[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest czw lip 18, 2019 1:29

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 317 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostZamieszczono: sob maja 05, 2007 16:56 
Awatar użytkownika

Obejrzałem ile mogłem zanim rodzina odebrała mi dostęp do ...Kultury.
Wiem już "jak powstali Skaldowie" i jaką w tym rolę odegrała "dziewczyna do wzięcia". A tak poważnie - pogratulować aranżacji - to sam Pan Andrzej, czy ktoś go wspomagał ? Dało się wyczuć, że zaczynali od grania i słuchania Beatlesów. A Pan Jacek - czego by nie wykonywał góralski zaśpiew jest do uchwycenia. W kontekście rockowym brzmi to całkiem, całkiem.
W tym samym czasie na "Jedynce" o wyższości płyt winylowych nad innymi nośnikami dzwięku "wyrażali się" m.in. Wojciech Mann i Hirek Wrona.
Po przymusowej przerwie dowiedziałem się jeszcze o współpracy Skaldów ze Stanisławem Wenglorzem, naczelnym naśladowcą Niemena (chyba w tym samym, 1977 roku śpiewał też z Budką ?!), o ciągotach improwizacyjnych grupy i zostałem skutecznie zachęcony do zdobycia płyty "Ty."

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: sob maja 05, 2007 20:32 
Awatar użytkownika

szach' raj pisze:
Obejrzałem ile mogłem zanim rodzina odebrała mi dostęp do ...Kultury.

To przykre, jak odbierają człowiekowi dostęp do Kultury. :wink:

Fajnie, że mogliśmy dziś usłyszeć troszkę tych bardziej rockowych Skaldów.

Miło było też przypomnieć sobie dawno nie widziany film "Mocne uderzenie", tym bardziej, że oprócz Skaldów wystąpili tam też Niebiesko-Czarni z Adą Rusowicz śpiewającą kompozycję Niemena. :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt maja 08, 2007 20:06 
Awatar użytkownika

Gdy oglądałem film "Jak powstali Skaldowie?" po raz kolejny pomyślałem: dlaczego tak mało - tak fajnie zrobionych filmów z polskim zespołem przełomu lat 60-tych i 70-tych ? Kapitalna rzecz !

Oczywiście wieczór ze Skaldami był za krótki i wielka szkoda, że nie poczekali na A.Zielińskiego.
Jednak chyba na plus trzeba zapisać prowadzenie W.Weissa, który zdołał opanować początkową tremę i wydobył nieco ciekawych wspomnień z Gości...

Następnego dnia tak sobie wypadł archiwalny program z N-Czarnymi z 1974r., ale już Bemibem z W.Waglewskim na gitarze prezentował się nadspodziewanie świeżo. A jak Ty- Maćku- programy te oceniasz ?

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr maja 09, 2007 7:54 
Awatar użytkownika

Niestety, ale programu nie widziałem :( Nie mam TVP Kultura, ale dzięki uprzejmości Andrzeja M. mam nadzieję obejrzeć go na DVD :)
Wiem, że Skaldowie byli bardzo zadowoleni ze spotkania w TVP Kultura. I wierzę, że podobny program uda się powtórzyć, ale już właśnie z udziałem Andrzeja Zielińskiego. A jeżeli ktoś ma ochotę uzupełnić opowiadania Skaldów ich muzyką, to polecam ostatnio wydany przez Wydawnictwo21 bootleg grupy " Cisza krzyczy - Leningrad' 72 ". Płyta została pięknie wydana w potrójnym digipacku i zawiera muzykę z progresywnego okresu Skaldów, w tym m.in. suitę " Krywaniu, Krywaniu ". Oczywiście jakość samego krążka jest bootlegowa, ale i tak warto zapoznać się z tym wydawnictwem.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pt maja 11, 2007 15:39 
Awatar użytkownika

Dzisiaj miałam przyjemność bliżej zapoznać się z tą płytą i muszę przyznać, że mimo technicznej niedoskonałości bardzo przypadła mi do gustu. Koncert świetnie zagrany, a repertuar bardzo ciekawy i zróżnicowany. Zaczęli od świetnych progresywnych utworów, później zrobiło się bardziej spokojnie i nostalgiczne i na końcu znów duży ładunek ekspresji. Najbardziej podobał mi się tytułowy utwór "Cisza krzyczy", najmniej "Prześliczna wiolonczelistka" po rosyjsku, a największym zaskoczeniem było dla mnie wykonanie utworu "Angel" J.Hendrixa, nie wiedzialam, że takie rzeczy też wykonywali. Nie wiem tylko, który z członków zespołu to śpiewał, bo na pewno nie jest to głos braci Zielińskich.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pt maja 11, 2007 16:01 
Awatar użytkownika

Ewo, zawsze wierzyłem w kobiety i ich gust :) Skaldowie na koncertach u naszych wschodnich sąsiadów nie tylko śpiewali Hendrixa, ale również Procol Harum i Deep Purple. Na CD " Cisza krzyczy " utwór " Angel " śpiewa ( zgodnie z opisem albumu ) basista Skaldów, Konrad Ratyński, ktory aktualnie przygotowuje solową płytę. Pozdrawiam

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pt maja 11, 2007 22:57 
Awatar użytkownika

Maciek pisze:
Skaldowie na koncertach u naszych wschodnich sąsiadów nie tylko śpiewali Hendrixa, ale również Procol Harum i Deep Purple.

No to rzeczywiscie ciekawa informacja :o

Mam tylko pytanie czy utwor zostal zagrany i zaspiewany w koncepcji takiej jaką narzucil Hendrix czy moze innej?
Od razu przyszlo mi na mysl "Little wing" - :N: z Kciukiem przedstawili to w zupelnie innej wersji, ktora rownież bardzo przypadła mi do gustu (tak jak i ta Hendrixa).

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: sob maja 12, 2007 11:44 
Awatar użytkownika

matt pisze:
Maciek pisze:
Skaldowie na koncertach u naszych wschodnich sąsiadów nie tylko śpiewali Hendrixa, ale również Procol Harum i Deep Purple.

No to rzeczywiscie ciekawa informacja :o

Też jestem bardzo ciekawa, co śpiewali z repertuaru tych znanych zespołów i jak im to wychodziło.
Stylowy, hendrixowski "Angel" wypadł bardzo dobrze. :)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: sob maja 12, 2007 15:27 
Awatar użytkownika

Oczywiście śpiewali ówczesne hity tych zespołów. Skaldowie genialni byli zwłaszcza w repertuatrze Deep Purple. Może i te nagrania kiedyś ujrzą światło dzienne :)

Natomiast muszę wam pogratulować decyzji nabycia bootlegu " Cisza krzyczy ". Płyta została wydana za zgodą Skaldów w jednorazowym, limitowanym nakładzie, więc wznowienia jej nie będzie ! Dlatego za parę lat będzie to prawdziwy rarytas :)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt maja 29, 2007 16:31 
Awatar użytkownika

Prawdopodobnie jesienią tego roku będzie miał miejsce koncert Skaldów " Krywań raz jeszcze ". Kto lubi muzykę progresywną z organami Hammonda w roli głównej zachęcam do udziału w tym wydarzeniu. Prawdopodobnie będzie to ostatnia okazja posłuchać Skaldów na żywu w reperturze wyłącznie rockowym !

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt cze 12, 2007 20:36 
Awatar użytkownika

W ostatnią niedzielę TVP Kraków przedstawiła program „ Plotka z A - B ”, którego bohaterami byli Skaldowie ( tu można obejrzeć, a nawet pobrać cały program http://ww6.tvp.pl/7619,20070610509890.strona )

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pt lip 27, 2007 15:00 
Awatar użytkownika

Jeszcze w tym roku w ramach serii " Czarne Perły " Polskich Nagrań ukaże się na vinylu " Krywań, Krywań " Skaldów :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt lip 27, 2007 15:56 
Awatar użytkownika

Czy to planowane wydanie "K,K" będzie odbiegało czymś od dostępnej już wersji w digipacku ?

Maciek pisze:
W ostatnią niedzielę TVP Kraków przedstawiła program „ Plotka z A - B ”, którego bohaterami byli Skaldowie

Okazuje się, że można zrobić fajny program bez sięgania po "dyżurne" (czyli- te co zwykle) materiały i napuszonej narracji (z wyliczanką nagród przewodniczącego rady narodowej w Opolu itp. zwiędłych dawno kwiatków).

Brawo panie Sikorowski !

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt lip 27, 2007 23:15 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
Czy to planowane wydanie "K,K" będzie odbiegało czymś od dostępnej już wersji w digipacku ?

Jak "Czarne Perly" to powinna to byc wierna winylowa wersja pierwszego wydania plyty.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Mastering
PostZamieszczono: sob lip 28, 2007 8:38 
Awatar użytkownika

Angur pisze:
Jak "Czarne Perly" to powinna to być wierna winylowa wersja pierwszego wydania plyty.

No niby tak :)

Ale mi spodobał się bardzo mastering Wojciecha Marca z edycji PN i Yesterday.

Winyl jednak tak dobrze nie brzmiał...

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 317 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.