[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest ndz lip 21, 2019 22:43

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 189 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna

Której rozgłośni radiowej słuchasz obecnie najchętniej ?
Jedynki PR 9%  9%  [ 3 ]
Dwójki PR 15%  15%  [ 5 ]
Trójki PR 45%  45%  [ 15 ]
Radia EURO 0%  0%  [ 0 ]
Radia RMF 0%  0%  [ 0 ]
Radia ZET 3%  3%  [ 1 ]
Antyradia 0%  0%  [ 0 ]
RDC 3%  3%  [ 1 ]
Innej rozgłośni 15%  15%  [ 5 ]
Nie słucham radia 9%  9%  [ 3 ]
Liczba głosów : 33
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: śr mar 05, 2008 18:04 
Awatar użytkownika

Dziś w Akademiii Muzycznej Trójki 22-23.00 koncertowe nagrania Tadeusza Nalepy.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: wt mar 25, 2008 10:35 
Awatar użytkownika

Dziś w Trójce wiele wspomnień o zmarłym Januszu "Kosie" Kosińskim.
Ci którzy go znali, podkreślali, że był to przede wszystkim porządny i uczciwy człowiek, służący zawsze innym radą i pomocą.
Przypomniano też jego zapowiedź trójkowego koncertu chóru Pro-Forma, który odbył się w 69-tą rocznicę urodzin Czesława Niemena.
Tej zapowiedzi oraz innych wspomnień o Kosie możemy posłuchać Tutaj.
Są tam również komentarze (złote myśli) samego Kosy.
Mnie podobał się zwłaszcza ten komentarz dotyczący wokalistek rockowych, no i wyjaśnienie, dlaczego Kosa niezbyt chętnie puszczał nagrania The Who. :wink:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt mar 28, 2008 9:49 
Awatar użytkownika

Bardzo pięknie dziś w nocy Piotr Kaczkowski poprowadził Minimax, który w całości poświęcił wspomnieniom o Kosie i jego ulubionym nagraniom. Wśród tych nagrań znalazły się utwory z płyty "Mourner's Rhapsody" oraz "Bema pamięci żałobny rapsod".

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob mar 29, 2008 21:27 
Awatar użytkownika

Ewa pisze:
Bardzo pięknie dziś w nocy Piotr Kaczkowski poprowadził Minimax, który w całości poświęcił wspomnieniom o Kosie i jego ulubionym nagraniom.

Słyszałem jak puścił Baby M.,ale później sen mnie zmorzył. Szkoda, że PK nie zaprezentował choć fragmentu "Potencjometrów", ale kilka lat temu przeze mnie namawiany też nie chciał ...

We wtorek 1 kwietnia w trójkowe urodziny zaplanowano po godzinie 15-ej audycję poświęconą śp. redaktorowi J.Kosińskiemu.

Tu już teraz możecie posłuchać, jak z uśmiechem Pan Janusz pożegnał się ze słuchaczami Antyradia...

Także 1 kwietnia po godz.20-ej koncert w Trójce zagra tegoroczna gwiazda Eko Union of Rock - W.Waglewski z synami. Po koncercie audycja W.Manna i P.Kaczkowskiego.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob mar 29, 2008 21:35 
Awatar użytkownika

Ostatnie pożegnanie Janusza Kosińskiego również będzie 1 kwietnia...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz mar 30, 2008 11:46 
Awatar użytkownika

Pamiętam, że jdnego WAŻNEGO z plejady muzyków Niemena - PIOTRA DZIEMSKIEGO - żegnano również w Prima Aprilis :cry:
Ale wówczas Niemen jeszcze żył, co więcej, był na JEGO pogrzebie i tam zapewne narodziła się piękna i ważna kompozycja: "EPITAFIUM - PAMIĘCI PIOTRA".
Warto o tym pamiętać.
Ps. Dwie kompozycje z imieniem w tytule i dedykowane przez Niemena personalnie.
Coś w tym jest...?

(.)

CN w rocznicę swoich 57. urodzin

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn kwie 07, 2008 8:31 
Awatar użytkownika

Na swój jubileusz TRÓJKA i PIOTR KACZKOWSKI przygotowali dla swych zwolenników prezent muzyczny.
Od poniedziałku do piątku (przez 10 tygodni), tuż po godzinie 10, będą "nadawane" największe światowe przeboje muzyki rockowej - "JAZDA OBOWIĄZKOWA".
To nie tylko prezentacja 50 niezapomnianych nagrań. To również 50 opowieści o tym nagraniu. To 50 kompletów wywiadów z ludźmi związanymi z tymi nagraniami.
A wszystko w wysmakowanym guście i autorytatywnym wyborze samego mistrza - Piotra Kaczkowskiego.
Kto dopiero poznaje ten dorobek - KONIECZNIE!
Kto chce jedynie odświeżyć swą pamięć - też KONIECZNIE!
Na początek - Jethro Tull. :)

(.)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: śr kwie 09, 2008 10:19 
Awatar użytkownika

Dzisiaj w "Jeździe obowiązkowej" - była krótka historia piosenki "Hound Dog" (Leiber/Stoller) wylansowana w 1956 roku przez Elvisa.
Ale Piotr Kaczkowski sięgnął również po pierwowzór (jeszcze rhythm and bluesowy) w wykonaniu Willie Mae "Big Mamy" Thornton z 1953 roku.
Przypomnę, że producentem płyty z tym nagraniem był kompozytor Johnny Otis.
Rewelacyjna wersja!
No i kilka mądrych słów o potrzebie posiadania elementarnej, muzycznej wiedzy historycznej, gdy ktoś decyduje się na pracę w tym fachu. Mowa o ludziach występujących na estradzie.
Całkowita racja.
Co będzie jutro?

(.)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw kwie 10, 2008 10:53 
Awatar użytkownika

Wczorajsze jutro, a dzisiejsze "dziś" - przyniosło w JEŹDZIE OBOWIĄZKOWEJ - superprzebój The Rolling Stones - "Satisfaction"
Ciekawostką był zaprezentowany przez Piotra Kaczkowskiego fragment tego utworu, pochodzący z koncertu w Sali Kongresowej z 13 kwietnia 1967 roku (przypomnijmy Niemen z kumplami z Akwarel był na widowni), a więc mogliśmy usłyszeć tę samą wersję, którą :N: słyszał i przeżywał osobiście.
Ile takich nagrań :n: iemena jest jeszcze niepoznanych, a skrywanych w archiwach radiowych, domowych i pośród fanów?
Kiedy ujrzy to światło dzienne?

(.)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt kwie 11, 2008 16:05 
Awatar użytkownika

Pewnie już większość o tym wie,ale bodaj 2 maja ma być wyemitowany Pierwszy Polski Top Wszechczasów.Głosowanie do końca kwietnia.Oczywiście nie musze dodawać,że to wszystko ma odbyć się w Trójce,w której dostępny jest już zestaw utworów.Oczywiście jest tam też kilka utwórów Cz.Niemena,choć jestem pewien,że ich zestaw nie zadowoli forumowiczów i prawdziwych fanów Czesława.Generalnie,jak zdążyłem zauważyć,króluje mimo wszystko w tym zestawieniu rock lat 80-tych i 90-tych/Kazik osobno i z Kultem,Republika,T.Love,Dżem,Perfect,Myslovitz itd/

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt kwie 11, 2008 18:59 
Awatar użytkownika

Nie oddam głosu na żadną kompozycję Niemena, albowiem zgodnie z postawą następczyń artysty Jego twórczość w dużej części ma pozostać nieznana, gdzieś w niszy, w ciszy...

Dopowiem może dosadniej : gdzieś w medialnej dupie :evil:

Głosuję na utwory artystów, którzy sprawiają wrażenie, że chcą wyjść do słuchacza i z pomocą fanów i fachowców promować swoją twórczość. Po prostu być - wśród i dla ludzi...

Arahja - Kult, Biała flaga - Republika, Cichosza - Turnau (a nie Turbo:wink:) Długość dźwięku samotności lub Uciekinier - Myslovitz, Dorosłe dzieci - Turbo, Flota zjednoczonych sił - Voo Voo, Grand valse brillante - Ewa Demarczyk (nabyłem właśnie 2 CD wydanie PN), Huśtawki - Kleyff Jacek, Jaskółka uwięziona - Borys Stan, Jest taki samotny dom - Budka Suflera, Prześliczna wiolonczelistka - Skaldowie , Kolega maj - Ewa Bem, Kombinat - Republika, Konstytucje - Janerka , Korowód - Marek Grechuta, Księżycowy krok - Aya RL , Kwiat jednej nocy - Alibabki, Kwiaty we włosach - Czerwone Gitary, List do M. - Dżem, Ocalić od zapomnienia - Grechuta Marek, Strzeż się tych miejsc - Klaus Mitffoch.
No może jeszcze Obok nas .. Nie jednak się nie zmieści :)

Napiszę też maila - dlaczego są fleciki i inne pizdryki łącznie z zespołem El Doopa, a nie ma w zestawie żadnego utworu SBB :!:

I to jest dopiero skandal.

Pominięto takie utwory jak : Erotyk, Odlot, Z których krwi krew moja, Moja ziemio wyśniona, Ze słowem biegnę do Ciebie i wiele, wiele innych ...

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt kwie 11, 2008 20:12 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
Nie oddam głosu na żadną kompozycję Niemena, albowiem zgodnie z postawą następczyń artysty Jego twórczość w dużej części ma pozostać nieznana, gdzieś w niszy, w ciszy...

A ja, mimo żalu do spadkobierczyń, zagłosowałam na wszystkie 7 utworów Niemena, także na Grechutę, Demarczyk, Breakout i jeszcze paru innych wykonawców. :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt kwie 11, 2008 20:18 
Awatar użytkownika

Nie rozumiem postawy Markovitza.
Jak można łączyć niezadowolenie z poczynań Spadkobierczyń z niegłosowaniem na :N: ?
Taki protest niczego nie załatwi.
Podobnie jak Ewa, głosuję na utwory Niemena, a zwłaszcza na "Niemena pamięci żałobny - rapsod".
Chyba coś pokręciłem :wink:

(.)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt kwie 11, 2008 22:07 
Awatar użytkownika

Też nie rozumiem takiej postawy.
Przypomina mi się stare powiedzenie:
"Na złość babci odmrożę sobie uszy"
Ja na pewno zagłosuję na wszystkie utwory Niemena,
które znalazły się na liście,
po prostu dlatego że wg mnie są najlepsze,
poza tym będzie to również Dżem, Perfekt i Breakout

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob kwie 12, 2008 9:22 
Awatar użytkownika

Również nie bardzo rozumiem postawy Markovitza,która niewątpliwie wynika z rozgoryczenia.Nawet jesli jego spadkobiercy chcą,aby jego twórczość była niszowa,to przecież nie bardzo mi się chce wierzyć,aby taką samą postawę prezentował sam Niemen.Co innego starac się na siłę promować,zabiegać o popularność,a co innego mieć rzesze swoich wiernych zwolenników.Któż z artystów nie chciałby mieć setek tysiecy fanów,jednocześnie o nich nadmiernie nie zabiegając i im nie schlebiając?Gra się i tworzy dla ludzi a nie dla siebie ,a przynajmniej oczekuje się,że nasza twórczośc przypadnie do gustu jak największej liczbie ludzi i to wydaje mi się bezdyskusyjne.Ta lista wszeczasów,pierwsza w wersji polskiej,jest ,co tu mówić,dość,mimo naszych krytycznych uwag, opinotwórcza i osobiscie nie tylko,że zaglosuję na utwory Niemena/Bema pamieci i Dziwny jest ten świat/,Demarczyk,Breakout , Grechutę to będę do tego równeiż namawiał innych.Zamiast biadolić zbierzmy siły i popierajmy,gdzie tylko się da ambitną twórczość naszych artystów.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 189 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.