[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest wt lip 23, 2019 17:05

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Czy uważasz, że Pani Niemen i Córki chcą podjąć trud wydania dzieł Czesława Niemena ?
Tak. Wierzę, że doprowadzą do wydania felietonów i poezji. 7%  7%  [ 2 ]
Tak. Wierzę, że doprowadzą do wydania wszystkich niepublikowanych nagrań. 11%  11%  [ 3 ]
Nie wiem, ale liczę, że zgodzą się na wydanie większości nagrań radiowych. 7%  7%  [ 2 ]
Wątpię, czy zgodzą się na wydanie większości nagrań radiowych. 7%  7%  [ 2 ]
Nie chcą i nie ma się co spodziewać następnych boxów z płytami. 15%  15%  [ 4 ]
Może i chcą , ale nie potrafią i wynajdują rzekome przeszkody. 30%  30%  [ 8 ]
Trzeba by zapytać studiującą reżyserię dźwięku panią Eleonorę. 4%  4%  [ 1 ]
Podzielam w całości stanowisko Pani Małgorzaty Niemen. 4%  4%  [ 1 ]
Nie obchodzi mnie to. 15%  15%  [ 4 ]
Liczba głosów : 27
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: ndz lut 25, 2007 11:09 
Awatar użytkownika

W rozmowie z Kubą Zajkowskim (dalej w skrócie : K.Z.) opublikowanej w Kurierze Szczecińskim z 23 lutego 2007r. pani Małgorzata Niemen (dalej- inicjały : M.N.) opowiada o tym czym aktualnie się zajmuje.
Ponieważ od dwudziestu lat sam interesuję się także Prawem autorskim moją uwagę przykuła zwłaszcza wypowiedź poświęcona temu zagadnieniu...

Pozwólcie, że zgodnie z zasadą cytaty* pominę część poświęconą roli w telenoweli ("Plebania") i modzie (szanuję, ale to nie dotyczy tematu).

Oto interesujący- ze względu na temat topiku- fragment wywiadu Kuby Zajkowskiego:

K.Z. :
-Czym się Pani jeszcze zajmuje ?

M.N. :
-Doglądam spraw dotyczących męża. Chciałabym przybliżyć ludziom nie tylko jego nagrania, ale również wiersze i felietony.
Niestety widzę, że w Polsce wielką zagadką i niewiadomą są takie terminy jak prawo autorskie, czy prawo do wizerunku. Są osoby, które uważają , że ukraść samochód to rzecz brzydka , a dysponowanie czyimś dziełem bez zgody autora to tylko nieistotny drobiazg.

K.Z. :
-Zdarza się, że ludzie próbują wykorzystać sławę pani męża ?

M.N. :
-Bywają i takie sytuacje, ale nie chcę za bardzo rozwijać tego tematu. Mogę jedynie powiedzieć, że przez ostatnie 3 lata nauczyłam się o ludziach wiele więcej, niż przez całe życie. Jestem nieraz bardzo zaskoczona pewnymi zachowaniami.

K.Z.:
-Pani córki żyją już własnym życiem ?

M.N.:
-Tak, usamodzielniły się. Natalia ma dwóch synów, więc jestem babcią wspaniałych chłopaków. A Eleonora studiuje reżyserię dźwięku.

Przypomnę jeszcze zakończenie listu Pani M.Niemen do nas :
Cytuj:
Uczestnictwo w forum dyskusyjnym- te dyskusje "pełne temperamentu" jak to Panowie łagodnie określili, nie napawają mnie optymizmem. Przyznacie Panowie, że pomówienia i napaści nie są zachęcające . Ponadto wbrew domysłom jakie Panowie snują, większość czasu zabiera mi zajmowanie się sprawami męża.

* Może to anachronizm , ale mój profesor mawiał cytata ...

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: ndz lut 25, 2007 14:36 
Awatar użytkownika

Hmm...

Może zamiast krytykować - zaoferować wsparcie? Wydaje mi się, że mamy na forum kilka osób, które wspólnie przy współpracy z Paniami Niemen mogłyby wskrzesić nie jedno nagranie. Ale może to by się nie sprawdziło, może nie jest to możliwe z wielu względów, może taka oferta pomocy zostałaby odrzucona. Jestem pewien, że nawet same dziedziczki twórczości :N:-na nie zdają sobie sprawy, ile jest utworów, które trzebaby odnaleźć, przystosować do stanu słuchalności...

Wierzę, że chęci są na pewno, może brakuje trochę rąk do pomocy. Warto pomyśleć w tych kategoriach, bo jeśli czegoś ludzie się domagają, to muszą sobie dopomóc - przykłady z historii można mnożyć ;-)

Może trzeba wziąć sprawy w swoje ręce?

eee... no ja tam się nie znam, ale COŚ próbowałbym zrobić na Waszym miejscu.

...jako młody słuchacz, nastawiony pozytywnie mogę tylko prosić i czekać;
jeśli nic nie stanie się w przeciągu 10-ciu lat, to ani ja, ani moi potomni
nie mają najmiejszych szans na zrobienie CZEGOKOLWIEK!

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz lut 25, 2007 14:55 
Awatar użytkownika

Dominie - przeczytaj nasz list otwarty i odpowiedź Pani Małgorzaty Niemen => tutaj.

Wracając do "Kuriera Szczecińskiego" to czytamy tylko o chęci przybliżenia felietonów i wierszy Cz.Niemena, ale czy taki zamiar przybrał jakieś realne kształty? Ja w tym wywiadzie nie znalazłem już żadnej informacji, z której można by wnosić, że Panie aktualnie nad czymś pracują ...

Natomiast słyszałem, że po śmierci :N:-a Redaktorzy TERAZ ROCKA chcieli przypomnieć czytelnikom teksty z dzienników zatytułowanych Pantheon, ale Im nie pozwolono. W jednym numerze pisma ukazały się tylko na prawach cytaty porozrzucane skany z dawnych numerów.
Na nowej stronie miesięcznika TR już tekstów Niemena nie ma...

Cytuj:
...a ja, jako młody słuchacz, nastawiony pozytywnie mogę tylko prosić i czekać...

Otóż to :)

Ostatnio zmieniony wt lis 06, 2007 8:31 przez Markovitz, łącznie zmieniany 4 razy

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz lut 25, 2007 16:08 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
Natomiast słyszałem, że po śmierci :N:-a Redaktorzy TERAZ ROCKA chcieli przypomnieć czytelnikom teksty z dzienników zatytułowanych Pantheon, ale Im nie pozwolono. W jednym numerze pisma ukazały się tylko na prawach cytaty porozrzucane skany z dawnych numerów.
Na nowej stronie miesięcznika TR już tekstów Niemena nie ma...

:shock: no nie! Tak bardzo lubiłem te teksty Niemena! Wrr...

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: ndz lut 25, 2007 20:55 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
Ja w tym wywiadzie nie znalazłem już żadnej informacji, z której można by wnosić , że Panie aktualnie nad czymś pracują ...

Ja również nic takiego nie znalazłam. A to "doglądanie spraw męża" jakoś blado wypadło przy innych wypowiedziach.
Można odnieść wrażenie, że inne sprawy są ważniejsze i dużo bardziej pochłaniają panią Małgorzatę. :(

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz lut 25, 2007 21:44 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
M.N. :
-(...) Chciałabym przybliżyć ludziom nie tylko jego nagrania, (...)

No tak a z naszej perspektywy, "chciec" nie zawsze znaczy "móc" - tylko co sie pod tą niemoca kryje?

Cytuj:

Są osoby, które uważają , że ukraść samochód to rzecz brzydka , a dysponowanie czyimś dziełem bez zgody autora to tylko nieistotny drobiazg.

Bo jesli o to chodzi to obawiam sie, ze mozemy mowic o walce z wiatrakami. Jesli pani M. Niemen mysli ze da sie jakos uchronic przed nielegalnymi praktykami roznych osob, to moze sie niestety srogo zawiesc...niestety

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: ndz lut 25, 2007 22:21 
Awatar użytkownika

Dotychczasowy wynik ankiety mówi sam za siebie, i co gorsza: ta ankieta jest odzwierciedleniem prawdy

moje

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn lut 26, 2007 20:06 
Awatar użytkownika

A jednak jeszcze kilku się łudzi. Na ile stać żony i córki doświadczam sam na sobie, pod koniec życia, nie mówiąc więcej. Widocznie to rodzinne.Moją szerszą wypowiedż na temat artykułu napisałem pod "Niemen w Szczecinie". :o

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn mar 05, 2007 16:46 
Awatar użytkownika

Ten sam wywiad Kuby Zajkowskiego z Małgorzatą Niemen, z niewielkimi zmianami w tekście i pod zmienionym tytułem (Świat mody w "Plebanii") znajduje się w nowym wydaniu Tele Tygodnia.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr mar 07, 2007 13:06 
Awatar użytkownika

Natomiast w jednym z lutowych wydań "Twojego Imperium TV " ukazał się artykulik będący zlepkiem informacji z kilku innych tytułów prasowych. Raczej się to ogląda niż czyta. Notka ma egzystencjalny tytuł zaczerpnięty z ubiegłorocznego numeru PANI.
W podpisie pod tekstem widnieje autor - niejaki JA.
Ów artykulik kończy się podsumowaniem wysiłków Pani Małgorzaty Niemen zmierzających do przybliżenia nam dorobku artystycznego Czesława Niemena :

Cytuj:
Teraz zajmuje się sprawami zmarłego męża. Podejmuje decyzje biznesowe i podpisuje umowy. Dzięki niej ukazują się płyty Czesława. Chce by jego muzyka wciąż żyła...

A może tak jak ów JA - powinniśmy patrzeć na sprawę nowych wydawnictw raczej w kategoriach biznesowych..?
Wszak jeszcze są na półkach EMPiK-ów jakieś płyty- składanki; można nawet natrafić na przykurzony box Od początku... To musi się sprzedać zanim Ktoś pomyśli o nowych płytach :idea:

Jak to dobrze, że przynajmniej w Was temat płyt wywołuje zgoła niemerkantylne zainteresowanie :)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr mar 07, 2007 16:05 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
Natomiast w jednym z lutowych wydań "Twojego Imperium TV " ukazał się artykulik będący zlepkiem informacji z kilku innych tytułów prasowych.

Zdaje się, ze o tym samym Imperium pisał Romuald w podforum Cztery ściany świata.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pt mar 09, 2007 12:47 
Awatar użytkownika

Zmasowana akcja medialna. Kurier, Imperium, Tele... gdzie jeszcze !?Najpierw Czułości i Kłamstwa, potem Plebania. Ach w międzyczasie leniuchowanie, wreszcie coś prawdy.
Rozumiem że niebawem będzie spowiedż z kilkoma zapytaniami do...
A więc zdecydowana nadzieja na poprawę.
Wkrótce /każdy ma inne pojęcie czasu/ należy się spodziewać nowych nagrań CJNW. OBY !!!
No chyba że ktoś , coś naknoci, tym razem znowu ten inżynier, ale dżwięku. A studia trwają długo, oj długo. Może lepiej zmienić kierunek , na LOGIKĘ myślenia. :( :? :o

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt mar 09, 2007 16:32 
Awatar użytkownika

Jestem przekonany,że "Pani Inżynier " poradzi sobie z "trudną materią".Czesław Niemen w wywiadach wspominał o "współpracy "z córką,radził się jej w wielu sytuacjach muzycznych.Wierzę,że nic nie sknoci,napewno ma zapisane w pamięci rozmowy z ojcem.Kierunek słuszny obrała a,że nauka trwa długo ?! myślę ,że trwa tyle ile powinna trwac.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pt mar 09, 2007 17:02 
Awatar użytkownika

Nie ma nic gorszego jak ci co niewiele wiedzą, wszystko wiedzą. Te wzajemne relacje znam bardzo dobrze. Przemilczę żeby nie szkodzić sprawie, jeśli jeszcze coś może zaszkodzić.
Przytoczę tylko powiedzenie z grodzieńszczyzny. "Sam ni ham i nikamu ni dam". Pasuje jak ulał do sytuacji. Mazurszczyzna to tylko druga strona rzeki. :( :? :o

Ostatnio zmieniony pt mar 09, 2007 18:30 przez Romuald Juliusz Wydrzycki, łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pt mar 09, 2007 18:29 
Awatar użytkownika

Ta kraina z drugiej strony rzeki to oczywiscie Mazury, a dlaczego się do tego odnoszę, to chyba ci co wszystko wiedzą powinni wiedzieć. :)

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.