[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest czw lis 23, 2017 0:57

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna

Której rozgłośni radiowej słuchasz obecnie najchętniej ?
Jedynki PR 10%  10%  [ 3 ]
Dwójki PR 16%  16%  [ 5 ]
Trójki PR 42%  42%  [ 13 ]
Radia EURO 0%  0%  [ 0 ]
Radia RMF 0%  0%  [ 0 ]
Radia ZET 3%  3%  [ 1 ]
Antyradia 0%  0%  [ 0 ]
RDC 3%  3%  [ 1 ]
Innej rozgłośni 16%  16%  [ 5 ]
Nie słucham radia 10%  10%  [ 3 ]
Liczba głosów : 31
Autor Wiadomość
 Tytuł: RADIOWA TRÓJKA
PostZamieszczono: sob mar 31, 2007 20:36 
Awatar użytkownika

• Podziel się:
  • Facebook
  • Wykop
  • Twitter
Tradycyjnie w pierwszy dzień kwietnia radiowa TRÓJKA obchodzi swoje urodziny.

Obchody 45-lecia zaczęły się już dziś.

To właśnie dla Trzeciego Programu PR :N: nagrał pierwszą piosenkę - Pod Papugami z muzyką Mateusza Święcickiego.

Także w Trójce w dniu 6 listopada 1999r. Niemen odebrał nagrodę SUPER MATEUSZA, a Polskie Radio transmitowało koncertowe wykonanie Pod Papugami ...

Trójka się zmienia (ostatnio właśnie próbuje nawiązać do chlubnych tradycji).
Czym obecnie różni się Trójka od innych rozgłośni Polskiego Radia i rozgłośni komercyjnych ?
Jakie macie wspomnienia związane z audycjami w tej stacji ?

Program

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz kwie 01, 2007 14:31 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
Czym obecnie różni się Trójka od innych rozgłośni Polskiego Radia i rozgłośni komercyjnych ?

Słucham głównie Trójki, innych stacji tylko wyrywkowo, więc nie mam wielkiego porównania, jeśli chodzi o audycje. Natomiast prezentowana muzyka zdecydowanie przemawia na korzyść Trójki. To tu najczęściej mogę usłyszeć muzykę którą lubię najbardziej (tę z lat 60-tych i 70-tych) i wiem, że na pewno nie usłyszę zespołu "Ich Troje"czy Mandaryny. :wink:
Oprócz trójkowych audycji muzycznych najczęściej słucham programów rozrywkowych i publicystycznych. "Powtórki z rozrywki" przypominają mi dawne czasy, kiedy "Ilustrowany Magazyn Autorów" czy "60 minut na godzinę" były pozycjami obowiązkowymi nie tylko dla mnie, ale dla wielu radiosłuchaczy. Rozrywka w Trójce, podobnie jak muzyka, zawsze była na wysokim poziomie. I cieszę się, że kultywują te dobre tradycje.
Muzyczną stronę tej stacji docenia również młodsze pokolenie. Z mojej prywatnej sondy wyszło, że domowa młodzież najczęściej też słucha właśnie Trójki. :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz kwie 01, 2007 19:21 
Awatar użytkownika

Ewa pisze:
Słucham głównie Trójki, innych stacji tylko wyrywkowo, więc nie mam wielkiego porównania, jeśli chodzi o audycje.

Podobnie jest u mnie ,radio na falach Trójki tylko i wyłącznie.
Ale generalnie to radia słucham bardzo rzadko ,bardzo sporadycznie oglądam
programy telewizyjne ( telewizor dla mnie jest rzeczą zbędną)
Muzyki słucham głównie z płyt.
Ale ,że jest najlepsza to sam "wiek" Trójki mówi za siebie.
45 lat to jest COŚ, czym można się szczycić...no i ci wierni słuchacze :)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: ndz kwie 01, 2007 22:00 
Awatar użytkownika

słucham eski [;

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz kwie 01, 2007 22:59 
Awatar użytkownika

Domin189 pisze:
słucham eski [;

Starsi słuchacze zapewne również czasem nadstawiają ucha na inne rozgłośnie : lokalne anteny Polskiego Radia i jeszcze jedną stację na literę "E" :wink: , gdzie muzyką Niemena raczy nas Piotr. Ale kilkanaście lat temu wszyscy słuchaliśmy tylko Trójki.

Zauważyłem, że gdy rozmawiam o muzyce, mam trudności w porozumieniu się z ludźmi, którzy wtedy tj.w drugiej połowie lat 70-tych ..Trójki nie słuchali. Nie potrafią zrozumieć, co te audycje wtedy dla mnie znaczyły...

Pamiętacie Romana Waschko i jego płyty ?. Nadawał nagrania wykonawców, których płyt nie można było kupić w żadnym sklepie w Polsce. Rozpiętość stylistyczna jego zainteresowań była niesamowita. Jeszcze dekadę później trafiłem na audycje red. Waschki z jazzem, muzyką soul, a nawet .. z punk rockiem !

Z lat 70-tych ze szczególnym sentymentem wspominam audycję Muzyczna poczta UKF (od poniedziałku do piątku). Czekałem przede wszystkim na te z muzyką polską- prowadzone przez Witolda Pogranicznego. Niemen słuchał środowych z muzyką Genesis - prowadzonych przez Piotra Kaczkowskiego 8)

Za sprawą głosów Witolda Pogranicznego, Marka Gaszyńskiego, Piotra Kaczkowskiego i Krystyny Sikory wrócił czarowny, trójkowy klimat tamtych lat.

Program Trzeci "odnowiony" 5 kwietnia 1982r. to już inna historia...

Ucieszyły mnie nominacje do najważniejszej trójkowej nagrody. Od 1999r., kiedy statuetkę otrzymał Niemen- tej nagrody nie wręczano...

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn kwie 02, 2007 12:18 
Awatar użytkownika

Trójka była zawsze znakomita i wyjatkowa z wyjątkiem zmian które już chyba odchorowała i wraca do chlubnych tradycji jak Ktoś słusznie zauważył. :)
Jedynka i Dwójka to klasyka niepodważalna. :)
Najgorsza RMF FM /Imperium mo... , jak mawiał Czesław / , ale RMF Clasik być może. :?
Rozgłośni regionalnych słucha się oczywiscie ze względów info, cierpiąc trochę. :)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn kwie 02, 2007 14:30 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
Z lat 70-tych ze szczególnym sentymentem wspominam Muzyczne poczty UKF (od poniedziałku do piątku). Czekałem przede wszystkim na te z muzyką polską- prowadzone przez Witolda Pogranicznego.

Ja też czekałam głównie na te, które prowadził Wtold Pograniczny, zwłaszcza, kiedy miałam nadzieję usłyszeć zamówioną piosenkę. Pamiętam, że pierwszymi zamówionymi przeze mnie piosenkami były:"Jak można wierzyć..." i "Ptaki śpiewają kocham". Długo nie mogłam tego zdobyć i dzięki poczcie w końcu się udało. :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn kwie 02, 2007 17:15 
Awatar użytkownika

Ewa pisze:
Pamiętam, że pierwszymi zamówionymi przeze mnie piosenkami były:"Jak można wierzyć..." i "Ptaki śpiewają kocham". Długo nie mogłam tego zdobyć i dzięki poczcie w końcu się udało. :)

Kiedy wyjechałem z klasą na biwak, to moja wspaniała Siostra pełniła dyżury przy radioodbiorniku i magnetofonie. Już nie pamiętam, czym się zrewanżowałem, o ile w ogóle do jakiegoś rewanżu doszło, bo czemu niby okazywać wdzięczność młodszemu rodzeństwu :twisted:.
Do dziś mi to pamięta, bo to tortura była- słuchanie tych wszystkich radiowych wersji big-beatu.

W ten sposób moja kolekcja wzbogaciła się o "Mgłę" i jeszcze jakieś nagrania N-Czarnych.

Ano właśnie - Muzyczna poczta jest i obecnie w ofercie programowej Trójki, lecz nie są już w tej audycji prezentowane nagrania radiowe...

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn kwie 02, 2007 18:45 
Awatar użytkownika

...z tą eską to oczywiście ironia była [;

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn kwie 02, 2007 21:39 
Awatar użytkownika

RMF FM ma po prostu muzykę za miłą, za łatwą i za przyjemną i to irytuje mnie. :?
A Czesława pretensje wynikały własnie chyba z tego jak wyszedł z omawianą płyta. :oops:
Ona jest wspaniała, ale chyba tylko dla ograniczonej liczby słuchaczy, a raczej odbiorców. :)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn kwie 02, 2007 22:20 
Awatar użytkownika

Generalnie nie slucham radia :( - z powodu braku odpowiednich warunków i muzyki ktora nie zawsze mi odpowiada - o wiele bardziej wole posłuchac sobie jakiejs plyty np. :n:-a :D

Jesli juz slucham to ostatnio najczesciej Radia Emanus w niedziele :wink: , a wczesniej radia RDC.

taki jakis nieradiowy jestem :?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt kwie 10, 2007 8:31 
Awatar użytkownika

Dziś dostępny jest w kioskach kolejny tomik wydany z Dziennikiem z okazji 25-lecia Trójkowej Listy Przebojów. Do tego otrzymujemy kolejną przebojową płytę za rok 2004.

Na okładce tego wydawnictwa są przedstawione fotografie znamienne dla wydarzeń tego roku . Jest więc Pomarańczowa rewolucja, jest i :N: .. z wiadomego powodu.

W książeczce jest wzmianka o tym, jak Trójka i inne rozgłośnie radiowe uczciły Go w dniu pogrzebu nadając o jednej porze Dziwny jest ten świat.
Smutne jest to, że na 25-ciu płytach dokumentujących ćwierćwiecze Listy Przebojów nie znalazło się miejsce dla żadnej piosenki Czesława Niemena.
Co prawda okres po 1981 roku nie charakteryzował się w twórczości Niemena zbyt wieloma piosenkami o znamionach przeboju, ale jednak coś można było znaleźć...
Przypomnę, że na Liście Trójki były utwory : Wspomnienie i Spod chmury kapelusza (w wersji APR-Sopot live 1996), a dwa inne otarły się o Listę, że już o czołowej pozycji Dziwnego świata w różnych radiowych rankingach wszech czasów tylko wspomnę. Szkoda, bo Czas jak rzeka z Old Rock Meeting'86, High horse i przynajmniej trzy utwory z płyty Terra deflorata mogły śmiało zaistnieć w pierwszej dziesiątce ówczesnej Listy, gdyby niezrozumiały opór M.Niedźwieckiego.
Na spotkaniu ze studentami pytany o muzykę Niemena odpowiadał, że jest zbyt "zakręcona".
W drugiej połowie lat osiemdziesiątych spośród trójkowych prezenterów zainteresowanie muzyką Niemena wyrażał tylko J.Kordowicz (audycja Studio nagrań); P.Kaczkowski przebywał wtedy za granicą.
W 1989r. utwór Począwszy od Kaina nadawano przed siódmą rano!
Przed słynnymi wyborami 4 czerwca 1989r. Trójka prezentowała ludzką twarz Leszka Millera (rzewna opowieść o wyprawie na koncert Polan), a Niemen - jak wiemy- wspierał wówczas Komitet Obywatelski "Solidarność".

W pierwszej połowie lat 90-tych sytuacja nie uległa widocznej poprawie, ale wtedy prezenterzy mieli przynajmniej jakąś wymówkę w postaci braku nowych płyt Niemena. Nie przekonało ich do prezentacji ani wznowienie na CD płyty Terra deflorata, ani seria wczesnych albumów wydana przez Digiton.
Pierwszy wywiad M.Niedźwieckiego z Niemenem kojarzę z drugą połową lat 90-tych.
Natomiast najciekawszą audycją z Czesławem autorstwa popularnego Niedźwiedzia była chyba ta poświęcona płycie Mourner's Rhapsody ...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt kwie 10, 2007 13:28 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
W pierwszej połowie lat 90-tych sytuacja nie uległa widocznej poprawie, ale wtedy prezenterzy mieli przynajmniej jakąś wymówkę w postaci braku nowych płyt Niemena. Nie przekonało ich do prezentacji ani wznowienie na CD płyty Terra deflorata, ani seria wczesnych albumów wydana przez Digiton.

Jesli chodzi o wznowienia to tutaj rozumiem sytuacje. Ta muzyka powstawala jednak w innym okresie.

Markovitz pisze:
Na spotkaniu ze studentami pytany o muzykę Niemena odpowiadał [M.Niedźwiedzki], że jest zbyt "zakręcona".

Natomiast takie tlumaczenia nie bardzo mnie przekonują. Cóż znowu mozna by rozpoczac dyskusje o gustach i prezenterach :wink: .

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw kwie 12, 2007 20:31 
Awatar użytkownika

Matt pisze:
taki jakiś nie-radiowy jestem :?

Nawet specjalnie się nie dziwię - niestety trudno w obecnych czasach nawet takiej rozgłośni jak Trójka utrzymać magię dawnego, dobrego radia.

Dziś przed południem jadąc trochę słuchałem Trójki - już rozpoczęli obchody rocznicy koncertu Stonesów w Warszawie. Piotr Baron zaprosił do swojej audycji Piotra Kaczkowskiego -naocznego świadka wydarzeń z kwietnia 1967r. i przewodnika po Warszawie agenta prasowego zespołu Leslie Perrina.
Legendarny Kaczor przyniósł do studia kosz 40 płyt (tylko CD) Stonesów.
Zgadnijcie, ile Panowie dostali czasu na te wspominki ?

-Tylko 22 minuty !

Prezenterzy skonstatowali, że na audycję z okazji 50-lecia tego koncertu, w najlepszym czasie antenowym przypadnie pewnie z .. 5 minut :twisted:

Jednak dziś nie będzie jeszcze tak źle: od 22.30 do 2.00 (to już 13-ty) w Trójce tylko Stonesi.
Sam pamiętam taką audycję z okazji 30-lecia i fajny wywiad Piotra Stelmacha z Czesławem Niemenem.

Jeśli powiem, że dziś od 23 do północy Stonesów będzie grał Piotr Metz, a po północy Piotr Kaczkowski - wniosek sam się nasuwa :

Chwała Piotrom 8)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: czw kwie 12, 2007 21:04 
Awatar użytkownika

Ja też słuchałam dziś wspomnień Piotra Kaczkowskiego, który powiedział też, że to Polskie Radio odkryło Stonesów, zanim jeszcze stali się znanym w świecie zespołem.8)

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.