarosław Kukulski , zrównoważony, punktualny kompozytor przebojów , który nie przestraszył się naglącego terminu. Praca toczyła się nieprzerwanie.
Autor ; Wojsław Brydak
Tytuł : Fantom
Gdański Rocznik Kulturalny numer 12
Gdańskie Towarzystwo Przyjaciół Sztuki
Gdańsk 1988
8.Redaktor Paweł Świerczek Gazeta Wyborcza w Katowicach Magazyn Kulturalny sierpień 2016
Józef Skrzek : Trzeba pamiętać ,że " Nowy horyzont" powstawał z nastawieniem , że nagrywamy pierwsze ślady w studiu w Warszawie . A wokale będziemy dogrywać w Monachium . Potem okazało się , że producenci nie mogli się zdecydować na tego typu muzykę . Tak się złożyło , że ta pierwsza wersja poszła do wydania
9.Chat 29.10.2013 w Redakcji Nasze Miasto Poznań moderator Mateusz Biskup
Józef Skrzek: Często komponowaliśmy w czasie grania koncertów z udziałem publiczności . to była nasza domena - powstawanie muzyki w obecnosci publiczności
10.W Jastrzębiu Zdroju 15.12.2016 w Auli Zespołu Szkół numer 6. imienia Króla Jana III Sobieskiego odbył się koncert Józefa Skrzeka z Beatą Mańkowską i Elą Skrzek. Organizator : Stowarzyszenie Pamięć Jastrzębska i Zespół Szkół numer 6.
11.W Zespole Szkół Sportowych w Siemianowicach Śląskich odbyło się spotkanie z Józefem Skrzekiem , dzięki staraniom historyka Szkoły pana Leszka Gasiulewicza . W trakcie spotkania Józef Skrzek opowiadał o swojej muzyce, tradycji śląskiej w jego domu rodzinnym oraz o swoim wujku. W swoje opowieści wplatał fragmenty swojej muzyki.
Notatka 5. luty 2019 rok w Zespole Szkół Sportowych w Siemianowicach Śląskich
12.Rozmowa w Polskim Radio Jedynka w audycji " Józef Skrzek wspomina Czesława Niemena"
Józef Skrzek mówi o koncertach Grupy Niemen :
Śpiewa Norwida , jeszcze do tego wchodzą kontrabasy , albo trąbki, albo inne pompki
Józef Skrzek mówi o Czesławie Niemenie :
Hołd totalny z mojej strony dla Czesława , ze On nas wprowadził w wielki świat i w wielką scenę
13.Rozmowa Muzyczne fascynacje Józefa Skrzeka w Polskim Radio Jedynka Studio Katowice. Rozmowa przed koncertem Józefa Skrzeka Krystyn 2017 , we wrześniu 2017 roku
Redaktor Zbigniew Krajewski : Krystyn to jest szyb
Józef Skrzek ; To jest rzeczywiście maszynownia, na której pracował mój Tata , nasz kochany Ludwik , bywał tam też Brat Jan , no i to jest takie nasze śląskie ubarwienie krajobrazowe po prostu pozostałość po tych wszystkich pięknych kopalniach i innych jeszcze miejscach , które w Siemianowicach bywały . No teraz jest trochę inaczej, ale ja mam w dalszym ciągu honory wobec tego wszystkiego , co jest tutaj na Śląsku święte
14.Rozmowa z Józefem Skrzekiem w Polskim Radio program pierwszy , redaktor Marcin Kusy , rozmowa w 2016 roku po nagraniu płyty SBB Za linią horyzontu
Redaktor : Co ci daje muzyka dzisiaj ?
Józef Skrzek : To jest moje oddychanie , jak gram , to jestem szczęśliwy
15.Rozmowa z Józefem Skrzekiem w lipcu 2011 roku
Redaktor : Tom
Strona internetowa : Muzyka Tomka
Józef Skrzek : Ja czuję się dobrze , bo wyczuwam , że robię coś dla ludzi
16.W Bydgoszczy 20.11.2016 roku w klubie Kużnia był zapowiedziany koncert Józefa Skrzeka , Mirosława Muzykanta , Włodzimierza Kiniorskiego. Koncert nie odbył się , nikt z publiczności nie przybył na ten koncert
17.Nasze Miasto Siemianowice Śląskie redaktor Maciej Wąsowicz lipiec 2006 rok
Józef Skrzek: Słynna Szkoła Muzyczna imienia Karłowicza . Tam uczyłem się gry na fortepianie, skrzypcach i organach. Próbowałem różnych knifów. Po to , żeby zastosować w końcu swoje pomysły , swoje harmonie , melodie , muzykę
18.Pani Redaktor Sabina Borszcz 31.10.2016 Silesion rozmowa z Józefem Skrzekiem
Józef Skrzek: Stworzyłem "Misterium" po to , abyśmy zbliżyli się do tych , którzy odeszli, a których kochaliśmy
Józef Skrzek: "Misterium " skomponowałem w 2000. roku
19.Redaktor Piotr "Strzyż" Strzyżowski listopad 2010 rok Artrock
Józef Skrzek: Pytają mnie czasem : co bym robił ,gdybym nie robił SBB ? Zrobiłbym "Leśniczówkę" . Ten czas , kiedy gram z różnymi , fantastycznymi muzykami , przez prawie dekadę , począwszy od Ryśka Riedla przez Jurka Kawalca , Michała Giercuszkiewicza , mojego brata , Romana Kostrzewskiego , Leszka Windera , Andrzeja Urnego . Całą gamą wspaniałych ludzi , wspaniałych twórców . Fantastyczny czas !
Józef Skrzek : Jestem w trakcie nowej produkcji ze Zbyszkiem Preisnerem , który sobie bardzo dobrze rozwiązuje wszystko, grałem z nim kilka koncertów , dużych , jako gość , na przykład w Akropolu, w Paryżu, w Londynie. Po prostu ktoś za tym stoi, że mu to robi. Jest to w zasadzie muzyka filmowa , są orkiestry, chóry , są soliści
20.Redaktor Marcin Mindykowski czerwiec 2009 Dziennik Bałtycki
Józef Skrzek : Szukamy teraz Agencji Europejskiej, która dałaby nam szansę ponownego zaistnienia w krajach , w których zawsze byliśmy mocni , i w których do dzisiaj ludzie słuchają tej muzyki . Kiedy w latach 70 mieliśmy niemieckiego menadżera, to ten zespół hulał . W ciągu dwóch lat był w pierwszej czwórce symfonicznego rocka; Floyd , Genesis , Yes i SBB

Jurek

Ostatnio zmieniony wt mar 26, 2019 22:44 przez Jurek, łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt mar 26, 2019 20:16 
Awatar użytkownika

Zwyczaje

1.Redaktor Kamil Rubik rozmowa z Józefem Skrzekiem w Michałkowicach na początku pażdziernika 2002 roku
Józef Skrzek: ten pierwszy czas , kiedy gralismy od 1971 - 1980 to był najlepszy. Byliśmy wtedy najbardziej znani, w tym czasie poznali nas ludzie w Europie, w świecie . Byliśmy wtedy pierwszymi, którzy przeszli za tzw. "Żelazną Kurtynę" . Jeżdziliśmy po świecie , graliśmy w Roskilde - byliśmy naprawdę szczęściarzami
Józef Skrzek :W teatrze mam mnóstwo przyjaciół : Hanuszkiewicz , Skolimowski, Piotrek Fronczewski i wielu innych. W muzyce już nie zliczę ! Z wszyskimi się dobrze rozumiem i szybko nawiązuję kontakt
2.Rozmowa w Radio Katowice pażdziernik 2018 rok z Józefem Skrzekiem
Redaktor: Drugiego listopada wyjatkowy koncert w kościele Mariackim w Katowicach
Józef Skrzek : Jest to Epitafium Dusz dla naszych ukochanych , wspaniałych Artystów Śląskich , których mamy w pamięci. Oczywiście brata Jana , Michała Banasika , Bernarda Krawczyka. Jest ich tak dużo , jest i Mirek Breguła , jest dużo tych wspaniałych, prawda, Krysia Gayga . Rzeczywiście , to trzeba o tym wiedzieć . Ja jestem zwolennikiem absolutnie pamięci o tych , którzy byli dla mnie bliscy, z którymi grałem, i których podziwiam , do dzisiaj pewne zwroty brata Jana bardzo pasują na przykład : Jak coś robisz , to rzecz święto
3.Redaktor Anna Kiljan , Rzeczpospolita rozmowa z Józefem Skrzekiem w pażdzierniku 2010 roku
Józef Skrzek : SBB się trzyma i jest witalne. Pojawiają się nowe style i twarze , a my wciąż utrzymujemy swoje prawdziwe brzmienie . Ciągle jesteśmy awangardą
4.Pięć albumów zespołu SBB z bonusami ukazało się w Japonii staraniem firmy Belle Antique w 2014 roku
SBB Nowy horyzont
SBB Pamięć
SBB Welcome
SBB Wołanie o brzęk szkła
SBB Ze słowem biegnę do ciebie
5.Redaktorka Radia Katowice odwiedziła Józefa Skrzeka 2.7.2018 roku i rozmawiała z okazji 70 rocznicy urodzin
Józef Skrzek: Będę dalej, obiecuję , starał się być na scenie jak najdłużej
Józef Skrzek : Coś może skomponuję jeszcze innego, jak będzie wena
Józef Skrzek : Jeśli dobrze mi to się poukłada , to mam plany bardzo szerokie i może nawet ten taki nowy czas , który następuje będzie dla mnie szczęśliwy pod względem każdym, twórczym też

Oczekiwania są na nowy czas szczęśliwy
6.Możliwy był występ Józefa Skrzeka na stadionie Wembley w Londynie w Wielkiej Brytanii w koncercie "One moment". Taki występ był oczekiwany w czasie trwania serii koncertów "One moment", to znaczy " Wystarczy chwila " , rok 2006, rok 2007.
Z tej serii koncertów Józef Skrzek wystąpił dwukrotnie w Polsce z Michaelem Timothy z zespołu Massive Attack i jazzman Denzal Sinclaire w dniu 19.1.2007 w Warszawie i w dniu 21.1.2007 w Łodzi
7.Redaktor Kamil Szałno w Bytomiu Odrzańskim Tygodnik Krąg maj 2011 rok
Józef Skrzek : Basista oraz pianista zespołu Brekaout. Była też inna muzyka niż ta , która poznawałem na studiach. Grałem z zespołami bluesowymi , jazzowymi. Było też trochę poezji śpiewanej
Józef Skrzek: Na próbach poznałem wielu znanych muzyków : Czesława Bartkowskiego , Zbigniewa Namysłowskiego , Tomasza Jaśkiewicza - same tuzy. Zaprzyjażniliśmy się .
Józef Skrzek: Zaprosił mnie tu ksiądz Zygmunt Mokrzycki, dostojny Jubilat, który od lat tworzy ze mną nowe kompozycje
Józef Skrzek: Kto wie, może ksiądz Mokrzycki myśli o podobnych koncertach w Bytomiu Odrzańskim. Ja chętnie przyłączę się
Redaktor: Jakie ma pan plany artystyczne na przyszłość ?
Józef Skrzek: Myślę o stworzeniu nowych pieśni religijnych, które mogliby śpiewać wierni
8.Józef Skrzek był Kierownikiem Artystycznym koncertu z doktor Izabelą Migocz , Kierownikiem Artystycznym "Śląska" na placu Sejmu Śląskiego "Wojciechowi Korfantemu - Rapsod Śląski" w sierpniu 2009 roku
9.Józef Skrzek mówi w grudniu 2010 roku
Józef Skrzek: Mam takie zakusy , myślę o pewnych wyjściach w świat dalej , przyjażnię się z pewnymi ludżmi , którzy są obywatelami świata na ten czas mocno, ja też się tak czuję
10.Józef Skrzek mówi w kwietniu 2012 roku w telewizji Interia
Józef Skrzek : Ważne są wizje , fantazja , wyobrażnia , wigor . W muzyce to jest kreatywność , to jest kompozycja . Nie , nie używam tego słowa tak sobie lakonicznie jakieś improwizacje to są raczej , na przykład w Polsce jest duża improwizacja w budowaniu dróg , natomiast jeśli chodzi o muzykę , to musisz wiedzieć na czym , to co masz , i to co chcesz z siebie wydobyć , to jest proste jak i dla mnie oczywiste. Dlatego wejście do studia , kiedy już wiesz , że chcesz coś zrobić , to wchodzisz do studia i grasz , a jak nie wiesz , to po co tam masz wchodzić

Redaktor Marcin Olszewski na stronie Soundrebels w 2014 roku pisze o płycie long play Józefa Skrzeka Surge Propera : " Lider SBB grał równocześnie na organach piszczałkowych i syntezatorze Mooga a cały materiał został zarejestrowany bez cięć i edycji na żywo"
"Warstwa muzyczna jest niemalże czystą improwizacją"
"Całość jest niezwykle spójna , homogeniczna "
Ja słyszę , płyta long play "Surge Propera" jest to muzyka skomponowana przez Józefa Skrzeka i zagrana przez Józefa Skrzeka
11.Józef Skrzek w Radio Gdańsk rozmowa opublikowana w marcu 2015 roku
Józef Skrzek : Mam też takie zamiary pewne zwiazane z Jarosławcem, ostatnio może będę grał na przystani rybackiej
Józef Skrzek: W Radiu Gdańsk pewnie będziemy może nagrywać płytę
12.Józef Skrzek wystąpił na Festiwalu Piosenki religijnej Ad Gloriam Dei na jednym z pierwszych sześciu edycji tego Festiwalu, czyli w latach 1991- 1996. Festiwal Ad Gloriam Dei odbywał się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Ożarowie Mazowieckim koło Warszawy, w Ksawerowie , w Aleksandrowie Łódzkim , dwukrotnie w Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni w Czarnej koło Stąporkowa
13.Konrad Kucz , muzyk i kompozytor pisze : Działalność Józefa Skrzeka dała mi impuls do oderwania się od naśladowania innych i podjęcia próby stworzenia czegoś własnego
Jest napisane na stronie internetowej Mooza Muzyka Elektroniczna
14.Otwarcie Rynku Bytkowskiego we wrześniu 2004 roku zagrał między innymi Józef Skrzek
15.Na Placu Śląskim zaśpiewali i zagrali Jan i Józef Skrzek 10.6.2011 roku . Plac Śląski w Katowicach
16.Józef Skrzek rozmawia z redaktor Magdą Jasińską z Radia Pik z Torunia w pażdzierniku 2016 roku
Pani Redaktor: SBB ogłoszono najlepszym polskim zespołem pięćdziesięciolecia
Józef Skrzek : Mamy zamiar na przykład pracować z młodymi pokoleniami raperów, którzy się z nami już pojawili u nas kilkukrotnie na koncertach Męskich Grań, na przykład w Krakowie ostatnio i bardzo możliwe , że zrobimy pewien odcień płyty Welcome . Taka była kiedyś, bo mi się to podoba , w ich nowych brzmieniach to jest zupełnie inna dynamika
Pani Redaktor : A jak się pan będzie czuł razem z raperami na jednej estradzie ?
Józef Skrzek : Świetnie . Świetnie się czujemy , tak , już to robiliśmy , i to się sprawdza, bardzo dobrze to idzie
Pani Redaktor : A nie próbował sam pan trochę rapować ?
Józef Skrzek: Nie, no to trzeba dać temu, kto to robi oryginalnie, ja nie , nie mogę się tak, że tak powiem , podpinać , dlatego, że jestem , jaki jestem, i tyle mogę , co mogę i tak pójdę swoim torem dalej , to jest nieuniknione. Natomiast jeśli to młodzi wchodzą , z szacunkiem , zresztą , jedni do drugich, międzypokoleniowym, to tym bardziej się sprawdzamy i efekt jest bardzo piorunujący
Pani Redaktor : Panie Józefie , co będzie już , bo płyta została wydana , teraz będziecie ją ogrywać pewnie na koncertach. Co dalej, będzie kolejna płyta tego starego składu SBB ?
Józef Skrzek: Jak wspomniałem , że będzie "Welcome " z raperami, i SBB tam będzie na przełomie roku, pomiędzy grudniem a styczniem , tylko jeszcze szczegóły w tym roku
Pani Redaktor : Jakie ma pan jeszcze takie marzenia niespełnione , zawodowe, podkreślam
Józef Skrzek : Ha, za około dwa tygodnie ja będę grał z Lisą Gerard i ze Zbyszkiem Preisnerem , jestem ciekaw co z tego wyniknie , bo to jest na razie w sferze marzeń . Było, a okazuje się , że zbliża się to już tak , że za jakiś czas będę mógł powiedzieć , czy marzenie się spełniło , ale już jak się mamy spotkać to już prawie się spełnia
Józef Skrzek: To wtedy ja się rzuciłem na pastwę absolutnie losu. I to było po prostu, być albo nie być, po prostu, postanowiłem sobie jako, że tak ma być i koniec, się stało i to było wielkie szczęście , tamto pierwsze SBB w dekadzie wcześniejszej
Józef Skrzek: Niedaleko mam lotnisko, jak trzeba to sobie wsiadam w samolot i pędzę
Pani Redaktor: To niesamowite, mieć taką rodzinę , która zawsze czeka
Józef Skrzek: Naprawdę , warto. Wszystkim tego życzę , zwłaszcza tym , którzy są obeżyświatami , wędrowcami i dochodzą w końcu do momentu, kiedy są sami. Ta scena jest przedziwna , bo możesz mieć tysiące różnych ludzi, którzy cię kochają , ale nagle oni idą do domu i zostajesz sam przy barze , no i jest ciężko , a tak jeśli jesteś blisko i ktoś cię kocha , tak bardzo , bardzo jeszcze inaczej, czyli tak jak już powiedziałem , w rodzinie , to jesteś pewniakiem
17.Józef Skrzek w Polskim Radiu Koszalin pażdziernik 2017 redaktor Sylwester Podgórski
Redaktor: Proszę powiedzieć , dlaczego moog jest tym syntezatorem panu najbliższym. Może to już tylko sentyment?
Józef Skrzek: Od sentymentów się pewnie zaczyna , a u nas techniczne niuanse mają wielki atut, bo znakomicie znam te instrumenty. Byłem zresztą przedstawicielem takiego potężnego dystybutora Norlin na wschód tak zwany. Tam byli znakomici keyboardziści jak Keith Emerson, Rick Wakeman, Patrick Moraz. Ja się wśród nich znalazłem , podpisałem kontrakt w Londynie i dostawałem te rózne instrumenty. Były polymoog, minimoog, micromoog... dostawałem je po to , żeby je testować i głównie kontakt się zrodził poprzez wiedeńskiego, nazwijmy to , producenta, Dietmara Lauseggera, który bardzo nas lubił i poznał nas zresztą w takim graniu w bunkrach pod Wiedniem. W takich graliśmy też
Józef Skrzek; Ja jestem wyedukowany jako pianista , klasyczny zresztą nawet
18.Redaktor Grzegorz Sroczyński w Gazecie Wyborczej 30.7.2011
Redaktor : Jako jeden z pierwszych grałeś w Polsce muzykę elektroniczną na syntezatorze Mooga . Podobno byłeś w tym najlepszy. Co cię uwiodło w syntezatorach?
Józef Skrzek : Wolność. Gdy grasz na syntezatorach analogowych, sam budujesz dżwięk . Jego długość , brzmienie. Kręcisz gałkami i jesteś panem. Miałem tych syntezatorów w pierony
19.Redaktor Grzegorz Sroczyński w Gazecie Wyborczej 30.7.2011
Redaktor: Napisałeś muzykę do obrazów Stanisława Świątkowskiego "12 scen z życia Jana Pawła II "
Józef Skrzek: Świątkowski namalował swoje obrazy z fotografii. Ja dodałem muzykę i przez kilka miesięcy jeżdziłem z tym programem po Niemczech. Grałem dla Polonii, głównie po kościołach . Organy w niemieckich parafiach są zadbane, wypucowane i nastrojone . Świetnie się grało!
20.Gazeta Wyborcza 30.7.2011
Józef Skrzek : Jestem podziemiem , niszą , ciekawostką . Mówią o mnie " legenda " albo " nieodkryty "
21.Józef Skrzek : Dziś kolędowałem u Marii Śnieżnej na Górze Iglicznej "Bajka z Sikorkami"
Data 11. styczeń 2019 rok
22.Płyta cd zespołu Józefa Skrzeka East Wind "Koncert żywiołów". Płyta została wydana z okazji 580-lecia nadania Mławie praw miejskich . Miejski Dom Kultury wspólnie z Burmistrzem Mławy i przy pomocy finansowej sponsorów wydał płytę " Koncert żywiołów" Józefa Skrzeka i zespołu East Wind z występu zarejestrowanego 14. lipca 2008 rokuw sali kina Miejskiego Domu Kultury podczas obchodów Dni Mławy.
Pani Małgorzata Retkowska z Mławy pisze o tej płycie: Za nagranie płyty Józefa Skrzeka w całości zapłacili sponsorzy, ale urzędniczy anonim kierowany do Burmistrza oskarżył mnie , że zmarnowałam pieniądze publiczne , bo nikt Skrzeka nie słucha "
Pani Małgorzata Retkowska w tym czasie była Dyrektorką Miejskiego Domu Kultury w Mławie.
Pani Małgorzata Retkowska jest laureatką tytułu Kobiety Sukcesu Mazowsza w 2013 roku
23.W 1925 roku była Koronacja Cudownego Obrazu Matki Boskiej Piekarskiej.
W roku 1935 nagrano film "Salve Regina 1935" z uroczystości 10- lecia Koronacji.
W roku 2025 będzie rocznica 100- lecia Koronacji Cudownego Obrazu Matki Boskiej Piekarskiej. Oczekiwana jest kompozycja Józefa Skrzeka na tą uroczystość , zagranie tej kompozycji i wydawnictwo dokumentujące wydarzenie
24.Redaktorka Iwona Sobczyk w Gazecie Wyborczej numer 285 w grudniu 2008 roku
W roku 2008 Ireneusz Dudek zgłosił kandydaturę Józefa Skrzeka do nagrody Cegła Janoscha , i taka nagrodę Józef Skrzek otrzymał . Czytelnicy katowickiej Gazety Wyborczej zagłosowali tak samo , jak Ireneusz Dudek
25.Pierwszy Festiwal Piosenki Ekologicznej 23.6.1990 koncert odbył się w Bazylice, planowany był w Kalwarii , ale pogoda . Bazylika w Panewnikach . Gwiazdą Festiwalu był Józef Skrzek
26.Ja czytałem , jeden Redaktor napisał o Józefie Skrzeku , który mógłby nagrywać jedną płytę miesięcznie , czyli rocznie dwanaście płyt. Lata działalności muzycznej Józefa Skrzeka 1967 do tej pory to jest 52. lata
52. lata x 12. = 624. płyty
Myślę , takie oszacowanie dotyczy różnych płyt cd , dvd Józefa Skrzeka jeszcze nie wydanych
27.Kurier Wileński 8. pazdziernik 2015 rok numer 190. Dziennik Polski na Litwie
Pani Irena Gintowt , pedagog z Wilna pisze o wizycie nauczycieli z Wilna
Wielkim wydarzeniem dla nas było uczestniczenie w uroczystościach odpustowych w sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej - Przyczyny Naszej Radości - na Górze Iglicznej z okazji Jubileuszu 25 -lecia Koronacji Cudownej Figury. Centralnym punktem obchodów rocznicowo-odpustowych była Eucharystia koncelebrowana na placu przed Sanktuarium pod przewodnictwem Ordynariusza Diecezji Świdnickiej Biskupa Ignacego Deca. Liturgię uświetnił znany polski muzyk, kompozytor Józef Skrzek, który po Mszy zagrał "Kantatę Maryjną"

Jest to opis 21.6.2015 rok na Gorze Iglicznej , na Dolnym Śląsku
28.W Jarocinie 16.7.2017 została odprawiona Msza święta w intencji zmarłych muzyków . W trakcie Eucharystii na organach zagrał Józef Skrzek. Na koniec wykonał też 'Pielgrzyma" Czesława Niemena
Gazeta Jarocińska numer 29. data 18.lipca 2017 rok
29.Kompozycja pod tytułem 'Krzak" w wykonaniu zespołu Krzak.
Na płycie zespołu Krzak pod tytułem Krzak Extrim, wydawnictwo Metal Mind Production rok 2008 pierwszy utwór "Krzak" ( Silesian Traditional Arr. Krzak )
Redaktor Robert Dłucik rozmawia z Leszkiem Winderem w marcu 2011 roku , Rockarea
Redaktor: Jak to właściwie jest z tym autorstwem utworu 'Krzak" , tutaj opisanym jako "ludowy"
Leszek Winder : To klasyk śląskiego środowiska muzycznego. Utwór od tytułu, którego wzięła się nazwa zespołu. Nikt nigdy nie przyznał się do jego autorstwa. Janek Błędowski twierdzi , że znaczący wkład miał Józef Skrzek. Generalnie więc to śląski utwór ludowy w aranżacji grupy Krzak
30.Redaktor Ola Szatan w Dzienniku Zachodnim 30.6.2010
Józef Skrzek: Czuję się świetnie i cieszę się , że ciągle mogę być aktywny. Mam inwencję oraz tą dynamikę , którą powinien mieć człowiek twórczy . Czyli raz jest w porządku , innym razem do kitu . Raz jest bieda, innym razem bogato. i tak ma być
31.Redaktor Ewa Niewiadomska Polskie Radio Katowice program Pozytywka 25.11.2018 rozmowa z Józefem Skrzekiem
Józef Skrzek : Cały sukces SBB polegał na tym , że się lubieliśmy, że się rozumieliśmy , że , a , jeżdziliśmy po tych monotonnych i żmudnych tournee śpiewając czasami, cokolwiek nam wpadało na język, la , la , la , no , jakieś tam i tak dalej i uśmiech i radość
Józef Skrzek : Jestem zainteresowany w dalszym ciągu poznawaniem nowego i dlatego zacznę grać z różnymi innymi " gram " zresztą też
Józef Skrzek : Chcę poznawać nowe
Józef Skrzek : Zaprzyjażniłem się ostatnio z Michałem Lorencem. Pogadam z nim o tym
Józef Skrzek: Zaprzyjażniłem się z fizykami jądrowymi , ostatnio jak będę musiał się bardziej w to wciągnąć , to chyba zostanę naukowcem
32.Ksiądz Piotr Pawlukiewicz : Jako młody chłopak byłem zakochany w super rockowej grupie SBB , a jej lider Józef Skrzek to był dla mnie drugi po Bogu . Czasami pierwszy i kiedy szedłem do Seminarium mówiłem : żegnaj muzyko rockowa , żegnaj kariero rockowca, żegnaj... A 20 lat póżniej Józef Skrzek był organistą na Mszy , którą ja odprawiałem
33.Redaktor Tomasz Piątkowski rozmawia z Andrzejem Kazimierczakiem , jednym z założycieli zespołu Cytrus, rozmowa w listopadzie 2018 roku
Andrzej Kazimierczak : Skrzek jest super zdolnym talentem i on ze swojego talentu żyje, i go wykorzystuje
34.Redaktor Maciej Szczawiński rozmawia z Józefem Skrzekiem , Nasze Katowice bezpłatny informator miejski , numer 12 ( 110 ) grudzień 2017
Józef Skrzek : Mój Ujek prowadził w Michałkowicach w "Zameczku" Orkiestrę Dętą, zresztą całkiem niezłą , więc od małego poznawałem rzecz tak istotną , jak orkiestracja
Józef Skrzek : Ani się obejrzałem , a to już średnia szkoła muzyczna ( oczywiście wciąż ten sam cudowny "Karłowicz" ) i cały czas klasa fortepianu ! A teraz dołożono mi dodatkowo skrzypce i słyszałem to słodkie " on jest zdolny" ...tak przynajmniej prześwietne pedagogiczne grono z Karłowicza orzekło
Józef Skrzek: W "Karłowiczu" zaczęli się pojawiać jazzmani i ludzie z innych sfer muzyki , wtedy zacząłem występować z Urszulą Mitręgą . Ona śpiewała piosenki Ewy Demarczyk, ja towarzyszyłem na fortepianie
Józef Skrzek : Dzisiaj po tylu , już nie dam rady policzyć , koncertach, płytach, nagraniach , kompozycjach mogę powiedzieć z całkowitą pewnością jedno : mam pełen szacunek do klasyki i do tej wczesnej katowickiej edukacji, pomagała zrozumieć sztukę , ale też pozwoliła nie pogubić się w życiu
Józef Skrzek: SBB to było i jest nadal moje najukochańsze " nieślubne dziecko".To coś więcej niż trzech muzyków, wiesz, przyjażń ,różne wspólne przeżycia , próby charakterów i tak dalej. O tym się łatwo nie mówi, to się czuje. I dlatego ma wartość , znowu gramy razem
Józef Skrzek: Ja , dzięki Bogu , jakoś się trzymam , chłopaki też . A muzyka? Wszystko będzie dobrze , jak złapiemy się we trzech za ręce , podniesiemy je do góry i ... i do roboty!
35.Redaktor Krzysztof Krakowski , pażdziernik 2007 Artrock
Józef Skrzek : Na Jasnej Górze to ja zagrałem po raz pierwszy na instrumentach elektronicznych
Józef Skrzek : Na cześć przyjazdu Jana Pawła II na Śląsk skomponowałem Kantatę Maryjną na treść Hymnów Maryjnych Romana Brandstaettera
Józef Skrzek : W moim graniu pojawiają się momenty klasycyzujące, fortepianowe
Józef Skrzek : Na festiwalach wokół Tangerine Dream ja tam jestem jedynym muzykiem grającym na analogowych instrumentach . Oprócz tego z przyjemnością pogrywam akustycznie z góralami
36.Gazeta Rybnicka numer 8./ 398 sierpień 2004, Gazeta wydawana przez Rybnickie Centrum Kultury
Aeroklub Rybnicki obchodzi 40 - lecie istnienia i z tej okazji na rybnickim lotnisku odbył się dwudniowy festyn. Równocześnie obchodzono 35 - lecie kariery lotniczej Jerzego Makuli , wielokrotnego mistrza świata , Europy i polski w sportach lotniczych. Wystąpił Józef Skrzek 14.8.2004 w Rybniku
37.Na Ogólnopolskim Turnieju Młodych Talentów w 1983 roku Józef Skrzek osobiście wręczał nagrodę Leszkowi Żelichowskiemu z zespołu Azyl P.
38.Patryk Filipowicz muzyk pisze o sobie , opublikowano w grudniu 2015 roku, witryna Bosko
Patryk Filipowicz:Inspirują mnie postawy artystyczne takich muzyków jak Józef Skrzek, czyli artystów , którzy potrafią odnależć się w różnych światach muzycznych , a jednocześnie pozostają sobą , mają wyrazisty styl
Redaktor: Z którym z muzyków chciałbyś zagrać na jednej scenie i dlaczego ?
Patryk Filipowicz: Z każdym autentycznym muzykiem. Z każdym , który gra "pieśń osobistą" i słucha jednocześnie
39.Redaktor Andrzej Piskulak , rozmowa na Świętym Krzyżu wrzesień 2012 Wici
Józef Skrzek: Jestem wciąż poszukiwaczem w odkrywaniu nowego muzycznego świata
Józef Skrzek: Ważne jest , by robić coś śmiałego , coś , co zaskakuje , a nawet stawia przede mną ściany
Józef Skrzek : Jestem teraz w okresie twórczym

Jurek

Ostatnio zmieniony czw mar 28, 2019 22:27 przez Jurek, łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw mar 28, 2019 20:27 
Awatar użytkownika

Zwyczaje

1.Wywiad z Józefem Skrzekiem w Radiu Toksyna , po nagraniu płyty SBB Blue Trance , czyli po 2010 roku
Józef Skrzek: Dekada lat siedemdziesiątych
Józef Skrzek: Tamta dekada to w ogóle nie pytaj
Józef Skrzek: Ludzie nas polubili z tamtego czasu i jakby chcieliby żebyśmy ciągle grali to samo. Nie będziemy grać tego samego
Józef Skrzek: Odkrywanie, na tym pewnie zresztą też polega to wszystko, co w sztuce powinno się dziać
Józef Skrzek: Mamy sentyment do czasu, i mamy sentyment do publiczności
Józef Skrzek: "Memento" to jest w ogóle wyjątek od reguły
Józef Skrzek: "Memento" było pierwszym utworem , który zaczęliśmy dziubać tu w piwnicy w Michałkowicach na Ojcowiżnie u mnie. To były takie pierwsze wątki. Bo wtedy dostałem tekst w ogóle Mateja, no i "Memento" było w osiemdziesiątym roku ostatnim jakby tym wydarzeniem, w którym uczestniczył też Sławek Piwowar. I kiedy w ogóle się wspiął na pułap taki, że słyszałem na jakichś listach wszechczasów ten utwór jest gdzieś tam bardzo wysoko, no bo jest.No i nie ma siły. Nawet Zbyszek Preisner ,jak chciał zaaranżować utwory na nowo, to mówi , że "Memento" na pewno. W porządku, OK. Tylko , żeby wykonać "Memento na dzień dzisiejszy to musiałbym zaangażować orkiestrę co najmniej kameralną , albo, znaczy mówię live na przykład . Bo w tej chwili no gramy to w takiej sytuacji też lajfowych. To także siedemdziesiąte lata , one mają znaczenie dla nas niesienie niezwykłe, one są dla nas , powiedziałbym takim rzeczywiście spełnieniem maksymalnym , wielkim szczęściem , to jest wielkim w dramaturgii , dlatego, że w tamtym czasie musieliśmy przecierać szlaki pod każdym względem , właśnie te wszystkie bariery systemowe powodowały , że czasami byliśmy , no , jak takie , ja nie wiem , przemytniki , ha, ha.
Kiedy na granicy musieliśmy wyjmować sprzęty i staliśmy na przykład po cztery , pięć godzin po północy i sobie wymyślili celnicy Enerdowcy , albo celnicy z Czechosłowacji, albo jeszcze inni, którzy nas gdzieś tam wpuszczali na jakiś większy festiwal rockowy . A jako , że byliśmy zza Żelaznej Kurtyny , to na wszelki wypadek zawsze wpuszczali nam psy , no po to , żeby powąchały , czy tam nie ma , na przykład , nie wiem, to , były takie śmieszne , no.
Józef Skrzek: Gdybyśmy mogli ten czas w tej ekspresji i w tym wszystkim co mieliśmy , powiedziałbym w swoich łepetynach , to mogliśmy rzeczywiście wejść na rynki światowe sto procent , no ale po prostu wiele było takich powiedziałbym tutaj , za i przeciw , na przykład sentyment za Ojczyzną . Na przykład to , że chcieliśmy być normalnie po obu stronach tego , co nazywano normalnie Żelazną Kurtyną , czyli z jednej strony mieliśmy kontakt z Aries z Gottingen i koncerty na przykład w całej Europie , niestety , z wyjątkiem Wielkiej Brytanii . Trzeba się było dochrapać tam wyżej , ja troszeczkę po prostu , jak mówią teraz w tej chwili , odpuściłem , nie , inaczej . Ja po prostu miałem w pewnym momencie spotkanie z lat siedemdziesiątych , wejście z muzyką filmową na zaproszenie Jerzego Skolimowskiego do zrobienia wspólnie z chłopakami z grupy Genesis , o kurde , jakie nazwy , muzyki do filmu "Shout" , ale ja po prostu byłem na trasie koncertowej z SBB i nie chciałem jej przerywać . No , ludzie , ale byłem naiwny . Trzeba było wchodzić w ten "Shout" , trzeba było wchodzić na rynek brytyjski , no , czyli. Przecież to jest jasne , na sto procent . Potem się okazuje , że gitarzysta Wilson Porcupine Tree wzorował się na SBB, że po prostu tu paru innych jeszcze muzyków z Wielkiej Brytanii w ogóle o nas słyszało , ale raz , no i w ogóle wszyscy się dziwią , no w tej chwili włącznie z Lorancem Astonem , facet z Pink Floyd , że ten zespół , gdyby on w siedemdziesiątych latach był na rynku brytyjskim , to byłby w czołówkach wszystkiego . No i co , a my tacy sentymentalni, po prostu robiliśmy
Józef Skrzek: SBB miało bardzo duże szanse wchodzić dalej , to dlatego, że byli w Cannes czy na tych Targach często ludzie przyjeżdżający z Ameryki , oni chcieli wyjąć SBB i wtedy dać do Stanów , też prostu , baliśmy się tego chyba . W pewnym momencie nie wytrzymywaliśmy tej presji , to coś w tym rodzaju . Ja byłem oddany sto procentowo temu wszystkiemu , koledzy , myślę że też . Tylko , że tu musisz oprócz tego wszystkiego po prostu masz w sobie , to jeszcze musisz mieć predyspozycje psychofizyczną , czyli musisz to wszystko umieć przejść , przez te progi i te schody do nieba
Józef Skrzek : Kompozycje , które miały części jakieś , po prostu , każda jakby dawała następnej , był to jakby rodzaj takiej suity , poukładane jakieś kolejnej nocy po sobie fragmenty, które łączyły się w jedną całość . Oni to nazywali Symphonic Rock , niektórzy po prostu rzeczywiście fascynowali się tym bardzo , i okazuje się , że , no , było nawet , w tej współczesnej tendencjach grać z jakimiś dużymi orkiestrami .
Myśmy stanowili sami w sobie orkiestrę , robiliśmy naszą orkiestrację , powiedziałbym , tą , taką , którą dokonywaliśmy , czyli w wersji bębny i gitary. Syntezatory , jakieś inne fortepiany , czy tam organy , czasami , nawet piszczałkowe też potrafiliśmy dokładać do tego , i tak dalej.
Józef Skrzek: Krótki motyw , słowa , ja miałem , mówisz, na przykład " słońce zachodzi, bo jest już wieczór " , a potem grasz pół godziny normalnie na temat tego wszystkiego , co się mogło zdarzyć tego dnia i tego wieczora, no to takie mniej więcej były liryki
Józef Skrzek: Zespół przez tą dekadę lat siedemdziesiątych zawalczył naprawdę fantastycznie , oczywiście on mógł pójść dalej , w dalszym ciągu wiem o tym , i jestem świadom tego , że gdyby nie te różne , prawda, zaangażowania w pomost pomiędzy zachodem i wschodem , pomiędzy kontraktem w Aries w Gottingen i kontraktami z Pagartami i innymi Peesjotami to pewnie mogliśmy na bank wylądować w Wielkiej Brytanii. Tak powiedziałem , wtedy jeszcze z Jerzym Skolimowskim , z Genesis, albo ewentualnie na , gdzieś na zachodnim wybrzeżu Stanów , gdzie po prostu , bodajże firma Guin Records , nie wiem , nie pamiętam w tej chwili, przepraszam, po prostu chciała bardzo , żebyśmy tam wylądowali , dobrze. Ale to był bardzo dobry dla nas czas , oczywiście , w pewnym momencie nastąpiło zmęczenie . To jest oczywiste , nie było siły , żeby wytrzymać ciągłe przemieszczanie się , ciągłe mieszkanie w hotelach , ciągłe , po prostu , powiedziałbym , napięcie . Spięcia , przechodzenia przez granice , szczucia na nas , napastliwe często jakieś tam zagrywki, zawsze tutaj trzeba brać dwie strony tego wszystkiego, to nie jest tak, że wszyscy cię niosą , a niektórzy się czają , aż ty się po prostu potkniesz , bo jest Król , bić Króla , zespół był absolutnie najbardziej niesiony , nie było żadnej konkurencji a to się już przyczajka była po prostu, konkurencji różnej , którzy tylko się po prostu , jak tu wykorzystać jakikolwiek błąd. Gdzie , co , ja to zacząłem wyczuwać . Sam trzeba być troszeczkę i zmęczony, przyznaję się
Józef Skrzek: Dajesz z siebie na maksa . Te wszystkie nasze improwizacje , te wszystkie nasze wejścia kreatywne
Józef Skrzek: W tym czasie te Angole , Amerykańcy , tam , czy inny Francuz , z tych , którzy sobie tam robili , to co robili, no to oni se tam szli dalej , bo w sumie mieli to gdzieś , słyszeli o nas zawsze , tylko, że były inne po prostu pułapy , nazwijmy Szoł Biznesu, ha , ha , ha
2.Rozmowa z Józefem Skrzekiem w Klubie Pokład w Gdyni 18.7.2004
Józef Skrzek: Konkurencja , czy była ,czy jej nie było , nie interesowało mnie ani wtedy , ani teraz... Ja gnam w moje światy, w moje tajemnice wyobrażni, w te moje przestrzenie
Józef Skrzek: Gram , bo lubię grać , robię i tak różne sprawy, w różnych konwencjach i ułożeniach . I będę je robił !!! Szykuję się do wielu spraw , w stronę bardzo różnych kompozycji... bardzo szeroko pojęte projekty, zupełnie inne klimaty...
Józef Skrzek : Powinniśmy częściej i szerzej grać - znowu w Roskilde, w Paryżu , w Ameryce... , a na razie , na razie jeszcze tam nie gramy
3.Redaktor Paweł Gzyl , rozmowa z Józefem Skrzekiem w sierpniu 2016 roku, Dziennik Polski
Redaktor: Stańko powiedział wtedy w jednym z wywiadów , że przyjął to zaproszenie , gdyż ceni SBB za improwizacje . A dlaczego wy chcieliście z nim zagrać
Józef Skrzek : Z tego samego powodu. Tomek powiedział wszystko , nie ma się co czarować . My też byliśmy nastawieni na rozbudowane formy muzyczne , które miały swój własny czas opowiadania , co inaczej nazywano "improwizacjami" . Interesowało nas to pod każdym względem - muzycznym , harmonicznym i brzmieniowym . Zaczynaliśmy więc od rytmu perkusji , a potem tworzyliśmy na jego bazie budowlę : wchodził bas , potem gitara i czasami fortepian, Tomasz dodawał do tego swoją trąbkę
4.Rozmowa z Józefem Skrzekiem w Narolu w styczniu 2014 roku
Józef Skrzek : Ja grałem często w kościołach , katedrach , w miejscach kultowych , pielgrzymkowych również , od osiemdziesiątych lat zacząłem grać muzykę religijną
Pani Redaktor: Jak by tak dobrze policzyć , to wkrótce chyba trzeba zacząć świętować Jubileusz 45 lat pracy
Józef Skrzek : Ja w ogóle nie liczę tego , bo idę ciągle do przodu i dlatego mam dużo ogonów, które gdzieś tam zostają mi , przeróżnych , no, dlatego , że są ciągle nowe pomysły , którymi się param i to ,mi daje dużo żywiołu w dalszym ciągu i powiedziałbym szczerze , tak chcę , bo właściwie ta praktycznie odkrywczość , to wszystko , co jest dla mnie nowe i powiedziałbym inspirujące , jest bardzo istotne. W ten sposób rozwijam się , uczę się żyć dalej , uczę się grać w nowych miejscach, dla nowych ludzi, z nowymi artystami , to wszystko jest bardzo interesujące i daje , oczywiście , świeżość, bez względu na wiek
Józef Skrzek; Dużo zajmuję się przestrzenią , akustyką , gram koncerty, które ogólnie nazywa się światło dżwięk , w tym roku zagram w kamieniołomach , zagram nad jeziorami, zagram również w Teatrze Witkacego w Zakopanem
Pani Redaktor: Jest pan mistrzem od takich dużych projektów , które są w bardzo starannie dobieranych miejscach pokazywane , prawda
Józef Skrzek: One praktycznie wiążą się z moimi upodobaniami . Jeśli gram w górach , to znaczy , że kocham góry , bo tak jest
Józef Skrzek: 13 kwietnia zagramy koncert we Wrocławiu z Jerzym Piotrowskim , to jest bardzo ważna sprawa. Jerzy od kilku miesięcy ćwiczy . Jeszcze póżniej są inne plany , ale to już trudno mi w tej chwili powiedzieć . Ten koncert 13 kwietnia ma być w związku z Jubileuszem Jazzu nad Odrą . Zdaje się , że zagramy go również z symfonizacją pewnych fragmentów . Zawsze o tym myśleliśmy i prawdopodobnie to nam teraz wyjdzie
Józef Skrzek: Jasne , że wolę patrzeć bardziej pozytywnie na to wszystko i optymistycznie i staram się poprzez pojęcie bycia sobą budować bardziej. No bo to pojęcie takiego obalania pewnych przeszkód , to jest jasne , że jeśli chcesz coś uformować , to musisz z czymś skończyć . Czyli początek czegoś jest końcem czegoś innego. No to dobra , także praktycznie , powiedzmy , że wiara czyni cuda
5.Redaktor Marcin Szostek , wywiad z Józefem Skrzekiem w 2010 roku
Józef Skrzek: Znam osobiście kilku klasyków współczesnych , jak profesor Kilar, profesor Górecki i to też jest takie, powiedziałbym moje rozciągnięcie tych orientacji, w których się lubuję
6.Helmut Nadolski mówi o zespole SBB
Helmut Nadolski: Ja mówię , no z tych jeszcze coś można wyciągnąć. Bo to jeszcze nie tak zepsuci , mają dużą radość w tym. I przyjeżdżam do Warszawy , mówię : Czesiek, to jak chcesz, możemy zacząć , ale proszę zaangażować tych trzech maluchów
7.Profesor Krzysztof Bracha , rozmowa do projektu Kieleckiego Towarzystwa Naukowego pod tytułem "By nie zapomnieć", rozmowa opublikowana w styczniu 2019 roku
Profesor Krzysztof Bracha mówi o Kazaniach Świętokrzyskich.
"Kazania Świętokrzyskie " muzykę napisał Józef Skrzek i jest wydawnictwo 2 cd.
Profesor Krzysztof Bracha : My po prostu powinniśmy się chwalić tego typu tekstami, bo te teksty są w obiegu ogólnonarodowym . Te teksty Kazań Świętokrzyskich nie mają granic. To nie są tylko granice regionu świętokrzyskiego . To jest połowa Europy, ponieważ tekst jest wybitny w skali ogólnoeuropejskiej
Pani Redaktor : Twoja działalność popularyzatorska
Profesor Krzysztof Bracha : Myślę , że przede wszystkim należałoby wspomnieć z wielką również satysfakcją , że spotkało mnie kilka przyjemnych, przyjemnych okoliczności związanych właśnie z popularyzacją , a przede wszystkim jest to koncert . Koncert oparty o libretto autentycznego tekstu "Kazań Świętokrzyskich" , jaki odbył się kilka dobrych już lat temu w formie prapremiery właśnie w Opactwie Świętokrzyskim , na Łyśćcu , czyli dzisiaj Klasztorze Ojców Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej , taka pełna nazwa gospodarzy tego miejsca od ponad osiemdziesięciu lat . Znakomitych gospodarzy , lepszych chyba byśmy nie znależli . To koncert , który przygotował i skomponował muzykę , Józef Skrzek , wybitny polski instrumentalista , jeden z najwybitniejszych muzyków rockowych tej części Europy . Ja uważam , że jest to jeden z najwybitniejszych przedstawicieli tak zwanego artystycznego rocka , czy art rocka w ogóle w świecie . Zresztą , wspominam tak dokładnie , ponieważ jestem , byłem i będę wielkim fanem SBB, na tej muzyce się wychowałem . Zbieg okoliczności , jaki mi się przydarzył , jest zbiegiem okoliczności metafizycznych. Nie rozumiem tego do dzisiaj , jak to się stało , że zaproszono mnie do tego projektu, że miałem okoliczność poznać Józefa Skrzeka , z którym jestem zaprzyjażniony do dzisiaj . Antymosa Apostolisa , którego uważam za jednego z najlepszych jazz-rockowych i rockowych gitarzystów w Europie i w świecie i wspaniałym perkusistą , którego jeszcze nie poznałem , ponieważ całkiem niedawno wrócił ze Stanów Zjednoczonych. Mieszka ponownie w Polsce , ale będzie mi to , mam nadzieję , dane . Zaproszono mnie do tego projektu , zaprosił mnie do tego projektu dwóch biznesmenów kieleckich , Marcin Majewski i Jan Tarnawski, którzy ten koncert wymyślili od początku do końca, zapraszając do tego grupę ludzi wybitnie wyselekcjonowanych. Myślę , że najlepszym kompozytorem , najbardziej adekwatnym do tego typu libretta był i będzie Józef Skrzek ze swoim słynnym moogiem i ze soją słynną gitarą Antymosa Apostolisa , ale w koncercie tym brał udział jeszcze jeden mój idol muzyczny , czyli najbardziej charyzmatyczny z polskich wokalistów hard - rockowych, czyli Marek Piekarczyk z legendarnego zespołu TSA . W koncercie tym uczestniczył wybitny , wielki muzyk jazzowy , czyli Włodzimierz , Włodzimierz Kiniorski , którego znałem od wielu , wielu lat i podziwiałem za niebywałą kreatywność muzyczną. A ja osobiście do tej grupy zaprosiłem jeszcze bardzo charakterystycznego aktora Teatru imieniem Stefana Żeromskiego w Kielcach czyli Marcina Brykczyńskiego , którego , gdy pierwszy raz zobaczyłem w Teatrze , to wydawało mi się , że jego nie trzeba charakteryzować , by mógł odegrać rolę Kaznodziei , średniowiecznego Kaznodziei , i to się sprawdziło . Wiele godzin spędziliśmy nad przygotowaniem tego tekstu. Ja ze swej strony , jako sorbonista , jako wprowadzony w retorykę średniowieczną , on jako zawodowy aktor , no , wyszło to lepiej niż , niż się spodziewałem. Niektóre jego partie , po niektórych jego partiach, gdy przygotowywaliśmy ten koncert , przechodziły mi ciarki po plecach , podobnie jak po wokalizach Marka Piekarczyka . Pamiętam taką scenę z przygotowania koncertu na Łyśćcu, przygotowania trwały kilka dni , kiedy Marek Piekarczyk zaśpiewał pewną frazę , a mnie ciarki po plecach przeszły , ponieważ siedziałem od niego cztery metry w kościele. A on podszedł do mnie i mówi: Wiesz co, cholera , trochę jestem przeziębiony , mam lekką chrypę. Jak ja sobie pomyślałem , jeśli Marek Piekarczyk miał w tym momencie słabszą dyspozycję , to jak on śpiewa całkowicie zdrowy, no to po prostu wokalista charyzmatyczny. Wszyscy muzycy to muzycy z najwyższej półki, tak jak to sformuowałem we wstępie do koncertu, bo też Jan Tarnawski i Marcin Majewski zaprosili mnie do wygłoszenia słowa wstępnego przed koncertem , że dobre wino podaje się w najlepszym szkle . Ten koncert to jest właśnie najlepsze szkło , a wino to tekst Kazań Świętokrzyskich . Po raz pierwszy po stu dwudziestu latach odkrycia przez Aleksandra Brucknera, przygotowany jako libretto z muzyką skomponowaną przez Józefa Skrzeka . Czy można było sobie wymarzyć lepsze spełnienie również takich marzeń chłopięcych , czyli marzeń dotyczących kontaktu , osobistego kontaktu z muzykami z tego zespołu , z Markiem Piekarczykiem , z Włodkiem Kiniorskim , z Marcinem Brykczyńskim , z Chórem Oktoich z Wrocławia, prawosławnym chórem, wspaniałym chórem, prawosławnym , specjalizującym się w muzyce prawosławnej. Wyszła z tego wspaniała płyta cd , płyta analogowa , polecam , bo to prawdziwa uczta

Po takich słowach profesora Krzysztofa Brachy wydawnictwo jest oczekiwane tekstu "Kazań Gnieżnieńskich" z muzyką Józefa Skrzeka w wykonaniu Józefa Skrzeka i Beaty Mańkowskiej. Były trzy koncerty 3.7.2016 w Węglewie , 8.7.2018 w Węglewie , 21.9.2018 w Barlinku. Oczekiwane są następne koncerty "Kazań Gnieżnieńskich"
8.Kapela Dobrej Woli Jerzego Moskały to zespół muzyków mających swoją siedzibę w Śląskiej Piwnicy Artycha w Łaziskach Górnych . Podstawowy skład zespołu tworzy pięć osób. Ideą zespołu jest stałe poszerzanie kapeli przez zapraszanie do wspólnego grania różnych wykonawców. Wśród tych wykonawców jest Józef Skrzek
9.List otwarty do Adama Michnika w roku 2003 podpisał Józef Skrzek . List jest odpowiedzią na artykuł w Gazecie Wyborczej dodatek Katowicki z dnia 31.10.2003 roku. Artykuł pod tytułem "Wieża bez mitu"
10.Redaktor Daria Kubasiewicz rozmawia z Tomaszem Makowieckim w marcu 2014 roku , Plaster Łódzki
Tomek Makowiecki : W Tychach gościnnie w trzech numerach zagrał z nami Józef Skrzek i to było super doświadczenie , wyszliśmy bez próby , nigdy wcześniej ze sobą nie grając . To nam pokazało , że tak naprawdę bazujemy na wzajemnym zaufaniu , na własnej intuicji
11.Redaktor Wiesław Królikowski, Teraz Muzyka , pisze o swojej rozmowie z Józefem Skrzekiem w lecie 1979 roku
Józef Skrzek: Marzę , żeby odpocząć , ale jeszcze nie mogę sobie na to pozwolić
12.W pażdzierniku 1979 zespołowi SBB zorganizowano konferencję prasową w Bytomiu, organizator - klub Pyrlik z Bytomia
13.Pani Redaktor Nina Kaczmarewicz rozmawia z Józefem Skrzekiem , Polskie Radio Czwórka Studio w Katowicach , audycja "Ściąga z pop kultury"
Pani Redaktor: A jak się załatwiało takie trasy koncertowe ?
Józef Skrzek: We Wiedniu zaprzyjażniliśmy się z pewnym gronem ludzi
Józef Skrzek: Szanujemy to zawsze , i przyjażnie trwają do dzisiaj
Pani Redaktor; Jak się współpracowało z Niemenem?
Józef Skrzek: Fantastycznie , Czesiu to jest mój przyjaciel na zawsze , my z Czesławem byliśmy do końca przyjaciółmi, do tego stopnia, że jak , niestety, jeszcze , prawda spotkaliśmy się przed śmiercią , to mieliśmy robić Stowarzyszenie , do którego właśnie Czesław mnie zaprosił . Chciał ze mną grać w Planetarium Śląskim. Chciał jechać ze mną do Sankt Petersburga na Festiwal SKIF. Byliśmy w tamtym czasie , no , naprawdę kumplami.Jak Flip i Flap, jeden duży , jeden mały, Czesław wysoki, ja trochę mniejszy i chodziliśmy razem, zapowiadaliśmy. On pokazywał jak mieszka. On mieszkał skromnie, ludzie, w kawalerce, taki genialny, wielki człowiek i tak samo , on ledwo miał problem z zameldowaniem , normalnie , jak zobaczyłem jego kamydlik, to to studio, w którym teraz jestem jest mniej więcej tej wielkości, sześć na dziewięć , ludzie złoci, dlaczego
Pani Redaktor: A jak wchodziliście razem do studia , to były iskry podczas współpracy , czy były tarcia osobowości
Józef Skrzek: A , nie , z Czesiem żeśmy się rozumieli znakomicie, dawaliśmy sobie przestrzeń , dawaliśmy sobie frazowanie , wymienialiśmy się poglądami, jak trzeba. Czesław przecież mnie zaprosił do śpiewania , ludzie , no , różne rzeczy takie bywały , oczywiście , on miał też swoje na pewno pojęcie cały czas , o tym , co chce robić , a że był trochę starszy ode mnie , no to wiadomo, ustępowałem mu
Pani Redaktor: Praca z Brekaoutem
Józef Skrzek: Świetnie , z Mirą robiliśmy razem prawo jazdy w Świnoujściu . Tam graliśmy trzy miesiące w Non Stopie
Józef Skrzek: To był dobry czas
14.Perkusista zespołu Golem , Jerzy Górka wskazuje , skąd nazwa zespołu Golem
Jerzy Górka: Zespół Golem założyłem z Piotrem Rupikiem wiosną 1981 roku. Obaj byliśmy zafascynowani twórczością SBB, a że w tym czasie wszedł na ekrany film Piotra Szulkina "Golem", do którego muzykę skomponował i wykonał lider zespołu , Józef Skrzek, właśnie od tego tytułu zaczerpnęliśmy nazwę naszego zespołu. To był jedyny , prozaiczny powód - jakiś związek z SBB
Opracowanie Ostravska Univerzita - Uniwersytet Opolski , Studia Slavica XVII / 1. Ostrava 2013
Radosław Marcinkiewicz - O nazwach polskich wykonawców z kręgu art rocka. Część 2. Lata 1990 - 2003
15.Redaktor Verghityax, Rock metal pażdziernik 2010 rok
Józef Skrzek: Dlaczego Rysiek uciekał od zespołu Dżem i nie chciał z nimi grać ? Ponieważ go bolały pewne rzeczy. Oni mówią co innego , a on uważał , że tam jest więzienie
16.Redaktor Anna Krzesińska, Nowości Dziennik Toruński, pisze ; Józef Skrzek odwiedził Hospicjum "Światło" w Toruniu w grudniu 2008 roku
17.Redaktor Ryszard Remiszewski, Podhale Region , styczeń 2014
Redaktor Ryszard Remiszewski opisuje spotkanie w Katowicach w Bibliotece Śląskiej w sali Parnasoss
Władysław Motyka redaguje książkę pod tytułem "Śpiewnik Karpacki" . Książka zawiera 360. tradycyjnych pieśni z Karpat. Książkę wydało Beskidzkie Towarzystwo Oświatowe. W styczniu 2014 w Katowicach w Bibliotece Śląskiej w Sali Parnasoss odbyło się spotkanie za przyczyną dzieła Władysława Motyki "Śpiewnik Karpacki" . Obecny Józef Skrzek , jako gość specjalny Władysława Motyki powiedział:
Wszystkie śpiewniki są ważne. Tak jak śpiewanie ze żródeł ma znaczenie pierwszorzędne, Karpaty są jedne . Ten Śpiewnik jest w różnych językach, to wynika z granic administracyjnych, ale sami Górale traktują góry tak , że one ich łączą . Wielokrotnie grałem z nimi i odczuwałem tę niesamowitą jedność.

Józef Skrzek podszedł do fortepianu i zaśpiewał w swojej aranżacji pieśń ze Spisza "Niedaleko Cornyj Gory" . Potem Redaktor Ryszard Remiszewski zapytał Józefa Skrzeka jak to się stało? Miał przecież do wyboru 360. innych pieśni. Józef Skrzek odpowiedział : Otwarłem Śpiewnik prosto na "Corna Góra" no i ta melodia...to są proste wskazania, z nieba ... dalej idzie talent i muza...
Redaktor Ryszard Remiszewski opisuje zaśpiewanie pieśni "Niedaleko Cornyj Góry" w interpretacji Józefa Skrzeka na głos i fortepian jako mistrzowskie , jednorazowe.
Władysław Motyka zaprosił również Kapelę Beskidzką "Śleboda"
18.W Empiku w Warszawie 2.2.2009 roku spotkanie z Józefem Skrzekiem o godzinie 18:00
19.Pani Redaktor Joanna Bielas, Planeta Kobiet , artykuł pod tytułem "Maciej
Kot: człowiek , który leczy kolorem " , w tym artykule Maciej Kot , artysta mówi: Cenne podpowiedzi, jak i wsparcie , dał mi Józef Skrzek mój przyjaciel, którego cenię ponad wszystko
20.Redaktor Wacław Poprawa , Polonia w Austrii . 21.10.2007 roku zespół SBB grał w klubie Orpheum w Wiedniu. Burmistrz dzielnicy Wiednia Donaustadt pan Norbert Scheed wygłosił krótką mowę przed koncertem. Mówił , był na koncercie SBB 30. lat wstecz w Wiedniu , jako 15-letni chłopak. SBB w Wiener Stadthalle , koncert zgromadził wtedy około 7 000. osób
21.Józef Skrzek mówi o Ryszardzie Skibie Skibińskim w Blues on line 2011 rok
Józef Skrzek: To wszystko , co Skiba na harmonijce wygrywał to było fantastyczne , to był najlepszy harmonijkarz w tamtym czasie, nie ma dla niego , poza moim bratem oczywiście jakiegoś porównania , ale to właśnie zawsze tak jest , że ci co są najlepsi, to się zawsze kolegują . Byli bardzo dobrymi kolegami - Janek i Skiba
22.Józef Skrzek mówi o zespole SBB w Blues on line w 2011 roku
Redaktor Blues on line:: To co będzie dalej z SBB ?
Józef Skrzek : Sama sztuka , ta - powiedziałbym - z pierwszej ręki , ta , która jest głębią , ona gdzieś tam się trochę zakamuflowała , czasami jest w niszy , jak to mówią co poniektórzy... No i teraz , co z tym zrobię ? Mam różnych wierzycieli w różnych kręgach , no , zobaczymy, może to nam się dalej jeszcze podciągnie , jeśli wszystko pójdzie sprawnie... Swoją drogą , niezależnie od tego , co robi SBB i tego , co ja robię , moje pomysły są też w trakcie pewnego dojrzewania, czas pokaże, jak to wszystko będzie wychodziło... Zobaczymy co z tego będzie dalej kluło się , jest to właściwie takie trochę zawieszone w przetworzeniu osobistym i mam nadzieję , że to wszystko poukłada się prawidłowo, to znaczy , że będzie tak, jak można grać na świecie muzykę ciekawą. Właściwie bardzo na to liczę , że rynek polski jest trochę zawężony... w ogóle showbusiness w Polsce jest trochę zawężony , nie czarujmy się, brak producentów , brak wytwórni wydawniczych , brak Managerów , brak tych wszystkich doświadczeń itd.
23.Impreza pod tytułem "Wolność czytania " 12.9.2014 w Chorzowie , na której śląscy muzycy czytają "Komisorzo Hanusika" po śląsku. "Komisorz Hanusik" jest to pierwszo kryminalno komedyjo we ślónskiej godce. Między innymi zaproszonym gościem jest Józef Skrzek.Organizator Ruch Autonomii Śląska koło Chorzów
24.Józef Skrzek mówi w Lublinie z Redaktorem Arturem Borkowskim w listopadzie 2010 roku, Kurier Lubelski
Józef Skrzek: Mam dar tworzenia muzyki , może sztuki, chęć dawania jej innym. Najważniejsze jest to, żeby być prawdziwym w tym co się robi, trzymać fason , ludzie to doceniają
25.Redaktor Ola Szatan , Dziennik Zachodni , rozmowa z Józefem Skrzekiem w marcu 2012 roku
Pani Redaktor: Dzisiaj premiera najnowszej płyty SBB , zatytułowanej po prostu SBB. Razem z Apostolisem Anthimosem niezmiennie tworzycie doskonale brzmiący duet
Józef Skrzek: Zdecydowaliśmy się zrobić ten album razem. Do studia nagraniowego weszło dwóch facetów , którzy muzycznie byli razem w latach 70. , spotykamy się w nowym wieku, najczęściej graliśmy ze sobą , wciąż jest nam po drodze i dlatego też decyzja o tym , że razem coś nagramy , pojawiła się bardzo naturalnie. Lubimy się z Apostolisem, mamy do siebie duży szacunek i spędziliśmy dobry czas w studiu, co upewniło nas , że potrafimy przyjażnić się także w sferze dżwięku
Pani Redaktor: Czym chcieliście zaskoczyć słuchaczy na swoim najnowszym albumie?
Józef Skrzek: To nasze osobiste spojrzenie na współczesność , które przejawia się w muzyce SBB . Naszą płytę cechuje nowatorskie podejście , bardzo wyluzowane, z dużym smakiem, które pozwala słuchaczom na zupełnie nowy odbiór. W tej muzyce jest wiele prawdy o nas
Pani Redaktor : Jakiej prawdy
Józef Skrzek: Pokazujemy , ze po latach możemy grać, a fani mogą usłyszeć nowy odcień tego, na co nas stać . Jeżeli podczas pracy w studio ciągle odkrywamy coś nowego, oznacza to , że jesteśmy twórczy . Bowiem powielanie pewnych rzeczy jest i dla nas samych zwyczajnie nudne . Nowe brzmienie, świeże , dojrzałe , ale też spontaniczne i nasycone młodzieńczą werwą . Muzyka, która jest totalnie oderwana od cywilizacyjnej gonitwy za komercją , to prawdziwa sztuka, po zakończeniu pracy w studio mam wrażenie, że moglibyśmy pracować jeszcze i jeszcze ...
26.Muzyka Wirtualna Polska listopad 2007 rok redaktor Alko
Józef Skrzek: To cudowne , kiedy masz możliwość spotkać się z wyjątkowymi ludżmi i nagrać z nimi płytę , a jeszcze cudowniej, jeśli ta płyta spodoba się dużej ilości osób
Józef Skrzek: Przyznam , że mam akurat duże szczęście , że potrafiłem się odnależć w tylu gatunkach i porozumiewać na tych różnych pułapach . Miałem epizod klasyczny, ale z drugiej strony i rockowy z SBB - to też na początku było odkrywaniem zupełnie nowych dżwięków
Redaktor: A jak wspominasz rolę głównej gwiazdy na Festiwalu Baja Prog ?
Józef Skrzek: Bardzo dobrze to wspominam
Józef Skrzek: Podczas koncertu finałowego mieliśmy potężny arsenał instrumentalny. Do dyspozycji miałem nawet mellotron, organy Hammonda, fortepian , dzwony, instrumenty elektroniczne... No , rewelacja. Podobno zostało to nagrane, choć nie trafił do mnie żaden zapis dżwiękowy. Ale byłoby świetnie
Redaktor:A co zdecydowało o wydaniu tego podsumowującego boksu?

Viator 20. cd Józefa Skrzeka

Józef Skrzek: Fani chcieli ( śmiech ) . A po za tym to nie jest podsumowanie , tylko zakończenie pewnego etapu, dlatego , że mam przecież kolejne trzydzieści kilka płyt
27.Redaktor Tomasz Wybranowski , Mixcloud ,wspomnienie Czesława Niemena w 80. rocznicę urodzin - opowiada Józef Skrzek
Józef Skrzek: Ja od lat grywam czy w górach, czy pod ziemią , czy w skałach, czy gdzieś , tam jeszcze , gdzie są ciekawe akustycznie uniesienia
Józef Skrzek; W środowiskach show - biznesu , a jeszcze do tego w Polsce było inaczej jakby interpretowane, bo graliśmy i na świecie i było wszystko dobrze
Józef Skrzek: Od pierwszego, nazwijmy to, dotknięcia instrumentów, polubiliśmy się , o tak bym to nazwał, z Czesławem
Józef Skrzek: Dekady różnicy wiekowej nie miało zupełnie znaczenia , on był duży , ja byłem mały, czasami , jak wędrowaliśmy to było takie , wiesz, Pat i Pataszon . Byliśmy kumplami jak pieron, on mnie zaprowadzał do swojej kawalerki, która miała chyba nie wiem no, tyle , co pewnie teraz mają co niektórzy łazienki. Żył biednie, skromnie. Człowiek , który był wielki, ja otwierałem gały i nie wiedziałem , co się dzieje w ogóle. On się przede mną otworzył bardzo mocno . Naprawdę poznałem człowieka, który, poznałem pewną prawdę o szoł-biznesie. To nie musi wcale tak wyglądać, jak ci się zdaje . To , co wiesz, czasami na afiszach, albo gdzieś w mediach się dzieje, to jest jedna strona , a z drugiej strony są takie jaja, że się w głowie nie mieści
Redaktor: Czy rzeczywiście to była taka straszna katorga i męczarnia te wszystkie próby z Czesławem Niemenem ?
Józef Skrzek: Dla mnie to była wielka przyjemność, przecież ja byłem po klasyce, ludzie, to bluesy, to szło równolegle. Mówiło się , że na Śląsku bluesy, to nie tak, po rostu ja od początku byłem , który tam grał różne swoje pomysły, różne tricki, jakieś ciekawości.
Józef Skrzek: Poznawanie dla mnie świata dżwięków i brzmień było istotą tego wszystkiego
Józef Skrzek: Dla mnie to była genialna robota. To był najlepszy muzyk, z którym współpracowałem . To SBB to jest po prostu tak , szło jak szło, po prostu, nazwijmy to, i nawet dzisiaj idzie, proszę bardzo, było na swój sposób wywrotowe, było bardzo ekspresyjne i było wręcz sensacyjne OK. Natomiast partnerem prawdziwym był Czesław
Józef Skrzek: Strange is this World i Ode to Venus , następna , to były po prostu, fajna robota, fajny czas, pomimo tego, że sponsor główny, dentysta włoski się po prostu prawie , ze pochlastał. Tylko, że mu kompletnie nie pasowała , ten styl, właściwie po prostu styl niespotykany, bo do tego dochodził w pierwszej wersji właśnie Helmut Nadolski, który robił ozdobniki, wachlarzyki, strugi, rzucania żelami i w ogóle , Marionetki też były bardzo ciekawe. Marionetki, o tyle dla mnie ciekawe, że pierwszy raz w życiu zaśpiewałem z Czesławem Niemenem "Z pierwszych ważniejszych odkryć". Nazwijmy to podanie dłoni. Przekonało mnie o tym , że jest to mój kumpel, no jak, zaśpiewać z Czesławem Niemenem wtedy. On był bardzo nośny po swoich wielkich osiągnięciach tamtejszych, Bema pamięci oraz Dziwnego świata. Bo tylko, że różne były też skojarzenia . Czesław był kojarzony po prostu z jakimiś wcześniejszymi tam pioseneczkami na Wybrzeżu
Józef Skrzek: Natomiast potwierdzam , Czesław jest dla mnie najważniejszym partnerem , z jakim grałem
Józef Skrzek: Jak ja zapamiętałem , to był Charles Mingus, też , też , na tym Festiwalu, i na pewnym jamie miałem zaszczyt zagrać na klawirze po prostu z chrapiącym z tyłu Charlesem Mingusem. Nie ma w tym momencie praktycznie takiego czegoś , jak to nazwać , branżowego podziału. Nie, jak już wchodzisz na tą scenę i już się tam dostałeś, znaczy , że jesteś swój. Chociaż my byliśmy naprawdę przedszkolakami przy nich
Józef Skrzek: Myśmy po prostu robili zupełnie inną muzykę . Powiedzmy sobie szczerze, tylko , że wytwórnie to też jest sprawa , jak się domyślamy , po prostu wytwórnie, które po prostu wystawiają . Po prostu wystawiasz na przykład zestaw ; Charles Mingus , jeszcze tam Mahavishnu Orchestra i jeszcze tam dołączamy do tego nowe odkrycie pod tytułem Niemen Group , no i dobra, wyszła Niemen Group , i co. i my gramy zupełnie co innego , w zupełnie innych konstelacjach, ale ciekawiej. To , że ciekawie , i że po prostu też normalnie są momenty, że się pakuje ostro, a zwłaszcza, mogę powiedzieć , że z bębniarzem, z Jurkiem się grało świetnie , bo gitara to była tylko pszczółka Maja, to brzęczało, to nie grało, w tamtym momencie to było jeszcze zero, po prostu tutaj raczej przede wszystkim grał bębniarz
Józef Skrzek: Odbiorca międzynarodowy, oni mają w nosie wszystko to skąd how are you, po prostu, jak ty po prostu pakujesz, no to pakujesz, a jak nie, no to wynocha.Okazało się ,że daliśmy radę
Józef Skrzek:Mieliśmy jeszcze potem jechać na SKIF do Sankt Petersburga, mieliśmy zagrać w Planetarium Śląskim. No i po za tym mieliśmy taki pomysł, był Czesława Stowarzyszenie Muzyków związkowego wręcz układu, który by dbał o to, żeby polskiej muzyk igrać więcej na antenie, w ogóle w mediach, żeby było. Tośmy się sami bardziej bronili przed inwazją wszelką w czasie antenowym
Józef Skrzek: Ja swoje gram , ja swoje wiem i przygotowuję masę , masę nowych projektów, obiecuję , że będziecie na pewno zaskoczeni
28.Redaktor Tomasz Wybranowski ,Mixcloud, wspomnienie Czesława Niemena w 80, rocznicę urodzin, rozmawia Józef Skrzek
Józef Skrzek: Czuć się kochanym,jest to bardzo piękna sprawa
29.Pismo Gość we wrześniu 2012 roku pisze : "Jak się nam poszczęści , to "Kazania Świętokrzyskie" będziemy grać na świecie -powiedział Józef Skrzek"
30.Józef Skrzek mówi na koncercie 5.11.2017 w Warszawie przedstawiając muzyków na estradzie , gitara - Paweł Wawrzeńczyk, bas -Dawid Kosakowski, bębny -Kuba Madejowski
Józef Skrzek; Znamy się od paru dni, a już się lubimy
31.Redaktor Witt Wilczyński rozmawia z Roksaną Wikaluk, w Piśmie Folkowym
Roksana Wikaluk: Byłam i wciąż jestem zainspirowana twórczością Silesian Blues Band ( póżniej Search, Break, Build ) , zwłaszcza działaniami Józefa Skrzeka
32.Redaktor Adam Kitkowski w marcu 2014 roku Pismo Podhale Region pisze : Na prapremierze filmu Wojciecha Jachymiaka "Halny - morfologia tematu" był obecny Józef Skrzek i skrzypek Steve Kindler w kinie "Giewont" w Zakopanem
33.Józef Skrzek powiedział w latach osiemdziesiątych
Józef Skrzek: Jo je najszczynśliwszy , jak moga zajechac do dom, do Michałkowic , i sie po ślunsku pogodoć

Jest napisane na stronie Blog n roll
34.SBB koncert w Holandii w roku 1978 był transmitowany w Radiu holenderskim
35.Pogrzeb aktora Bernarda Krawczyka 11.8.2018, uroczystości pogrzebowe odbyły się w Bazylice świętego Ludwika Króla i Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Katowicach Panewnikach.Śpiewał zespół Śląsk. Na koniec mszy muzycznie Bernarda Krawczyka pożegnał Józef Skrzek
36.W Wilkasach w roku 1985 lub 1986 były Warsztaty Muzyczne dla młodych muzyków. Józef Skrzek i Jerzy Piotrowski razem grali, pokazując młodym , jak powinno się tworzyć muzykę.
Jest to opis Mirosława Muzykanta
37.W Warszawie 21.11.2010 roku w teatrze Bajka był wieczór dla Tomasza Szukalskiego, saksofonisty. Ponad czterogodzinny koncert , uczestniczył między innymi Józef Skrzek, był obecny Tomasz Szukalski, dziękował za ten koncert
38.Zespół SBB został zaproszony na Festiwal muzyczny Valasky Spalicek w dniach 20.6.2019-22.6.2019 , miasto Valaske Mezirici w Czechach
39.Józef Skrzek 25.11.2016 koncert miniatur fortepianowych w Polskim Radio Katowice. Można oczekiwać na wydawnictwo cd z tego koncertu

Jurek

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Strefa czasowa UTC+1godz.