[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest pn gru 10, 2018 9:37

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 233 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: SBB
PostZamieszczono: wt paź 10, 2017 14:03 
Awatar użytkownika

Maciej Radziejewski , grający na gitarze basowej , przez jeden miesiąc zastępował Józefa Skrzeka w początkowych latach zespołu SBB . Jeden ze składów zespołu SBB jest taki :
Maciej Radziejewski - gitara basowa ,
Antymos Apostolis - gitara ,
Jerzy Piotrowski - perkusja ,
Ireneusz Dudek - harmonijka ustna .
lub taki :
Maciej Radziejewski - gitara basowa ,
Jerzy Piotrowski - perkusja .

W Wikipedii jest , ja przeczytałem dzisiaj. Jurek

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt paź 10, 2017 22:35 
Awatar użytkownika

Jurek pisze:
Maciej Radziejewski, grający na gitarze basowej, przez jeden miesiąc zastępował Józefa Skrzeka w początkowych latach zespołu SBB (...)
W Wikipedii jest, ja przeczytałem dzisiaj.
Jurek

Jurku - Twoja wiadomość albo wyprzedza moja wiedzę na ten temat, albo się z nią mija.
Raczej skłaniałbym się do drugiej opcji, bo żadnych źródłowych informacji nie podałeś.

Jedyny punkt zaczepienia, jaki udało mi się znaleźć to informacja o wspólnej trasie zespołów: SBB i Apokalipsa, w której to kapeli istotną rolę odgrywali Maciek Radziejewski i Irek Dudek. Ale to jeszcze za mało, aby pisać, że ktoś zastępował lidera w tak zgranym zespole jak SBB.

O ile granie w zastępstwie któregoś z muzyków mogło się zdarzyć (i zdarzało się) w wielu śląskich zespołach, o tyle zastępowanie w SBB lidera tego zespołu aż przez miesiąc jest mało prawdopodobne.

I choć przeczytałem w Wikipedii hasła: SBB i Maciej Radziejewski, to nie znalazłem niczego, co potwierdzałoby sensacyjnie brzmiącą wiadomość z cytowanego posta.

Natomiast wiemy, że w 1980 Józefa Skrzeka okazjonalnie zastąpił podczas wyjazdu zagranicznego inny muzyk mający za sobą współpracę z Niemenem, a mianowicie Sławomir Piwowar, ale to był epizod.

Pozdrawiam
M-Z

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr paź 11, 2017 0:52 
Awatar użytkownika

Początki SBB (Silesian Blues Bandu) trzeba przefiltrować przez specyfikę lokalnego środowiska. Zdarzały się bardzo różne składy, choć wtedy zazwyczaj nie podpisywano ich nazwami konkretnych zespołów. Bywało jednak, że i w embrionalnym Krzaku grał Apostolis. I Piotr Dziemski na perkusji :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr paź 11, 2017 16:26 
Awatar użytkownika

Aleksander Mrożek grał z Józefem Skrzekiem , Antymosem Apostolisem , Jerzym Piotrowskim , Ireneuszem Dudkiem w czasie początku zespołu SBB . Maciej Radziejewski grając na gitarze basowej jeden miesiąc zastąpił Józefa Skrzeka w SBB w tym czasie . Ja byłem na koncercie SBB , gdzie na estradzie , przez jakiś czas tego koncertu 27.6.2005 w Litomyślu w Czeskiej Republice grali :
Julian Mack - gitara basowa,
Paul Wertico - perkusja .
Zwyczajne rockowe życie .
Jurek

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz sty 07, 2018 12:10 
Awatar użytkownika

Józef Skrzek wystąpił 28 grudnia 2017 w Budapeszcie podczas specjalnego koncertu słynnej grupy OMEGA. W programie znalazły się tak lubiane przeze mnie utwory jak "Memento z banalnym tryptykiem i "Dziwny jest ten świat". Nigdy nie zapomnę wzruszających kondolencji po śmierci Czesława, które opublikowali w polskiej prasie muzycy węgierskich grup Omega i Locomotiv GT.

Oto link do => Omega 55- You Tube

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz sty 28, 2018 13:41 
Awatar użytkownika

Dziś w Trójce po 19.00 retransmisja jubileuszowego koncertu SBB z grudnia ub. roku, z udziałem Marcina Pospieszalskiego:
https://www.polskieradio.pl/9/200/Artyk ... oncert-SBB

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob mar 17, 2018 18:46 
Awatar użytkownika

Zespół SBB wystąpił w Filharmonii w Opolu 13.3.2018 , byłem na koncercie. Świetny występ trwający około 135. minut . Początek koncertu , " Intro szwedzkie", , zagrane jednokrotnie w karierze SBB , specjalnie na dzisiejszy występ ,dalej kompozycje znane i nowe . Józef Skrzek , Jerzy Piotrowski , Antymos Apostolos zagrali wybornie , pełna sala , kilkukrotne owacje na stojąco , bisy . Redaktor Radia Opole powiedział z estrady , ten koncert będzie na płycie dvd .

Zespół SBB wystąpił w Domu Kultury w Prerov w Czeskiej Republice 16.3.2018 , byłem na koncercie. Występ trwał około 125. minut . Na estradzie fortepian , będący własnością Domu Kultury w Prerov . Józef Skrzek jak wszedł na salę , zobaczył instrument , powiedział , chce grać na tym fortepianie. Instrument ten ustawiony po lewej stronie estrady , patrząc od widowni , klawiatura dostępna od centrum estrady . Koncert SBB zagaja Slavek Jisa . Początek koncertu , muzycy na estradzie, Józef Skrzek zasiada do fortepianu , gra i śpiewa "Freedom " , dalej grają w trójkę. Kilkukrotnie Józef Skrzek zasiada do fortepianu , zespół SBB gra muzykę w nowej aranżacji . Jerzy Piotrowski i Antymos Apostolos znacznie bardziej rozbudowują swoje popisy na perkusjach . Pełna sala , bis . Fantastyczny koncert SBB w fantazyjnej studwudziestoletniej sali Prerovskiego Domu Kultury .

Ja byłem na czternastu koncertach SBB w Czeskiej Republice .
27.06.2005 Litomyśl , Zamek , Festiwal Smetanova Litomyśl
09.10.2008 Praha , Klub Akropolis
27.04.2011 Praha , Klub Vagon
28.04.2011 Karlovy Vary , Teatr , sala Paderewskiego
04.11.2011 Horice , Dom Kultury , Festiwal Jazz Nights
05.11.2011 Hradec Kralove , Klub Kozinka
27.07.2012 Loket , Amfiteatr
28.07.2012 Sonov , Hostinec u Pitasu
27.02.2013 Pisek , Divadlo pod carou
28.02.2013 Jablonec nad Nisou , Eurocentrum
24.10.2013 Usti nad Labem , Dom Kultury , Festiwal Jazz & Blues
04.06.2014 Praha , Klub Meat Factory
25.11.2014 Olomouc , Klub S - Cube
16.03.2018 Prerov , Dom Kultury

Koncerty zespołu SBB na terenie Czeskiej Republiki wyróżniają się następującymi kompozycjami. W czerwcu 2005 roku w Litomyślu zespół SBB zagrał jeden utwór , improwizację , czas trwania do 10. minut . W pażdzierniku 2008 w Praze , w Klubie Akropolis , solowy popis Józefa Skrzeka na syntezatorach , czas trwania do 10. minut . W roku 2011 zespół SBB wykonywał nową , nie wydaną na płytach wersję "Pielgrzyma" . W kwietniu 2011 roku w Teatrze w sali Paderewskiego , Karlovy Vary ,koncert z okazji rocznicy Ignacego Paderewskiego zorganizował Instytut Polski w Praze, zespół SBB wykonał kompozycję nową , eksponującą instrumenty klawiszowe , czas trwania tej kompozycji około 10. minut . W lutym 2013 w mieście Pisek muzycy SBB zagrali dwie instrumentalne kompozycje , po około 15. minut . W pażdzierniku 2013 w Usti nad Labem SBB wykonali bluesa w sposób znacznie wyróżniający . W czerwcu 2014 w Praze SBB wykonali nową wersję "Toczy się koło historii". W marcu 2018 w Prerov , kilka nowych aranżacji z udziałem fortepianu.
Opisałem muzykę na koncertach SBB w Czeskiej Republice , do tej pory nie udokumentowaną na płytach.

Jurek

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt cze 01, 2018 7:40 
Awatar użytkownika

Pod koniec maja grupa SBB została uhonorowana nadaniem imienia zespołu studiu nagraniowemu w opolskim radiu.

Odsłonięcia tablicy dokonali: Józef Skrzek, Apostolis Anthimos i Jerzy Piotrowski. Zobacz fotorelację-> Radio Opole

Właśnie w tym studiu grupa nagrywa materiał na swoją najnowszą płytę (jeszcze nie znam tytułu).

W najbliższą niedzielę 3 VI SBB zagra przed zespołem YES w amfiteatrze Parku Sowińskiego w Warszawie.

Załączniki:
SBB i YES.jpg
SBB i YES.jpg [ 68.18 KiB | Przeglądany 155 razy ]

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 233 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16

Strefa czasowa UTC+1godz.