[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest pt wrz 25, 2020 16:51

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 234 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: SBB
PostZamieszczono: wt paź 10, 2017 14:03 
Awatar użytkownika

Maciej Radziejewski , grający na gitarze basowej , przez jeden miesiąc zastępował Józefa Skrzeka w początkowych latach zespołu SBB . Jeden ze składów zespołu SBB jest taki :
Maciej Radziejewski - gitara basowa ,
Antymos Apostolis - gitara ,
Jerzy Piotrowski - perkusja ,
Ireneusz Dudek - harmonijka ustna .
lub taki :
Maciej Radziejewski - gitara basowa ,
Jerzy Piotrowski - perkusja .

W Wikipedii jest , ja przeczytałem dzisiaj. Jurek

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt paź 10, 2017 22:35 
Awatar użytkownika

Jurek pisze:
Maciej Radziejewski, grający na gitarze basowej, przez jeden miesiąc zastępował Józefa Skrzeka w początkowych latach zespołu SBB (...)
W Wikipedii jest, ja przeczytałem dzisiaj.
Jurek

Jurku - Twoja wiadomość albo wyprzedza moja wiedzę na ten temat, albo się z nią mija.
Raczej skłaniałbym się do drugiej opcji, bo żadnych źródłowych informacji nie podałeś.

Jedyny punkt zaczepienia, jaki udało mi się znaleźć to informacja o wspólnej trasie zespołów: SBB i Apokalipsa, w której to kapeli istotną rolę odgrywali Maciek Radziejewski i Irek Dudek. Ale to jeszcze za mało, aby pisać, że ktoś zastępował lidera w tak zgranym zespole jak SBB.

O ile granie w zastępstwie któregoś z muzyków mogło się zdarzyć (i zdarzało się) w wielu śląskich zespołach, o tyle zastępowanie w SBB lidera tego zespołu aż przez miesiąc jest mało prawdopodobne.

I choć przeczytałem w Wikipedii hasła: SBB i Maciej Radziejewski, to nie znalazłem niczego, co potwierdzałoby sensacyjnie brzmiącą wiadomość z cytowanego posta.

Natomiast wiemy, że w 1980 Józefa Skrzeka okazjonalnie zastąpił podczas wyjazdu zagranicznego inny muzyk mający za sobą współpracę z Niemenem, a mianowicie Sławomir Piwowar, ale to był epizod.

Pozdrawiam
M-Z

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr paź 11, 2017 0:52 
Awatar użytkownika

Początki SBB (Silesian Blues Bandu) trzeba przefiltrować przez specyfikę lokalnego środowiska. Zdarzały się bardzo różne składy, choć wtedy zazwyczaj nie podpisywano ich nazwami konkretnych zespołów. Bywało jednak, że i w embrionalnym Krzaku grał Apostolis. I Piotr Dziemski na perkusji :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr paź 11, 2017 16:26 
Awatar użytkownika

Aleksander Mrożek grał z Józefem Skrzekiem , Antymosem Apostolisem , Jerzym Piotrowskim , Ireneuszem Dudkiem w czasie początku zespołu SBB . Maciej Radziejewski grając na gitarze basowej jeden miesiąc zastąpił Józefa Skrzeka w SBB w tym czasie . Ja byłem na koncercie SBB , gdzie na estradzie , przez jakiś czas tego koncertu 27.6.2005 w Litomyślu w Czeskiej Republice grali :
Julian Mack - gitara basowa,
Paul Wertico - perkusja .
Zwyczajne rockowe życie .
Jurek

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz sty 07, 2018 12:10 
Awatar użytkownika

Józef Skrzek wystąpił 28 grudnia 2017 w Budapeszcie podczas specjalnego koncertu słynnej grupy OMEGA. W programie znalazły się tak lubiane przeze mnie utwory jak "Memento z banalnym tryptykiem i "Dziwny jest ten świat". Nigdy nie zapomnę wzruszających kondolencji po śmierci Czesława, które opublikowali w polskiej prasie muzycy węgierskich grup Omega i Locomotiv GT.

Oto link do => Omega 55- You Tube

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz sty 28, 2018 13:41 
Awatar użytkownika

Dziś w Trójce po 19.00 retransmisja jubileuszowego koncertu SBB z grudnia ub. roku, z udziałem Marcina Pospieszalskiego:
https://www.polskieradio.pl/9/200/Artyk ... oncert-SBB

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob mar 17, 2018 18:46 
Awatar użytkownika

Zespół SBB wystąpił w Filharmonii w Opolu 13.3.2018 , byłem na koncercie. Świetny występ trwający około 135. minut . Początek koncertu , " Intro szwedzkie", , zagrane jednokrotnie w karierze SBB , specjalnie na dzisiejszy występ ,dalej kompozycje znane i nowe . Józef Skrzek , Jerzy Piotrowski , Antymos Apostolos zagrali wybornie , pełna sala , kilkukrotne owacje na stojąco , bisy . Redaktor Radia Opole powiedział z estrady , ten koncert będzie na płycie dvd .

Zespół SBB wystąpił w Domu Kultury w Prerov w Czeskiej Republice 16.3.2018 , byłem na koncercie. Występ trwał około 125. minut . Na estradzie fortepian , będący własnością Domu Kultury w Prerov . Józef Skrzek jak wszedł na salę , zobaczył instrument , powiedział , chce grać na tym fortepianie. Instrument ten ustawiony po lewej stronie estrady , patrząc od widowni , klawiatura dostępna od centrum estrady . Koncert SBB zagaja Slavek Jisa . Początek koncertu , muzycy na estradzie, Józef Skrzek zasiada do fortepianu , gra i śpiewa "Freedom " , dalej grają w trójkę. Kilkukrotnie Józef Skrzek zasiada do fortepianu , zespół SBB gra muzykę w nowej aranżacji . Jerzy Piotrowski i Antymos Apostolos znacznie bardziej rozbudowują swoje popisy na perkusjach . Pełna sala , bis . Fantastyczny koncert SBB w fantazyjnej studwudziestoletniej sali Prerovskiego Domu Kultury .

Ja byłem na czternastu koncertach SBB w Czeskiej Republice .
27.06.2005 Litomyśl , Zamek , Festiwal Smetanova Litomyśl
09.10.2008 Praha , Klub Akropolis
27.04.2011 Praha , Klub Vagon
28.04.2011 Karlovy Vary , Teatr , sala Paderewskiego
04.11.2011 Horice , Dom Kultury , Festiwal Jazz Nights
05.11.2011 Hradec Kralove , Klub Kozinka
27.07.2012 Loket , Amfiteatr
28.07.2012 Sonov , Hostinec u Pitasu
27.02.2013 Pisek , Divadlo pod carou
28.02.2013 Jablonec nad Nisou , Eurocentrum
24.10.2013 Usti nad Labem , Dom Kultury , Festiwal Jazz & Blues
04.06.2014 Praha , Klub Meat Factory
25.11.2014 Olomouc , Klub S - Cube
16.03.2018 Prerov , Dom Kultury

Koncerty zespołu SBB na terenie Czeskiej Republiki wyróżniają się następującymi kompozycjami. W czerwcu 2005 roku w Litomyślu zespół SBB zagrał jeden utwór , improwizację , czas trwania do 10. minut . W pażdzierniku 2008 w Praze , w Klubie Akropolis , solowy popis Józefa Skrzeka na syntezatorach , czas trwania do 10. minut . W roku 2011 zespół SBB wykonywał nową , nie wydaną na płytach wersję "Pielgrzyma" . W kwietniu 2011 roku w Teatrze w sali Paderewskiego , Karlovy Vary ,koncert z okazji rocznicy Ignacego Paderewskiego zorganizował Instytut Polski w Praze, zespół SBB wykonał kompozycję nową , eksponującą instrumenty klawiszowe , czas trwania tej kompozycji około 10. minut . W lutym 2013 w mieście Pisek muzycy SBB zagrali dwie instrumentalne kompozycje , po około 15. minut . W pażdzierniku 2013 w Usti nad Labem SBB wykonali bluesa w sposób znacznie wyróżniający . W czerwcu 2014 w Praze SBB wykonali nową wersję "Toczy się koło historii". W marcu 2018 w Prerov , kilka nowych aranżacji z udziałem fortepianu.
Opisałem muzykę na koncertach SBB w Czeskiej Republice , do tej pory nie udokumentowaną na płytach.

Jurek

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt cze 01, 2018 7:40 
Awatar użytkownika

Pod koniec maja grupa SBB została uhonorowana nadaniem imienia zespołu studiu nagraniowemu w opolskim radiu.

Odsłonięcia tablicy dokonali: Józef Skrzek, Apostolis Anthimos i Jerzy Piotrowski. Zobacz fotorelację-> Radio Opole

Właśnie w tym studiu grupa nagrywa materiał na swoją najnowszą płytę (jeszcze nie znam tytułu).

W najbliższą niedzielę 3 VI SBB zagra przed zespołem YES w amfiteatrze Parku Sowińskiego w Warszawie.

Załączniki:
SBB i YES.jpg
SBB i YES.jpg [ 68.18 KiB | Przeglądany 1959 razy ]

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn wrz 07, 2020 15:59 
Awatar użytkownika

Minęły 2 lata i w studio im. SBB zespół pod wodzą Jo. Skrzeka przeprowadził próby przed jubileuszowym koncertem, na który zaproszono śpiewających gości m.in. Natalię Sikorę.

Wszystko to w ramach 57. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Wczoraj odbył się koncert dedykowany pamięci Romualda Lipko, a dziś benefis wciąż aktywnej grupy SBB.

TVP Kultura pokaże ten koncert pod trochę mylącym hasłem "Scena alternatywna"... Bardzo się cieszę, że obok Lakisa zagra na gitarze Dariusz Kozakiewicz.

To spektakularne wydarzenie stacja promowała wywiadami ze Skrzekiem oraz emisją opolskiego występu składu znanego jako "Leśniczówka" (z 1986 roku).

Tym razem z zespołem nie zagra Jerzy Piotrowski, gdyż przebywa w ogarniętych pandemią Stanach Zjednoczonych, ale zastąpi Go świetny Paweł Dobrowolski.

W programie koncertu znajdzie się śpiewany wiersz Norwida "Pielgrzym", "Memento z banalnym tryptykiem" i utwór znany jako "Z miłości jestem"... 8)

PS Pierwsza powtórka tego niezwykle udanego koncertu jeszcze dziś (7 września) o godz. 22.55 w TVP1.

Kolejne powtórki: 8 września (wt) o godz. 18.50 oraz 10 września (czw) o godz.23.10 w kanale streamingowym TVP :arrow: Kultura 2

Załączniki:
07 IX 2020 SBB  i Tom_Makowiecki w Opolu_TVP_Kultura.jpg
07 IX 2020 SBB i Tom_Makowiecki w Opolu_TVP_Kultura.jpg [ 37.24 KiB | Przeglądany 76 razy ]

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 234 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16

Strefa czasowa UTC+1godz.