[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest sob gru 07, 2019 0:28

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 323 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: wt kwie 23, 2019 16:14 
Awatar użytkownika

Ostatnio w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" Andrzej Zieliński skarżył się na złe traktowanie Skaldów przez decydentów z TVP. Czarę goryczy ponoć przelał grający ich covery muzykant występujący na lokalnym konwentyklu rządzącej partii pokazany w jakiejś telewizyjnej migawce. Zanim oswoiłem się z myślą, że oto zespół braci Zielińskich właśnie teraz- po 50 latach apolitycznej działalności w branży rozrywkowej- jest na wojennej ścieżce z TVP, przeczytałem w programie TV .. zapowiedź "Niedzieli ze Skaldami" w TVP Kultura. Wkrótce potem dojrzałem Andrzeja Zielińskiego w specjalnym wydaniu Familiady, co skołowało mnie kompletnie...

Puentę do tej sytuacji dopisała rzeczywistość z wpadającym w ucho refrenem "Ni to, ni sio, ni owo" zaśpiewanym przez Skaldów i Bohdana Łazukę w archiwalnym fragmencie programu "Niedzieli ze Skaldami" (ok. 25 minuty).

W części muzycznej już drugiego bloku programowego w TVP Kultura poświęconego Skaldom przypomniano m.in. film "Kulig" i koncert zespołu w Teatrze Stu. Akurat ten występ bardzo entuzjastycznie komentowany przez fanów wydał mi się niezbyt atrakcyjny wizualnie- no może poza udziałem Łucji Prus i czadowym (nomen omen) wykonaniem "Malowanego dymu" (jakoś wciąż lubię piosenki inspirowane folklorem góralskim).

W rozmowach prowadzonych przez Agnieszkę Szydłowską (z radiowej "3-ki") oprócz braci Zielińskich i Jana Budziaszka wzięli udział: Piotr Metz (szef muzyczny "3-ki"), Ania Rusowicz (fajna opowieść z % w tle), Bohdan Łazuka (nie bardzo wiem- po co?) i wnuk jednego ze Skaldów. Zabrakło mi w tym gronie prawdziwego znawcy muzyki Skaldów i przede wszystkim więcej czasu na dokładne omówienie historii zespołu.

Spotkanie w studio TVP Kultura jest do obejrzenia (za darmo, po reklamie) na => VOD.TVP.pl

"Malowany dym"=> Piotr na You Tube

Ostatnio zmieniony wt kwie 23, 2019 17:05 przez Markovitz, łącznie zmieniany 2 razy

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: SKALDOWIE
PostZamieszczono: wt kwie 23, 2019 17:04 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
Ostatnio w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" Andrzej Zieliński skarżył się na złe traktowanie Skaldów przez decydentów z TVP. Czarę goryczy ponoć przelał grający ich covery muzykant występujący na lokalnym konwentyklu rządzącej partii pokazany w jakiejś telewizyjnej migawce. Zanim oswoiłem się z myślą, że oto zespół braci Zielińskich właśnie teraz- po 50 latach apolitycznej działalności w branży rozrywkowej- jest na wojennej ścieżce z TVP, przeczytałem w programie TV .. zapowiedź "Niedzieli ze Skaldami" w TVP Kultura. Wkrótce potem dojrzałem Andrzeja Zielińskiego w specjalnym wydaniu Familiady, co skołowało mnie kompletnie...

Sprawa jest dośc banalna. TVP zaproponowało Skaldom udział w koncercie sylwetrowym i postawiło warunek, że muszą przygotować playback. Ponieważ akurat zbiegło się to z przygotowywaniem nowego albumu, a więc poświęci dwa dni i go przygotowali Wtedy dowiedzieli się, ze TVP rezygnuje z ich udziału i nie ma zamiaru pokrywać żadnych poniesionych przez nich kosztów. Myślę, że wiesz ile kosztuje studio... o zmarnowanym czasie i pracy nie wspominając. Czy TVP zachowało się OK? Zostawiam to twojej ocenie, bo moja jest jednoznaczna, dlatego rozumiem jego żal do TVP.

Co do wykorzystania bez zgody Andrzeja Zielińskiego utworu "Dam się wygwizdać na stadionach" (przypomnę, że powstał z okazji powstania tej prawdziwej Solidarności na początku lat 80.) na lokalnej konwencji PIS to kompozytor wyraźnie dał do zrozumienia, że nie zgadza się na wykorzystywanie swoich kompozycji przez żadną ze stron politycznych. Oczywiście ma swoje poglądy i dał temu wyraz w wywiadzie, ale jego muzyka jest (ma być) od tego wolna!

Fajnie, że podałeś link do programu, który owszem był sympatyczny, ale tak naprawdę niczego nowego nie wniósł. Może poza pokazaniem, że Skaldowie nadal istnieją. Program za krótki na pokazanie historii i lepiej można było wykorzystać ten czas na pokazanie dnia dzisiejszego i choćby zaprezentowanie nowych nagrań i o nich opowiedzeniu. Tego mi szkoda, bo powstała naprawdę bardzo dobra płyta i szkoda, że przejdzie bez echa.... a może się mylę?!

P.S. Pochwalę się, że dostałem od Jacka Zielińskiego zaproszenie do udziału w tym programie. Niestety termin jego nagrania zbiegł się z moimi krótkimi, wiosennymi wakacjami.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw sie 29, 2019 9:26 
Awatar użytkownika

https://www.youtube.com/watch?v=8ECqefJpMtk

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob sie 31, 2019 18:24 
Awatar użytkownika

5 listopada 2019 (wtorek), o godz.19.00 w największej sali koncertowej ICE Kraków odbędzie się Jubileusz Andrzeja Zielińskiego.

Załączniki:
69583684_3235690813115212_1316155138305425408_o.jpg
69583684_3235690813115212_1316155138305425408_o.jpg [ 135.79 KiB | Przeglądany 328 razy ]

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt wrz 17, 2019 13:13 
Awatar użytkownika

Napisałem dzisiaj krótki email do P.Metza,w którym zasugerowałem,że z okazji przypadającej 75-tej rocznicy urodzin A.Zielińskiego dobrze byłoby poświęcić mu jakiś większy muzyczny cykl,choćby ten jaki wypełnia teraz R.Przemyk.Wygłosiłem jeszcze kilka peanów na część pana Andrzeja,pisząc,że to taki nasz polski Paul McCartney czy Elton John i właściwie obowiązkiem Trójki byłoby uczcić ten jubileusz w jakiś godny sposób.W odpowiedzi pan Piotr Metz napisał
"Tak,tak,tak,tak".
Mam nadzieje więc,że te jego słowa zwiastują coś dobrego.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt lis 08, 2019 17:43 
Awatar użytkownika

Fantastyczny koncert już za nami... Andrzej Zieliński i Skaldowie w wybornej formie. Pierwszą część występu wpełniły numery rockowe ze suitą Krywniu, Krywaniu na czele, a drugą hity. Nie zabrakło też nowych kompozycji oraz gości: fantastycznej Maryli Rodowicz, Elżbiety Towarnickiej, Marka Piekarczyka, Stanisława Wenglorza, Andrzeja Lamperta, Stanisława Dei i innych. Koncert miał trwać do 21.20, a skończył się ok. 23.00 :)

Obrazek

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt lis 12, 2019 19:08 
Awatar użytkownika

Zazdroszczę.Ze swej strony muszę powiedzieć,ze byłem naiwny oczekiwając,a tak mogłem sądzić z korespondencji ,od Piotra Metza jakoś szczególnego uhonorowania 75-tej rocznicy urodzin A.Zielińskiego.Z całym szacunkiem ale Kortez,Król,Limbowski ,Organek czy obwoływana nową Osiecką Nosowska to nie ta liga.A już śpiewająca z nieznośnie pretensjonalną manierą N.Przybysz bije wszystkich na głowę.To czas tak naprawdę zweryfikuje ,co warci są ci,i tu mam wątpliwość jak ich mam nazwać.Czy aby są oni już artystami?Jak dewaluują się słowa.Wszędzie są artyści,kultowe dokonania,legendarne płyty.Króluje hucpa.To są wszystko jakieś niedopracowane wprawki.Ś.P.Jarosław Śmietana powiedział,że w 21 wieku nie powstała żadna piosenka,którą mógłby zanucić.Może to brak warsztatu tych młodych ludzi?Organek istnieje na rynku parę lat,a już zdążył wydać książkę.To mi się wydaje podejrzane.To obnoszenie ze swoimi "prawdami".Wydaje mi się artyści powinni przede wszystki zadawać pytanie a nie na nie odpowiadać.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr lis 13, 2019 13:38 
Awatar użytkownika

Cóż, w pełni zgadzam się z dzekiem. Niestety od lata walka o tzw. słupki (słuchalność) sprawia, że poziom artystyczna z roku na rok się obniża :( Na szczęście są jeszcze takie koncerty :)

Obrazek

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 323 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22

Strefa czasowa UTC+1godz.