[N]

Niemen Aerolit

Forum fanów Czesława Niemena
Dzisiaj jest sob gru 07, 2019 8:10

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 192 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Następna

Której rozgłośni radiowej słuchasz obecnie najchętniej ?
Jedynki PR 9%  9%  [ 3 ]
Dwójki PR 15%  15%  [ 5 ]
Trójki PR 45%  45%  [ 15 ]
Radia EURO 0%  0%  [ 0 ]
Radia RMF 0%  0%  [ 0 ]
Radia ZET 3%  3%  [ 1 ]
Antyradia 0%  0%  [ 0 ]
RDC 3%  3%  [ 1 ]
Innej rozgłośni 15%  15%  [ 5 ]
Nie słucham radia 9%  9%  [ 3 ]
Liczba głosów : 33
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: pt lis 21, 2008 13:31 
Awatar użytkownika

Dzięki, Kazimierzu za zamieszczenie tej rozmowy, choć niektórzy z nas pewnie ją doskonale pamiętają, albo nawet mają w swoich archiwach. :wink:
Szkoda, że sprawa tych projektów, o których mówił Niemen, na tyle lat utknęła w miejscu...

Dziś Piotr Kaczkowski w swojej audycji zaprezentował dwie wersje Stodoły, najpierw Maleńczuka, później Niemena. Co tu dużo mówić, ta nowa wersja w zestawieniu z oryginałem wypada niestety dość blado.
Kaczkowski wspomniał też, że przed laty miał dyżur w studio PR na Malczewskiego w tym samym czasie, kiedy Niemen nagrywał tam pierwszą wersję Stodoły. Mówił, że to wydarzenie zostanie z nim do końca życia. :)

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz lis 23, 2008 15:32 
Awatar użytkownika

Kazimierz Wlekły pisze:

Z tej rozmowy najbardziej zaintrygowała mnie kwestia nigdy nie wydanych nagrań demo, o których wspomina :N: w kontekście projektu "Na pomieszane języki". Czy ktoś się domyśla o jakie nagrania mogło chodzić ? Czyżby te legendarne ze studia Stax ?

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn lis 24, 2008 10:03 
Awatar użytkownika

Domysły mogą być różne. Ja ten fragment rozmowy odczytuję jak swego rodzaju testament MISTRZA. I jednocześnie zastanawia fakt, iż jeszcze te zapowiedzi się nie ukazują. Czyżby te osoby, które "mogą" nie wiedzą o tych słowach Niemena? A może nie chcą? A może jeszcze inna przyczyna braku tych zapowiedzi? A może należy sie przyłożyć? Ale pytań mi się nasuwa... A to tylko niektóre... Następne przy innej okazji....

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn lis 24, 2008 11:18 
Awatar użytkownika

Testament- to za dużo powiedziane jak na kilka zdań z przedpołudniowej audycji :roll:

Przypomnijmy- był grudzień 2002r. i :N: nie wiedział jeszcze, że wkrótce będzie czekała Go poważna operacja, która pokrzyżuje ambitne plany na następny rok. Druga część boxu "Od początku" ukazała się nie w pierwszym kwartale - jak zapowiadał artysta w rozmowie z M.Niedźwieckim- ale dopiero pod koniec 2003r.

Co do nagrań dokonanych poza granicami Polski, to o tym, że właśnie podjął prace nad przygotowaniem do wydania płyt nagranych dla CBS, Czesław mówił rankiem 8 grudnia 2003r. w programie "Kawa, czy herbata". Na wpół obudzony- myślałem że śnię...

Można jednak z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, że żadnej z tych płyt nie zdążył zremasterować i przygotować do edycji boxu "Na pomieszane języki".

Oczywiście: Panie Niemen wiedzą o tych zamierzeniach Czesława 8)

Z ofertą pomocy w zebraniu nagrań dokonanych dla zagranicznych rozgłośni wyszedł kiedyś (mający doświadczenie w tej dziedzinie) red. Piotr Kaczkowski*, ale przeważyło hasło - MY SAME.

Obecnie ponoć trwa wyjaśnianie kwestii prawnych związanych z tym projektem.

Tu mała dygresja : otóż był taki okres, kiedy ustawa o prawie autorskim z 1994r. zezwalała na wydawanie na nowych nośnikach fonogramów z okresu sprzed 20 lat od daty wejścia w życie ustawy.

Różne małe firmy zaczęły wydawać na płytach CD licencyjne albumy i płyty rodzimych wykonawców skopiowane ze starych winyli. Tworzono też dziwaczne składanki, które bardzo złościły artystów, bo nikt ich nie pytał o zgodę na takie "the Best of".
Postulaty zmiany prawa odniosły skutek, bo Sejm w 1998 roku zmienił te zapisy ustawy.

Dlaczego o tym wszystkim piszę ?

Ano dlatego, że w latach 1994-1998 w świetle ówczesnego prawa nasz artysta mógł doprowadzić do wydania płyt nagranych kiedyś na Zachodzie bez pytania wydawców o zgodę !

Do wydania CD na zadowalającym poziomie wystarczyło posiadanie taśm-matek i opracowanie nowych projektów okładek, co dla Czesława nie stanowiłoby problemu...

Nie wykorzystano jednak nadarzającej się szansy a szkoda, bo wznowiony w USA CD Mourner's Rhapsody**, szybko rozszedł się wśród fanów i znajomych artysty.

Trudno się dziwić, że teraz gdy obowiązujące prawo tworzy nieporównywalnie większe wymagania - są problemy z realizacją tak oczekiwanego przez nas projektu.

Miejmy jednak nadzieję, że podjęte starania zakończą się powodzeniem.

Bo co innego nam pozostaje..? :)

* Piotr Kaczkowski zachęcał Cz.Niemena do podjęcia się edycji płyt z katalogu CBS jeszcze w listopadzie 2001r. przy okazji premiery "spodchmurykapelusza", który to album najwyraźniej nie oczarował guru radiowej Trójki.

** Marek Niedźwiecki w 1999r. w cyklu p.t. "Pół perfekcyjnej płyty"odtworzył utwór z amerykańskiej płyty i poprosił o komentarz Czesława Niemena. Niestety nie dysponuję nagraniem tej audycji.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn lis 24, 2008 21:57 
Awatar użytkownika

W roku 1997 prowadzilem korespondencje z “Columbia Germany” w sprawie nagran Niemena dla CBS. Pan Ole Kirchhoff z Columbii poinformowal mnie wtedy ze wszystkie nagrania Niemena zostaly przekazane do Sony Music Entertainment (Polska). Ci z kolei (niestety nie pamietam nazwiska osoby) odpowiedzieli mi ze wszelkie prawa do nagran wykupil Czeslaw Niemen.

Nie bylo wiec juz wtedy jak i nie ma teraz zadnych przeszkod zeby te plyty wydac. Zrobil to Czeslaw z “Mourners Rhapsody”, moga to zrobic spadkobiercy teraz (no ale musimy pamietac kto oprocz Niemena na dwoch z tych plyt gra).

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt gru 19, 2008 19:42 
Awatar użytkownika

W tej chwili w Trójce leci koncert Laboratorium, a jutro o 18.05 koncert grupy Osjan.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt gru 19, 2008 20:00 
Site Admin
Awatar użytkownika

Ewa pisze:
W tej chwili w Trójce leci koncert Laboratorium, a jutro o 18.05 koncert grupy Osjan.

I koniec. Ech :cry:

Może potrzebne nam jest jakiś kalendarz wydarzeń, do edytowania przez wszystkich (w stylu wiki), żeby nie przegapiać takich rzeczy?

DS

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt gru 19, 2008 20:22 
Awatar użytkownika

Z radiem jest lepiej - są audycje cotygodniowe o stałych porach, można słuchać niejako obok codziennych zajęć, ale często anonsując z dużym wyprzedzeniem jakiś program w Kulturze - sam zapominam o porze emisji... :wink:

Czekając na płytę z Jazz Jamboree słucham teraz (tylko !) Polskiego Radia 1,2,3...*
Jakież było zdziwienie, gdy tydzień temu w Trójce usłyszałem utwór grupy KRZAK ... :shock:

A teraz - przypadkiem - natrafiłem na koncert LABORKI (grał z nimi Marek Raduli, którego niedawno słyszałem z Ścierańskim).

W dodatku Ewa pisze, że w sobotę mają grać po 18-ej muzykę fruwającej ryby 8)

Czyżby zmieniało się na lepsze nasze radio ulubione ?
Darek pisze:
Może potrzebny nam jest jakiś kalendarz wydarzeń, do edytowania przez wszystkich (w stylu wiki), żeby nie przegapiać takich rzeczy ?

Jestem - za.

* proponuję zmienić w ankiecie Radio BIS (już go nie ma) na Radio EURO (czwarty program PR).

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt gru 19, 2008 21:44 
Awatar użytkownika

Koncert Laborki w Gomunicach miał związek z trójkową akcją charytatywną "Idą święta", niestety w ferworze przygotowań świątecznych przegapiłam jego zapowiedź.

Dla tych, co nie słyszeli, jak dziś grają wkleję fragment koncertu, który udało mi się nagrać. A może komuś udało się nagrać całość?

Ja też myślę, że to dobry pomysł z tym kalendarzem wydarzeń.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pn gru 29, 2008 20:17 
Awatar użytkownika

W dniach 31 grudnia 2008 oraz 01 i 02 stycznia 2009 na antenie Trójki -jak co roku- podsumowanie TOP-u wszech czasów (razem - nagrania polskie i zagraniczne).

Chyba trochę za często ogłaszane są te TOP-y... :wink:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: czw sty 01, 2009 16:53 
Awatar użytkownika

Bema Pamięci Żałobny Rapsod :( TOP WCZECHCZASÓW 48 :N:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt sty 02, 2009 17:39 
Awatar użytkownika

"Dziwny jest ten świat"- miejsce 9.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz sty 04, 2009 21:35 
Awatar użytkownika

Jedyny polski utwór w dziesiątce tego notowania to..

Ewa pisze:
"Dziwny jest ten świat"- miejsce 9.

To dobry prognostyk przed TOP-em wszech czasów, gdzie będą tylko polskie utwory, bowiem Perfect z "Autobiografią" zajął 11.miejsce, a Kult z "Arahją" -12.miejsce.
Zwycięska trójka, to :

1 Led Zeppelin - Stairway To Heaven
2 Dire Straits - Brothers In Arms
3 Deep Purple - Child In Time

Jeśli chodzi o inne trójkowe audycje, to coraz bardziej podoba mi się FTOP 5 (w niedziele o godz.19.05). Właśnie w dzisiejszej audycji panowie redaktorzy przejechali się po "naszych znakomitych gwiazdach" z głośnych imprez sylwestrowych.
Justynie Steczkowskiej nie pomogła nawet skala głosu...
:wink:

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: pt sty 16, 2009 21:45 
Awatar użytkownika

Nie tylko Kazmierz dziś grał Niemena, Piotr Kaczkowski w swoim "M3" również wspomniał Czesława i zaprezentował 3 piosenki z jego wcześniejszego repertuaru.

Odpowiedz z cytatem  
PostZamieszczono: ndz lut 15, 2009 14:58 
Awatar użytkownika

W jutrzejszym Klubie Trójki o 21.05 audycja o Niemenie.
Mam nadzieję, że ktoś nagra. :)

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 192 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.