[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest śr sty 20, 2021 23:59

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 235 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: ndz lis 19, 2006 15:05 
Awatar użytkownika

stan.i.slaw N.AE. pisze:
...i właśnie tu powstała Grupa NIEMEN...ale nie z Piotrowskim,Skrzekiem ...

Nie jest to prawdą Stanisławie ! Grupa Niemen to przede wszystkim późniejsze SBB !!!!

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: a propos...
PostZamieszczono: ndz lis 19, 2006 15:20 
Awatar użytkownika

Jestem uparty i zostanę przy swoim,gdyż jestem przekonany o tym,że to rację ma ta osoba,która mi o tym powiedziała.Nie powiem jej (tej osobie),że jest klamcą w oczach Maćka.Może kiedyś powiem Ci kto tak powiedział???....pozostaję(po Twoim twierdzeniu,że "nie jest to prawdą")."Aerumnarum Plenus"

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: a propos...
PostZamieszczono: ndz lis 19, 2006 15:25 
Awatar użytkownika

stan.i.slaw N.AE. pisze:
Jestem uparty i zostanę przy swoim,gdyż jestem przekonany o tym,że to rację ma ta osoba,która mi o tym powiedziała.Nie powiem jej (tej osobie),że jest klamcą w oczach Maćka.Może kiedyś powiem Ci kto tak powiedział???....pozostaję(po Twoim twierdzeniu,że "nie jest to prawdą")."Aerumnarum Plenus"

Stanisławie ! nie będę Cię dalej przekonywał bo widzę, że to nie ma sensu ! Natomiast zastanów się, kto ma rację - twoje źródło, czy sam CN ? Pozdrawiam i wszystkiego dobrego

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: a propos...
PostZamieszczono: ndz lis 19, 2006 15:35 
Awatar użytkownika

Proszę abyś tak sprawy nie stawiał dot.relacji żródło-NIEMEN jest zbyt ortodoksyjne.ZAWSZE NIEMEN będzie I-szym,bez cienia wątpliwości!!!Życzę miłych chwil,za godzinę udaję się wykonywać obowiązki festiwalowe,na forum wejdę jakiś czas po festiwalu,festiwalu ,który jest HOŁDEM ZŁOŻONYM SZCZEGÓLNEMU ARTYŚCIE-CZESŁAWOWI NIEMENOWI.-bywajcie pogodni i zdrowi.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz lis 19, 2006 15:47 
Awatar użytkownika

stan.i.slaw N.AE. pisze:
Niemen....źródło tajemne , gdyż dałem słowo honoru , że nie podam personaliów...

:D Czyż to nie nazbyt posunięta konspiracja Stanisławie ?

Składy zespołów rockowych nie powinny być tajne/poufne... :wink:
Czytałem gdzieś, że członkowie Cz. Gitar ukrywali swoje personalia w obawie przed wyrzuceniem ze szkoły muzycznej. Dziś na szczęście żadne represje za granie nie grożą .

Nie powinno być żadną tajemnicą, że w pierwszym skladzie Grupy :n: na gitarze grał Tomasz Jaśkiewicz, na kontrabasie Helmut Nadolski, a na perkusji Andrzej Tylec. Jeszcze jesienią 1971r. brzmienie i skład Grupy :n: wzbogacił Jo.Skrzek, który przekonał Niemena najpierw do Piotrowskiego, a następnie do Antymosa Apostolisa, który długi czas grał na gitarze Tomasza...
Informacje te pochodzą właśnie od Tomasza Jaśkiewicza oraz od Józefa Skrzeka, którzy darzą się wielkim szacunkiem i sympatią.
Ciekawe, że sam Czesław w swych wspomnieniach wielokrotnie mylił kolejność w jakiej przychodzili do grupy muzycy Silesian Blues Band... :)

Nie widzę żadnego powodu, aby wprowadzać tu embargo na info o SBB. Historia tego zespołu nieodłącznie związana jest z artystyczną biografią Niemena i mimo różnych waśni także za naszą sprawą ma szansę na prawdziwy happy end.

Pozdrawiam wszystkich Userów, a za pośrednictwem Stanisława uczestników i gości festiwalu w Słupsku.

P.S.Kiedy będzie już znany rozkład programów na grudniowy dzień z SBB można będzie to obwieścić w temacie W tvp Kultura.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn lis 20, 2006 13:17 
stan.i.slaw N.AE. pisze:
Zacznie nam się rozmazywać miast klarować obraz Niemena.
źródło tajemne , gdyż dałem słowo honoru , że nie podam personaliów...
Klarujmy - ale nie zapomnijmy dodac szczypty tajemniczosci!

Odrobina "slow naduzycia" tez nie zaszkodzi - SLOWO HONORU!

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn lis 20, 2006 14:00 
Awatar użytkownika

Maciek pisze:
stan.i.slaw N.AE. pisze:
"Czerwony album "-to Enigmatic...

Masz rację Stanisławie " Czerwony album " nagrała grupa Niemen Enigmatic.
Matt - grupa Niemen to kolejna formacja CN !

stan.i.slaw N.AE. pisze:
,,,,,i właśnie tu powstała Grupa NIEMEN...ale nie z Piotrowskim,Skrzekiem ...

No wlasnie. Wiem, ze sklady sie roznia - zreszta one caly czas "ewoluowaly" (zmienialy sie). Tutaj wystepuje raczej problem nazwy. Tylko zastanawiam sie czy jest on w ogole do rozwiazania. Mimo obecnosci na forum wielu znawcow tematu moze to byc trudne. Wszak powstania zespolu nikt nie zglaszal do jakiegokolwiek urzedu, a jeszcze dochodzi sprawa zmian składu, gdy juz dana nazwa funkcjonowala.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn lis 20, 2006 15:09 
stan.i.slaw N.AE. pisze:
Skrzeczące forum ?
Skrzeczace - czy nieme? Czy moze... - ale nie chce brnac dalej w przekrecanie nazwisk - bo mi cnota nie pozwala.
stan.i.slaw N.AE. pisze:
Żódło ,które udzieliło mi takiej informacji,juz dość dawno.nie może byc porównywane z tobą ,byłoby to nietaktem wobec tamtej osoby,ona jest dla mnie autorytetem a nie ty Maćku.
Gdzie Migaweczka?????

Co do wspolpracy Niemena ze Skrzekiem i jego sbebeckim skladem widze, ze zdania sa podzielone... Pragne nadmienic, ze na nieistniejacym juz Forum SBB ta wspolpraca, wspolne plyty, koncerty, etc. Niemena z pozniejszym SBB uznawane sa za pewnik. Ja rowniez przychylam sie do tej opinii. Za duzo bylo milosci, nienawisci, wyrzekan, przebaczen i bicia sie w przyslowiowe piersi aby uznac, ze Skrzek znal Niemena, czy Niemen Skrzeka tylko z radia czy z plyt. Musieli w jakis sposob sie ze soba zblizyc.

Wydaje mi sie, ze Markovitz i Maciek maja racje... Potwierdzenie znajduje na okladkach kilku plyt. Byc moze byla to kolejna antyniemenowska akcja wiadomych sil, ktore wypuscily bledy na okladki plyt. Fakt, ze bledy te powtarzaja sie takze na plytach wydanych za "zachodnia granica", przekonuje mnie jednak, ze moze rzeczywiscie Skrzek podgrywa momentami Niemenowi do spiewania... W niektorych piosenkach slysze znane z pozniejszych plyt SBB zawodzenia. Ale nie bylem przy nagraniu wzmiankowanej plyty! Moze to Niemen byl niedysponowany i dla niepoznaki wpisal nazwisko Skrzek i stad te pozniejsze niesnaski...

Bylem na koncercie Grupy Niemen na Zaduszkach w Krakowie i jak juz wspominalem wczesniej, malo ze wspomnianego koncertu pamietam. Czy gral Skrzek? Nie wiem. Wiem tylko, ze zalowalem, ze nie gral wtedy Breakout!

Wspolpraca Niemen-Skrzek - kolejna nierozwiazana zagadka przeszlosci???

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn lis 20, 2006 21:27 
Awatar użytkownika

... tez bylem na tych Zaduszkach. Grupa Niemen grala w skladzie Nadolski-Skrzek-Apostolis-Piotrowski, wiec chyba jednak zawierala w sobie caly pozniejszy esbebecki sklad. Wystep byl w ramach koncertu w filharmonii poswieconego Komedzie i pamietam ze jednym z utworow byla Kattorna.

A ze jeszcze w tamtych czasach oczy mielam dobre to potwierdzam ze Skrzek ktorego tam widzialem "basujacego" to byl ten sam Skrzek ktorego wczesniej podziwialem w Breakoutach (tez "basujacego").

:idea: Chociaz po chwili zastanowienia mysle ze to tez mogla byc prowokacja. :?: Przeciez mogli podstawic Czeslawowi, a moze i Nalepie, sobowtora Skrzeka. Hmmmm... taaak, to wielce prawdopodobne....

A tak w sumie to bylem na conajmniej pieciu koncertach Grupy Niemen z tym sobowtorem w skladzie - ostatni z nich w cyrku w Warszawie.

...ale cyrk...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn lis 20, 2006 22:15 
Awatar użytkownika

gasket pisze:
stan.i.slaw N.AE. pisze:
Żódło ,które udzieliło mi takiej informacji,juz dość dawno.nie może byc porównywane z tobą ,byłoby to nietaktem wobec tamtej osoby,ona jest dla mnie autorytetem a nie ty Maćku.
Gdzie Migaweczka?????

Gasket, aleś Ty niecierpliwy ;) Migaweczka czarowała głosem w Piekarach Śląskich, :wink: więc nie chciała sobie psuć humoru tworami słownymi Stanisława 8) Aktualnie jednak już wróciłam, przeczytałam i opuszczam zasłonę miłosierdzia... :D

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt lis 21, 2006 13:52 
migaweczka pisze:
Migaweczka czarowała głosem w Piekarach Śląskich, :wink:
Jesli w Piekarach - to przy pianinie siedzial pewnie, dosc kontrowersyjny na tym forum, Jozef Skrzek!

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt lis 21, 2006 19:08 
Awatar użytkownika

gasket pisze:
migaweczka pisze:
Migaweczka czarowała głosem w Piekarach Śląskich, :wink:
Jesli w Piekarach - to przy pianinie siedzial pewnie, dosc kontrowersyjny na tym forum, Jozef Skrzek!

No... ktoś w tym stylu :lol:

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr lis 22, 2006 9:50 
Awatar użytkownika

Marku, w 1-szym składzie Grupy NIEMEN grał jeszcze Andrzej Przybielski-trąbka."W tym skladzie zostały nagrane "Marionetki""-powiedział Tomasz Jaśkiewicz. ...!!!

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr lis 22, 2006 10:24 
Awatar użytkownika

stan.i.slaw N.AE. pisze:
.. w 1-szym składzie Grupy NIEMEN grał jeszcze Andrzej Przybielski-trąbka."W tym skladzie zostały nagrane "Marionetki""-powiedział Tomasz Jaśkiewicz. !!!

Oj, Stanisławie chyba trochę niedokładnie zrozumiałeś..

Grupa NIEMEN w składzie z Tomaszem Jaśkiewiczem nie dokonała żadnych nagrań płytowych.
Wypowiedź : zrobiliśmy repertuar pierwszej płyty nie oznacza jeszcze, że nagrali płytę :idea:

Utwory takie jak "Piosenka dla zmarłej" zostały zaaranżowane i były wykonywane na koncertach jeszcze wówczas, gdy na gitarze grał Tomasz Jaśkiewicz. Natomiast nagrań na płytę Niemen vol.I dokonano już latem 1972 roku w składzie z trójką muzyków ze Śląska i była to druga płyta Grupy NIEMEN (po Strange is this World) !

Co do momentu w jakim pojawił się w Grupie Andrzej "Major" Przybielski, to bardzo chętnie przeczytałbym właśnie Jego relację. Wiadomo mi tyle, że jego angaż do Grupy nastąpił za sprawą Helmuta Nadolskiego.

Pewne jest także , że nazwa NIEMEN na określenie grupy pojawiła się właśnie z początkiem współpracy Czesława z Helmutem Nadolskim, jesienią 1971r.
Pisałem już trochę na ten temat.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr lis 22, 2006 11:25 
Awatar użytkownika

Marku ...zostaję przy swoim,słowa Tomka są dla mnie wiarygodne i nie interesuje mnie czy się komuś to bodoba czy nie ?! pamiętacie co mówił NIEMEN o "kłosie i kwiatku"?

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 235 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.