[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest pn sie 26, 2019 7:54

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: ndz lis 11, 2018 19:26 
Awatar użytkownika

Ewa napisała:
Cytuj:
Otrzymałam dziś bardzo smutną wiadomość...

Nagle cisza-wiatr umilkł...
Łza w oku się kręci
Cóż to się stało ?
Nic ?!
Natura jest wyrocznią naszą…
TW

moje

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt maja 21, 2019 13:24 
Awatar użytkownika

Z wpisu na Fb Redaktora naczelnego dwumiesięcznika Jazz Forum dowiedziałem się, że 21 maja 2019 odszedł do wieczności profesor ASP w Warszawie- Rosław Szaybo.

Zmarły był znanym artystą- grafikiem i designerem, autorem wielu plakatow i projektów okładek płytowych najznakomitszych artystów z kręgu światowej muzyki popularnej i jazzu.

Do charakterystycznych dla jego stylu projektów należą m.in. okładki płyt: "Astigmatic" Komedy i "British Steel" Judas Priest (był też autorem loga tego zespołu) oraz plakat Milesa Daviesa.

Pan Rosław- zwany przez przyjaciół 'Sławkiem'- wraz ze Stanisławem Zagórskim przez wiele lat wyznaczał trendy w sztuce plakatu i w grafice użytkowej stosowanej w przemyśle muzycznym.

Pracując jako dyrektor artystyczny CBS Records w Londynie Szaybo miał wpływ na okładki płyt "Ode to Venus" i "Mourner's Rhapsody" Niemena w czasie realizacji kontraktu z Columbia Records.

W Londynie namawiał Czesława do udziału w życiu towarzyskim socjety, bo tak załatwiało się kontrakty i promocję. Niemen nie uległ tym namowom, nie wyrzekł się też swoich zasad i przekonań.

Szaybo miał swoisty patent na karierę. Jego nazwisko sprawiało, że w londyńskiej socjecie uchodził za swojego (tak jak Urbaniak w CBS w NY), o czym z humorem opowiedział w wywiadzie dla Playboya.

O karierze Rosława Szaybo i Stanisława Zagórskiego świetny dokument filmowy p.t. "Przyjaciele na 33 obroty" (2013) zrealizował Grzegorz Brzozowicz. Film jest do obejrzenia na stronie => NINATEKA

Będzie go też można obejrzeć w TVP Kultura- w czwartek 6 czerwca o godz.18.00, a już teraz na stronie internetowej tej stacji TV udostępniono reportaż o Rosławie Szaybo z cyklu NOTACJE.

Załączniki:
Rosław Szaybo + 21 V 2019 screen z Fb Judas Priest.jpg
Rosław Szaybo + 21 V 2019 screen z Fb Judas Priest.jpg [ 36.74 KiB | Przeglądany 252 razy ]
Rosław Szaybo + 21 V 2019 screen z Fb Pawła Brodowskiego.jpg
Rosław Szaybo + 21 V 2019 screen z Fb Pawła Brodowskiego.jpg [ 52.45 KiB | Przeglądany 290 razy ]

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz lip 07, 2019 10:46 
Awatar użytkownika

Wczoraj zmarła w swoim domu w Laskach pod Warszawą Wanda Warska. Miała 87 lat

moje

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt lip 09, 2019 17:47 
Awatar użytkownika

Jakoś tak bez większego echa przeszła ta śmierć,nawet w tak szacownym miejscu jak to forum,nie mówiąc już o różnorakich mediach.One teoretycznie lubią epatować i karmić się śmiercią,wałkując taki temat do nieprzytomności.Tym razem stwierdziły pewnie,że nie warto stawiać na tego"konia".Tylko wczoraj,gdy swoim zwyczajem kładąc się do łóżka właczyłem radio/tym razem była to Jedynka/usłyszałem kilka okolicznościowych piosenek,pieśni Wandy Warskiej.Wśród nich była słynna wokaliza z filmu "Pociąg" i "W Weronie".Mój Boże, te małe dzieła sztuki/nie zapominając o genialnej "Romancy Cherubina"/są więcej warte niż całe dyskografie promowanych gwiazd i gwiazdeczek.Czy szanowni redaktorzy muzyczni tego nie słyszą?Jeśli już na czymś polegać ma ta kulturotwórcza misja mediów to właśnie na tym.Ach,szkoda nawet o tym pisać.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt lip 09, 2019 21:42 
Awatar użytkownika

przypomniałem Kurylewicz Warska Niemen , w wieczorze płytowym też wspominali muzyka pozostanie :N:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt lip 09, 2019 22:06 
Awatar użytkownika

Tu można połuchać "Wieczoru płytowego" Dwójki poświęconego Wandzie Warskiej.
https://www.polskieradio.pl/8/4564/Artykul/2337650

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr lip 10, 2019 18:56 
Awatar użytkownika

dzek pisze:
Czy szanowni redaktorzy muzyczni tego nie słyszą?Jeśli już na czymś polegać ma ta kulturotwórcza misja mediów to właśnie na tym.Ach,szkoda nawet o tym pisać.

Media tę misję kontynuują - tyle że mass-media, zgodnie ze swą nazwą i przeznaczeniem, kreują kulturę masową. Jedyną bronią jest bojkot. Ja go uskuteczniam.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt lip 12, 2019 9:33 
Awatar użytkownika

Ja też nie włączam większości stacji radiowych,ale czy nazwałbym to bojkotem?Gdybym nie zapłacił abonamentu z uzasadnieniem,że media publiczne nie realizują swojej misji i następnie sądził bym się z nimi latami,donosząc przy tym różnarakim mediom i sprawa stał by się głośna,no to może ów mój skromny,prywatny sprzeciw nosiłby znamiona bojkotu.A tak?Kogo to obchodzi czy ja włącze ten czy inny program telewizyjny czy też tę a nie inną stację radiową?Jak się kasa zgadza to moje marudzenie na nic się zda.Nawiasem mówiąc jak to jest,że w tak dużej metropolii jaką jest Jelenia Góra nie mogę słuchać,poprzez radio, Dwójki/brak zasięgu/-jedynej stacji,której chyba da się słuchać.Kora,z którą może nie do końca było mi ostatnio po drodze,wyraziła się o Dwójce bardzo podobnie jakieś dwa lata przed śmiercią .I powiedziała,ba powtórzyła to P.Metzowi kilkakrotnie,dając wyraz swojej dezaprobaty wobec Trójki,a pan redaktor początkowo udawał,że nie słyszy,aż wreszcie bąknął coś w rodzaju-postaram się.Chociaż ,jeśli chodzi akurat o Metza,to on ,nawet dosyć niedawno prezentował nagrania z płyty Kurylewicza,Warskiej i Niemena mówiąc,że to najpiękniejsza poezja śpiewana w historii polskiej muzyki rozrywkowej.Tak to chyba określił.A i Niemena,choćby z "Marionetek"grał nie raz.Słyszałem to i mogę potwierdzić.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa UTC+1godz.