[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest wt lip 23, 2019 18:40

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 189 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna

Której rozgłośni radiowej słuchasz obecnie najchętniej ?
Jedynki PR 9%  9%  [ 3 ]
Dwójki PR 15%  15%  [ 5 ]
Trójki PR 45%  45%  [ 15 ]
Radia EURO 0%  0%  [ 0 ]
Radia RMF 0%  0%  [ 0 ]
Radia ZET 3%  3%  [ 1 ]
Antyradia 0%  0%  [ 0 ]
RDC 3%  3%  [ 1 ]
Innej rozgłośni 15%  15%  [ 5 ]
Nie słucham radia 9%  9%  [ 3 ]
Liczba głosów : 33
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: pt kwie 13, 2007 9:10 
Awatar użytkownika

Dziś w Trójce mamy prawdziwy dzień ze The Rolling Stones (wczoraj po północy włączyłem Minimax i usłyszałem .. jakąś odnogę KATa :evil:).

W tonacji Trójki, w Muzycznej poczcie UKF, w popołudniowej Zapraszamy do Trójki oraz po godz. 22-ej w Offensywie Piotra Stelmacha rzeczywiście usłyszymy jeden z najsłynniejszych zespołów świata.
Znów są w trasie koncertowej. Szkoda, że tym razem nie zawitają do Polski.

Koncertowy pewniak Jumpin Jack Flash to numer grany także przez grupę Niemena we Włoszech.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pt kwie 13, 2007 17:36 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
Sam pamiętam taką audycję z okazji 30-lecia i fajny wywiad Piotra Stelmacha z Czesławem Niemenem.

Przed chwilą słyszałam w Trójce powtórkę tego reportażu P.Stelmacha sprzed 10 lat z krótką wypowiedzią Niemena i innych uczestników tamtych wydarzeń. :wink:

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: pn maja 28, 2007 13:38 
Awatar użytkownika

Jutro Trójka przez cały dzień będzie świętować 40-lecie wydania albumu Beatlesów "Sgt.Pepper's Lonely Hearts Club Band".

Klub Trójki 21-22.00
O tym, jakie przesłanie zawierała ta fascynująca płyta, jakim przemianom uległo to przesłanie na gruncie polskim, a wreszcie o tym, czym są dla nas Beatlesi dziś – Jerzy Sosnowski i jego goście: Mirosław Pęczak, kulturoznawca oraz Michał Szczepański, autor powieści pt. „Dzieci sierżanta Pieprza”.

Akademia Muzyczna Trójki 22.30-24.00
O kulisach powstania płyty będą mówić członkowie zespołu The Beatles oraz George Martin. Audycję poprowadzi Piotr Metz.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Dżem
PostZamieszczono: pt lip 20, 2007 10:38 
Awatar użytkownika

W dzień imienin Czesława - koncert grupy Dżem w radiowej Trójce.

Przed chwilą Cała w trawie i W życiu piękne są tylko chwile...

A tu fotki z trójkowej galerii.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt sie 28, 2007 18:10 
Awatar użytkownika

Z okazji 50-tej rocznicy urodzin w dniu 29 08 2007r. -Dzień Grzegorza Ciechowskiego w Trójce.

Audycje prezentujące dorobek artystyczny Republiki i Obywatela G.C. rozpoczną się od godz.9-tej rano, a po godz. 14-tej gośćmi Wojciecha Manna będą muzycy Republiki, którzy spotkają się także ze słuchaczami w ogródku Trójki. Wspominać będą również: Małgorzata Potocka, menażer Jerzy Tolak, producent Leszek Kamiński oraz kierowca busa "Republiki"- pan Roman 8)
Trzy młode zespoły będą grały kompozycje G.C.
W ciągu całego dnia zostaną zaprezentowane nagrania koncertowe i demo o niezbyt dobrej jakości technicznej.
I o dziwo - nikt nie protestuje !
Mało tego- córka artysty Weronika Ciechowska weźmie udział w aud.Klub Trójki po godz. 21-ej.
W audycji po godz. 22.10 prawdziwe rarytasy - niedostępne na płytach.

Dla mnie jako miłośnika twórczości Niemena to wprost nie do wiary, że można tak właśnie... :?

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: czw sie 30, 2007 8:20 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
Dla mnie jako miłośnika twórczości Niemena to wprost nie do wiary, że można tak właśnie...

Słuchając wczoraj tych unikalnych nagrań studyjnych i koncertowych Grzegorza Ciechowskiego też miałam podobne odczucia.
Dlaczego jedni mogą, a inni nie :?:

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: czw sie 30, 2007 9:11 
Awatar użytkownika

Pewnie ze moga, tylko nie chca i nie maja zamiaru :evil: .

Niektorzy potrafia zyc w cieniu za zycia i po odejsciu geniusza, innym to zycie w cieniu tak sie uprzykrzylo ze po odejsciu geniusza postanawiaja sami wlezc na swiecznik. Najczesciej z oplakanym skutkiem, i dla spuscizny po geniuszu i dla tych co na swiecznik sie pchaja.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: ndz wrz 09, 2007 13:47 
Awatar użytkownika

Jutro o 20-tej podczas uroczystego koncertu w Trójce ogłoszone zostaną nazwiska tegorocznych laureatów "Mateuszy".

Z tej okazji dziś w południowej audycji Witold Pograniczny przypomniał sylwetkę Mateusza Święcickiego. Zaprezentowano kilka jego największych przebojów w wykonaniu m.in. Cz. Niemena, M.Burano, K.Sobczyk.

Nazwiska nominowanych, a także laureatów poprzednich "Mateuszy" można znaleźć tutaj.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Trójka Live!
PostZamieszczono: śr paź 03, 2007 11:53 
Awatar użytkownika

Od dziś co środę do nabycia z "Rzeczpospolitą"wydane na CD najlepsze trójkowe koncerty zarejestrowane w studio im. Agnieszki Osieckiej w ciągu ostatnich kilkunastu lat.

Dziś koncert Perfectu z okazji Dnia Dziecka 1.06.2001r.
Warto kupić, cena gazety z płytą tylko 6,99zł.

Wspaniale byłoby, gdyby w takim cyklu znalazł się trójkowy koncert Niemena. Ale o tym chyba możemy tylko pomarzyć...

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr paź 10, 2007 10:47 
Awatar użytkownika

Ewo,
dzisiaj Ciebie ubiegnę. :D
Po informacji o wydanym przez "Rzeczpospolitą" koncercie "Trójka Live"
Perfektu, dzisiaj przyszła kolej na przypomnienie sobie tego pamiętnego, sbotniego południa - 18 września 1993 roku, z prowadzącą go, a jakże - samą Agnieszką Osiecką.
Jedyny tego rodzaju zapis!
Agnieszka zapowiadająca swoje utwory!
Cała plejada wykonawców: Krystyna Janda, Magda Umer, Ewa Błaszczyk, Tadeusz Woźniak, Jan Pietrzak...
Czego jeszcze można chcieć więcej :?: *
Gońcie, którzy jeszcze nie posiadacie tego krążka, do najbliższego kiosku, tuż za rogiem...
Jeżeli "Rzeczpospolita" będzie konsekwentna, szykuje się naprawdę doskonała kolekcja.
Z "Niemenaliów"?
Też!
Choćby koncert Eleonory Niemen, ale też panel Trójki m.in. z Kasią Kowalską, filmowany przez Czesława.
Takich momentów z Niemenem w tle, było zresztą więcej. Może więc coś z tego się ziści?

*Ps. :?:
Zapewne każdy z nas liczy i "ostrzy sobie zęby" na ten jedyny recital Czesława w studiu im. Agnieszki Osieckiej (i to jest ta klamra: Osiecka-Niemen) do jakiego doszło 6 października (po korekcie Marka - poprawiam - 6 listopada :oops: ) 1999 roku, w trakcie którego otrzymał nagrodę "Super Mateusza".
To byłby dopiero hit!

(.)

Ostatnio zmieniony czw paź 11, 2007 8:26 przez ratajczak bogdan, łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr paź 10, 2007 13:01 
Awatar użytkownika

Dzięki, Bogdanie, za przypomnienie. :D
Chyba dzisiejsza płytka cieszyła się dużym wzięciem, bo dostałam dopiero w trzecim kiosku i to ostatni egzemplarz.

Dziś w Trójce Dzień z Markiem Bolanem i T.Rex.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr paź 10, 2007 16:14 
Awatar użytkownika

Koncertowa płyta pod przewrotnym tytułem "Kobiety mojego życia" klimatem przypomina mi festiwal piosenki aktorskiej.
Zdecydowanie bardziej odpowiada mi interpretacja zespołu RAZ DWA TRZY.
To dopiero część pierwsza wydawnictwa, więc miłośnicy twórczości Pani Agnieszki Osieckiej są wręcz rozpieszczani... 8)

Ratajczak Bogdan pisze:
Zapewne każdy z nas liczy i "ostrzy sobie zęby" na ten jedyny recital Czesława w studiu im. Agnieszki Osieckiej (i to jest ta klamra: Osiecka-Niemen) do jakiego doszło 6 października 1999 roku, w trakcie którego otrzymał nagrodę "Super Mateusza".
To byłby dopiero hit!

Ten koncert miał miejsce miesiąc później - 6 listopada 1999r. i nawet wśród Userów tego forum zdania są podzielone, co do jego oceny, choć naturalnie nie to stanowi główną przyczynę zaniechania wydania takiej płyty...

Trudno się spodziewać przełamania oporów Pań Decydentek.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostZamieszczono: śr paź 10, 2007 17:28 
Awatar użytkownika

Zgoda Marku - oceny mogą się różnić, jednak jak słusznie zauważyłeś, o wadze nagrania stanowi jego unikatowy charakter. Jedyny zarejestrowany w studiu Trójki, a więc, sądząc choćby po dwóch już wydanych CD "Trójka Live", należy sądzić, że materiał muzyczny, pod względem technicznym jest zadawalający na tyle, aby ujrzał światło dzienne.
W kontekście wydania "Srebrnych dzwonów", "41 potencjometrów pana Jana", a więc bez zbyt skrupulatnego trzymania się chronologii, taka gotowa już w zasadzie płyta (wówczas już druga "live") ma pełne prawo zaistnieć w szerszej świadomości fanów Czesława.
Opis koncertu, dokonany przez Darka, jest na tyle intrygujący, że choćby tylko dla tej wersji "Pielgrzyma", o której tak ładnie napisał, warto by ten krążek ukazał się w tej, czy innej postaci.
Ja wierzę, że lawina wreszcie ruszy...
Kamyczki już się sypią...
Ps. Korekta daty jak najbardziej uzasadniona.
Czuwaj!

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw paź 11, 2007 5:46 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
Koncertowa płyta pod przewrotnym tytułem "Kobiety mojego życia" klimatem przypomina mi festiwal piosenki aktorskiej.
Zdecydowanie bardziej odpowiada mi interpretacja zespołu RAZ DWA TRZY.
To dopiero część pierwsza wydawnictwa, więc miłośnicy twórczości Pani Agnieszki Osieckiej są wręcz rozpieszczani... 8)

Szkoda tylko, że PR nie ma w planach wydania koncertu Skaldów, podczas którego Muzyczne Studio Trójki otrzymało im. Agnieszki Osieckiej ( to był pierwszy koncert w tym studio po remoncie ). Sam koncert z gościnnym udziałem Ł. Prus ( chyba ostatni występ artystki ) i Alibabek w całości był poświęcony twórczości Poetki, a Skaldowie wykonali m.in. W żółtych płomieniach liści, Czarodzieje, Wieczór na dworcu w Kansas City, Pożegnanie Poetki, itd., itd...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn paź 22, 2007 15:38 
Awatar użytkownika

Dziś w Trójce ogłoszono Potencjometry płytą tygodnia. Codziennie będą prezentować fragment tej płyty, dziś przed 15-tą podobno leciał pierwszy kawałek.
Trójka jednak jest niezawodna. :D

P.S.
Wczoraj w Minimaxie Piotr Kaczkowski prezentował fragmenty nowej płyty SBB ("The Rock") na której znajdziemy też "Pielgrzyma".

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 189 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.