[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest ndz lip 21, 2019 22:03

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 317 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt gru 11, 2007 6:59 
Awatar użytkownika

Recenzja z koncertu „ Skaldowie na dwa fortepiany ” Andrzeja Zielińskiego i Stanisława Dei ( Dziennik Polski, 7 grudnia br. autor: Paweł Głowacki ).

O zmierzchu , w Studio S-5 Radia Kraków Skaldowie grali, tym razem w składzie: Andrzej Zieliński i Stanisław Deja, Jacek Zieliński gościnnie i gościnnie prześliczna wiolonczelistka. Grali trzy godziny i dziesięć minut. Grali doskonale. To ani za długo, ani za krótko, ani nawet w sam raz bo Skaldowie nie zwykli „ przycinać ” fraz muzycznych sztancami słuchowej akuratności ulicy. Brzmieli tyle, dokładnie tyle, ile należało, ergo – tyle, ile śpiewane pieśni potrzebowały , by zaistnieć w pełni. Pieśni, nie świat słuchający pieśni. Nie my. Ulicy nikt o zdanie nie pytał. Dla nas drzwi wyjściowe stały grzecznie otworem. Skaldowie zdawali się każdemu z nas szeptać: jeśli malejącym uszom twym nie smakuje brak zmian w formie naszej muzyki – wracaj, bracie do Brodki, węsz za Dodą, ruszaj nikt cię nie zatrzyma. Od debiutu od 1965, bite czterdzieści lat z haczykiem Skaldowie zachwycają , od wybuchu „ wolności ” zachwycają coraz mocniej, gdyż są wierni własnym, starym intonacjom. Grają muzykę – nie grają ulicznych żądań . Od dziecka wiedzą, że błąd nut tkwi w nutach, nie w uchu świata. Są bezbłędni, bezbłędnie wzruszający nie dlatego, że bezbłędnie wyczuwają łaknienie ludu, lecz dlatego, że bezbłędnie czarują lud smakami już nie z ulicy. Nie zmieniają formatu.
Nie maleją , by być poręcznymi. Nie ogromnieją, by ciskać estradowymi racami. Do odegrania partii wiolonczeli nie angażują Dody, choć wiedzą, że Doda zagrałaby na wiolonczeli nie tylko nawet, lecz zwłaszcza bez wiolonczeli. Po prostu – biorą wiolonczelistkę.
Są jacy od początku byli. A jeśli czynią zmiany, to tylko takie, które usłyszeli w środku, w samej muzyce – nie poza nią, nie w lesie słupków słuchalności. Dlatego we wtorek wieczorem prawie nikt nie opuścił sali przed końcem. Czy muszę wam recytować legendarne piosenki, wykonane na dwa fortepiany, wiolonczelę, skrzypce i głosy dwa ?
Poczekajcie na płytę live z tego koncertu. Płytę Dziadków, którzy wiedzą, że malejące uszy świata to nie powód, by godzić się na kurduplenie swej muzyki. Nie słuchają
OBOP-u.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt gru 11, 2007 8:28 
Awatar użytkownika

Z przyjemnością przeczytałem. Urzekła mnie trzeźwość spojrzenia autora. Czuję się jakbym tam był. :D

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt gru 11, 2007 8:34 
Awatar użytkownika

ORYGINALNA !!!

moje

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: wt gru 11, 2007 19:36 
Awatar użytkownika

Co można powiedziec o tej recenzji? Przede wszystkim fajnie ,że jest .Że ukazała się. Tę recenzję może czytac ptaktycznie każdy . Bo każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Zagorzały wielbiciel twórczosci Skaldów odkryje mnóstwo drobiazgów ... .Przeczytac też można sporo o ludziach ... .Przy okazji dowiemy się też tego , o czym nie zawsze mówią artykuły w prasie czy wywiady. Fan Skaldów odczyta to jako historię swojej ulubionej muzyki opowiedzianą przez pryzmat historii jednego , grajacego od kilkudziesięciu lat grono muzyków, wciąż aktywnych i wciąż twórczych muzyków. Najwyraźniej w tym Krakowie i jego muzykach musi coś byc. Co ?

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn gru 17, 2007 17:54 
Awatar użytkownika

Jutro swoją premierę będzie mieć CD " Skaldowie dzieciom ". Muzycznie krążek jest raczej dla dorosłych, ale... , więcej na stronie http://www.skaldowie.pl

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn gru 31, 2007 16:09 
Awatar użytkownika

Nakładem Polskich Nagrań ukazał się ( seria " Czarne Perły " ) na winylu, kultowy album " Krywań, Krywań " Skaldów. Płyta do sklepów trafi na początku stycznia 2008r.

Z upoważnienia zespołu Skaldowie składam wszystkim fanom C. Niemena życzenia samych dobrych chwil w Nowym Roku 2008 ! :)

Ostatnio zmieniony pn gru 31, 2007 16:51 przez Maciek, łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn gru 31, 2007 16:42 
Awatar użytkownika

Dziękuję bardzo. Natomiast ja proszę Cię o przekazanie "Skaldom" życzeń Szczęśliwego Nowego Roku oraz wiadomośc, że pamiętam(y) o dedykacji dla Czesława NIEMENA ... "Mateusz IV" do tekstu krakowskiego poety Leszka Aleksandra Moczulskiego.
" Ja pomagam ludziom, ja pomagam ptakom./ Zwariowanym sercem , myślą byle jaką./ Ja leczę gołębie , przez was przejechane,/ Gładzę psy bezdomne o piątej nad ranem/ Ja ...To ja na odpustach wam sprzedaję gwiazdy,/ Ja Mateusz IV, Mateusz z Komańczy - słowa te pasowały do Czesława Niemena.
A przy okazji ten sam Moczulski napisał inny wiersz "Z pierwszych ważniejszych odkryc". Kto i kiedy słyszał ten utwór w radiu ?
Z najlepszymi zyczeniami dla Macieja .

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn gru 31, 2007 17:45 
Awatar użytkownika

Skaldów na topie wszech czasów Trójki reprezentuje jedno nagranie - "Cała jesteś w skowronkach". A na tekst "Mateusza IV" trudno patrzeć inaczej niż z przymrużeniem oka ...

Stach pisze:
A przy okazji ten sam Moczulski napisał inny wiersz "Z pierwszych ważniejszych odkryć". Kto i kiedy słyszał ten utwór w radiu ?

Całkiem niedawno prezentował go Piotr (pozdrawiam) w Radio Emaus...

Mam wrażenie, że TU tylko piszemy. Niemal nikt nie czyta, nie słucha, nie ogląda...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn gru 31, 2007 17:55 
Awatar użytkownika

Również po-zdrowie-nia, Markovitzu i ...dzięki za obronę...radia E. :wink:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn gru 31, 2007 19:30 
Awatar użytkownika

O , z przymrużeniem oka ? na ... "Mateusza IV", taka wypowiedź M-tza mi wystarczy i nie stanowi elementu zaskoczenia ... A radio Emaus, no cóż nie jestem .. jego odbiorcą ... a dlaczego, to odpowiedź masz m. in. w temacie swego postu...

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Skaldowie
PostZamieszczono: pt sty 18, 2008 23:14 
Awatar użytkownika

Fragment tego, co działo się podczas koncertu " Skaldowie na dwa fortepiany " Andrzeja Zielińskiego i Stanisława Dei. Płyta już została przygotowana, a teraz tylko musimy znaleźć wydawcę :)

http://www.youtube.com/watch?v=3O66le54nIQ

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob sty 19, 2008 10:26 
Awatar użytkownika

Tu lepiej widać :)
http://pl.youtube.com/watch?v=3O66le54nIQ

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw mar 13, 2008 12:08 
Awatar użytkownika

Miło mi poinformować, że wkrótce zostaną podpisane umowy z Polskim Radiem w Warszawie na:
- wydanie na przełomie kwietnia i maja br. podwójnej płyty „ Live ” A. Zielińskiego & S. Dei. Płytę będzie promować specjalny koncert w studio PR im. Lutosławskiego w Warszawie.
- wydanie nagrań radiowych, które ukażą się na 5 podwójnych CD. Oczywiście nie wszystkie albumu ukażą się jednocześnie, ale Polskie Radio obiecuje, że wszystkie CD wyjdą jeszcze w tym roku.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw mar 13, 2008 17:16 
Awatar użytkownika

Maciek - dzięki za info. Już szykuję kasę :wink:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob kwie 26, 2008 10:32 
Awatar użytkownika

Maciek pisze:
Miło mi poinformować, że wkrótce zostaną podpisane umowy z Polskim Radiem w Warszawie na:
- wydanie na przełomie kwietnia i maja br. podwójnej płyty „ Live ” A. Zielińskiego & S. Dei.
Płytę będzie promować specjalny koncert w studio PR im. Lutosławskiego w Warszawie.

- wydanie nagrań radiowych, które ukażą się na 5 podwójnych CD. Oczywiście nie wszystkie albumy ukażą się jednocześnie, ale Polskie Radio obiecuje, że wszystkie CD wyjdą jeszcze w tym roku.

No proszę - jak się naprawdę chce- to można 8)

Zdegustowany programem zapowiadającym DVD Niemena, przełączyłem na TVP Polonia, gdzie emitowano film "Jak powstali Skaldowie ?". Może ten film trzeba wydać na DVD w pierwszej kolejności zamiast walczyć z wiatrakami ?!

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 317 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 22  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.