[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest sob sie 24, 2019 20:56

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 189 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna

Której rozgłośni radiowej słuchasz obecnie najchętniej ?
Jedynki PR 9%  9%  [ 3 ]
Dwójki PR 15%  15%  [ 5 ]
Trójki PR 45%  45%  [ 15 ]
Radia EURO 0%  0%  [ 0 ]
Radia RMF 0%  0%  [ 0 ]
Radia ZET 3%  3%  [ 1 ]
Antyradia 0%  0%  [ 0 ]
RDC 3%  3%  [ 1 ]
Innej rozgłośni 15%  15%  [ 5 ]
Nie słucham radia 9%  9%  [ 3 ]
Liczba głosów : 33
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: śr lut 25, 2009 23:57 
Awatar użytkownika

Właśnie się dowiedziałem, że Prezes PR odwołał ze stanowiska szefa Trójki redaktora Krzysztofa Skowrońskiego, który ocalił to co z dawnej Trójki było do ocalenia.

Prezes PR - Robert Wijas powiedział, że pewna satysfakcja byłaby, gdyby do Trójki powrócił Marek Niedźwiecki.

Załamka ...

Nowym szefem Trójki została pani Magdalena Jethon.

Źródło => Polskie Radio (trzeci fragment konferencji).

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn mar 09, 2009 18:59 
Awatar użytkownika

Chęć ściągnięcia do Trójki p.Niedźwieckiego potwierdziła w wywiadzie dla Dziennika M.Jethon.

Na stronie Onet.pl trwa sonda na temat radia - analogiczna do tej z naszego topiku
:

http://wiadomosci.onet.pl/1930724,441,item.html

Mam wrażenie, że ktoś chce przekonać opinię publiczną, iż rozgłośnie publiczne nie są potrzebne. A przecież gdyby nie one - większości nagrań Niemena nie byłoby w eterze.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt mar 31, 2009 14:11 
Awatar użytkownika

Dziś gościem Prywatnej kolekcji była Eleonora Niemen. Mówiła trochę o swoich studiach w Londynie i o pracach nad nagraniami swojego Ojca, usłyszeliśmy też "Baby M" Niemena, którego nie uwzględniono w podanej liście.

Fragment rozmowy :arrow: tutaj.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw kwie 02, 2009 9:15 
Awatar użytkownika

Jestem bardzo zawiedziony sposobem uczczenia kolejnej rocznicy powstania Programu Trzeciego.
Wbrew szumnym zapowiedziom można było usłyszeć tylko jakieś strzępy archiwalnych audycji, odfajkowany wywiad z Jerzym Kordowiczem, zapowiedź utworów Beatlesów w wykonaniu Kaczkowskiego (odtworzono jeden - króciutki) i zestaw całkiem od czapy przygotowany przez Wojciecha Manna. Wszystko 'expressem', bo co będzie jak słupki 'słuchalności' spadną..? :?

Rocznicową ramówkę uratował koncert formacji Raz, Dwa ,Trzy...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw kwie 02, 2009 15:09 
Awatar użytkownika

Cóż, nowa kierowniczka zaczyna robić swoje...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn kwie 06, 2009 14:05 
Awatar użytkownika

Przypominam o głosowaniu na Polski Top Wszech Czasów (po rejestracji i zalogowaniu).

Komentarze => w podforum Cztery ściany świata.

Wywiad P.Barona z p.Małgorzatą Niemen na stronie :arrow: LP Trójki.

I jeszcze zestawy nagrań z audycji Artura Orzecha p.t. Prywatna kolekcja :

Eleonora Niemen :arrow: 31 03 2009

Natalia Niemen :arrow: 16 03 2009

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn sie 17, 2009 23:03 
Awatar użytkownika

Dzisiejszą audycję "Trzy kwadranse jazzu" Jana Ptaszyna Wróblewskiego zakończył Niemen Enigmatic i utwór "Jednego serca".

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr wrz 30, 2009 11:12 
Awatar użytkownika

Dziś o 20.05 Mateusze 2009. Transmisji będzie można nie tylko posłuchać, ale i zobaczyć na żywo (przez internet).

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz paź 04, 2009 16:58 
Awatar użytkownika

Dziś w Trójce o 20.05 transmisja koncertu laureatów Festiwalu Twórczości Marka Grechuty "Korowód".

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw gru 31, 2009 18:44 
Awatar użytkownika

Idzie nowe - wczoraj pani Jethon przestała być szefową Trójki.
Przy wsparciu słuchaczy Trójka wkracza w 2010 r. jako znacząca alternatywa dla stacji komercyjnych.

Dziś wyłapałem drugą 50-tkę Topu wszech czasów (utwory zagraniczne i polskie). Dalekie miejsca dawnych pewniaków (Purpli, Floydów i innych potęg lat 70-tych) odbieram jako znak zmiany pokoleniowej wśród słuchaczy Trójki. Niemena nie słyszałem. W Nowy Rok i 2 stycznia między 16 -tą a 19-tą kolejne części tegorocznego notowania.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob sty 02, 2010 19:04 
Awatar użytkownika

Zupełnie nie podoba mi się tegoroczna pierwsza dziesiątka. Fani U2 zdecydowanie opanowali to notowanie. Szkoda, że tyle dobrych utworów spadło tak nisko. Cieszy mnie jedynie wysoka pozycja "July Morning" U.Heep.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz sty 03, 2010 10:48 
Awatar użytkownika

O tegorocznym topie można by napisać sporo.Na pewno nie można zamknąć tej dyskusji sformulowaniem,iż widać po wynikach tej listy zmianę pokoleniową glosujacych,co po pierwszym dniu wydawało się oczywiste.Nigdy nie byłem wielkim admiratorem zespołu U2 i dominacja jego wydaje mi się przesadna.Jako mlody chlopak bardzo lubiłem "Julay morning"Uriah Heep,ale dzisiaj patrzę na niego dużo bardziej krytycznie.W momencie,kiedy ten utwór powstał była moda na utwory rozbudowane czy też w ogole suity i kazdy szanujący się zespół takowy chciał posiadać/przypomnijacie sobie pierwszą plytę Budki Suflera/.Tego rodzaju utwory miały pokazać,iż "my tez potrafimy zagrać coś więcej niż proste rockowe kawałki". Przypadek zespołu Archive potwierdza,iż ta teza pokutuje poniekąd do dzisiaj.Notabene zupełnie nie rozumiem zachwytu nad tym zespolem,ktory momentami brzmi jak Pink Floyd.Ciesze się z obecności na liście,i to wysoko J.Hendrixa,ciesze się z obecności Beatlesów,których wielu "znawców"muzyki ambitnej zdaje się zupelnie niedoceniać,ciesze się z "Persephone "Wishbone Ash,który to utwór gościł na prywatkach w końcu lat 70-tych i bywał tam obowiązkową "poscielówą".Natomiast zupelnie nie rozumiem tak wysokiej pozycji/a przy okazji tak licznej reprezentacji/piosenek"51"TSA i "Dorosłe dzieci"Turbo.Niemal te same odczucia żywię do "Autobiografii"Perfectu,choć z jej obecnością już się jakoś pogodziłem.W końcu to,podobnie jak te dwa utwory poprzednie,jeden z hymnów swojego pokolenia."Idąc cmentarną ulicą widzę Ciebie mój przyjacielu..."to dla mnie przyklad zupelnego tekstowego bezguscia ,a nawet grafomaństwa.Niewiele lepiej jest pod tym względem w utworze zespolu Turbo,a że muzyka i wykonanie doskonale "wspolgrają" tam ze slowem to mamy własnie takie" rarytasy".Oczywiście to wszystko,jak podkreślali redaktorzy Trójki,to była tylko zabawa i tak chyba nalezy to potraktować.No,ale jesli coś zapowiadane jest szumnie jako "Top wszechczasów"czyli de facto najlepsze utwory w historii muzyki popularnej/na świecie/to efekty tej zabawy powinny byc bardziej strawne.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz sty 03, 2010 19:23 
Awatar użytkownika

No i jeszcze małe uzupelnienie moich rozwazań na temat ostatniego topu.Jest rzeczą oczywistą,że gust sluchaczy,oprócz środowiska,w którym ono przebywa,kształtuje radio.Stąd brak na tej liście dziesiątek wykonawców,którzy nie mieli może szczęscia być obecni zbyt często na antenie Trojki.Dotyczy to np muzyki amerykańskiej/i tej "psychedelicznej z zachodniego wybrzeża stanów jak i z alternatywnej sceny nowojorskiej/,dotyczy wielu innych wykonawców spoza kręgu tych,ktore sa lansowane choćby przez P.Stelmacha.Zresztą ów brak nie dotyczy tylko wykonawców na swój sposob niszowych czy też zapomnianych,ale też wielkich gwiazd muzyki pop,ktore sa kojarzone jedynie ze swoimi największymi,co nie oznacza,że najlepszymi utworami.Np przed chwilą sluchałem na Youtube parę kawałków ze znakomitej plyty Eltona Johna"Goodbye yellow brick road"z roku 1972.Czy nasze radio w pogoni za nowościami pamięta jescze o tamtych pięknych piosenkach?Pamiętam,że przed wielu laty zachwycal się tą płytą Piotr Kaczkowski.Podobna rzecz się dzieje choćby ze S.Wonderem,ktorego nagrania z pierwszej polowy lat 70-tych są naprawdę godne uwagi.Tego typu wykonawców można by mnożyć.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt sty 26, 2010 14:15 
Awatar użytkownika

A jednak te pogłoski okazały się prawdziwe - Marek Niedźwiecki wraca do Trójki.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt sty 26, 2010 15:12 
Awatar użytkownika

Ewa pisze:
A jednak te pogłoski okazały się prawdziwe

To dobrze, czy źle?
Rozumiem, że Ciebie Ewo to martwi...
Powrót syna marnotrawnego, czy nareszcie jakaś opoka?
Nie zgadzam się wprawdzie z oceną szefa Programu III Polskiego Radia Jacka Sobala
Cytuj:
"Pan Marek jest najlepszą wizytówką Trójki i nigdy nie przestał nią być. Cieszę się tym bardziej, że dwa lata temu namawiałem go, żeby z Trójki nie odchodził. Program III to prawdziwa radiowa arystokracja" - ocenił.

Niedźwiedź to oczywiście ważny prezenter i na pewno ciągnie się za nim już pewna legenda, ale dla mnie zdecydowanie bardziej na miano "WIZYTÓWKI TRÓJKI" zasługuje Piotr Kaczkowski i moja satysfakcja byłaby wówczas, gdybm znowu go usłyszał w Trójce.
A z tą radiową artstokracją, to już duże przegięcie.
Mam ogromny sentyment do dawnej "Trójki", na niej się przecież wychowywałem, ale od dłuższego czasu preferuję "Dwójkę" i jeżeli mamy ważyć słowa, to może zostawmy tę "arystokrację" tej rozgłośni.

(**)

CN w rocznicę swoich 57. urodzin

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 189 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.