[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest sob paź 31, 2020 19:43

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 234 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: SBB
PostZamieszczono: czw mar 05, 2009 12:14 
Awatar użytkownika

Witajcie.

wczoraj zakupiłem nowe płyty-nowy dwupłytowy Niemen i SBB z zieloną okładką z koncertem z 1979 roku.Same nowości jednym słowem.Właśnie teraz skończyła się druga płyta Niemena i zaczynam po raz drugi (wczoraj pierwszy raz)odsłuch SBB.

Co do Niemena,mam pytanie.Czy nie macie wrażenia,że te dwa koncerty-JJ'72 i JJ'75-na tym albumie brzmią jakby były zarejestrowane w systemie monofonicznym?

Co do SBB: bardzo piękny album.Nic nie wiedziałem,że SBB potrafi w tamtym okresie zagrać tak wspaniały koncert z całkowicie nieznanym improwizowanym materiałem.Gorąco Wam polecam nowy podwójny zielony album SBB.

Na wkładce do albumu SBB jest info o zapowiedzach wydawniczych zespołu.Jest tam m.in. zapowiedź wydania (ukaże się już niedługo) albumu "Freedom Sopot 1978" z drugą płytą,która zawierać będzie dodatkowe niepublikowane studyjne i koncertowe utwory SBB.Czy tak będzie się działo z wszystkimi krążkami SBB?Ja w tej chwili mam ten Sopot'78,ale chciałbym mieć ten album z dodatkową płytą.Co robić z tym jednym krążkiem, z którym zostałem?Na Allegro poszłoby za grosze.Czemu nie można było wydać od razu tego koncertu z bonusami?To mnie najbardziej dziwi.

W zeszłym tygodniu nabyłem też płytę "Jerzyk" z bonusami.Wlokłem się do domu z tym krążkiem z mieszanymi uczuciami.Krótkie utwory,pewnie piosenki,co najwyżej żartobliwe,czy to mnie w ogóle zainteresuje?A jednak.Płyta znakomita.

Pozdrawiam

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw mar 05, 2009 15:35 
Awatar użytkownika

Witaj, w sprawach wydawnictw SBB postaram się co-nieco wyjaśnić

Geronimo pisze:
Na wkładce do albumu SBB jest info o zapowiedzach wydawniczych zespołu.Jest tam m.in. zapowiedź wydania (ukaże się już niedługo) albumu "Freedom Sopot 1978" z drugą płytą,która zawierać będzie dodatkowe niepublikowane studyjne i koncertowe utwory SBB.Czy tak będzie się działo z wszystkimi krążkami SBB?Ja w tej chwili mam ten Sopot'78,ale chciałbym mieć ten album z dodatkową płytą.Co robić z tym jednym krążkiem, z którym zostałem?Na Allegro poszłoby za grosze.Czemu nie można było wydać od razu tego koncertu z bonusami?To mnie najbardziej dziwi.

"Freedom Live Sopot '78" ukazało się oryginalnie we wrześniu 2002 r., więc przeszło siedem lat temu. Gdy Metal Mind przygotował wszystkie płyty zespołu do wydania (w roku 2004), "Freedom" oraz "Trio" z koncertem z Zaduszek Jazzowych 2001 zostały z premedytacją pominięte. W 2002 r. o bonusach nie było mowy z prostej przyczyny - nie było nawet wiadomo o ich egzystencji. Sam album też jest podzielony na utwory w sposób błędny, co teraz zostanie naprawione. A że wspólnie z muzykami uznaliśmy, że jest to tak dobry materiał, że szkoda go skazywać na coraz większe zapomnienie - to wydamy go w kolorowej serii. Na większą ilość muzyki z Sopotu niestety nie ma co liczyć, ale z jego okolic - jak najbardziej. I dlatego album się ukaże ponownie, w formie takiej definitywnej, edycji de luxe.

Zanim jednak to nastąpi (druga płyta zestawu nie jest jeszcze zamknięta), światło dzienne ujrzy "Live In Opole 1974. Rock przez cały rok" i solowy "Czas dojrzewania" Józefa Skrzeka (muzyka filmowa z 1983 r.). W tym roku można się spodziewać także jeszcze jednej perełki studyjnej z lat 70. No i książki...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw mar 05, 2009 21:33 
Awatar użytkownika

Dzięki art za wyjaśnienia.

propozycja kolorowych edycji bardzo ciekawa i bardzo oryginalna-podoba mi się :) Zdjęcia zespołu i miast związanych z koncertami-interesujący pomysł.Ależ to się szybko rozwija.Brakuje kasy na nowości."Opole 1974" też nabędę,ale na pewno jeszcze nie teraz.Art,co zrobić z jednopłytowym wydaniem "Live Freedom Sopot'78"?Gdybym tylko wiedział,że będzie wznowienie z nową płytą..eech..szkoda było kasy.Trzeba będzie komuś w rodzinie podarować.

Pozdrawiam

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt mar 24, 2009 21:38 
Awatar użytkownika

W niedzielę i poniedziałek wysłuchałem dwukrotnie najnowszej płyty SBB "Iron Curtain".Moim zdaniem krążek jest znakomity.Wokal pana Józefa bardzo dojrzały.Teksty nie powiedziałbym banalne tylko proste,które ciekawie się układają razem z muzyką.Jednym słowem płyta warta posiadania.Dla mnie zdecydowanie ciekawsza pozycja niż najnowsze U2.Może dlatego też, że Józef Skrzek śpiewa po polsku;można medytować muzykę z tekstem.W każdym razie całość mi się bardzo podoba.Duży plus dla nowego oblicza SBB!!

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw kwie 09, 2009 13:01 
Awatar użytkownika

Geronimo pisze:

propozycja kolorowych edycji bardzo ciekawa i bardzo oryginalna-podoba mi się :) Zdjęcia zespołu i miast związanych z koncertami-interesujący pomysł.

Pomysł do końca oryginalny nie jest - podobną serię nagrań koncertowych wydawał swego czasu w specjalnej edycji dla fanów zespół King Crimson. To oczywiście nie zmienia faktu, że wydania SBB są znakomite zarówno pod względem muzycznym jak i edytorskim, szkoda tylko, że takie drogie...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw kwie 09, 2009 22:03 
Awatar użytkownika

kolorowe edycje są najczęściej dwupłytowe i kosztują maksymalnie 39 zł.Wyjątek to Marburg 59zł.To są dobre ceny jak za albumy dwupłytowe.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob paź 31, 2009 14:06 
Awatar użytkownika

Kolejna kolorowa edycja. Biała, z Czechosłowacji, z 1980 r. Koncert całkowicie niecodzienny. Nie dojechał Józef Skrzek i za klawiaturami zasiadł Sławomir Piwowar... Wydawnictwo niebawem w sklepach :)

A w grudniu trzypłytowy boks z muzyką z spektaklu "Malczewski", wzbogacony bogatą książeczką (100 stron, reprodukcje obrazów, niepublikowane fotosy). Wszystko pamięci Jurka Leszczyńskiego.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt lis 13, 2009 15:33 
Awatar użytkownika

Wczoraj byłam na koncercie SBB w gdyńskim Pokładzie. Niestety, wróciłam rozczarowana i chyba nie tylko ja. Pomijam już sprawy organizacyjne, takie jak godzinne opóźnienie koncertu bez jakiegolwiek wyjaśnienia i kilkudziesięciominutowe oczekiwanie w deszczu na wpuszczenie do klubu (w tym czasie zespół miał próbę). O tym wszystkim pewnie szybko bym zapomniała, gdyby koncert był przynajmniej w połowie tak dobry, jak ten, na którym byłam w latach 70-tych. Niestety Panowie najwyraźniej wczoraj nie byli w najlepszej formie i zdecydowanie za mało było w tym wszystkim poweru.
Było kilka lepszych momentów, ale większość koncertu jednak była zbyt słaba, jak na takiej klasy zespół. Nie zagrali też utworów, na które czekałam, z ostatnich dwóch płyt był tylko utwór "Sunny Day", choć po cichu liczyłam na "Pielgrzyma","Camelele" czy "Błogosławione dni". Myślałam, że może na bis coś z tego zagrają, ale bisów w ogóle nie było.. Po koncercie Jo. Skrzek powiedział mi, że mieli zagrać "Camelele", ale...zapomnieli.
Nagłośnienie koncertu niestety też pozostawiało wiele do życzenia.
Fragmenty koncertu możecie zobaczyć tutaj:

http://www.youtube.com/watch?v=_JC_VyUs3kw

http://www.youtube.com/watch?v=Bzxg2nDL ... re=channel

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt lis 24, 2009 16:09 
Awatar użytkownika

W sobotę zakupiłem "Live in Sopot 1978.Extended Freedom".Jak zwykle muza znakomita.Świetny bonusowy dysk.Szczerze polecam.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt lis 24, 2009 17:06 
Awatar użytkownika

Teraz się ukazał koncert z Czechosłowacji w składzie bez... Józefa Skrzeka. Zaskakujący występ!
A na początku grudnia 3-płytowy boks z muzyką ze spektaklu "Malczewski".

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob gru 05, 2009 18:57 
Awatar użytkownika

Ciekawe,ciekawe.W sieci empik.com album "Malczewski" wyprzedany w przedsprzedaży.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob sty 09, 2010 21:20 
Awatar użytkownika

Album "Malczewski" SBB mógłby nosić podtytuł - Rekonstrukcja...

Podtytuł pisany z dużej litery, bo zebranie i opracowanie tego materiału (+ płyta z fragmentami wywiadów) to mrówcza praca, która zdawałoby się - wobec zaginięcia telewizyjnego spektaklu - z góry skazana jest na porażkę, a jednak Panowie z wydawnictwa e-silesia i Art poradzili sobie znakomicie.
Słucham i nadziwić się mogę, że niemożliwe stało się możliwe 8)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn mar 08, 2010 23:47 
Awatar użytkownika

Właśnie wysłuchałam wywiadu, w którym Józef Skrzek mówi o nowej płycie SBB w starym składzie, z Jerzym Piotrowskim. :D

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: SBB - Wizje
PostZamieszczono: wt mar 09, 2010 8:30 
Awatar użytkownika

O tym marzy wielu, ale wywiad Skrzeka dla Zamorskiego pochodzi z początku lat 90-tych...

A więc zapowiedź z wywiadu została już zrealizowana -choćby na płycie "Odlot" 8)

Dzięki Babinitzowi obejrzeć można także reportaż z promocji książki "Wizje".

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt cze 22, 2012 11:45 
Awatar użytkownika

SBB. Zespół istnieje, nagrywa, koncertuje, byłem na koncercie zespołu SBB w listopadzie 2011 roku. Porządny zespół rockowy z Górnego Śląska w Polsce , trzech śląskich muzyków; Józef Skrzek, Antymos Apostolos, Ireneusz Głyk. Zespół SBB wystapił w klubie muzycznym , koncert 2. godziny, bisowali. Porządny , rockowy koncert w wykonaniu muzyków rockowych z Górnego Śląska . Pełna sala publiczności , porządny koncert porządnie nagrodzony oklaskami.
Zespół SBB zaczął współpracować z Czesławem Niemenem jako zespół muzyków z Górnego Śląska , i w roku 2011 występują jako zespół muzyków z Górnego Śląska.
SBB posiada swoją stronę internetową, ale aktualnie forum nie. Józef Skrzek ze swoją żoną piszą autobiografię.
Pozdrawiam
Jurek

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 234 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.