[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest śr paź 16, 2019 0:37

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 190 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna

Której rozgłośni radiowej słuchasz obecnie najchętniej ?
Jedynki PR 9%  9%  [ 3 ]
Dwójki PR 15%  15%  [ 5 ]
Trójki PR 45%  45%  [ 15 ]
Radia EURO 0%  0%  [ 0 ]
Radia RMF 0%  0%  [ 0 ]
Radia ZET 3%  3%  [ 1 ]
Antyradia 0%  0%  [ 0 ]
RDC 3%  3%  [ 1 ]
Innej rozgłośni 15%  15%  [ 5 ]
Nie słucham radia 9%  9%  [ 3 ]
Liczba głosów : 33
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: sob kwie 12, 2008 20:36 
Awatar użytkownika

Ależ to proste : sukces największych przebojów Czesława Niemena w notowaniu Wszech czasów przełoży się zapewne na wzrost sprzedaży składanki "Czas jak rzeka", a być może także wydanie tych samych utworów na płycie stanowiącej podsumowanie plebiscytu.

Po co trudzić się wyszukiwaniem i przygotowaniem nieznanych szerokiej publiczności utworów, gdy dostatni byt zapewnia kilka piosenek stale obecnych na rynku :?:

A propos Listy - znalazłem tam jeszcze trzy piosenki warte uwagi : "Przed nami ciągle drzwi zamknięte" zespołu Kasa Chorych, "Poszłabym za tobą" grupy Breakout z fantastycznym solem Włodzimierza Nahornego i "Żyj kolorowo" Ewy Bem.

P>S> Nikogo już nie zamierzam przekonywać do swego zdania.
A jeśli już tak bardzo chcecie wybrać Jego utwór, to oddajcie głos na Rapsod, bo Dziwny świat i tak dostanie sporo głosów od tych, którzy Niemena kojarzą tylko z tym utworem...

post edytowany

Ostatnio zmieniony śr kwie 16, 2008 15:40 przez Markovitz, łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob kwie 12, 2008 20:54 
Awatar użytkownika

dzek pisze:
Zamiast biadolić zbierzmy siły i popierajmy,gdzie tylko się da ambitną twórczość naszych artystów.

Po co ? Chyba tylko po to, aby pani MN miała czyste sumienie ? Nic z tego !

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: sob kwie 12, 2008 23:53 
Awatar użytkownika

Markovitz pisze:
Ależ to proste : sukces największych przebojów Czesława Niemena w notowaniu Wszech czasów przełoży się zapewne na wzrost sprzedaży składanki "Czas jak rzeka", a być może także wydanie tych samych utworów na płycie stanowiącej podsumowanie plebiscytu.

To uważasz, że lepiej będzie, jeśli utwory Niemena nie znajdą się na płycie podsumowującej plebiscyt (zakładając, że taka płyta w ogóle będzie)?
Będzie Ci miło, jak Twój ulubiony Artysta zostanie pominięty w takim zestawie?
A może myślisz, że w ten sposób kogoś do czegoś zmusisz?
Profity ze starych nagrań i tak będa napływać, czy tego chcesz, czy nie, dlatego cały ten protest dla mnie jest po prostu śmieszny.
Mam nadzieję, że inni nie pójdą w ślady Twoje i Maćka i w tym głosowaniu będą jednak kierować się sympatią do Niemena, a nie niechęcią do Spadkobierczyń.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz kwie 13, 2008 6:07 
Awatar użytkownika

Ja naprawdę nie rozumiem jednego.Co ma z tym wszystkim wspólnego pani MN?To przecież jakaś schizofrenia,aby w ten sposób mysleć.Róbcie coś dla Czesława a nie przeciwko jego,mówiąc eufemistycznie/choć i tak każdy wie o kogo chodzi/spadkobiercom,nawet jeśli ich ignorancja was przeraża.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz kwie 13, 2008 6:13 
Awatar użytkownika

Pani Barbara Romaniszyn,główna organizatorka pierwszego spotkania fanów M.Grechuty i wspanialego koncertu jemu poświęconemu również napotykała na swojej drodze niechęć "spadkobierców",a więc pani Danuty Grechuty i pewnie gdyby myslała w ten sposób jak Markovitz czy Maciek to taki koncert nigdy by się nie odbył.To tylko tyle.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz kwie 13, 2008 7:51 
Awatar użytkownika

A ja moglbym napisac dzeku, co ma z tym wszystkim wspolnego Pani Danuta? A jednak uzyles jej nazwiska dla uzasadnienia swojego zdania.

Czy moze teraz Pani Danuta kontaktuje sie z Pania Barbara wylacznie przez prawnikow? A moze kompromituje sie publicznie opowiadajac pierdoly o jazzie w towarzystwie Muniaka, Smietany czy Stanki?

Ja zaglosuje, bo bede glosowal za Czeslawem, ale stanowisko Markovitza rozumiem i szanuje, tym bardziej ze byl on nie tak dawno tym malym misiem ktory dal sie nabrac. A gdyby fani Grechuty dzialali w taki sposob jak Markovitz to pewnie sporo z nieodkrytego Marka zobaczyloby szybciej swiatlo dzienne.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz kwie 13, 2008 9:25 
Awatar użytkownika

dzek pisze:
Pani Barbara Romaniszyn,główna organizatorka pierwszego spotkania fanów M.Grechuty i wspanialego koncertu jemu poświęconemu również napotykała na swojej drodze niechęć "spadkobierców",a więc pani Danuty Grechuty i pewnie gdyby myslała w ten sposób jak Markovitz czy Maciek to taki koncert nigdy by się nie odbył.To tylko tyle.

Dzek, jest różnica w nieufności ( zapewne wynikającej z nieznania wcześniej przez p. Danutę Grechtę, p. B. Romaniszyn ), a nie robieniem niczego ( ! ) i jeszcze zakazywaniem robienia czegokolwiek innym. Naprawdę to skandal, że przez kilka lat, które minęły od śmierci CN nie ma " nowych " jego płyt. Co więcej wszelkiego rodzaju incjatywy w tym kierunku są torpedowane przez panią MN ! Straszenie fanów, którzy przez tyle lat byli wierni CN napawa mnie niesmakiem. Ciągle coś pani MN nie pasuje - najpierw wyraża zgodę na publikacje książek, a później pod byle pretekstem je cofa. Dżek porównywanie p. D. Grechuty z p. MN jest sporym nadużyciem i jest niestosowne ! Muzykę M. Grechuty mamy prawie całą ( zostało naprawdę kilka mało znaczących rzeczy ), a CN zaledwie w 1/2 ! Dlatego naprawdę powtarzam - niech pani. MN przestanie bredzić, a wezmie się za pracę nad dorobkiem swojego męża ! Łatwo jest błyszczeć w świetle CN, tylko że powoli i to światło zgaśnie !!! Niestety z przykrością to piszę, ale miałem nadzieję, że okazane wsparcie i próba zrozumienie pani. MN przyniesie jakieś rezultaty. Okazało się jednak, że tylko utwierdziło ją w przekonaniu, że może nic nie robić !

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz kwie 13, 2008 9:54 
Awatar użytkownika

No dobrze.Komu chcecie zrobić na złość nie głosujac na Czesława?/a o to toczy się wszak toczy tutaj głowny spór/Możecie posuniecie się w tym "proteście"o krok dalej i zaprzestaniecie w ogóle sluchać nagrań tego artysty?Mam świadomosc ,że tego dyskusja zaczyna być odrobinę schizofreniczna.Pozdrawiam.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz kwie 13, 2008 10:19 
Awatar użytkownika

dzek pisze:
No dobrze.Komu chcecie zrobić na złość nie głosujac na Czesława?

A jakie znaczenie ma kolejne kretyńskie głosowanie ? Co ono daje ? Mogę cię zapewnić, że od tej ankiety więcej CN w PR nie będzie ! I tak wygra Maryla Rodowicz, Kazik, czy inny - bo mają 10 razy więcej fanów niż CN, czy Grechuta. Czy jeżeli oni wygrją to będzie znaczyło, że są najlepsi ? Pewnie dla Ciebie tak, ale dla mnie to nic nie znaczy ! Dla mnie to kolejana kretyńska zabawa PR, które zamiast dbać o polską muzykę nadaje dogadane z wytwórniami zachodnie kity !

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz kwie 13, 2008 10:35 
Awatar użytkownika

Maćku,czy mam zacytować Twoje słowa,które są zamieszczone na forum Skaldów?"Z całego serca popieram.Głosujmy!!!".NIe odmawiaj tego samego prawa fanom Czesława,niezależnie od rzeczy tak naprawdę drugorzędnych.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz kwie 13, 2008 11:57 
Awatar użytkownika

dzek pisze:
Maćku,czy mam zacytować Twoje słowa,które są zamieszczone na forum Skaldów?"Z całego serca popieram.Głosujmy!!!".NIe odmawiaj tego samego prawa fanom Czesława,niezależnie od rzeczy tak naprawdę drugorzędnych.

Owszem zamieściłem wczoraj takie słowa, ale przemyślałem sprawę i ja nie zagłosuję ! I to wpiszę na forum Skaldów. Zresztą to jest tylko moje zdanie i każdy zrobi jak będzie uważać. Rozumiem, że mnie nie traktujesz jako fana CN ?! Drugorzędne to jest głosowanie, a nie dopominanie się o dorobek CN ! Jednak widać - różnimy się w ocenie ważności tych dwóch rzeczy !

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn kwie 21, 2008 9:53 
Awatar użytkownika

Możemy bojkotować (jak sugeruje Markovitz) głosowanie na Niemena w pierwszym notowaniu "Polskiego Topu Wszechczasów", ogłoszonym w programie trzecim PR.
Możemy nawoływać do głosowania na Skaldów, a następnie odwoływać te nawoływania (Maciek).
Ale możemy kierować się zdrowym rozsądkiem i własnym zdaniem.
Tworzymy społeczność Forum Niemena - po coś tutaj się zanaleźliśmy, podejrzewam, że nie z przypadku i nie po to, aby szkodzić Niemenowi, a tym samym zaprzeczać sobie .
Dzisiejsza informacja podana w Trójce: aktualna sytuacja rankingu:

# 1. Niemen - "Dziwny jest ten świat"
# 2. Perfect - "Autobiografia"

(.)

CN w rocznicę swoich 57. urodzin

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn kwie 21, 2008 13:03 
Awatar użytkownika

Bogdanie - byłbym wdzięczny gdybyś nie przypisywał mi bojkotu, który narodził się w Twojej wyobraźni.

Bogdan pisze:
Ale możemy kierować się zdrowym rozsądkiem i własnym zdaniem.

No właśnie... Ja tylko uzasadniłem : dlaczego w tym plebiscycie nie oddam głosu na utwory Niemena. Po prostu nie satysfakcjonuje mnie od czterech lat obecność tych samych kilku piosenek na radiowej antenie i na składankowych płytach w sklepie.
Zaproponowałem nawet, aby uczestniczący w plebiscycie oddali głosy raczej na Bema pamięci zamiast ciągle wybierać Dziwny jest ten świat.
Niech Niemen nie będzie artystą jednego - choćby wspaniałego - przeboju !

Maćkowi chyba spodobała się ta argumentacja (w odniesieniu do Skladów), ale czy zdecydował się głosować i na jakie utwory, to już Jego sprawa i od Jego woli będzie zależało, czy się z nami swoim wyborem podzieli na forum.

Wytykanie nas palcami po to tylko, aby zapunktować w oczach Tych, którym powinna leżeć na sercu popularyzacja mniej znanego Niemena raczej mnie bawi niż oburza... :)

P.S. A skoro już Autobiografia konkuruje z Dziwnym, to może Panie zdecydują się w końcu wydać wersję Dziwny jest ten świat nagraną (audio i video) z zespołem Perfect właśnie
:idea:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn kwie 21, 2008 15:19 
Awatar użytkownika

Maciek napisał;

Cytuj:
Dla mnie to kolejana kretyńska zabawa PR, które zamiast dbać o polską muzykę nadaje dogadane z wytwórniami zachodnie kity !

Święte słowa, ale niestety - tak jest od dawna. W najprzeróżniejszych "Szansach na sukces" występują naprawdę utalentowani i z dużymi umiejętnościami młodzi ludzie, a PR zamiast to wykorzystywać, nadaje dogadane z wytwórniami zachodnie kity.
Niestety - komercja i handel płycizną.

Rację ma też Markovitz, bo "Dziwny..." już bokiem wychodzi.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn kwie 21, 2008 20:26 
Awatar użytkownika

Właśnie rozstrzygnięto w Polskim Radio podobny plebiscyt p.n. Przeboje 45-lecia

I oczywiście będą składankowe płyty... :)

Z "Dziwnym światem.."- a jakże... :roll:

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 190 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.