[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest sob lis 25, 2017 4:48

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Której rozgłośni radiowej słuchasz obecnie najchętniej ?
Jedynki PR 10%  10%  [ 3 ]
Dwójki PR 16%  16%  [ 5 ]
Trójki PR 42%  42%  [ 13 ]
Radia EURO 0%  0%  [ 0 ]
Radia RMF 0%  0%  [ 0 ]
Radia ZET 3%  3%  [ 1 ]
Antyradia 0%  0%  [ 0 ]
RDC 3%  3%  [ 1 ]
Innej rozgłośni 16%  16%  [ 5 ]
Nie słucham radia 10%  10%  [ 3 ]
Liczba głosów : 31
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: sob kwie 17, 2010 19:15 
Awatar użytkownika

Przed chwilą zakończyła się w Trójce dyskusja prowadzona przez red.Jerzego Sosnowskiego.
W części muzycznej audycji wybrzmiały dwie wersje Dziwnego oraz .. Kamyk Herberta.

edit po 21. : Później leciał Mazurek do wiersza Karpińskiego z muzyką Kurylewicza.

A w audycji Metza : "Taki pejzaż" Demarczyk, "Od wschodu..." Skaldów, Dżamble... 8)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob kwie 17, 2010 21:26 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
A w audycji Metza : "Taki pejzaż" Demarczyk, "Od wschodu..." Skaldów, Dżamble... 8)

... Breakout, Warska, Grechuta, no i Niemen ("Marionetki","Jednego serca","Zapytaj").:)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz maja 09, 2010 12:58 
Awatar użytkownika

Dziś o 20.05 w Trójce transmisja koncertu grupy Laboratorium (tutaj można ją też oglądać).

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw lip 01, 2010 15:47 
Awatar użytkownika

Dziś po 22.00 na antenie Trójki przez 30 minut można będzie posłuchać na żywo grupy Pearl Jam - wprost z głównej sceny Openera 2010.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob paź 09, 2010 12:50 
Awatar użytkownika

Dziś, z okazji 70. rocznicy urodzin Johna Lennona, Trójka przypomina jego utwory, a o godz. 19.00 w Liście Osobistej gościem Piotra Metza będzie Yoko Ono.

Warto też słuchać Trójki w piątki o 12.00, audycja Muzyczny Wehikuł Czasu przypomina nagrania polskiego big-beatu, są też komentarze dotyczące tła historycznego, kultury i obyczajów, fragmenty archiwalnych wypowiedzi etc. W pierwszej audycji z tego cyklu zajmowano się m.in. strojami Niemena.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt sty 17, 2012 8:00 
Awatar użytkownika

Podczas audycji nazwanej Studniówką Trójki redaktor Niedźwiecki żartował, że Stefan Friedmann (który miał problem z wymienieniem kilku wykonawców z minionych dekad) słuchał w latach 70 Niemena... Taki sobie żart, bo - jak wiadomo- wg pana "basiofana" (tak nazwał Czesław redaktora Trójki w swym felietonie) w latach 70. muzyka Niemena była zbyt trudna. W opinii redaktorów- nasz Czesław był - jak to się teraz mówi- "zakręcony". O tym że to nie tak- był już czas się przekonać. Jak widać nie wszyscy z tej szansy skorzystali mimo wydania dwóch boxów i kompilacji.

Ania ładnie zaśpiewała "Za daleko mieszkasz miły" i tym sposobem redaktorzy odfajkowali i Niemena i lata 60-te w Programie Trzecim...

Dziś (17 I ) w porannym programie dowiedziałem się, że "Płonąca stodoła" pochodzi z 1967r.. a nie z 1968r... Hmm.

Edycja 18.01-20:20

20 stycznia o godz.12.05 ma zostać wyemitowana rozmowa redaktora M. Olszańskiego z panią Małgorzatą Niemen

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob sty 28, 2012 16:33 
Awatar użytkownika

W audycji "Godzina prawdy" nadano aż trzy nagrania z albumu "Pamiętam ten dzień", w tym "Pielgrzyma" Grupy Niemen. I to chyba już koniec trójkowej promocji w związku z tym wydawnictwem Polskiego Radia...

A przecież przed laty można było usłyszeć utwory w wykonaniu Niemena (nawet do wierszy poetów) w wielu różnych trójkowych audycjach. W latach 70. było sporo audycji monograficznych (o Genesis, o Pink Floyd), prezentowano nawet całe dyskografie. Jeszcze w latach 80. Metz z Mannem prezentowali w Trójce nieoficjalne nagrania zespołu The Beatles!

Nostalgicznym echem tamtego czasu jest audycja Trójkowy Wehikuł Czasu Jerzego Sosnowskiego. Radiowa Trójka właśnie obchodzi jubileusz i z tej okazji odkurza się fragmenty starych audycji (cykl palce lizać), jednak dominującym uczuciem - w moim przypadku - jest żal za formułą "3"-ki z lat 1972-81.

Ci, którzy przyszli do Trójki po wprowadzeniu stanu wojennego, niby próbują teraz nawiązywać do tradycji starej Trójki.
Ci, którzy pamiętają dawny Program Trzeci, mogą ocenić, jak to nawiązywanie do tradycji niektórym wychodzi...

Aczkolwiek ducha niektórych audycji nie sposób wskrzesić, bo choć np. Muzyczna Poczta UKF wróciła na antenę, to obecnie słucha się jej zupełnie inaczej. Ktoś z młodych powie: ot, zwykłe granie na życzenie, ale wówczas nie było takiego dostępu do płyt jak dziś, nie mówiąc już o tym, że nie było netu. Wyczekiwało się tygodniami na nagrania w audycji prowadzonej przez śp. Witolda Pogranicznego i radość była ogromna, gdy zamówiony utwór trafił na antenę. Tak usłyszałem zamówione fragmenty "Mourner's Rhapsody" (mimo ówczesnego odgórnego zakazu).

Cezurą domykającą drzwi starej Trójki był moment wycofania się P. Kaczkowskiego (ponoć ze względów zdrowotnych). Pamiętam, że dzięki niemu jeszcze w sierpniu 1996r. piosenka Niemena trafiła na Listę Przebojów Trójki. Koncertowa wersja "Spod chmury kapelusza" została zauważona w notowaniu LP 3 z sierpnia 1996

Obecnie trudno się spodziewać, aby jakieś nagranie Niemena spoza kanonu przebojów trafiło na playlistę Trójki.
Zwłaszcza przy pasywnej postawie miłośników muzyki NAE i tak negatywnym podejściu Pań N. do fanów...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob mar 31, 2012 14:11 
Awatar użytkownika

Dziś Niemen w Trójkowym Wehikule Czasu po godz.18.00.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz kwie 01, 2012 14:16 
Awatar użytkownika

Trójka obchodzi jubileusz 50-lecia. Wspominkową audycje muzyczną (tuż po południu) Piotr Stelmach rozpoczął piosenką "Pod papugami"- debiutanckim nagraniem radiowym Wydrzyckiego dokonanym z towarzyszeniem zespołu Bossa Nova Combo.

Trójkowy prezenter pokusił się z tej okazji o odczytanie opisu ze starego pudełka z taśmą. Z tej adnotacji wynikało, iż wspomniany fonogram pochodzi z 13 listopada 1963r. (taką też datę podał w swej DYSKOGRAFII Tadeusz Skliński).
Przypomnę w tym miejscu, że Piotr Chlebowski w booklecie do wydanego w listopadzie 2011r. albumu "Pamiętam ten dzień" napisał o tej wersji: "nagranie radiowe, dokonane we wrześniu 1963..."

Uzupełnię jeszcze tę informację o nazwiska muzyków. Soliście towarzyszył wówczas zespół Bossa Nova Combo w składzie: Krzysztof Sadowski- fortepian (kierownik muzyczny), Janusz Sidorenko- gitara solowa, Adam Skorupka- kontrabas, znakomity perkusjonista Jerzy Bartz oraz.. Mateusz Święcicki- producent, który- według adnotacji - rozliczył się z nagrania. Porządek musiał być :)

Wśród gości redaktora Stelmacha byli dziś min.: wszędobylski Zbigniew Hołdys, przeżywający renesans popularności Janusz Panasewicz oraz powracający do zdrowia radiowy mistrz - Piotr Kaczkowski. Wspominkową audycję zakończyło odśpiewanie przez zaproszonych artystów pieśni "Dni, których jeszcze nie znamy" oraz odtworzenie najbardziej znanej wersji utworu "Dziwny jest ten świat" (Niemen i Akwarele, studio PN, 1967).

Szczęścia słuchaczy Trójki dopełnił Artur Andrus, którego album zatytułowany po prostu "Myśliwiecka" zajął w tym tygodniu pierwsze miejsce na liście OLIS. Z zestawienia pięćdziesięciu najlepiej w Polsce sprzedawanych płyt wypadł natomiast album "Pamiętam ten dzień"- zestaw radiowych nagrań Niemena (promowany bardzo niemrawo).

PS Redaktor Sosnowski odtworzył wczoraj w całości płytowe nagranie "Człowiek jam niewdzięczny" 8)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt maja 11, 2012 21:17 
Awatar użytkownika

Tematem jutrzejszego Trójkowego Wehikułu Czasu będzie muzyka elektroniczna, a gościem będzie Jerzy Kordowicz.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt cze 01, 2012 12:23 
Awatar użytkownika

Gościem najbliższego Trójkowego Wehikułu Czasu (02.06. godz. 18.05) będzie Tomasz Jaśkiewicz.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob sie 25, 2012 7:23 
Awatar użytkownika

Taka króciutka anegdota,która dla mnie pokazuje trochę kondyncję polskiego radia.Wiadomo,że Trójka jest z grubsza biorąc nastawiona na słuchacza w przedziale wiekowym 15-40 lat.To ma swoje oczywiste konsekwencje,chocby w doborze repertuaru muzycznego.Oczywiscie są od tego wyjątki,bo są audycje,z reguły poza tym głównym pasmem,gdzie można znależć jakieś starsze kawałki.Za to Jedynka jest chyba nastawiona na słuchacza starszego,stąd tam można czasem ,ni stąd, ni zowąd usłyszeć czasem jakiś /i to w porze największej słuchalności/kawałek Hendrixa czy Dylana.No,ale oczywiście wszystko ma swoje granice.Kiedyś bowiem w Jedynce leci znany hit Dylana,po nim kolejny i,aż dziw ,po nim kolejny.Pomyślałem sobie.Boże,pewnie ,ani chybi Dylan umarł.No bo jakże tak?Trzy świetne utwory tego artysty w porze największej słuchalności.I żadnych reklam w przerwie,żadnych zbędnych słów?A tu proszę?Co za niespodzianka.Dylan nie umarł.Dylan żyje.Stał się prawie cud.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt paź 23, 2012 15:56 
Awatar użytkownika

W "Trójkowym wehikule czasu” z 20 X 2012 Paweł Brodowski.
http://www.polskieradio.pl/9/716/Artyku ... rt-dla-MSW

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt paź 26, 2012 18:19 
Awatar użytkownika

Podobnie jak przed tygodniem, także w jutrzejszym wehikule można będzie usłyszeć Niemena. Tym razem w rzadko prezentowanej pieśni, której wciąż nie ma na płycie...
Tematem przewodnim jutrzejszej audycji będą biblioteki publiczne.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt lis 02, 2012 14:42 
Awatar użytkownika

Jutro po 15.00 Jerzy Sosnowski zaprasza na przejażdżkę wehikułem przez Ulicę Cieni. Będzie można posłuchać niektórych z wielkich artystów lat 60 i 70, którzy odeszli: Marka Grechuty, Krzysztofa Klenczona, Janusza Kruka i jego zespołu 2+1, Miry Kubasińskiej, Czesława Niemena, Tomasza Szukalskiego z grupą SBB…

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.