[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest wt cze 25, 2019 4:40

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: pn sie 27, 2012 20:10 
Awatar użytkownika

Nowy kawałek Jarosława Królikowskiego do mojego tekstu

Cytuj:
TY
Okruszek miłości wiatrem przyniesiony
na płatku róży położyłem Ci na dłoni
Nie mogłaś go przyjąć, choć chciałaś…
Niech zostanie w naszych wspomnieniach
Nie wyrzucaj go, bo może…
… może kiedyś będzie spełniony
Ciepło Twoich dłoni sprawiło, że płonę
Zawsze będę do nich tęsknił i wypatrywał
- gdzie one ?
Gdzie spojrzę wszędzie widzę Ciebie
jak stoisz w oddaleniu i patrzysz na nas…
Chcę Ci coś powiedzieć
ale czuję, że lepsze jest milczenie...

http://www.youtube.com/watch?v=Ig12KtW68t0

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn lis 12, 2012 17:10 
Awatar użytkownika

Szanowny panie Jarosławie Królikowski,
Czy może Pan wyjaśnić, na jakiej podstawie podaje się Pan publicznie za tenora Opery Wrocławskiej? Takie informacje widnieją m.in. na plakatach mających reklamować koncerty z Pana udziałem i tak jest Pan przedstawiany na estradzie. A jest to co najmniej nadużycie.
Nie zamierzam na tym forum podawać argumentów na temat jakości prezentowanego przez Pana śpiewu, całkowicie dyskredytujących Pana do pracy w charakterze tenora nie tylko w tak szacownej instytucji jak Opera Wrocławska, ale i jakiejkolwiek innej profesjonalnej scenie. Jednak to co Pan robi, to zwykłe oszukiwanie potencjalnej publiczności... Doprawdy, żałosne jest takie postępowanie.
Proponuję nadal zajmować się swoim hobby bez podpierania się Operą Wrocławską.
Z poważaniem
Małgorzata Margoonika

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn lis 12, 2012 18:47 
Awatar użytkownika

Przedstawiono oświadczenie /właściwie nie wiadomo kogo?/ w którym stwierdzono, że nasz kolega z forum, nas oszukuje podając za tego, kim nie jest. Właściwie to nie wiem czy to chęć zdyskredytowania
kolegi Jarka czy co. Prosimy usera Margoonika o szerszą wypowiedź . Wiem, że śpiewał chórze opery jako tenor. Dlatego to żadne nadużycie jeśli chciał sobie ubarwić plakat. No to po co te takie stanowcze oświadczenia. Nie widzę w tym nic złego.

Ostatnio zmieniony pn lis 12, 2012 19:12 przez puszek, łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn lis 12, 2012 18:56 
Awatar użytkownika

Szanowna Pani Małgorzato Margooniko,
Jarosław Królikowski wiele lat pracował w Operze Wrocławskiej, koncertował też z nią podczas tournee po Europie. Fakty te są do sprawdzenia.
Wskoczyła Pani hukiem, nie mówiąc nawet "dzień dobry". To chyba brak dobrych manier, a może zbyt duży temperament ? Ufam jednak, że zbyt duży temperament.
A może Szanowna Pani zechce się przedstawić( zanim zacznie rzucać na oślep razami) - kogo reprezentuje, jakie ma kwalifikacje muzyczne, zainteresowania, itp?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr lis 14, 2012 19:53 
Awatar użytkownika

Szanowni Państwo,
To, że wiele lat temu pan Jarosław Królikowski pracował jako chórzysta w Operze Wrocławskiej (dawniej nie trzeba było mieć wykształcenia) nie daje mu żadnych praw, aby wszędzie gdzie tylko może, reklamował się jako obecny solista tejże instytucji. A robi to na każdym kroku, co łatwo to sprawdzić, jeśli tylko się chce. Świadczą o tym chociażby plakaty reklamujące jego nieliczne koncerty czy też ... nazwijmy to artykuły/blogi ;) Podaję kilka przykładów: http://www.jazzforum.com.pl/news.php?ac ... ow&id=1628, http://www.walbrzyszek.com/news,single, ... icle,12434, http://urodzinyniemena.blox.pl/html, http://www.ewapaprotna.com/archive_pl.html i inne.
A na tym portalu powielacie Państwo te nieprawdziwe informacje. Niegodne to i niesprawiedliwe.
Ale do rzeczy. Jakiś czas temu przypadkiem znalazłam się koncercie z udziałem pana Królikowskiego i z ogromnym zdumieniem dowiedziałam się, iż ten pan to mój kolega z pracy a ściślej mówiąc ze sceny (nie mylić z estradą). No po prostu obecny gwiazdor sceny Opery Wrocławskiej! - tak bowiem został przedstawiony :) :) :) Brak słów.
Jeśli chodzi o "ubarwianie plakatu"(argument Puszka) ... no cóż... równie dobrze można w tym celu użyć kredek świecowych ;) Jak piaskownica, to piaskownica.
Jeśli nie widzicie w tym Państwo nic złego, to popytajcie prawników. Nieznajomość prawa szkodzi. A atakowanie mnie i zarzucanie braku dobrych manier czy nadmiernego temperamentu, to personalne wycieczki. Może warto odnieść się raczej merytorycznie?
Ja jedynie stwierdzam fakt świadomego wprowadzania w błąd postronnych osób.
Osobiście odbieram takie postępowanie jako zwyczajne oszustwo.
Niech sobie pan Jarosław muzykuje, ale nie pod "szyldem" jednej z najlepszych oper w kraju.
A teraz pozwolę sobie na mała złośliwość, a co mi tam:) Panna Grycanka chce tańczyć w Bolshoi, pan Królikowski chce być uważany za tenora reprezentującego Operę Wrocławską a ja chcę żyć wśród samych prawych, uczciwych ludzi... Marzenia, marzenia...
Pozdrawiam wszystkich i życzę dużo zdrowia :)
Szczerze :)
M

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr lis 14, 2012 20:04 
Awatar użytkownika

Margoonika pisze:
A teraz pozwolę sobie na mała złośliwość, a co mi tam:) Panna Grycanka chce tańczyć w Bolshoi, pan Królikowski chce być uważany za tenora reprezentującego Operę Wrocławską a ja chcę żyć wśród samych prawych, uczciwych ludzi... Marzenia, marzenia...
Pozdrawiam wszystkich i życzę dużo zdrowia :)
Szczerze :)
M

Ja też, ale widać donosicieli w Polsce nie brakuje :(

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr lis 14, 2012 23:22 
Awatar użytkownika

Margoonika napisała:
Cytuj:
Nie zamierzam na tym forum podawać argumentów na temat jakości prezentowanego przez Pana śpiewu, całkowicie dyskredytujących Pana do pracy w charakterze tenora nie tylko w tak szacownej instytucji jak Opera Wrocławska, ale i jakiejkolwiek innej profesjonalnej scenie.

i
Cytuj:
To, że wiele lat temu pan Jarosław Królikowski pracował jako chórzysta w Operze Wrocławskiej (dawniej nie trzeba było mieć wykształcenia) nie daje mu żadnych praw...

i
Cytuj:
Niech sobie pan Jarosław muzykuje, ale nie pod "szyldem" jednej z najlepszych oper w kraju.

Brak logiki i konsekwencji w wypowiedzi Pani Margooniki: Najlepsza opera w kraju zatrudniała chórzystę, który wg. Margooniki nie ma kwalifikacji do pracy na profesjonalnej scenie.
Tak wynika z zacytowanych tu fragmentów wypowiedzi.
- Pani Margooniko, to jak to w końcu jest z tą najlepszą w kraju operą, która zatrudniała człowieka bez kwalifikacji i umiejętności ?
- Pani Margooniko, to jak to jest, Pani lepiej zna się na wokalistach, czy dział rekrutacji Opery Wrocławskiej?
- Pani Margooniko, skoro opera zatrudniła Jarosława królikowskiego- człowieka bez kwalifikacji, jak Pani "dyskretnie" sugeruje - to można domniemywać, że w Pani przypadku popełniła ten sam błąd, lub kierowała się identycznymi kryteriami (teraz pewno Pani zauważyła jak łatwo jest wpaść we własne sidła)
- Pani Margooniko, a zaglądała mu Pani do dyplomów i świadectw? Niech sobie Pani konfabuluje w zaciszu własnego kącika, a nie na forum publicznym.

Margoonika napisała:
Cytuj:
A atakowanie mnie i zarzucanie braku dobrych manier czy nadmiernego temperamentu, to personalne wycieczki. Może warto odnieść się raczej merytorycznie?

- A atakowanie Jarosława Królikowskiego na Forum to nie personalna wycieczka ? Jeżeli ma mu Pani coś do powiedzenia, to proszę to przekazać bezpośrednio jemu, bo on na tym forum nie pisuje.
-To Pani popisała się tu "merytoryką", podważając umiejętności Królikowskiego, wobec zupełnie innej kwalifikacji Opery Wrocławskiej, która go przez wiele lat zatrudniała.

Pani Margooniko, jest w tym topicu ostatni plakat awizujący serię jego koncertów ( proszę zapoznać się z całym wątkiem ), czy jest tam gdzieś "podpieranie" się Operą Wrocławską lub tenorem ?

Pani Margooniko, z Pani wypowiedzi wynika, że jest Pani solistką Opery Wrocłaskiej, czy można zatem odszukać Panią na poniższej lioście:
Soprany
Marta Brzezińska
Ewa Czermak
Aleksandra Kubas
Evgeniya Kuznetsova
Anna Lichorowicz
Anastazja Lipert
Aleksandra Makowska
Joanna Moskowicz
Ewa Vesin
Jolanta Żmurko
Mezzosoprany
Barbara Bagińska
Anna Bernacka
Dorota Dutkowska
Katarzyna Haras
Elżbieta Kaczmarzyk-Janczak
Jadwiga Postrożna
Iryna Zhytynska

PS "Margoonika" - bardzo oryginalne i ładne nazwisko ( pseudonim artystyczny ? ), poboba mi się :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw lis 15, 2012 11:41 
Awatar użytkownika

Szanowny Panie Tadeuszu,
odpowiadając kolejno na Pańskie zarzuty:
- "brak logiki i konsekwencji" oraz "konfabulacja"- doprawdy? Wystarczy znać fakty. Rozumiem, że nie ma Pan dostępu do dokumentów świadczących o kwalifikacjach zawodowych pana Jarosława Królikowskiego. Takowe są dostępne w archiwum Opery Wr. Ani ja ani nikt inny nie ma prawa ich udostępniać. Fakty są takie, że kiedyś nie trzeba było legitymować się odpowiednim dyplomem, aby dostać pracę jako chórzysta. Chętnych nie było zbyt wielu, bo i płaca była wyjątkowo marna. Wystarczyło mieć odpowiedni głos i czytać nuty. Dziś jest inaczej. (Choć płaca dalej licha).
Podważanie mojej wypowiedzi, wynika po prostu z Pańskiej niewiedzy w tej kwestii - z całym szacunkiem. Nikt z nas nie jest Bogiem :)
- "atakowanie Jarosława Królikowskiego na Forum to nie personalna wycieczka?" - Gdzie w moim wpisie dopatrzył się Pan ataku na pana J.Królikowskiego?
W stwierdzeniu faktów? Faktów, które można sprawdzić? Podałam adresy stron internetowych. A plakaty, chociażby ten z koncertu w Klubie Utopia 4.03.2012, a zamieszczony na tym forum 29.lutego br? To nie ja konfabuluję i nie ja podpieram się uznaną instytucją, aby przyciągnąć publiczność i połechtać swoje ego. Jeśli Pan "Tenor", delikatnie mówiąc, mija się z prawdą, to może warto się zastanowić, czy należy potępiać i dyskredytować osobę, która to wykazała. Natomiast reakcja Państwa jest kuriozalna i nawiązuje do przysłowia: "Kowal zawinił a cygana powiesili"
- "skoro opera zatrudniła Jarosława królikowskiego- człowieka bez kwalifikacji- to można domniemywać, że w przypadku Pani popełniła ten sam błąd, lub kierowała się identycznymi kryteriami" - tutaj Pan "pojechał po bandzie" zaniżając poziom swojej argumentacji (biorę pod uwagę inne Pańskie wpisy). Nie dowie się Pan na tym forum kim jestem, choć zapewne mocno by się Pan zdziwił dowiedziawszy się :) . Nie to jest jednakże tematem naszej dyskusji.
Napisałam na tym forum, ponieważ byłam przekonana, że pan J.Królikowki- rzeczony tenor Opery Wr. :o , jest jednym z jego uczestników. I liczyłam na Jego ustosunkowanie się do sprawy, oraz przede wszystkim zaprzestanie tego rodzaju reklamy swojej osoby. Jeśli tak nie jest -szkoda. Zdania o nim jednak nie zmienię. Albo się jest uczciwym albo nie.
Wiem natomiast (z tego forum), że współpracujecie Panowie. Jeśli nie będzie to dla Pana problemem, proszę o przekazanie moich uwag panu J.Królikowskiemu. Jeśli to nie będzie dla Pana problemem...
Pozdrawiam w ten piękny słoneczny dzień :)
Margoonika

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw lis 15, 2012 12:09 
Awatar użytkownika

Margoonika pisze:
Nie dowie się Pan na tym forum kim jestem, choć zapewne mocno by się Pan zdziwił dowiedziawszy się :) Margoonika

Dla mnie pani jest zwykłym donosicielem i nikim więcej! Naprawdę wstyd!

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw lis 15, 2012 12:10 
Awatar użytkownika

Szanowna Pani Margooniko,
pisze Pani, że nie dowiem się kim Pani jest. Otóż, aż tak bardzo ciekaw nie jestem, a nawet gdybym się dowiedział, to i tak by mnie to nie zdziwiło; inną sprawą jest ocena moralna anonima piszącego paszkwile. Skąd my to znamy? - wiem, nie powiem ( analogia: jestem, ale się nie ujawnię). Jest to dosyć charakterystyczne i osobliwe zjawisko w najnowszej polskiej tradycji - już nie tylko politycznej, bo i na tym forum.
Sugestie, że ma Pani dostęp do dokumentów archiwalnych Opery, które mają przynajmniej charakter poufny, wyjaśniają niechęć do ujawniania się, ale może też być tak, że Jarosław Królikowski naraził się Pani w jakiś sposób i usiłuje go Pani zdyskredytować metodą "życzliwego" informatora. Pełna jawność wyjaśniłaby wszystko, a tak roznosi się tylko fetor przez Paną rozsiany (wcale nie przepraszam za kolokwializm). Jak Pani widzi, ja piszę otwarcie i nie zawsze zgodnie z oczekiwaną przez większość poprawnością, a mimo to nie występuję anonimowo. Jest to kwestia odwagi osobistej.
Niestety, muszę Paną rozczarować, nie przekażę Jarkowi Pani zastrzeżen, bo nie zajmuję się roznoszeniem wieści szerzonych przez anonimowe źródła- byłoby to tak, jak z tym trotylem pod Smoleńskiem :twisted:

PS. Podoba mi się Pani styl pisania, jest niemalże literacki. Szkoda tylko, że to "Gall Anonim" :)
I jeszcze jedno: temat tej "dyskusji" jest dla mnie wyczerpany.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw lut 28, 2013 22:09 
Awatar użytkownika

http://www.youtube.com/watch?v=WBW098-dCtw

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt kwie 09, 2013 14:53 
Awatar użytkownika

http://www.walbrzyszek.com/news,single, ... icle,19059

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: ROCKINBERLIN
PostZamieszczono: wt maja 21, 2013 14:02 
Awatar użytkownika

Jarosław Królikowski radzi sobie lepiej w Berlinie niż w Warszawie, podobnie jak Jimi Hendrix lepiej radził sobie w Londynie niż w Nowym Jorku.

http://www.rockinberlin.pl/home.html
Cytuj:
18 maja 2013 w Hous of Live miał miejsce muzyczny wieczór połączony z wystawą zdjęć -„Big Beat i Rock… In Berlin”.

Po przerwie wystąpił „Wrocławski Niemen”- Jarosław Królikowski –piosenkarz, artysta niezależny. Którego niezmiennie nazywa się najlepszym interpretatorem Czesława Niemena. Co rzęsistymi brawami potwierdzała berlińska publiczność, nagradzając wykonywane przez niego piosenki. Zachowana forma piosenek Niemena i podobieństwo jego barwy głosu do głosu mistrza pozwala (na wzór Elvisa) – powiedzieć: NIEMEN ŻYJE!

Atmosfera była wyjątkowa. Nie podejmuję się jej opisywać, bo nie da się tego zrobić dobrze. Powiem tylko, że ja tam byłem, miód i wino piłem...

Na imprezie zaistniała też nasza wspólna -Jarka i moja - płyta "We mgle pamięci". Wprawdzie w kuluarach i skromnie, ale zaistniała. To na razie tylko "Sudety", na "Himalaje" nadejdzie z pewnością czas. :)
http://www.youtube.com/watch?v=4pDI3UrFgNY

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw maja 23, 2013 14:08 
Awatar użytkownika

Parę zdań o Jarosławie Królikowskim:

http://impresjeee.blox.pl/2010/09/Tworc ... owi-1.html
http://impresjeee.blox.pl/2010/09/Tworc ... -mowi.html
http://www.walbrzyszek.com/news,single, ... icle,12649
http://www.walbrzyszek.com/news,single, ... icle,12434
http://www.walbrzyszek.com/news,single, ... icle,19059

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt maja 24, 2013 5:56 
Awatar użytkownika

Posłuchałbym kiedyś Pana Jarka na żywo. Tadeuszu, daj proszę znać jak będzie koncertował we Wrocławiu.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.