[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest pn kwie 06, 2020 6:22

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 103 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: pt mar 13, 2020 9:04 
Awatar użytkownika

I nie żal nic, a żal tak wiele...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt mar 13, 2020 10:40 
Awatar użytkownika

Pani Jadzia kiedyś powiedziała, że my, fani jesteśmy dla niej jak rodzina. Bardzo się cieszyła z wszelkich spotkań, my też nie wyobrażaliśmy sobie zlotów bez jej obecności. Żal, że już jej z nami nie będzie. :(
Serdeczne wyrazy współczucia dla całej rodziny.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob mar 14, 2020 10:07 
Awatar użytkownika

Przeczytałem dzisiaj pierwszy post założyciela tego wątku – EDA- i zrobiło mi sią zimno, bo zdałem sobie sprawę, że życie toczy się za szybko, za szybko przemijają bezpowrotnie piękne chwile, za dużo żyjących kiedyś wokół mnie osób już nie ma, nie ma też tych, którzy zostali przywołani w tym wątku. Poczułem się tak, jakby mi ktoś zabrał połowę mojego ciała. Przez chwilę przeleciało przez mój umysł całe moje dotychczasowe życie: wspaniale chwile dzieciństwa u dziadków, których już dawno nie ma, liceum, wypite ”szlachetne” wina, dymek zaciągany z tlącego się zioła, prywatki, pierwsze dziewczyny, studia, małżeństwo, ojcostwo i dzień dzisiejszy; dzień z którego korzystam całkiem dobrze, ale wolałbym tamte, przeszłe czasy. Dzisiaj zdałem sobie sprawę, że kiedy budowałem swój dom byłem najmłodszym mieszkańcem tego osiedla, a teraz należę tu do seniorów. Brrr… Na szczęście mam dwie słodkie wnusie, które ubarwiają moje życie.

Mimo wszystko, mimo tych smutnych refleksji widzę, że jednak życie przebiega normalnie, wg. ułożonego precyzyjnie przez naturę schematu. Natura ukształtowała naszą psychikę w ten sposób, że godzimy się bez sprzeciwu z przemijaniem życia.

OBYŚMY JAK NAJRZADZIEJ MUSIELI ZAMIESZCZAĆ W TYM WĄTKU SMUTNE INFORMACJE.

PS Drogi Edzie, jeśli tu zaglądasz czasami, przyjmij moje pozdrowienia.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz mar 15, 2020 16:43 
Awatar użytkownika

Pożegnanie Pani Jadwigi jutro, 16.03. o godz. 12.10 na cmentarzu Kołobrzeg Zieleniewo.

Będzie delegacja fanów z wieńcem. Będzie także nekrolog w ogólnopolskim wydaniu Gazety Wyborczej.

Ci, którzy mają życzenie dołożyć się do wieńca i nekrologu mogą wpłacić 25 zł na konto Anny Basiak: 67 1020 1097 0000 7002 0051 5601

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz mar 15, 2020 23:22 
Awatar użytkownika

Cytuj:
Będzie delegacja fanów z wieńcem.

Znany jest skład delegacji ?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn mar 16, 2020 7:49 
Awatar użytkownika

Tadeusz pisze:

Ania B. i Marek S. z Warszawy.

PS
Edytowałam poprzedni post. Te 25 zł to składka na wieniec + nekrolog.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn mar 16, 2020 7:51 
Awatar użytkownika

Tadeusz pisze:

Ania B. i Marek S. z Warszawy.

PS
Właśnie edytowałam poprzedni post. Te 25 zł to składka na wieniec + nekrolog (nekrolog załatwia Ania L.)
Nr konta Anna Basiak 67 1020 1097 0000 7002 0051 5601

Bądźmy dziś myślami z Panią Jadzią o 12.10.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt mar 17, 2020 9:41 
Awatar użytkownika

Nekrolog w dzisiejszym internetowym wydaniu Gazety Wyborczej, zredagowany przez Ankę i Markovitza.

Załącznik:
Nekrolog w GW.PNG
Nekrolog w GW.PNG [ 52.31 KiB | Przeglądany 367 razy ]

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt mar 17, 2020 12:05 
Awatar użytkownika

Chciałem w tym miejscu podziękować za wszystko: Ewie, dwóm Aniom, Tadeuszowi i reprezentującej nas na uroczystości w Kołobrzegu skromnej delegacji z Markiem (z W-wy) na czele.

Mam nadzieję, że w większości zgadzamy się ze zdaniem z nekrologu o bardzo ważnej roli Pani Jadwigi Bortkiewicz w kultywowaniu pamięci o Jej bracie Czesławie Niemenie-Wydrzyckim.

W jednym miejscu przestawiono człony nazwiska (bo urzędowo pierwszy powinien być "Niemen"), ale redaktorska ręka chyba chciała nam uświadomić, że historycznie najpierw był Wydrzycki, a później Niemen...

Zdanie o żalu z tekstu utworu "spodchmurykapelusza" zacytowane w topiku przez Tadeusza jest trafne, gdy żegnamy Kogoś życiowo spełnionego i możemy sięgać do wspomnień...

W przypadku Pani Jadwigi - żal mi, że za Jej życia nie doszło do zgody, która dawałaby nowy asumpt do popularyzacji twórczości Jej brata. Ale na to już nie mamy wpływu.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt mar 17, 2020 14:26 
Awatar użytkownika

Cytuj:
W przypadku Pani Jadwigi - żal mi, że za Jej życia nie doszło do zgody, która dawałaby nowy asumpt do popularyzacji twórczości Jej brata. Ale na to już nie mamy wpływu.

Zostawmy za sobą uchylone drzwi.
Niech każdy, kto zechce,
zajrzy do tej komnaty muzyki…
Niech strofy mędrca złagodzą nasz gniew
i skłonią do zgody, i miłości…

Czy stanie się tak…?

TW, 17.03. 2020, Wrocław

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt mar 17, 2020 15:06 
Awatar użytkownika

Załącznik:
img_20200316_114300_105.jpg
img_20200316_114300_105.jpg [ 75.76 KiB | Przeglądany 347 razy ]
Mimo, że udział fanów w pogrzebie ś.p. Jadwigi Bortkiewicz z powodu zaistniałej sytuacji był tak niewielki, to Ania i Marek (dwie osoby z naszego grona chyba najbardziej emocjonalnie związane z Panią Jadwigą), godnie nas reprezentowali. Z relacji Ani wiem, że ceremonia pogrzebowa w przycmentarnej kaplicy była bardzo piękna i uroczysta, ze wzruszającą przemową księdza, który dobrze znał panią Jadwigę i wychwalał przede wszystkim jej skromność.
W pogrzebie oprócz najbliższej rodziny z Kołobrzegu, Białogardu i Szczecina, wzięli udział także sąsiedzi i koleżanki z chóru, tak, że trochę osób jednak przybyło.
Najbardziej wzruszającym przeżyciem dla Ani i Marka było to, że Pani Jadzia zabrała ze sobą dwie róże, które położyli na trumnie...

PS Na zdjęciu wiązanki od Fanów (są dwie, bo tak wyszło...)

Załącznik:
img_20200316_120508_136.jpg
img_20200316_120508_136.jpg [ 62.4 KiB | Przeglądany 347 razy ]

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr mar 18, 2020 11:28 
Awatar użytkownika

Niedawno wyraziłem życzenie, aby jak najrzadziej zamieszczać tutaj smutne informacje, a tu znowu niepowetowana strata.
Zmarł nasz "król Władysław Jagiełło" - Emil Karewicz. Wszyscy pamiętamy go też w roli Hermana Brunera, cynicznego SS-mana, odegranej w mistrzowski sposób. Sama postać jako taka była moralnie do cna zdemoralizowana, a jednak Emil Karewicz tak ją zagrał, że budziła zaciekawienie i swoistą sympatię. Pamiętam, że szczególnie lubiłem odcinki "Stawki..." z Brunerem.
Świetnie też przesłuchiwał Franciszka Dolasa ( "Jak rozpętałem drugą wojnę światową") - przedstawiającego się przed SS - manem (Emilem Karewiczem) jako Grzegorz Brzęczyszczykiewicz ze wsi Chrząszczyżewoszyce w powiecie Łękołody. :lol: :lol: :lol:
Co tu dużo mówić - wspaniały aktor, do tego skromny i uczciwy. W branży mówiono o nim, że ma gołębie serce.

Załączniki:
Komentarz: Herman Bruner.
12.07.13 Emil Karewicz 3.jpg
12.07.13 Emil Karewicz 3.jpg [ 44.84 KiB | Przeglądany 299 razy ]

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz mar 29, 2020 8:10 
Awatar użytkownika

Dzisiaj nad ranem zmarł Krzysztof Penderecki, ceniony na całym świecie kompozytor. Wielokrotnie próbowałem zapoznać się z jego muzyką, ale nigdy nie docierała ona do mnie.

Sam kompozytor w jednym ze swoich wywiadów powiedział dość nieskromnie, choć trafnie, że jego muzyka nie jest dla wszystkich, jest dla wybranych

Dla przykładu jedna z jego kompozycji. Interesuje mnie, czy trafia ona do wrażliwości użytkowników naszego Forum. Proszę zainteresowanych o kilka słów na ten temat.

https://www.youtube.com/watch?v=9mYFKJBgxbM

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 103 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Strefa czasowa UTC+1godz.